Zavrieť

Porady

ťažká forma akné

Mám 19 ročnú dcéru,ktorá má 4 roky akné. Má ťažku formu akné má povrchové akné a aj podkožné tvrdé hrče.Chodila aj chodí ku kožnemu lekárovi brala rôzne maste aj vodičky, nepomohlijej tak prešla k inému kož. lekárovi ten jej dal aj antibiotíká aj iné prípravky nezmizlo a nepomohlo jej nič.Teraz jej dal hormonálnu antikoncepciu . Užíva ju štyri mesiace nemá hrče ale vyržky aj flaky bordové má stále a strašné. Natiera si to viackrát denne aknekolorom aby jej vyrážky až tak nekričali ale už má na tvári aj jazvy, ktoré už nezmiznú a ostávajú. Okrem toho si čistí pravidelne tvár mala kozmetiku Vychy a nič jej nepomohlo. Chcela by som či nekto nevie nejaké stredisko platené kde sa zaoberajú liečbou takéhoto akné. Okrem toho má stále strašne zničené vlasy a nepoužíva žiadne fény tužidlá ani nič iné. V kaderníctve nám hovoria , že musí mať ochorenie vnútorné keď má problem aj s pleťou aj s vlasmi. Pradte nám dcera je veľmi nešŤastná a aj sa za tvár hanbí,lebo napreik akné koloru jej po hodine vyrážaju fľaky a vyrážky znovu. Musí si ho nanášať viac krát denne a aj tak to trocha vidno.Je mladá na toľko vrstiev krému a liečba to nie je len zakrýva problém nelieči.
Usporiadat
TinkiDinki TinkiDinki

TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

Skúste detskú kožnú kliniku Bratislava Kramáre
Škoda že má 19, ale možno ju zoberú ak to má už 4 roky.

Za pokus to stojí, skuste ich uprosiť a budete vidieť že sa to oplatí.

Držím palce
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Niektoré s centier,ktoré sa zaoberajú kožnou medicínou aj lekárskou kozmetikou,prípadne aj prístroje.Odkiaľ ste?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Tiež si myslím, že tam bude nejaké vnútorné ochorenie...treba urobiť krvné vyšetrenie
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Akné – vyrážky na kůži – trudovina je zánětlivé onemocnění mazových žláz. Léčba vyžaduje udržovat nejen pokožku v čistotě, ale i vyloučit příjem velkého množství živočišných a mléčných produktů, olejů a tuků. Tyto potraviny tvoří hlen, usazující se v plicích, ve střevech, v pohlavních orgánech a v předním mozku. U žen přitom může docházet k bílému poševnímu výtoku a k tvoření cyst. Takže vřídky jsou „jen“ informací, že musíme něco ve svém životě změnit.
Jestliže kožní vřídky a pupínky mají bělavé zabarvení, je jejich příčinou mléko a cukr. Jestliže jsou spíše žlutavé, jsou jejich příčinou sýry, drůbež a vejce. Praktické rady: nejíst živočišné tuky a smažené pokrmy. Pokožku 2-3x týdně kartáčovat kůži v teplé vodě. Podáváme vitamín E, který hraje významnou roli v ochraně buněčných membrán. Jsou jimi především celozrnné obiloviny, pšeničné klíčky, listová zelenina, ořechy, semena, luštěniny, ale i rostlinné tuky a oleje, které jsme ze stravy vyloučili. Nenosit prádlo s umělých vláken. Při nečisté pleti se jako kosmetického přípravku užívá rozmarýnový nálev. (Hrst pokrájeného rozmarýnového listu se poleje ¼ l. horké vody, nechá odstát a večer se nálevem omyje obličej). I maceška trojbarevná přispívá k regulaci látkové výměny - lidově k čištění krve.
U hnisavých vyrážek doporučuji:
100g šalvěj + 100g jitrocel + 50g heřmánek + 50g květ měsíčku. Čtyři lžičky na čtvrt litru vody, macerovat 20 minut a teplým roztokem omývat nebo na obklady.
Pro koupel: 50g plod jalovce + 50g poupata borovice + 50g puškvorce + 50g přesličky. Sedm lžic na 2 litry, vařit 10 minut, na 30 minut odstavit a koupat se obden 15 minut.
Z oblasti gemmoterapie – výtažků z poupat mohu doporučit zejména břízu, která drenážně vyčistí organismus. Dále i krvečistící extrakt – viz www.infoturiec.sk/okienkozdravia . Petr
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Teda psycholog,ak začneš pokožku s ťažkým akne 2-3x týždenne kartáčovať,to pánboh opatruj to dievča,roznosí si ten infekčný proces aj tam kde ho nemá.Ostatné môže byť,ale ťažké akne to nevyrieši,môže to len zlepšiť.
0 0
kačkapoliačka kačkapoliačka

