Zavrieť

Porady

Položka zvyšujúca ZD - OMEGA

Zdravim Vas a prajem pekny den.

Vyvsta mi jeden problemik. Uctujem v OMEGE, ale nemame zaplateny modul DP PO. Chcem sa spytat, ze ako navysim zaklad dane o polozku zvysujucu ZD uctovne? Uzavierku robim prvy krat, tak v tom nemam celkom jasno.

Mam nejaky vysledok hospodarenia, napr. 1 000,-
mam polozku zvysujucu zaklad dane 10,-
Zaklad dane bude teda 1 010,-

avsak neviem tu polozku zvysujucu zaklad dane dostat do omegy tak, aby mi potom spravne zauctovala zisk, ktory je vlastne tiez navyseny o ten rozdiel z tej polozky. lebo mne omega vypocita zisk po zdaneni 810,-, ale mal by byt 818,-.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

    Darma111
    Myslíš ako nastaviť v daňovom priznani, položky zvyšujúce základ dane? Neviem aký je modul bez DP PO...

    ale inak sa to nastavuje cez Firma/nastavenie/Účtovný rozvrh/ najdeš konkretný účet/Oprav/výkazy/Priznanie k dani z príjmov právnickych osôb...

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    no praveze ten modul nemame zaplateny, takze ja dp robim rucne. ale uz som to urobila umelo

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    no ale urobila som to zle...takze radte ako to ma vyzerat? ma byt zauctovany ten zisk ponizeny o tu polozku zvysujucu ZD? lebo ja som si nasla v starych zositoch zo skoly zpred 8 rokov, ze sa uctuje pred tou polozkou....cize v mojom priklade na 431/702 pojde 1000,-

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    poisonkatka Pozri príspevok
    Zdravim Vas a prajem pekny den.

    Vyvsta mi jeden problemik. Uctujem v OMEGE, ale nemame zaplateny modul DP PO. Chcem sa spytat, ze ako navysim zaklad dane o polozku zvysujucu ZD uctovne? Uzavierku robim prvy krat, tak v tom nemam celkom jasno.

    Mam nejaky vysledok hospodarenia, napr. 1 000,-
    mam polozku zvysujucu zaklad dane 10,- pozor, toto sa ti prejaví IBA v daňovom priznaní - neúčtuješ o tom ! predsa tých 10,- už máš zaúčtovaných v nákladoch... v DP len upravuješ základ dane.
    Zaklad dane bude teda 1 010,- áno, ale IBA v daňovom priznaní.

    avsak neviem tu polozku zvysujucu zaklad dane dostat do omegy tak, aby mi potom spravne zauctovala zisk, ktory je vlastne tiez navyseny o ten rozdiel z tej polozky. lebo mne omega vypocita zisk po zdaneni 810,-, ale mal by byt 818,-.
    V daňovom priznaní vypočítaš nejakú daň z upraveného základu dane, teda zo sumy 1010,-. Túto daň zaúčtuješ ako posledný účtovný doklad v r. 2008:
    591/341 , je to predpis dane. Zaúčtovaním dane bude výsledok hospodárenia v účtovníctve : 1000 mínus daň;
    v súvahe na r. 85 a detto tento výsledok bude vo VZaS r.57 .

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    liba2 dakujem velmi pekne :-) takze vlastne HV vo schvalovacom konani bude tych 1000 - dan

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    poisonkatka Pozri príspevok
    no praveze ten modul nemame zaplateny, takze ja dp robim rucne. ale uz som to urobila umelo
    Len malú poznámku. A prečo si kupuješ taký oklieštený program ? Veď to stojí len necelých 50€ a takto si vyrábaš len problémy... Cena by sa ti vrátila v podobe konfortnej práce a úspore času.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    Manual Pozri príspevok
    Len malú poznámku. A prečo si kupuješ taký oklieštený program ? Veď to stojí len necelých 50€ a takto si vyrábaš len problémy... Cena by sa ti vrátili v podobe konfortnej práce a úspore času.
    keby som tu tomu velila ja, tak ho urcite mam. ale kedze ja pracujem vo firme a sef ho nechcel kupit, tak co zmozem?

    Položka zvyšujúca ZD - OMEGA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.