mardz
30.03.09,19:50
Neviem či sa to podarí, ale chcel by som sa aspoň pokúsiť vytvoriť na tomto mieste niečo ako sumár rád a skúseností, kde by bolo možné nájsť radu ako postupovať a nájsť východisko (alebo aspoň zmierniť následky) z nepríjemnej situácie súvisiacej s exekučným konaním.

Takže začnem s mojou skúsenosťou k téme "zablokovaný účet", snáď to niekomu pomôže:

1. V prípade, že Vám exekútor zablokuje účet tak, že Vám ako disponibilný zostatok zostane menej ako 2000 Sk (67 EUR) , máte právo požiadať banku o odblokovanie tejto sumy a banka by vám ju mala bez problémov odblokovať. Je možné že nie všetci zamestnanci na prepážke o tom vedia, preto niekedy treba ísť za niekým z manažmentu (affluent managerom napr.)
iriska
31.03.09,05:09
Tiež sa dá v banke zo zablokovaného účtu dobrovoľne plniť na pohľadávku exekútorovi (ale presne na tú, na ktorú je zablokovaný účet).
Lenže ani o tom v bankách nevedia. ALE, keď treba za to pýtať poplatky, to vedia vždy vyčísliť.
harleydavidson
02.05.09,12:05
zo zablokovaného účtu je možné jednorazovo vybrať 99,58 €/3000 Sk.
arizona
02.05.09,12:20
Keď pozrieš staršie debaty, máš čítania na niekoľko hodín...;)
VYHĽADÁVAČ :
"zablokovanie účtu" http://www.porada.sk/search.php?searchid=8210636
"exekútor" http://www.porada.sk/search.php?searchid=8210641

Určite nájdeš odpoveď:)
Macy32
06.05.09,10:59
Ahojte,
exekútor mi dal zablokovať určitú sumu z účtu a nakoniec sa vysvetlilo že exekúcia bola neoprávnená a chybu spravil ten kto podával žiadosť exekútorovi (išlo o pokutu ktorá bola uhradená a oni si to proste zle spároval). Exekúciu mi síce stornovali ale teraz pozerám, že si stiahli aj tak nejaké peniaze z účtu. Majú na toto právo ? ako mám ďalej postupovať? ďakujem za vaše odpovede.
iriska
06.05.09,12:02
neboli to poplatky banky?
Macy32
06.05.09,12:09
nie, v popise je exekútor
Danicca
07.05.09,06:26
Dobrý deň, mohli by ste mi prosím poradiť, už fakt nevieme ako ďalej...
rodičia sa rozvádzajú, otec má milenku cca 10rokov, je podnikatel, FO, počas podnikania sa nesmierne zadlžil, stavia dom, ktory je na neho pisany, su na nom uz 4zalozne prava od veritelov, okrem banky, a ostatnych 3 má este rozne ine dlhy v celkovej vyske cca 5-6milionov SK.okrem toho nesplaca uz 4ty mesiac hypoteku, ktora je pisana na maminu, cize na dom hrozi na 99%exekucia.Je podany navrh na rozvod, matka v dome nebyva, nasla si podnajom. Chcela by som vediet, ako to bude s vysporiadanim "matetku", resp.dlhov, ci ma narok na zabezpecenie byvania po rozvode? Okrem toho ju psychicky vydiera, je na praškoch. Velmi pekne dakujem!!!
a_je_to
07.05.09,07:23
Fúúúú....ťažkééé.....nemalo to zájsť až tak ďaleko....Veď matka musela mať vedomosť najprv o milenke a márnotratnosti otca, až potom prevzala hypotéku. Nechcem rozoberať minulosť, iba naznačiť, že tam už asi niet vlastného potenciálu na rady typu.... pomôž si sám. Matka potrebuje obetavú pomoc niekoho tretieho, čo ju podrží, vybaví a je dostatočne rozhľadený a vynaliezavý. Možno si to práve a už iba Ty. Prášky utlmia psychické strádanie, ale ako bočný účinok prinesú celkovú stratu motivácie, apatiu a ľahostajnosť, čo je prekážkou samostatného postupu. Matke treba umožniť dosiahnuť aspoň nejaké malé víťazstvo, ktoré ju posilní a umožní vysadiť prášky.
Ako prvé by som okamžite šiel banke nahlásiť tento stav a požadovať poučenie, informovať sa na možnosti. Nekomunikátívnosť s bankou je najhoršia alternatíva. Rozhovor s právnikom banky môže aj bezplatne priniesť nejaké rady a riešenia. Ak osoba nie je majetkovo a zárobkovo úplne na dne, existuje konkurz aj na rodinu a fyzickú osobu, len sa treba trafiť do dosť úzkej právnej škáry. Nájdite si nejakého dobrého právnika s morálnym kreditom. Takého, čo trebárs ....každú nedeľu chodí do kostola...../nechcem provokovať neveriacich/...alebo čo má inú záruku svedomia a poraď sa o možnosti konkurzu na FO, aj o opatreniach, ktoré sa v tejto situácii ešte rýchlo dajú urobiť. Na majetok daný do konkurzu totiž nemožno nasadiť exekútora. ostáva chránený a časť dlhov sa dá vybaviť do stratena. Ani to nebude veľká výhra, ale určite aspoň menšia prehra a väčšia nádej začať odznova, poučená a bez dlhov.
mirodre
30.05.09,18:06
Mam otazku:

Mam prípad človeka od ktorého vymáha exekútor cca 50 tis. Sk. Tento človek je nezamestnaný a nemá ani žiadny majetok takže prakticky nemá exekútor čo od neho vymôcť.
Problém je ale vtom, že býva v rodičovskom dome spolu s rodičmi. Síce tam žiaden majetok nemá no má tam nahlásený trvalý pobyt. Môže exekútor vziať na exekúciu aj majetok jeho rodičov, alebo niečo čo nie je jeho, ale jeho rodičov?