kačkapoliačka je offline (nepripojený) kačkapoliačka

Dobrý deň,
moja sestra mala niekoľko rokov (do 30) tento problém a nič jej nepomáhalo.
Okrem toho, že vyzerala "zle", bolo to bolestivé a mala to aj na chrbáte.
Teraz berie nejaké lieky od kožnej a je to veľmi veľmi pekné. Vyzerá ako bábo.
Tento liek je však veľmi ťažký a myslím že pre mladú babu, ktorá ešte nemá rodinu aj vôbec neprístupný.
Viem len toľko, že musí užívať aj antikoncepciu, lebo plod by bol veľmi poškodený.
Tiež viem, že niektorí kožní lekári ho vôbec nepredpisujú, a ak aj niektorí, tak len žene vo vyššom veku.
Neviem, či som pomohla.
Je to len informácia.
všetko dobré
kp
0 0
196500 196500

196500 je offline (nepripojený) 196500

Súhlasím so Psychológom, ja som mala ten istý problém, žiadna kožná mi nepomohla, všetky komplexné testy boli v poriadku, maste, vodičky, čistenie pleti, lieky ako spomína pani v ďalšom príspevku, to je všetko len dočasné, začala som chodiť k homeopatičke a čuduj sa svete, stav je perfektný, ale zakázala mi jesť presne to, čo spomína Psychológ, t.j. hlavne sladké mlieko, maslo, šľahačka, sladkosti, káva /treba piť zelený čaj namiesto kávy/. Ale kyslomliečne výrobky sú vítané, strukoviny, a hlavne, prejav na koži je príčina zvnútra, takže vyčistenie krvi a dať si veľký pozor na stravu!!! To je najhlavnejší problém, pretože ak človek má problémy s trávením /o ktorých ani nemusí vedieť/, všetko sa to prejaví na pleti. Žalúdok je nie smetný kôš.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
1 - Krvné vyšetrenia, diagnostika hormonálnej činnosti v organizme je určite dôležitá.
2 - Hygiena - je tak isto veľmi dôležitá.
3 - Výživa a stravovanie je nesmierne dôležitá - mám tak isto skúsenosti s akné u mojej dcéry. Prehrešky v stravovaní sa u nej prejavujú rýchlo na tvári. Ak cvičí (pohyb je tiež dôležitý) a a dodržiava odporúčania pri stravovaní, pleť má výbornú.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Roaccutan,to je to čo berie sestra prispievateľky vyššie a nasadzuje sa aj v období dospievania,ale na vybratých pracoviskách.A homeopatia je dobrá voľba v tomto prípade,záleží len od pacienta,či chce klasické alebo homeopatické vedenie problému.Výhrada k psychologovi sa týka kartáčovania akne,nie k ostatnému.
0 0
marco marco

marco je offline (nepripojený) marco

Ja som tiez mal podobene akne, a tiez mi nic nepomahalo a siel som k homeopatke, ktora mi zistila ze mam v sebe neprekonane ovcie kiahne.,inak sa vobec neprejavovali akurat cez kozu na tvari, zacala mi davat na to homeopatika a vyrazne to pomohlo a neustale sa to zlepsuje, pokial neodstranis povodny zdroj problemu, tak vsetko ostatne je len kozmeticka uprava.
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Většina postižených problémy na kůži má tendenci si tyto pupínky a vřídky likvidovat mechanicky - vytlačováním. Jemným kartáčováním v teplé vodě, která nenásilně otevírá póry, dochází k plošnému odstraňování zrohovatělé pokožky a masírování podkožního tukového tkaniva včetně mazových žláz, které jsou většinou zanesené z důvodů nevhodné stravy apod. V regenerační vrstvě (Stratum basale) nastává dělením buněk nová tvorba epidermy. Trvá cca 30 dnů, než se keratinocyt dostane z regenerační vrstvy až na povrch kůže. Totéž platí i o nečistotách, proto již v průběhu regenerace kůži opětovně masírujeme jemným kartáčem. Jedná se o radu starého dermatologa, kterou jsme úspěšně odzkoušeli mnoha případy (cca 40x) v Dětských domovech k velkému uspokojení zejména dívek a jejich tvářiček. Petr
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Moja dcéra používa kefku, akou sa češú vlásky novorodencom.

