Zavrieť

Porady

Pokladňa EUR-SKK

Ahojte, mám možno banálnu otázku pre Vás, ale neviem, ako správne účtovať pokladňu v období duálneho obehu do 16.01. Máme tržby, ktoré sme prijali v SKK, a na tieto som si evidovala príjmové doklady zvlásť, aj celá pokladňa je zvlásť. Mám napríklad že sme prijali 3500,- Sk, čo je v prepočte 116,18 €. Ale pri zadávaní do programu (MRP JÚ-win) si nahodím 116,18 € (lebo už účtujeme v €), ale hodí mi tam že je to 3500,04 Sk v cudzej mene. Ak to beriem ako pokladňu v cudzej mene, tak by mi mali aj koruny sedieť, nie?Môžem to prepísať na tých 3500,- Sk, alebo zaúčtovať až na konci roka cez kurzový rozdiel v rámci uzávierkových operácií? Táto pokladňa sa mi vynulovala, lebo všetky tržby v SKK sme zaniesli do banky, ale mne tam ostal rozdiel v SKK -0,20....Ďakujem vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Zuzana Ku. Pozri príspevok
    Ahojte, mám možno banálnu otázku pre Vás, ale neviem, ako správne účtovať pokladňu v období duálneho obehu do 16.01. Máme tržby, ktoré sme prijali v SKK, a na tieto som si evidovala príjmové doklady zvlásť, aj celá pokladňa je zvlásť. Mám napríklad že sme prijali 3500,- Sk, čo je v prepočte 116,18 €. Ale pri zadávaní do programu (MRP JÚ-win) si nahodím 116,18 € (lebo už účtujeme v €), ale hodí mi tam že je to 3500,04 Sk v cudzej mene. Ak to beriem ako pokladňu v cudzej mene, tak by mi mali aj koruny sedieť, nie?Môžem to prepísať na tých 3500,- Sk, alebo zaúčtovať až na konci roka cez kurzový rozdiel v rámci uzávierkových operácií? Táto pokladňa sa mi vynulovala, lebo všetky tržby v SKK sme zaniesli do banky, ale mne tam ostal rozdiel v SKK -0,20....Ďakujem vopred za pomoc.
    Nepoznám ako pracuje tvoj program. Ale...
    V r. 2008 keď sme prijímali do valutovej pokladne eurá, tak sa niekde zadal kurz NBS - to určite aj v tvojom programe, a prijímali sme eurá (nie Sk, len program to prepočítal na Sk na základe toho kurzu).
    V r. 2009 to musí byť obdobné s menou SK, vedieme ju ako valutovú pokladňu a keďže v rukách fyzicky máme SKK, tak zapíšeme 3500 Sk; program sám to prepočíta na eur, lebo eur je mena ktorou v tomto roku účtujeme.
    Mne sa zdá, že tvoj postup je opačný a práve preto ti to nesedí.
    Skús sa na to pozrieť ešte raz.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Ja som valutovú pokladňu ešte nemala, len predzásobenie EUR v decembri 2008, to mi spravilo dobre. Ale mne sa to tam dá opraviť, len neviem, či to môžem. Keby sa ozval ešte niekto kto pracuje s MRP. Ale ďakujem krásne za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.