Dakujem vopred za odpoved
iriska
30.05.09,18:09
Nemôže... Môže siahať len na jeho majetok, ale pozor, keď rodičia zomrú... bude po nich dediť.
harleydavidson
04.06.09,20:05
Nemôže... Môže siahať len na jeho majetok, ale pozor, keď rodičia zomrú... bude po nich dediť.

no, nie je to celkom tak. exekútor môže spísať a odobrať majetok, kt sa nachádza v mieste tr, bydliska povinného. ale ak ten majetok nie je v jeho vlastníctve, tak sa musí podať na súd žiadosť o vylúčenie hn. vecí z exekúcie. To, že povinný býva u rodičov, ešte neznamená, že v mieste bydliska nič nevlastní.
iriska
05.06.09,05:18
Mam otazku:

Mam prípad človeka od ktorého vymáha exekútor cca 50 tis. Sk. Tento človek je nezamestnaný a nemá ani žiadny majetok takže prakticky nemá exekútor čo od neho vymôcť.
Problém je ale vtom, že býva v rodičovskom dome spolu s rodičmi. Síce tam žiaden majetok nemá no má tam nahlásený trvalý pobyt. Môže exekútor vziať na exekúciu aj majetok jeho rodičov, alebo niečo čo nie je jeho, ale jeho rodičov?

Dakujem vopred za odpoved

Ja som ale odpovedala na otázku a nie na teoretické možnosti, ktoré by mohli nastať... okrem toho je v EP vymedzené, čo exekútor nemôže brať.
harleydavidson
05.06.09,20:19
Ja som ale odpovedala na otázku a nie na teoretické možnosti, ktoré by mohli nastať... okrem toho je v EP vymedzené, čo exekútor nemôže brať.

Síce súhlasím, že ex môže siahnúť len na majetok povinného, ale v prípade, že povinný býva u rodičov, v podnájme atd, je vlastníctvo diskutabilné. To nie sú teoretické možnosti. Ak ho navštívi exekútor, veci kľudne môže spísať a odobrať - napr. TV v izbe , kde povinný býva. A Ak na mieste povinný nevie preukázať, že nie je vlastníkom TV, neostáva nič iné, len podať žalobu o vylúčenie vecí z exekúcie. A ak súd žalobu zamietne, exekútor TV predá aj keď je vo vlastníctve napr. rodičov.A je ťažko preukazovať, kto TV kúpil. Z pokladničného bloku to jasné nie je. Ale to je extrém prípad, bežne sa v praxi takýto súpis nevykonáva. Ale je to možné. Preto som reagoval na tvoju odpoveď, že to až tak isté nie je.
Veci, kt. exekútor nemôže exekvovať uvedené v EP s tým nemajú nič spoločné. Tie veci sú vlastníctvom povinného, len sú vylúčené z exekúcie, napr. osobné veci, chladnička (ak je len jedna), posteľ , kuch.riady atĎ....
ludmilla
05.06.09,20:39
Síce súhlasím, že ex môže siahnúť len na majetok povinného, ale v prípade, že povinný býva u rodičov, v podnájme atd, je vlastníctvo diskutabilné. To nie sú teoretické možnosti. Ak ho navštívi exekútor, veci kľudne môže spísať a odobrať - napr. TV v izbe , kde povinný býva. A Ak na mieste povinný nevie preukázať, že nie je vlastníkom TV, neostáva nič iné, len podať žalobu o vylúčenie vecí z exekúcie. A ak súd žalobu zamietne, exekútor TV predá aj keď je vo vlastníctve napr. rodičov.A je ťažko preukazovať, kto TV kúpil. Z pokladničného bloku to jasné nie je. Ale to je extrém prípad, bežne sa v praxi takýto súpis nevykonáva. Ale je to možné. Preto som reagoval na tvoju odpoveď, že to až tak isté nie je.
Veci, kt. exekútor nemôže exekvovať uvedené v EP s tým nemajú nič spoločné. Tie veci sú vlastníctvom povinného, len sú vylúčené z exekúcie, napr. osobné veci, chladnička, posteľ , riady atĎ....

Mňa šokoval prípad mojej kolegyne. Žije s priateľom v jednej domácnosti, priateľ neukormidloval firmu, dostala sa do konkurzu, neplatil dane a veľmi sa zadlžil. Našiel si prácu, zo svojej mzdy spláca určitú časť a ostatok platu ide na konto mojej kolegyne.
Jedného dňa, keď sa vrátila aj s priateľom z práce našli byt celý prehádzaný, na stole ich čakal list so súdnym príkazom a zoznamom, čo všetko bolo z bytu zobraneé - zabavené, všetko sa udialo bez ich prítomnosti. Toto sa udialo vo Viedni.
harleydavidson
06.06.09,10:07
Mňa šokoval prípad mojej kolegyne. Žije s priateľom v jednej domácnosti, priateľ neukormidloval firmu, dostala sa do konkurzu, neplatil dane a veľmi sa zadlžil. Našiel si prácu, zo svojej mzdy spláca určitú časť a ostatok platu ide na konto mojej kolegyne.
Jedného dňa, keď sa vrátila aj s priateľom z práce našli byt celý prehádzaný, na stole ich čakal list so súdnym príkazom a zoznamom, čo všetko bolo z bytu zobraneé - zabavené, všetko sa udialo bez ich prítomnosti. Toto sa udialo vo Viedni.

