Zavrieť

Porady

záloha dát

Dobrý deň

Aký postup mám zvoliť pri zálohovaní dát. Cez nastavenie - zálohovať - mi to nejde (nedá sa mi potom program otvroriť).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    skús to cez údržbu dát - zálohovanie dát do súboru /musíš vybrať kam to chceš zálohovať. napr. na pevný disk C, tak tam vytvor složku: MRP zálohy-názov firmy 2009.phc/. Pri zálohovaní vybereš prechádzať, nájdeš složku a môžeš zálohovať. Obnoviť sa dá potom takisto odtiaľ.
    Mne to funguje.

    marcel 1977 je offline (nepripojený) marcel 1977

    marcel 1977
    Urobil som to tak ako píšeš, ale vypísalo mi to, čo mi vždy vypisuje: Adobe Reader nemôže otvoriť MRPDATA.PHC, pretože je to buď súbor nepodporovaného typu alebo bol súbor poškodený (napr. nebol správne dekódovaný).

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    marcel 1977 Pozri príspevok
    Urobil som to tak ako píšeš, ale vypísalo mi to, čo mi vždy vypisuje: Adobe Reader nemôže otvoriť MRPDATA.PHC
    Ak by si urobil to co ti erika poradila, tak takuto spravu by si nikdy neuvidel.

    Tuto spravu zobrazil Adobe Reader a nie MRP uctovnictvo.
    Predpokladam, ze si v priezkumnikovi poklikal na zalohovy subor uctovnictva a Windows, kedze nevie co ma s PHC suborom urobit ti ponukol na vyber aplikaciu ktorou chces tento subor otvorit a ty si vybral prve co ta napadlo a teda Adobe Reader. Adobe Reader samozrejme s PHC suborom pracovat nevie a teda ti to oznamil. Ci to uz bolo takto alebo nejako inak, postupoval si zle.

    Kedze si sa vsak dopracoval, az k tejto chybovej sprave, znamena to, ze zalohovy subor sa ti podarilo vytvorit lebo subor MRPDATA.PHC je zalohovym suborom uctovnictva.

    Pozri do uzivatelskej prirucky, tam je zalohovanie a obnova udajov popisana.
    Naposledy upravil pingino : 09.04.09 at 22:04

    marcel 1977 je offline (nepripojený) marcel 1977

    marcel 1977
    Nič som si v prieskumníkovi nevyberal, ani som neoznačil Adobe Reader, nič som nenastavoval. Ak mi vieš poradiť, poradiť mi prosím ťa, ktorý súbor vie pracovať s PHC súborom. Vďaka

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    marcel 1977 Pozri príspevok
    Nič som si v prieskumníkovi nevyberal, ani som neoznačil Adobe Reader, nič som nenastavoval. Ak mi vieš poradiť, poradiť mi prosím ťa, ktorý súbor vie pracovať s PHC súborom. Vďaka
    Na pevnom diske /C,D,E,F.../ máš uložené Program Files-MRP-JÚ - DATA 0000... atď, skús tam vytvoriť novú složku: zálohy 2009, podsložku každú firmu zvlášť,ako som Ti písala v príspevku č.2
    Pred zálohovaním skús opraviť indexy.
    Keď Ti to nepôjde, tak zavolaj do MRP, alebo pošli email.
    Už roky to tak robím, napaľujem aj na CD, a funguje to.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Subor MRPDATA.PHC je zalohovym suborom uctovnictva, takze takyto subor vytvoris funkciou pre zalohovanie a nacitas ho funkciou pre obnovu.

    Tlacitkom "Prechadzat" pri zalohovani otvoris dialogove okno, ktore sluzi na vyber disku alebo priecinka kam budes zalohovat a prip. aj na zmenu nazvu zalohoveho suboru (zalohovy subor mozes pomenovat aj inak, nielen MRPDATA). Ked mas vybraty cielovy priecinok, kliknes na "Zalohovat" a program vytvori zalohovy subor.

    Ak chces nacitat zalohovy subor kliknes na "Prechadzat", otvori sa dialogove okno pre vyhladanie suboru, najdes subor, poklikas po nom, okno pre vyhladanie suboru sa zatvori a v policku vidis cestu a nazov suboru, ktory si vybral (an obrazku je to "A:\Mrpdata.phc").
    Potom kliknes na "Obnovit".

    Tvoja povodna otazka sa tykala zalohovania udajov, a zalohovy subor sa ti podla vsetkeho vytvorit podarilo. Zalohovy subor si vytvaras bud aby si mal poistku pre pripad poruchy pocitaca a pod. alebo ak chces udaje preniest z pocitaca na pocitac.
    udrzba.JPG  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.