ami2
11.04.09,13:39
Dobrý deň.
Plánujem otvoriť internetový obchod s dietetickou stravou.Sklad chcem vytvoriť z jednej miestnosti ktorá je súčasťou nášho domu,no má osobitný vchod.Vie mi niekto povedať aké základné kritéria musí spĺňať sklad potravín?Hľadala som to na nete a neviem tuto inf. nájsť. Jedná sa výlučne o potraviny už zabalené výrobcom.Na hygiene mi zatiaľ odporúčali potravinový kódex, ale ani tam to neviem nájsť.
Ďakujem.
lenkak
11.04.09,19:54
správnu teplotu, tovar nesmie byť na zemi, ale na paletách, záleží aké potraviny.
ami2
12.04.09,15:04
Jedná sa napr. o bezlepkovú múku,sušené mlieka, trvanlivá smotana, cestoviny a iné.Všetko v originálnom balení od výrobcu.V tej miestnosti bude vymaľované na bielo,ale na strope je drevený obklad.Dúfam ,že to nebude problém.V miestnosti nieje kúrenie, ale je tam pomerne stabilná teplote,keďže dom je z kameňa. Mám tam umiestnený odvlhčovač, ktorý udržuje vlhkosť vzduchu na hodnote akú si nastavím.
lenkak
12.04.09,19:25
Tú teplotu budete musieť regulovať podľa skladovateľnosti výrobkov. Ak sú výrobky skladovateľné napr v teplote od 15-25 stupňov, túto teplotu treba aj dodržať. A mať a teplomery, vlhkomery a zapisovať hodnoty.
ami2
25.04.09,12:10
Bola som na hygiene.Tam ma informovali,že prevádzkový poriadok musím mat vypracovaný,ale už sa nedáva schvaľovať.Ďalšia vec ale je,že v potravinárskej prevádzke musí byť voda.Sklad je len súčasťou potr. prevádzky/aspon tak som kdesi čítala/,takže by predsa malo stačiť,ak je voda tam kde mám počítač.Alebo sa mylim?Musí byť teplá a studena voda priamo v miestnosti kde mám sklad potravín?Vdaka.
ami2
27.04.09,08:05
Vie mi niekto prosím poradiť?
Lianka
27.04.09,17:54
ami2
27.04.09,19:28
Nejde však o kamennú predajnu , ale e shop /počítač v mojej obývačke/.V dome, v miestnosti z osobitným vchodom vytváram sklad dietetických potravín.Musí byť voda priamo v miestnosti alebo môžem mať teplú a studenú vodu v inej miestnosti.Konkrétne vchod cez dvor.
lenkak
27.04.09,19:33
Vodu potebuješ mať k potrebám seba, svojich zamestnancov a poprípade klientov. Čo sa týka Teba, tak postačuje aj iná miestnosť, ale v prípade zamestnancov a klientov neviem či Ti to cez hygienu prejde.
ami2
27.04.09,20:05
Nemám zamestnancov.Na hygiene jedna pracovníčka mi povedala,že mám vodu priviesť do miestnosti a druhá že stačí v inej miestnosti.Preto potrebujem túto radu.
lenkak
27.04.09,20:13
budú u Teba klienti určitý čas aj sedieť? Pokiaľ nie, tak voda Ti stačí v inej miestnosti.
ami2
27.04.09,20:28
Ide o internetový predaj.Zákazníci u mna nebudú sedieť.Pracovať budem sama.Možno občas nejaký osobný odber po úhrade na účet/to kôli registr. pokladni/.Ten osobný odber ešte zvažujem.
lenkak
27.04.09,20:35
treba tieto možnosti zakomponovať do prevádzkového poriadku, že nebudú zamestnanci, klient príde maximálne na 10 minút, k tomu vodu nepotrebuje a pre Teba máš inú miestnosť. Hygiena by toto mala akceptovať.
ami2
27.04.09,20:44
Veľka vďaka,Lenka.Ešte sa budem musieť popasovať s tým prevádzkovým poriadkom.