sances
14.04.09,11:27
Dobrý deň
Dovolil som si založiť novú témičku, dúfam že to tu už nie je..
Ak som hľadal zle, tak poprosím Admina o presun do vhodnej témičky.

Jedná sa mi o to:
Mám vytvorené vzorčeky v Exeli na prekopírovanie údajov z listu na iný list za určitej podmienky: a to :
AK nájde zhodu v bunke XY na liste 1 a na druhom liste v bunke XY tak nech prekopíruje obsah bunky XY na list 3.. (porovnáva mi to dátumy a ak nájde zhodu tak prekopíruje obsah)..

Jedná sa mi o to, ako zapísať / dopísať / do vzorca to, že ak zhodu nenájde, nech neurobí nič, resp. nech tam nechá staré hodnoty..

Ďakujem

=IF($A6=Hárok1!$K$2;Hárok1!C15;"")

=IF($A6=Hárok1!$K$2;Hárok1!$D$15;" -")
Blankake
14.04.09,10:10
Mohol by si bližšie špecifikovať? Ak sa zhoduje bunka XY na liste 1 a bunka XY na liste 2, tak ich obsah sa má vložiť do bunky XY na liste 3? Ak sa nezhoduje, tak na liste 3 potrebuješ mať čo?
ivka70
14.04.09,10:16
Mohol by si bližšie špecifikovať? Ak sa zhoduje bunka XY na liste 1 a bunka XY na liste 2, tak ich obsah sa má vložiť do bunky XY na liste 3? Ak sa nezhoduje, tak na liste 3 potrebuješ mať čo?
Ak som to spravne pochopila, chce tam nechat povodny obsah bunky.

Neviem ale, kedy to chce preratavat, ci raz za cas alebo interaktivne vzdy pri zmene ....


Treba dodefinovat zadanie ...
sances
14.04.09,12:42
Óoo Ďakujem za odpovede.
Skúsim to upresniť.
V tom ďaľšom liste na ktorý to prenáša mám tabuľku na grafy.
A v tej potrebujem mať všetky dni, nie len ten posledný.
Skúsim priložiť ten súbor, len to sa mi akosi nedarí..

Prosím, neviem nájsť - "priložiť súbor" a cez ss sa mi ešte nedá.. aby som to niekomu poslal a ten to sem priložil..
Blankake
14.04.09,13:08
Óoo Ďakujem za odpovede.
Skúsim to upresniť.
V tom ďaľšom liste na ktorý to prenáša mám tabuľku na grafy.
A v tej potrebujem mať všetky dni, nie len ten posledný.
Skúsim priložiť ten súbor, len to sa mi akosi nedarí..

Prosím, neviem nájsť - "priložiť súbor" a cez ss sa mi ešte nedá.. aby som to niekomu poslal a ten to sem priložil..
Keď klikneš na Odpovedať na tému, do správy napíšeš text a pod tým je "Dodatočné možnosti" a v nich možnosť Priložené súbory.
sances
14.04.09,13:21
Hľadám..no cítim sa hlúpo :)
V dodatočných možnostiach mám zatiaľ len:
Automat. rozpoznať hypertext. odkazy a Vypnúť ikony
Možnosti upozorňovania.

Priložiť asi zatiaľ, kedže som nový, nemám možnosť.
Neviem

Aj odpovedám len cez upraviť, lebo mám obmedzený počet príspevkov na 1 za 30 min. Zatiaľ. Je to len nováčkovské opatrenie asi.

Som prihlásený aj zaregistrovaný :)

Idem do práce teraz, dúfam že sa mi podarí z práce mrknuť na toto fórum.
Ak nie, tak až zajtra.

Ďakujem pekne zatiaľ.
Blankake
14.04.09,13:25
Hľadám..no cítim sa hlúpo :)
V dodatočných možnostiach mám zatiaľ len:
Automat. rozpoznať hypertext. odkazy a Vypnúť ikony
Možnosti upozorňovania.

