marcel 1977
09.04.09,14:23
Dobrý deň

Aký postup mám zvoliť pri zálohovaní dát. Cez nastavenie - zálohovať - mi to nejde (nedá sa mi potom program otvroriť).
u.erika
09.04.09,14:25
skús to cez údržbu dát - zálohovanie dát do súboru /musíš vybrať kam to chceš zálohovať. napr. na pevný disk C, tak tam vytvor složku: MRP zálohy-názov firmy 2009.phc/. Pri zálohovaní vybereš prechádzať, nájdeš složku a môžeš zálohovať. Obnoviť sa dá potom takisto odtiaľ.
Mne to funguje.
marcel 1977
09.04.09,17:14
Urobil som to tak ako píšeš, ale vypísalo mi to, čo mi vždy vypisuje: Adobe Reader nemôže otvoriť MRPDATA.PHC, pretože je to buď súbor nepodporovaného typu alebo bol súbor poškodený (napr. nebol správne dekódovaný).
pingino
09.04.09,18:14
Urobil som to tak ako píšeš, ale vypísalo mi to, čo mi vždy vypisuje: Adobe Reader nemôže otvoriť MRPDATA.PHC

Ak by si urobil to co ti erika poradila, tak takuto spravu by si nikdy neuvidel.

Tuto spravu zobrazil Adobe Reader a nie MRP uctovnictvo.
Predpokladam, ze si v priezkumnikovi poklikal na zalohovy subor uctovnictva a Windows, kedze nevie co ma s PHC suborom urobit ti ponukol na vyber aplikaciu ktorou chces tento subor otvorit a ty si vybral prve co ta napadlo a teda Adobe Reader. Adobe Reader samozrejme s PHC suborom pracovat nevie a teda ti to oznamil. Ci to uz bolo takto alebo nejako inak, postupoval si zle.

Kedze si sa vsak dopracoval, az k tejto chybovej sprave, znamena to, ze zalohovy subor sa ti podarilo vytvorit lebo subor MRPDATA.PHC je zalohovym suborom uctovnictva.

Pozri do uzivatelskej prirucky, tam je zalohovanie a obnova udajov popisana.
marcel 1977
10.04.09,11:41
Nič som si v prieskumníkovi nevyberal, ani som neoznačil Adobe Reader, nič som nenastavoval. Ak mi vieš poradiť, poradiť mi prosím ťa, ktorý súbor vie pracovať s PHC súborom. Vďaka
u.erika
10.04.09,18:10
Nič som si v prieskumníkovi nevyberal, ani som neoznačil Adobe Reader, nič som nenastavoval. Ak mi vieš poradiť, poradiť mi prosím ťa, ktorý súbor vie pracovať s PHC súborom. Vďaka
Na pevnom diske /C,D,E,F.../ máš uložené Program Files-MRP-JÚ - DATA 0000... atď, skús tam vytvoriť novú složku: zálohy 2009, podsložku každú firmu zvlášť,ako som Ti písala v príspevku č.2
Pred zálohovaním skús opraviť indexy.
Keď Ti to nepôjde, tak zavolaj do MRP, alebo pošli email.
Už roky to tak robím, napaľujem aj na CD, a funguje to.
pingino
10.04.09,19:00
Subor MRPDATA.PHC je zalohovym suborom uctovnictva, takze takyto subor vytvoris funkciou pre zalohovanie a nacitas ho funkciou pre obnovu.

Tlacitkom "Prechadzat" pri zalohovani otvoris dialogove okno, ktore sluzi na vyber disku alebo priecinka kam budes zalohovat a prip. aj na zmenu nazvu zalohoveho suboru (zalohovy subor mozes pomenovat aj inak, nielen MRPDATA). Ked mas vybraty cielovy priecinok, kliknes na "Zalohovat" a program vytvori zalohovy subor.

Ak chces nacitat zalohovy subor kliknes na "Prechadzat", otvori sa dialogove okno pre vyhladanie suboru, najdes subor, poklikas po nom, okno pre vyhladanie suboru sa zatvori a v policku vidis cestu a nazov suboru, ktory si vybral (an obrazku je to "A:\Mrpdata.phc").
Potom kliknes na "Obnovit".

Tvoja povodna otazka sa tykala zalohovania udajov, a zalohovy subor sa ti podla vsetkeho vytvorit podarilo. Zalohovy subor si vytvaras bud aby si mal poistku pre pripad poruchy pocitaca a pod. alebo ak chces udaje preniest z pocitaca na pocitac.