Podla toho, co tu citam, vyhlasil na seba osobny bankrot. Ale potom nerozumiem, proco bola vykonana exekucia. po vyhlaseni konkurzu su vsetky exekucie zastavene. pravdepodobne to nebol konkurz/osobny bankrot. Alebo v rakusku je platny iny zakon. Legislativa na SR dovoluje exekutorom tiez vkrocit do bytu povinneho bez jeho pritomnosti a vykonat exekuciu za pritomnosti osob/organov uvedenych v EP. Ale to len za predpokladu, ze povinny neuposluchne vyzvu exekutora a umyselne mari vykon exekucie.
Ivana_R
11.06.09,15:30
Dobrý deň,

môžte mi prosím ozrejmiť čo presne znamená tento zákaz?

"Zakazujem povinnému, aby po tom, keď sa mu doručí toto upovedomenie nakladal s prostriedkami na účtoch až do výšky vykonateľnej pohľadávky, jej príslušenstva a predbežných trov exekúcie .. "

Akosi sa mi z toho nedarí pochopiť, či je možné s účtom nakladať alebo nie.

Ďakujem za odpoveď.
arizona
11.06.09,15:48
Dobrý deň,

môžte mi prosím ozrejmiť čo presne znamená tento zákaz?

"Zakazujem povinnému, aby po tom, keď sa mu doručí toto upovedomenie nakladal s prostriedkami na účtoch až do výšky vykonateľnej pohľadávky, jej príslušenstva a predbežných trov exekúcie .. "

Akosi sa mi z toho nedarí pochopiť, či je možné s účtom nakladať alebo nie.

Ďakujem za odpoveď.
ja by som to pochopila že môžeš, ale musí tam zostať toľko, aby sa dala vyplatiť pohľadávka+ nejaké trovy ( doklad koľko je to presne € ti asi doručili);)
Andyke
11.06.09,15:50
Nemôžeš hýbať s účtom , kým exekútor nedá povolenie do banky.
Treba sa spojiť s exekútorom, vyrovnať pohľadávku a až potom dá pokyn do banky, že Ťa môžu odblokovať .
harleydavidson
11.06.09,16:53
Dobrý deň,

môžte mi prosím ozrejmiť čo presne znamená tento zákaz?

"Zakazujem povinnému, aby po tom, keď sa mu doručí toto upovedomenie nakladal s prostriedkami na účtoch až do výšky vykonateľnej pohľadávky, jej príslušenstva a predbežných trov exekúcie .. "

Akosi sa mi z toho nedarí pochopiť, či je možné s účtom nakladať alebo nie.

Ďakujem za odpoveď.


ak máš na účte viac ako je istina s príslušenstvom a tr. exekúcie, tak nakladať môžeš práve len s tou sumou, kt je nad tento rámec

ak by si si vybielila účet, exekútor môže podať tr. oznámenie za marenie výkonu úradného rozhodnutia, resp. poškodzovanie veriteľa. Ale ak už máš účet blokovaný, tak len do výšky vymáhanej istiny s prísl. a tr. exekúcie. So zvyšnou časťou môžeš nakladať ako chceš a tú blokovanú časť môžeš poukázať len na účet exekútora, resp. oprávneného.
Ale ako to tu už bolo napísané, spoj sa a dohodni s exekútorom a vyplať dlžobu do 14 dní od prevzatia upovedomenia, lebo po tomto čase exekútor vydá príkaz na začatie exekúcie (ak ho už nevydal) a exekučný príkaz prikázaním pohľ. z účtu a to už platíš miesto 10%, 20%-tnú odmenu exekútora.
Ivana_R
11.06.09,19:16
Ďakujem všetkým za odpoveď. Tiež, som to pochopila tak, že tam musí zostať daná čiastka, len som si nebola istá. Ešte raz vďaka!
Tanyya
15.06.09,09:59
Prosím o radu, neviem č to dobre píšem sem....mala som v banke povolený - debet, časom mi tam však nechodili peniaze lebo som prišla o prácu, neskor mi prišiel list z vamáhačskej spoločnosti EOS -vymáhanie pohladávok, dohodla som sa snimi ale neplatila som lebo mi z rodičovskeho neostalo, a muž o tom nevedel, no a teraz chce na mna napísat auto a ja sa bojím že si to oni nejako zistia a pošlu exekutora myslíte ked im tam pošlem nejake € ešte pred prepisom a budem tak robit každý mesiac a napíšem im tam dopis že to pomože, nemožu vtedy proti mne nč robit? vbiem kedysi mala moja známa taký problem a vraj ked platíte mesačne aj menšiu sumu, alebo proste len raz za tri mesiace tak vas nemožu dat na exekusiu, ja som im nič nepodpisovala ale oni maju nahrávane linky takže to nezaprem, poradte čo robit aby mi nesiahli na auto muž by ma zabil. nieje to už velka suma len chcem vediet či ked to začnem platit a pošlem im tam nejaku žiadost či ma nedaju na tu exekuxiu dakujem za všetky rady.
harleydavidson
15.06.09,18:28
Prosím o radu, neviem č to dobre píšem sem....mala som v banke povolený - debet, časom mi tam však nechodili peniaze lebo som prišla o prácu, neskor mi prišiel list z vamáhačskej spoločnosti EOS -vymáhanie pohladávok, dohodla som sa snimi ale neplatila som lebo mi z rodičovskeho neostalo, a muž o tom nevedel, no a teraz chce na mna napísat auto a ja sa bojím že si to oni nejako zistia a pošlu exekutora myslíte ked im tam pošlem nejake € ešte pred prepisom a budem tak robit každý mesiac a napíšem im tam dopis že to pomože, nemožu vtedy proti mne nč robit? vbiem kedysi mala moja známa taký problem a vraj ked platíte mesačne aj menšiu sumu, alebo proste len raz za tri mesiace tak vas nemožu dat na exekusiu, ja som im nič nepodpisovala ale oni maju nahrávane linky takže to nezaprem, poradte čo robit aby mi nesiahli na auto muž by ma zabil. nieje to už velka suma len chcem vediet či ked to začnem platit a pošlem im tam nejaku žiadost či ma nedaju na tu exekuxiu dakujem za všetky rady.