Netvrdím, že iba týmto spôsobom sa problém odstráni - ale URČITE sa nezhorší
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ano jemná kefka alebo jemný peeling pri bežnom akne.Rozhodné nie pri akne ťažkom,kde sa jedná o hnisavý proces presahujúci stratum basale epidermis.Tam je nutné najprv liekmi celkovými alebo homeopatikami zvládnuť hnisavý proces,až potom sa môžeme baviť o akomkoľvek domácom zásahu do pleti.Ak to nedodržíme,hrozí rozšírenie ťažkého hnisavého akne spôsobujúceho jazvy v celej postihnutej oblasti.
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Ano jemná kefka alebo jemný peeling pri bežnom akne.Rozhodné nie pri akne ťažkom,kde sa jedná o hnisavý proces presahujúci stratum basale epidermis.Tam je nutné najprv liekmi celkovými alebo homeopatikami zvládnuť hnisavý proces,až potom sa môžeme baviť o akomkoľvek domácom zásahu do pleti.Ak to nedodržíme,hrozí rozšírenie ťažkého hnisavého akne spôsobujúceho jazvy v celej postihnutej oblasti.
Souhlasím, moje výše uvedené jsou cílené k běžnému akné. Neuvědomil jsem si titulek - ťažká forma. Sorry. Petr
0 0
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

Z osobnej skúsenosti odporúčam vyhodiť AKNECOLOR. Ten pleti dlhodobo viac škodí ako prospieva, pretože vysušuje celú pleť nie len problematické časti. Nech dcéra skúsi radšej použiť kvalitný make-up. Pri jej problémoch skôr make-up matujúci, môže ho jemne zafixovať púdrom. Netvdím, že jej pomôže zdolať problémy, ale aspoň ich trocha zakryje.
0 0
majaskulska majaskulska

majaskulska je offline (nepripojený) majaskulska

Sme z Veľkého Krtíša, hľadáme nejaké centrum v Bystrici alebo Lučenci, Zvolene,ak nie, aj ďalej..
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

V Banskej Bystrici je na námestí centrum ,kde je kožný lekár aj kozmetika a idú cez poistovne,vo Zvolene je Medicentrum kde ale idú bez poistovní.Držím prsty.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Ja by som odporucila aj vysetrenie u endokrinologa
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Skúste aj MUDr. Máriu Fulovú zo školy verejného zdravia (pôvodne detská lekárka, teraz lekár diagnostik - zaoberá sa biologickou medicínou - výživou):
funguje bezplatná telefonická poradňa ŠVZ v pondelok a stredu (v pracovných dňoch) v dobe 20:00-21:00, počas letného času v dobe 21:00-22:00 (okrem mesiaca august) na tel. čísle: 02 4592 4319.
Naposledy upravil Mackovka : 07.01.08 at 06:43
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Problém s akné sme v rodine liečili týmto spôsobom / účinne / na prečistenie krvi - kyslá kapusta / domáca !!!/ aj jesť aj piť denne 200 g, na vonkajšie ošetrenie dvojtýždňové kúry čistenia kamilkovým odvarom, / vysušuje / potom natrieť obyčajným krémom / maryna / dôležité je upraviť stravu a strážiť si denne stolicu...
samozrejme pred tým sme vyskúšali viacero mastičiek a anibiotík od kožných lekárov, potom sme kupovali drahé krémy - tie len zhoršili situáciu - ku akné sa pridružili aj červené fľaky a tzv. mesačný povrch...
našťastie všetko je už za nami
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať