gardon
01.04.09,11:38
Chcem sa spýtať, aký vplyv bude mať nový stavebný zákon (kedže už nepotrebujem stavebné povolenie pre stavbu do 150m2) na projekty stavby (elektro, kúrenie, voda). Tieto projekty už nebudem vôbec potrebovať? Stačí mi na už postavenú stavbu zavolať len vodára, elektrikára... nech to spraví a basta. Za odpovede ďakujem.
Gard
01.04.09,10:21
Ja viem, ze uz bude len ohlasovacia povinnost. To teda len pridem na urad a ohlasim na papieri ze idem stavat. Budem ale musiet mat stavebneho auditora, ktory bude stavbu odsuhlasovat . Teda sukromny stavebny auditor mi povoli stavbu, ktoru potom len na urade ohlasim.
Taktiez neviem ako to bude so susedmi, ked nebudu suhlasit so stavbou domu. Alebo ich suhlas uz pri novom zakone nebude potrebny ? Pochybujem, ze by aj toto preslo na stavebneho auditora a on by sa mal o to starat. Zrejme v ramci zjednodusenia stavby nebude nazor suseda brany do uvahy, pokial stavba technicky vyhovuje.
Tiez by som rad vedel, ktore vyjadrenia od spravcov sieti budu potrebne. To zrejme bude treba dodat tomu stavebnemu auditorovi, ktory stavbu povoli.
Miloš Mičega - CIMOM TN
01.04.09,10:31
Neviem prečo sa niekto zaťažuje predpisom, ktorý ešte nie je ani v parlamente.
S povolením stavby to nebude len také jednoduché.
Zjednodušeným konaním to bude môcť ísť (aspoň podľa návrhu) iba vtedy, ak bude aj súhlas susedov.
Ak bude stavbu povolovať auditor, tak Vám garantujem, že PD bude musieť mať úplne všetko, dokonca aj to, čo doteraz stavebné úrady prehliadajú. Neviem si predstaviť ani jedného auditora, ktorý by riskoval svoje oprávnenie.

A k projektom. Ak chce niekto stavať tak musí mať aj na PD. Ako spravíš revíziu elektro. Bez PD nie.
Chceš šetriť na ostatných častiach PD. Daj si spraviť prácu dodávateľsky a dodávateľ spraví ponuku z čoho ?

Tých otázok je viac.
_____________________________


CIMOM
chandler
01.04.09,13:29
tym zakonom sa nezmeni v podstate nic. ostane to co je teraz len sa to bude inac nazyvat.
Milan.Žiška
01.04.09,19:21
Presne tak ako píše " chandler", nič sa v podstate nemení iba inštitúcia stavebného úradu sa "zbaví" časti administratívy a zodpovednosť preberie "auditor". V návrhu sú vysoké sankcie pri porušení alebo nedodržaní všetkých podmienok, ktoré doteraz riešil stavebný úrad. :)
Mne to vychádza ako funkcia, ktorá zjednocuje zodpovednosť na auditora (živnostníka) a je ľahšie ho postihovať ako vleklo riešiť problém pochybenia štátnej inštitúcie.:D:D:D
Čas ukáže viac ....
radkoslavko
16.07.09,08:43
Neviem prečo sa niekto zaťažuje predpisom, ktorý ešte nie je ani v parlamente.
S povolením stavby to nebude len také jednoduché.
Zjednodušeným konaním to bude môcť ísť (aspoň podľa návrhu) iba vtedy, ak bude aj súhlas susedov.
Ak bude stavbu povolovať auditor, tak Vám garantujem, že PD bude musieť mať úplne všetko, dokonca aj to, čo doteraz stavebné úrady prehliadajú. Neviem si predstaviť ani jedného auditora, ktorý by riskoval svoje oprávnenie.

A k projektom. Ak chce niekto stavať tak musí mať aj na PD. Ako spravíš revíziu elektro. Bez PD nie.
Chceš šetriť na ostatných častiach PD. Daj si spraviť prácu dodávateľsky a dodávateľ spraví ponuku z čoho ?

Tých otázok je viac.
_____________________________


CIMOM

a od kedy by mal platit ?
Wlady
17.07.09,09:36
Zmeni sa aj to, ze to bude drahsie. Odmena pre stavebneho auditora nebude mala.
iriska
25.11.09,13:17
máme tu niekde link na nový stavebný zákon? mal by platiť od 1.1.10 ževraj. ďakujem
alltracboy
25.11.09,13:23
tak to dufam ze toto moje behanie po uradoch nebude marne a pekne mi daju stavebne povolenie po starom.
Miloš Mičega - CIMOM TN
25.11.09,13:33
Na tomto linku som dal do prílohy návtrh stavebného zákona :

http://www.porada.sk/t115767-navrh-noveho-stavebneho-zakona.html

Určite ešte neplatí, nebude platiť ani od 14.1. 2010, pravdepodobne ani od 1.7. 2010.
Pravdepodobnosť je posunutá od 1.1. 2011.

CIMOM
iriska
25.11.09,13:37
tak pardon za spôsobenie paniky... ja som počula, že od 1.1., ale je možné, že od 2011 :)
katkamajo
30.05.10,11:53
Vie sa už v tomto niečo nové? bude to platiť od 1,7,2010 ako sa všade hovorí?
Alfino2
22.07.10,12:19
Ahojte,
od 1.1.2010 platí upravený starý stavebný zákon, podľa ktorého ohlásenie stavby už postačuje nielen na drobné stavby, ale aj jednoduché stavby, ktorými sú napríklad aj bytové domy s jedným nadzemným podlažím, môžu mať aj jedno podzemné podlažie a podkrovie a ich zastavaná plocha nepresahuje 300m2. Je to tam napísané čierne na bielom.
day
22.07.10,12:42
Ahojte,
od 1.1.2010 platí upravený starý stavebný zákon, podľa ktorého ohlásenie stavby už postačuje nielen na drobné stavby, ale aj jednoduché stavby, ktorými sú napríklad aj bytové domy s jedným nadzemným podlažím, môžu mať aj jedno podzemné podlažie a podkrovie a ich zastavaná plocha nepresahuje 300m2. Je to tam napísané čierne na bielom.

uvedene neplati,
(nemozes verit vsetkemu co je napisane)
wagner
22.07.10,18:17
Ahojte,
od 1.1.2010 platí upravený starý stavebný zákon, podľa ktorého ohlásenie stavby už postačuje nielen na drobné stavby, ale aj jednoduché stavby, ktorými sú napríklad aj bytové domy s jedným nadzemným podlažím, môžu mať aj jedno podzemné podlažie a podkrovie a ich zastavaná plocha nepresahuje 300m2. Je to tam napísané čierne na bielom.

A kedy toto vyšlo v zbierke zákonov?:confused: Že o tom neviem:eek::cool:, každá úprava musí vyjsť v zbierke, inak je neplatná. Nešír tu poplašné správy.:rolleyes::eek:
Mária27
23.07.10,16:48
513/2009 Z.z. Zákon o dráhach zmenil síce stavebný zákon od 01.01.2010, ale iba § 108 a § 126 = niečo o dráhach.
alexandrap
01.06.11,15:50
tak je 1.6.2011..
ako vidiet, nasi " PANI" (bez ohladu na stranu ) nemaju zaujem o stratu jedneho z najstedrejsich a nekonecnych zdrojov Uplatkov :mad:
konieckoncov, aj ten pocit moci nad krciacim sa obcanom nie je na zahodenie