žiadna "vymáhačská" firma ti nemôže siahnúť na tvoj majetok. tieto spoločnosti fungujú len na princípe "plašenia" dlžníkov. legislatíva na SR umožňuje LEN súdnym exekútorom "brať" majetky. dohodni sa s bankou na splátkach. ak by to banka chcela riešiť cez exekútora, to by ťa najprv museli žalovať na príslušnom súde, lebo exekútor môže exekúciu vykonať až na základe exekučného tituli, napr. platobného rozkazu, rozsudku, not. zápisnice... atď
ale v každom prípade ti žiadna vymáhačská spoločnosť nič nemôže zobrať, nie sú oprávnení, len exekútor.
janaGT
19.08.09,06:50
chcem sa spýtať, čo všetko sa považuje za majetok pri sro podľa exekučného poriadku?
fialka m
25.08.09,08:41
Ahojte, stretol sa niekto s takymto pripadom.
Osoba na invalidnom dochodku, ma nejake exekucie, nepracuje. Moze mu exekutor siahnut na dochodok?
Osoba si poziadala o plny starobny dochodok, z toho mu budu moct robit zrazky na zaklade exekucie???
Tato osoba ma manzelku a 1 nezaopatrene dieta. Majetok nema ziadny.

dakujem moc
mederiildi
25.08.09,09:16
áno pokiaľ jeho dôchodok je vyšší ako životné minimum pre osobu s manželkou a jedným nezaopatreným dieťaťom
ivka70
25.08.09,09:45
Mam otazku:

Mam prípad človeka od ktorého vymáha exekútor cca 50 tis. Sk. Tento človek je nezamestnaný a nemá ani žiadny majetok takže prakticky nemá exekútor čo od neho vymôcť.
Problém je ale vtom, že býva v rodičovskom dome spolu s rodičmi. Síce tam žiaden majetok nemá no má tam nahlásený trvalý pobyt. Môže exekútor vziať na exekúciu aj majetok jeho rodičov, alebo niečo čo nie je jeho, ale jeho rodičov?

Dakujem vopred za odpoved

Nie, nemoze.
Ale treba na nich davat pozor, lebo by to urobili velmi radi.
Ajven
28.08.09,09:25
Potreboval by som poradit v suvislosti s exekucnym konanim,

- ak exekutor vymaha pohladavku v prospech majitela pohladavky, mam ja ako exekuovany

a) pravo/moznost vyziadat si informaciu, kto je aktualnym majitelom pohladavky, ak doslo k jej odpredaju ?

b) mozem si vyziadat kontaktne udaje na majitela pohladavky a iniciovat osobne stretnutie za ucelom dohodnutia splatkoveho kalendara, kedze mam pocit, ze exekutor nie je dostatocne aktivny v tomto smere ?

c) rad by som absolvoval osobne (platene) konzultacne sedenie s realnym exekutorom, ktopry by mi poradil ake su moznosti a na co si treba davat pozor pri exekucii,
- teda ake kroky moze robit exekutor aby si navysoval svoju odmenu,
- ako eliminovat taketo aktivity,
- na ake informacie zo strany exekutora mam narok
- pripadne nejake prakticke skusenosti, aby som sa exekucie zbavil co najrychlejsie a bez zbytocnych nakladov navyse

Dakujem za odpovede
voyager
07.08.10,08:24
Nie, exekútor nemôže siahnúť na nič čo nieje jeho, čo je jeho rodičov - lebo a to nemá priamy vlastnícky vzťah.
tattoo2
09.08.10,11:02
dobry den,z dovodu nevyplacania mzdy,som sa zadlzil.rysuje sa mi nova robota.chcem sa spytat kolko mi moze exekutor strhnut z jednej vyplaty,resp.kolko mi musi ostat z vyplaty po strhnuti splatky exekutorom.dakujem
Bibika22
12.08.10,17:41
Takáto pikoška : Exekútor dal vinkuláciu v banke na pohľadávku. To by bolo všetko v poriadku. Ale on dal hneď vinkuláciu na jeho trovy už vo vyššej sume, ktorá vznikne, až keď dlžník nezaplatí do 14 dní.

Na účte bol mínus. Oznámenie o exekúciu malo razítko podania 15. poštu vyzdvihli 25.(má sa to rátať až od prevzatia z pošty) Hneď vznikla vinkulácia na účte. 26. vložili potrebné peniaze na účet, aby nebol v mínuse, a 27. im banka peniaze odpísala v prospech vinkulácie.

To jest všetko sa stihlo do 14 dní.
Volali exekútorovi, že poplatok mal byť o skoro polovicu menší, než išiel.ten im len povedal, choďte do banky, a v lehote do 14. dní to tam zrušte. Čo mali rušiť, keď už peniaze boli preč? A akú silu v banke má slovo dlžníka??

Napísali mu (stále v lehote 14 dní ,síce mailom, ale predsa) žiadosť o vrátenie preplatku. Už je odvtedy týždeň a exekútor nič.
Úraduje len po-str-pi inak telefón nezdvíha. A nezdvíha ich ani počas stránkových dní.

Dám vedieť ako to skončilo s tým legálnym výpalníkom. :eek:
Mal niekto tiež takúto skúsenosť?
Ako to môže spraviť? Čo ak by mali na účte dosť peňazí keď dával vinkuláciu? Aj tak strhne poplatok raz taký ako pôvodne určil?
Veď to mal vrátiť hneď ako mu to prišlo na účet a nie aby sa toho chudák, čo nemá ani cent domáhal. Ako keby nemal iných starostí. Veď keď nezaplatil načas pohľadávku nebolo to zo srandy.:o Ale exekútor si asi povedal, čo je doma to sa počíta.

To len taký postreh aby reč nestála.:rolleyes: Prajem všetkým pekný večer.
riccado
13.08.10,09:18
Takáto pikoška : Exekútor dal vinkuláciu v banke na pohľadávku. To by bolo všetko v poriadku. Ale on dal hneď vinkuláciu na jeho trovy už vo vyššej sume, ktorá vznikne, až keď dlžník nezaplatí do 14 dní.

Na účte bol mínus. Oznámenie o exekúciu malo razítko podania 15. poštu vyzdvihli 25.(má sa to rátať až od prevzatia z pošty) Hneď vznikla vinkulácia na účte. 26. vložili potrebné peniaze na účet, aby nebol v mínuse, a 27. im banka peniaze odpísala v prospech vinkulácie.

To jest všetko sa stihlo do 14 dní.
Volali exekútorovi, že poplatok mal byť o skoro polovicu menší, než išiel.ten im len povedal, choďte do banky, a v lehote do 14. dní to tam zrušte. Čo mali rušiť, keď už peniaze boli preč? A akú silu v banke má slovo dlžníka??

Napísali mu (stále v lehote 14 dní ,síce mailom, ale predsa) žiadosť o vrátenie preplatku. Už je odvtedy týždeň a exekútor nič.
Úraduje len po-str-pi inak telefón nezdvíha. A nezdvíha ich ani počas stránkových dní.

Dám vedieť ako to skončilo s tým legálnym výpalníkom. :eek:
Mal niekto tiež takúto skúsenosť?
Ako to môže spraviť? Čo ak by mali na účte dosť peňazí keď dával vinkuláciu? Aj tak strhne poplatok raz taký ako pôvodne určil?
Veď to mal vrátiť hneď ako mu to prišlo na účet a nie aby sa toho chudák, čo nemá ani cent domáhal. Ako keby nemal iných starostí. Veď keď nezaplatil načas pohľadávku nebolo to zo srandy.:o Ale exekútor si asi povedal, čo je doma to sa počíta.

To len taký postreh aby reč nestála.:rolleyes: Prajem všetkým pekný večer.

peniaze na ucte v tomto pripade zrejme nie su odpisane a preposlane exekutorovi, ale su "zablokovane", vlastnik uctu nimi nemoze disponovat. treba ist do banky, nech preposle z uctu sumu, ktora zodpoveda vymahanej pohladavke s prislusenstvom a odmenou exekutora 10% a exekutor nasledne musi zrusit blokaciu uctu...
ak vsak uhradu dobrovelne v lehote 14 dni odo dna prevzatia

upovedomenia o zacati exekucie neurobia, exekutor vyda exekucny prikaz, ktory zasle banke a banka odpise z uctu pohladavku, avsak pozor!!! s 20% odmenou exekutora.

treba chapat jednu vec, ak povinny sice vidi, ze ma na ucte zablokovane peniaze, ale dobrovolne nevykona zaplatenie exekutorovi, tato pasivita ma za nasledok, ze exekutor si svoje aj tak vezme, a s plnou odmenou...
VieraPopluharova
17.08.10,07:31
Dobry den

mam otazku, je s.r.o., ktora nema ziadny majetok, je jeden spolocnik-konatel, byva spolu v spolocnom byte s manzelkou, chodia mu u pomienky a navrhy na exekucie, je na PN, nema z coho platit ani ZP,SP, na co vsetko mu moze siahnut exekutor? Moze mu siahnut na byt, nakolko tam ma uvedene sidlo spolocnosti, pripadne na zariadenie bytu a podobne.Este som sa totiz s takymto problemom nestretla, tak neviem co mu mam poradit.Splatit dlzoby nema z coho.Dakujem vopred za urychlenu odpoved a radu.
iriska
19.08.10,17:12
ak je exekúcia len na s.r.o.-čku a nie na neho ako konateľa/spoločníka, tak exekútor môže siahať len na majetok s.r.o-čky
(je veľa takých firiem, bohužiaľ a dajú sa s nimi ľahko robiť podvody a rýchlo sa zbaviť dlhov - len neviem, či ich konatelia dobre spávajú, ak niekoho obtiahli o ťažké prachy - nehádžem všetkých do jedného vreca, ale na Slovensku je to klasické podnikanie)
djoze
19.09.10,11:50
CHCEME KUPIT DOM KTORY JE Z POLOVICE ZATAZENY EXEKUCIOU.

Jednu polovicu má môj otec a druhú polovicu súčastne v exekúcii má jeho brat .
Prosím o radu ako postupovať, ak by som chcel zaťaženú polovicu domu exekúciou odkúpiť od otcovho brata.Výška exekúcie je vyššia ako hodnota celého domu a je tam viacej exekútorov.Na 1. mieste je daňový úrad.
V dome zatiaľ býva babka, ktorá tam má doživotné právo.
Ďalej či mám priamo kontaktovať exekútora,alebo musí všetko zabezpečiť otcov brat – ktorému to je úplne jedno a nemá záujem čokoľvek s exekúciou robiť.
Ak by som dal vyvolať dražbu a nenašiel by sa vhodný kupca, koľkokrát sa môže dražba opakovať?Viem, že pri dobrovoľnej dražbe sa môže cena znížiťa aj len na štvrtinu.Ako je to pri „vynútenej“ dražbe?

Dakujem
Stanislav 1975
19.09.10,12:14
CHCEME KUPIT DOM KTORY JE Z POLOVICE ZATAZENY EXEKUCIOU.

Jednu polovicu má môj otec a druhú polovicu súčastne v exekúcii má jeho brat .
Prosím o radu ako postupovať, ak by som chcel zaťaženú polovicu domu exekúciou odkúpiť od otcovho brata.Výška exekúcie je vyššia ako hodnota celého domu a je tam viacej exekútorov.Na 1. mieste je daňový úrad.
V dome zatiaľ býva babka, ktorá tam má doživotné právo.
Ďalej či mám priamo kontaktovať exekútora,alebo musí všetko zabezpečiť otcov brat – ktorému to je úplne jedno a nemá záujem čokoľvek s exekúciou robiť.
Ak by som dal vyvolať dražbu a nenašiel by sa vhodný kupca, koľkokrát sa môže dražba opakovať?Viem, že pri dobrovoľnej dražbe sa môže cena znížiťa aj len na štvrtinu.Ako je to pri „vynútenej“ dražbe?

Dakujem

do tohto nechod-vyber si iny barak/tu budes mat len problemy!
misoft
19.09.10,12:27
Môj názor: súhlasím so Standom - RUKY PREČ od toho - na plné pľúca tu kričia len problémy.
iriska
20.09.10,05:09
CHCEME KUPIT DOM KTORY JE Z POLOVICE ZATAZENY EXEKUCIOU.

Jednu polovicu má môj otec a druhú polovicu súčastne v exekúcii má jeho brat .
Prosím o radu ako postupovať, ak by som chcel zaťaženú polovicu domu exekúciou odkúpiť od otcovho brata.Výška exekúcie je vyššia ako hodnota celého domu a je tam viacej exekútorov.Na 1. mieste je daňový úrad.
V dome zatiaľ býva babka, ktorá tam má doživotné právo.
Ďalej či mám priamo kontaktovať exekútora,alebo musí všetko zabezpečiť otcov brat – ktorému to je úplne jedno a nemá záujem čokoľvek s exekúciou robiť.
Ak by som dal vyvolať dražbu a nenašiel by sa vhodný kupca, koľkokrát sa môže dražba opakovať?Viem, že pri dobrovoľnej dražbe sa môže cena znížiťa aj len na štvrtinu.Ako je to pri „vynútenej“ dražbe?

Dakujem

Môžeš sa informovať u exekútora, či neplánuje robiť dražbu on (neviem, či sa ale nebude oháňať tým, že 1. je daňový úrad a to by mohol byť aj dôvod, prečo sa mu do tej dražby nebude chcieť.
p.s. - otec ako spoluvlastník má predkupné právo, takže ak by u exekútora prehlásil, že chce kupovať on, už sa na iných dražiteľov neprihliadne
militiadesa
26.09.10,11:42
Pozdravujem, potreboval by som poradit...je mozne zmenit exekutora???(v ramci okresu, kraja ...) Mam pocit ze terajsi exekutor nekona tak ako by mal pri vymahani pohladavky voci dlznikovi...mam pocit ze exekuciu zamerne zdrziava ...dakujem za kazdu radu (poznamka: je tam viacero exekucii na majetok moze to byt dovod ?? )
iriska
27.09.10,05:14
Exekútora je možné zmeniť v rámci Slovenska. Podáš návrh ku svojmu exekútorovi, že chceš zmeniť (musíš si vybrať hneď aj meno nového, ktorého tam uvádzaš), ako dôvod napíšeš nečinnosť.
Ak na majetok povinného je viacero exekúcií, nemusí exekúciu zdržiavať tvoj exekútor, ale proste sa napr. nepúšťa do dražby nehnuteľných/hnuteľných vecí, lebo pohľadávky sa aj tak musia uspokojiť porade a kým by uspokojil tvoju, je šanca, že už na ňu nevyjdu peniaze. V tom prípade je možno už len jedna možnosť a to čakať, či sa povinný niekde nezamestná alebo nezačne poberať dôchodok. Ak je pohľadávka veľká, skús požiadať exekútora, aby sa pokúsil zablokovať účty vo všetkých bankách (pri príkaze nemusí uvádzať konkrétne číslo účtu, banka si nájde, či má alebo nemá). Resp. sa informuj napr. 1x/mes. či je niečo nové, budú mať z teba na úrade nervy, ale .... Tiež ak zistíš, že povinný niečo nadobúda, hneď exekútora informuj (ak niečo prenajíma, predáva, brigáduje...) niekedy to dosť pomáha pri exekúcii.
p.s. väčšinou súdy rozhodujú o zmene exekútora cca 6 mesiacov (ak nie viaac), tak aby sa nestalo, že počas toho obdobia bude pôvodný exekútor úplne nečinný a tým prídeš o nejakú príležitosť vymôcť
maculik78
07.11.11,20:21
zdravím všetkých
potrebujem vedieť,mám na krku exekútorov aj manželka chcem kúpiť dom a napísať ho na 3ročnú dcéru je to možné?ak áno môže ho exe zobrať poprosím len normálne a rozumné odpovede ďakujem
Xanti
07.11.11,20:25
zdravím všetkých
potrebujem vedieť,mám na krku exekútorov aj manželka chcem kúpiť dom a napísať ho na 3ročnú dcéru je to možné?ak áno môže ho exe zobrať poprosím len normálne a rozumné odpovede ďakujem Môžeš, ho napísať na dcéru http://www.akbenova.sk/publikacie/30-nadobudnutie-nehnute318nosti-maloletym , http://www.trh.sk/clanky/pravna-poradna/kupa-bytu-v-prospech-maloletej-osoby-a-zakonne-zastupenie-.html a exe ho nemôže zobrať dcére. Lebo dlh máš ty a mng. nie Vaše dieťa.
Christo1233
28.05.13,13:57
​Exekútor ma vydiera, zastrašuje, že mi dá do dražby nehnuteľnosť, vyvíja na mňa psychický nátla.Všetko prebieha telefonicky, lebo nie som účastníkom konania. Ide o to, že polovica nehnuteľnosti je ex.manželky, na ktorú má uvalenú exekúciu ako ručiteľka, lebo dlžník dlh nesplácal. Priamy dlžník je "postavený" do role obete, ako nedotknuteľný" a pretože ja vlastním polovicu nehnuteľnosti som stal obeťou -exekútor vyvíja enormné tlaky na mňa, lebo v tej nehnuteľnosti bývam ja a moji rodičia. Dlžníkovi a jeho ručiteľke-exmanželke,ktorá s nami nebýva, sa zráža z platu nejaká suma, naviac som zaplatil aj väščšiu polovicu dlhu. Exekútor našiel kupcu na našu nehnuteľnosť.Javí sa mi to, ako keby šlo o biznis exekútora. Pretiože nehnuteľnosť má 10 x väčšiu hodnotu ako samotný dlh. Ako sa mám brániť, čo mám postupovať, aby som neprišiel o strechu nad hlavou?
​Ďakujem za rady.
draik
28.05.13,17:07
Podiel odkúpiť. O strechu nad hlavou neprídete, lebo sa v exekúcii bude predávať len 1/2. Nový majiteľ tej 1/2 sa tam môže nasťahovať alebo od Vás požadovať úhradu na užívanie jeho 1/2.
tomi33
10.08.13,07:30
Dobry den mam otazku moj exekutor mi podal do banky platobny prikaz na sumu ja som tam tie ppeniaze vlozil a nasledne mu volal ze peniaze mam na ucte on si ich nestiahol a teraz mi dal stahovat peniaze z platu takze co mam robit ak mi dal uz stahovat peniaze z platu tak mal by mi ucet odblokovat alebo mam ist za nim a na neho ..... ze co vlastne zrobil ked som mu volal ze peniaze na ucte su nech si ich stiahne? teraz je taka situacia peniaze mi zablokovala banka z platu mi stiahli kopu penazi a ja mu chcem zaplatit zvysnu sumu takze mal by mi povedat zvysnu sumu ja mam ist do banky a nahlasit kolko tomu idiotovi maju poslat alebo ako sa to riesi??? Dakujem pekne za radu
draik
10.08.13,11:01
Zo zablokovaných peňazí na účte je možné exekúciu uhradiť. Inak nebolo potrebné ich najprv vkladať na vlastný účet, aby si ich exe následne strhol.
tomi33
11.08.13,04:59
no ja som nemal na ucte predtym nic peniaze sa posielali prevodom ja som chcel vediet ci ja mam poziadat banku o prevod alebo to musi urobit exekutor? ak by som vedel dostat peniaze na ucet idem za nim osobne a zaplatim na mieste...
tomi33
11.08.13,11:56
ja som chcel vediet ci mal pravo mi poslat do prace platobny rozkaz ked vedel asi 10dni do zadu co som mu volal ze peniaze na ucte mam nech si ich stiahne ale neurobil tak a teraz mi stiahli splatku z platu a vinkulovany ucet nezrusil takze mi tam visia peniaze co som posielal prave preto aby som zaplatil celu sumu naraz.....co teraz?????
misoft
11.08.13,13:54
Môžeš sa sťažovať na postup exekútora na http://www.ske.sk/ s popisom, že suma bola dosiahnuteľná na účte a aj napriek oznámeniu exekútorovi, ti exekútor dal zrážky z platu. Môžeš ich tiež upozorniť, že takto chce exekútor neprimerane zvýšiť svoje výdavky predĺžovaním vykonávania exekúcie.
