Zuzana Ku.
03.04.09,10:37
Ahojte, mám možno banálnu otázku pre Vás, ale neviem, ako správne účtovať pokladňu v období duálneho obehu do 16.01. Máme tržby, ktoré sme prijali v SKK, a na tieto som si evidovala príjmové doklady zvlásť, aj celá pokladňa je zvlásť. Mám napríklad že sme prijali 3500,- Sk, čo je v prepočte 116,18 €. Ale pri zadávaní do programu (MRP JÚ-win) si nahodím 116,18 € (lebo už účtujeme v €), ale hodí mi tam že je to 3500,04 Sk v cudzej mene. Ak to beriem ako pokladňu v cudzej mene, tak by mi mali aj koruny sedieť, nie?Môžem to prepísať na tých 3500,- Sk, alebo zaúčtovať až na konci roka cez kurzový rozdiel v rámci uzávierkových operácií? Táto pokladňa sa mi vynulovala, lebo všetky tržby v SKK sme zaniesli do banky, ale mne tam ostal rozdiel v SKK -0,20....Ďakujem vopred za pomoc.
liba2
03.04.09,08:59
Ahojte, mám možno banálnu otázku pre Vás, ale neviem, ako správne účtovať pokladňu v období duálneho obehu do 16.01. Máme tržby, ktoré sme prijali v SKK, a na tieto som si evidovala príjmové doklady zvlásť, aj celá pokladňa je zvlásť. Mám napríklad že sme prijali 3500,- Sk, čo je v prepočte 116,18 €. Ale pri zadávaní do programu (MRP JÚ-win) si nahodím 116,18 € (lebo už účtujeme v €), ale hodí mi tam že je to 3500,04 Sk v cudzej mene. Ak to beriem ako pokladňu v cudzej mene, tak by mi mali aj koruny sedieť, nie?Môžem to prepísať na tých 3500,- Sk, alebo zaúčtovať až na konci roka cez kurzový rozdiel v rámci uzávierkových operácií? Táto pokladňa sa mi vynulovala, lebo všetky tržby v SKK sme zaniesli do banky, ale mne tam ostal rozdiel v SKK -0,20....Ďakujem vopred za pomoc.
Nepoznám ako pracuje tvoj program. Ale...
V r. 2008 keď sme prijímali do valutovej pokladne eurá, tak sa niekde zadal kurz NBS - to určite aj v tvojom programe, a prijímali sme eurá (nie Sk, len program to prepočítal na Sk na základe toho kurzu).
V r. 2009 to musí byť obdobné s menou SK, vedieme ju ako valutovú pokladňu a keďže v rukách fyzicky máme SKK, tak zapíšeme 3500 Sk; program sám to prepočíta na eur, lebo eur je mena ktorou v tomto roku účtujeme.
Mne sa zdá, že tvoj postup je opačný a práve preto ti to nesedí.
Skús sa na to pozrieť ešte raz.
Zuzana Ku.
03.04.09,09:07
Ja som valutovú pokladňu ešte nemala, len predzásobenie EUR v decembri 2008, to mi spravilo dobre. Ale mne sa to tam dá opraviť, len neviem, či to môžem:cool:. Keby sa ozval ešte niekto kto pracuje s MRP. Ale ďakujem krásne za odpoveď.