maja249
13.04.09,11:49
Už10 rokov sa trápim s akné, mám ho proste všade - tvár, chrbát a aj dekolt, tie sú v poslednom čase dosť hrozné, kožná lakárka mi predpísala Isotrexín-gél, ten mi pomohol na 3!!!dni a teraz sa mi stav ešte viac zhoršil - celý hrudník mám ako posiaty červenými vredmi, ktoré po natretí Isotrexínom desne svrbia a pália a nehoja sa.Som už zúfalá, keby som vedela, mi pomôže natrieť sa,hoci aj neviem čím, tak to skúsim.Za drahú a neúčinnú kozmetiku som už minula viac než dosť, poraďte ako ďalej. :mee::mee::mee:
alla66
13.04.09,10:16
Pi veľa žihľavového čaju ten prečisťuje nečistoty v krvi a naozaj to veľmi pomáha.
Na akné použi sírové mydlo alebo mydlo Kawar - Mydlo s obsahom čierneho bahna z Mŕtveho mora má unikátne zloženie. Vyrobené je bez pridania živočíšnych tukov a chemických prísad - ide o čisto prírodný produkt. Jeho používaním sa z pokožky odstraňujú nečistoty a odumreté bunky.
Nejedz čokoládu.....
http://www.porada.sk/t12751-vyrazky-na-chrbte.html
http://www.porada.sk/t25111-liecba-akne.html
http://www.porada.sk/t64344-tazka-forma-akne.html
možno pomôžu tieto linky
maja249
13.04.09,11:14
Alla,ďakujem, možno niečo pomôže.
alla66
13.04.09,11:36
Niekedy pomôže antikoncepcia....
buchač
13.04.09,11:53
Niekedy pomôže antikoncepcia....

" Medicina vinci fata non possunt "
alla66
13.04.09,12:05
Medicina vinci fata non possunt "


Temeritas est damnare, quod nescias
geronimo13
13.04.09,12:13
ja len z vlastnej skúsenosti ... chodil som ku kožnej 1/2 roka, mal som predpísané rôzne vodičky, mastičky, napr. Duac Gel, Skinoren ... zabralo to, ale po ich vysadený sa stav začal zhoršovať ... až ma poslala lekárka na odborné vyšetrenie na krčné, kvôli tzv. focusom a diagnóza znela chronický zápal mandlí, takže som objednaný na ich chirurgické odstránenie a potom sa uvidí, ale dúfam, že sa môj stav zlepší ...
alla66
13.04.09,12:27
ja len z vlastnej skúsenosti ... chodil som ku kožnej 1/2 roka, mal som predpísané rôzne vodičky, mastičky, napr. Duac Gel, Skinoren ... zabralo to, ale po ich vysadený sa stav začal zhoršovať ... až ma poslala lekárka na odborné vyšetrenie na krčné, kvôli tzv. focusom a diagnóza znela chronický zápal mandlí, takže som objednaný na ich chirurgické odstránenie a potom sa uvidí, ale dúfam, že sa môj stav zlepší ...
Na vzniku akné sa podieľajú hormonálne vplyvy. Ak ste často v stresových podmienkach, vylučovanie stresových hormónov môže byť jednou z príčin. Stav zhoršujú horúčavy a potenie. Pri vzniku ochorenia spolupôsobia i ďalšie činitele - genetické vlohy, poruchy tráviacej sústavy. V organizme pacienta sa môže nachádzať ložisko infekcie – najčastejšie býva v pokazenom zube, alebo v mandliach, z ktorého sa baktérie šíria do celého tela a spôsobujú ochorenia. Patria medzi ne i rozličné kožné prejavy. Ich mierne formy sa úplne vyhoja, v závažnejších prípadoch zanechávajú jazvy. Takéto ložisko treba nájsť a odstrániť vhodnou odbornou liečbou (napr. podávaním antibiotík zvolených podľa druhu mikroorganizmu).Celkovo je liečba akné komplexná a zahŕňa miestne ošetrovanie kožných prejavov, nedráždivú diétu, liečbu prípadných infekcií, v ťažkých prípadoch i ďalšie postupy, ktoré určí odborník.Miestne ošetrovanie: dôsledná denná hygiena, sprchovanie, použitie alkalických mydiel, na postihnuté miesta je vhodné sírové mydlo alebo prípravky s obsahom síry (prípravky na akné - poradia Vám v lekárni), možno čistiť prípravkami s obsahom alkoholu, odporúča sa pobyt na slnku, v zime ožarovanie horským slnkom v miernych dávkach Nedráždivá diéta: obmedzovať korenisté pokrmy, vyprážané jedlá, pikantné údeniny, bublinkové nápoje, čokoládu, podávať dostatok ovocia a zeleniny. Odporúča sa dopĺňať výživu farmaceutickými prípravkami s obsahom vitamínov, najmä vitamínu A a B6. Priaznivý účinok má i zinok.
lpopi
13.04.09,13:18
Mydlo Protex !
lpopi
13.04.09,13:19
Najlepšie je to zelené bylinkové !
lpopi
13.04.09,13:19
Skús !
lpopi
13.04.09,13:20
Paráááááááááááááááááda !
gitka SL
13.04.09,13:35
Skús piť čistiaci čaj PU-ERH ( kúpiš ho v lekárni ). Jeho pitie pomohlo mnohým pri kožných vyrážkach
maja249
13.04.09,13:42
Ďakujem všetkým za rady,už som doteraz minula na seba kilá Protexu(je fakt dobré), vypila som hektolitre čaju žihlavového, zeleného, na imunitu, rebríčkový, nechtíkový-všetky som používala aj na obklady-ešteže mi celkom chutia (doma sa mi smejú, že mi onedlho začnú z uší rásť lístky všetkých možných bylín), ale zlepšenie zatiaľ takmer nulové.Najhoršie je to v lete, keď len na chvíľu vyleziem na slnko-onedlho budem ako upíria princezná, na svetlo vyjdem len potme.Ale neostáva mi nič iné len skúšať, skúšať, skúšať a uvidím, čo pomôže.:mee:
alla66
13.04.09,13:43
To skôr doporučím SUN 7% MYDLO S ICHTAMOLOM ,

obsahuje prírodnú látku Ichtamol, ktorá sa používa k pozitívnemu ovplyvneniu a prevencii niektorých kožných ochorení (napr. akné, mazotoku-soberhoea, psoriázy, rosacey, niektorých povrchových plesňových ochoreniach).
Je hnedej farby... syn ho používa na suchú a popraskanú pokožku.
mzdarka renca
13.04.09,13:43
Tak jedine zájsť ku kožnému lekárovi
Darina1234
13.04.09,14:13
Dufam, že nie som mimo temy, ale chcem poradiť mojou skusenosľou. Strašne mi padali vlasy, ale naozaj strašne, až som mala biele mapky na hlave, samozrejme nasledovala kožná lekarka, ktora mi liečila padanie vlasom pantenolom a dusíkom, ale príčinu padania nikto nehľadal, až nakoniec po dlhej dobe z mojej iniciativy mi zistili pričinu, bola to štitna žlaza. Čiže chcem povedať, ANO akne liečiť aj na pokožke teda zvonku alebo pitim čajov z vnutra, ale najdoložitejšie je nasť pričinu ochorenia kože, treba trvať na odborných vyšetreniach, aby sa zistila pričina.
alla66
13.04.09,14:38
Bohužiaľ, príčinu ochorenia nehľadá žiaden lekár. Horšie je, že kožná lekárka skúša na tebe rôzne mastičky,vodičky, tabletky, ktoré pomôžu, môžu, ale krátkodobo.
Zmeníš lekárku, ktorá začne liečiť s inými mastičkami....a uvedie inú diagnózu...Zmeníš do tretice lekárku, prvé vyšetrenie ktoré urobí - zoberie vzorku kože a dá na rozbor a podľa výsledkov nasadí liečbu, ktorá má dlhodobý účinok. Prečo nezobrala vzorku kože už prvá lekárka? Je to zdravé striedať kortikoidné mastičky?
maaam
13.04.09,15:28
Ahoj, ja mám vyskúšanú kozmetiku Salus. Používam regeneračné pleťové oleje - teraz Levandula, predtým Tea tree-Manuka. Na vyčistenie tvare pleťový olej a tonikum. Všetko sú to produkty z výťažkov rastlín a aj keď sú na olejovej báze a ja mám mastnú pleť, po nanesení olejčeka mám pleť zdravšiu a nemastí sa mi. Na stranke : salus-mh.cz je podrobné vysvetlené ako olejčeky správne používať. Jasné, že nepomožu hneď, ale pokožka sa mi zlepšila asi tak po troch mesiacoch. Mala som problém hlavne s velkými zapalenými vyrážkami na tvári v oblasti brady a líc. Nebolo ich veľa, ale keď sa objavili boli napuchnuté a nič nepomáhalo. Potom som čítala v Eve o regeneračných olejoch, že práve tie sa pridávajú do kozmetiky, ale spolu so všeliakými prísadami tak tá kozmetika má viac umeleho ako prírodného. Písali, že najlepšie sú čisté olejčeky. Tak so si vygooglila a našla firmu Salus. Vyskúšala som a pomohlo. Inak olejčeky sa dajú kúpiť v lekárni, alebo objednať cez internet. Skús sa poobzerať, možno Ti olejčeky pomožu, ale treba ich správne používať
Inak mne kožná lekárka tiež nepomohla, možno som nenašla tú správnu, alebo som bola málo trpezlivá.
Pekný dník