tomi33
11.08.13,14:10
bolo to telefonicky na mobilné číslo ktoré mali na stránke Zora Ferdinandy Košice
tomi33
11.08.13,14:22
dobre napsisal som staznost uvidime ci sa ozvu zajtra a co si vymyslia....v kazdom pripade to sem napisem aby sme sa mohli popripade pobavit nad nasimi smiesnymi zakonmi a tymto statom....
draik
11.08.13,16:37
V upovedomeni exekútor píše spôsoby, ktorými exekúciu vykoná. Je teda možné možné zablokovať účet (prípadne z neho aj niečo strhnúť) a zároveň poslať pozdrav zamestnávateľovi a nechať zrážať zo mzdy.
misoft
11.08.13,19:45
bolo to telefonicky na mobilné číslo ktoré mali na stránke Zora Ferdinandy Košice
Inak ani tá exekútorka nie je celkom čistá - aspoň sa zdá:
http://dlznik.zoznam.sk/rychle-vyhladavanie?q=zora%20ferdinandy
http://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet?q=zora%20ferdinandy
http://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/spolocnost-hifadhi-s-r-o-1
Aj toto by SKE možno zaujímalo - už je jasné, prečo naťahuje exekúciu - lóve potrebuje.
tomi33
14.08.13,04:54
Hej uz mi strhli z uctu celu sumu s tym ze zamestnavatel uz poslal peniaze klebo mi musel podla zakona strhnut ale s tym ze exekutor povedal ze ciastka ktora prevysi dlznu sumu sa vrati na ucet peniaze z banky mi odisli v pondelok dnes est budem volat ci maju na ucte aj peniaze ktore poslal zamestnavatel s tym ze im poslem moje cislo uctu aby mi poslali preplatok naspat len dufam ze nebudem cakat pol roka
kopretinka
14.08.13,05:56
bolo to telefonicky na mobilné číslo ktoré mali na stránke Zora Ferdinandy Košice
Inak ani tá exekútorka nie je celkom čistá - aspoň sa zdá:
http://dlznik.zoznam.sk/rychle-vyhladavanie?q=zora%20ferdinandy
http://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet?q=zora%20ferdinandy
http://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/spolocnost-hifadhi-s-r-o-1
Aj toto by SKE možno zaujímalo - už je jasné, prečo naťahuje exekúciu - lóve potrebuje.
na tých linkoch nič nie,žiadna zadlženosť
tomi33
23.08.13,06:50
mam este otazku uz mi stiahli z uctu celu sumu ale stiahli mi aj od zamestnavatela 145€ ktore chchem samozrejme naspat ale v pondelok mi potvrdili ze mam preplatok a ze mi ho poslu na ucet ale zatial mi nic nedoslo maju neaku dobu na poslanie penazi alebo im musim poslat specialnu ziadost na to?? je to nenormalne ze ked im nieco treba dobre ze ma nezozeru ale ked treba poslat naspat peniaze tak si vedia dat nacas.......dakujem za odpovede a radu....
misoft
23.08.13,13:45
Ak potvrdili - tak počkaj cca 3-4 dni (to vieš - byrokracia :D). Pokiaľ by však neposlali - potom ich písomne upozorni, že ti preplatok nevrátili a následne podnikni ty svoju ofenzívu - nakoľko by ti neoprávnene zadržiavali financie - podať žalobu, v skrátenom konaní platobný rozkaz na exekútora, ak by to nepomohlo - tak tvrdší postup - exekúcia na exekútora.
tomi33
26.08.13,06:20
ešte v piatok mi odpisali že peniaze poslali vo štvrtok že ich budem mať v piatok alebo v pondelok na účte počkám ešte dnes či mi prídu peniaze a potom ich oslovím ešte naposledy ak nie a potom budem postupovat podla vašej rady Dakujem zatial.....
darina19
10.07.14,16:14
Dobry den mala by som otazku .Vzhalodom na to,ze som dnes obdrzala upovedomenie o zablokovani uctu som hned kontaktovala exekutora do tedy som o dlzobe nevedela ...dlh je 330eur co nieje az tak vela ani malo dohodli sme sa na splatkach ....len zablokovanie uctu uz asi nezastavim az ked mi pride dohoda o splatkach mozem dat ziadot.No moja otazka znie mam len jeden ucet teda ani ja nei ,ale moja malote dcera no ja ako zakonny zastupca som jej ho zalozil a chodia mi tam nejake peniaze tak sa chcem opytat ci moze exekutor zablokovat jej ucet ked je na nu no zalozila som ho ja za odpovede dakujem
Zuzanka_ba
10.07.14,17:33
darina19- Môže zablokovať účet, ktorého si majiteľom. Takže záleží, či je majiteľom dcéra alebo ty. Ešte ťa upozorním, ak by si sa vyhýbala plateniu podľa splátok, môže sa domáhať peňazí aj iným spôsobom - u toho, kto ti ich posiela na dcérin účet; za marenie exekúcie by ťa mohol stihnúť trest.
huho
15.02.19,20:15
Tak neviem, či píšem ešte na aktuálnu tému ale chcem poukázať na dobrý článok, ktorý môže pomôcť ľudom v exekúcii. Tu je: https://www.ammado.sk/news/s-exekutorom-sa-da-vybabrat-matky-prisli-ako-na-to/
Mila123
15.02.19,20:19
Tak neviem, či píšem ešte na aktuálnu tému ale chcem poukázať na dobrý článok, ktorý môže pomôcť ľudom v exekúcii. Tu je: https://www.ammado.sk/news/s-exekutorom-sa-da-vybabrat-matky-prisli-ako-na-to/
pomôcť?
dlh sa prehlbuje, tým, že sa nespláca a rastú úroky a poplatky?
buchač
15.02.19,20:37
Tak neviem, či píšem ešte na aktuálnu tému ale chcem poukázať na dobrý článok, ktorý môže pomôcť ľudom v exekúcii. Tu je: https://www.ammado.sk/news/s-exekutorom-sa-da-vybabrat-matky-prisli-ako-na-to/


By som rád vidieť takých mudrcov, ako by sa správali, ak by im niekto dlhoval a exekútor by nemal šancu ...
Ako by si sa prával, ako by si reagoval čo by si robil ???
vicktor
18.02.19,07:12
dlh sa prehlbuje, tým, že sa nespláca a rastú úroky a poplatky?
Asi nejde o to nesplatit vobec, ale vyhnut sa komplikaciam pri zablokovani prostriedkov a s tym suvisiacimi problemami. A splacat podla moznosti.
ivka70
18.02.19,07:29
Tak neviem, či píšem ešte na aktuálnu tému ale chcem poukázať na dobrý článok, ktorý môže pomôcť ľudom v exekúcii. Tu je: https://www.ammado.sk/news/s-exekutorom-sa-da-vybabrat-matky-prisli-ako-na-to/

https://www.porada.sk/t303010-moze-exekutor-pri-exekucii-rodica-siahnut-na-ucet-ich-neplnoletemu-synovi.html