Priložiť asi zatiaľ, kedže som nový, nemám možnosť.
Neviem
Musíš byť zaregistrovaný
Blankake
14.04.09,13:25
...a prihlásený
sances
14.04.09,16:11
Ešte stále neviem pridávať súboriky, možno až budem mať 5 príspevkov alebo tak nejako.
marjankaj
14.04.09,16:24
Ešte stále neviem pridávať súboriky, možno až budem mať 5 príspevkov alebo tak nejako.


Tak pridávaj príspevky.
Marína
14.04.09,16:42
Ešte stále neviem pridávať súboriky, možno až budem mať 5 príspevkov alebo tak nejako.
Tak mi odpovedz na môj príspevok a bude ich 5.;)
Vitaj na porade a cíť sa tu dobre.:)
sances
14.04.09,16:49
Snažil som sa odpovedať ale 30 minutový limit ma brzdil..
Ďakujem pekne za privítanie, dúfam že budem tiež občas prínosom..
Toto je 5 príspevok tak uvidíme či sa niečo pohne,
takéto obmedzenie mi vypísalo pri editovaní profilových
nastavení tak preto si myslím že možno to je aj na prikladanie súborov.
sances
14.04.09,17:36
Tak stále nič, je možnosť hodiť to niekomu na e-mail?
marjankaj
14.04.09,17:53
Tak stále nič, je možnosť hodiť to niekomu na e-mail?

Ak môžeš posielať súkromné správy (SS) pošli to mne.
Marína
14.04.09,17:58
Jano, súbory sa cez SS nedajú posielať.
marjankaj
14.04.09,18:04
Jano, súbory sa cez SS nedajú posielať.

Viem, ale je tam možnosť mail:)
sances
14.04.09,19:09
Prepáčte, používanie súkromných správ je povolené len užívateľom s minimálnym počtom 5 príspevkov a minimálnou dobou členstva 5 dní.:rolleyes::o

Neviem rád by som sa rozpísal o čo vlastne v tej tabuľke ide, ale 1x vidieť je lepšie ako 100x počuť..
Kopírujem údaje z intranetových reportov do exelu - tieto vložím na pomocný list. Kedže potrebujem mať dve tabuľky - rôzne naformátované,kde jedna tab. je denná a druhá robí mesačný prehľad, vyrobil som si makierko ktoré mi prekopíruje údaje z pomocného listu do denného hlásenia.
Ďaľej som si do mesačného prehľadu narobil spomínané vzorčeky, ktoré keď nájdu na dennom a mesačnom prehľade zhodu v bunkách kde sú dátumy prekopíruje príslušné hodnoty do mesačného hlásenia.
Vtip je v tom, že mi to zároveň vymaže všetky ostatné riadky kde zhoda v dátumoch nieje. Neviem zapísať že keď zhoda v tých bunkách nie je aby s tými bunkami nič nerobilo..aby ponechalo tú bunku bez zmeny..
PS. stále sa mi nedá prikladať..:)
Marína
14.04.09,19:16
Veď to pošli Janovi(marjankaj) na mail, viď tu http://www.porada.sk/sendmessage.php?do=mailmember&u=19337
marjankaj
14.04.09,19:27
Prepáčte, používanie súkromných správ je povolené len užívateľom s minimálnym počtom 5 príspevkov a minimálnou dobou členstva 5 dní.:rolleyes::o

Neviem rád by som sa rozpísal o čo vlastne v tej tabuľke ide, ale 1x vidieť je lepšie ako 100x počuť..
Kopírujem údaje z intranetových reportov do exelu - tieto vložím na pomocný list. Kedže potrebujem mať dve tabuľky - rôzne naformátované,kde jedna tab. je denná a druhá robí mesačný prehľad, vyrobil som si makierko ktoré mi prekopíruje údaje z pomocného listu do denného hlásenia.
Ďaľej som si do mesačného prehľadu narobil spomínané vzorčeky, ktoré keď nájdu na dennom a mesačnom prehľade zhodu v bunkách kde sú dátumy prekopíruje príslušné hodnoty do mesačného hlásenia.
Vtip je v tom, že mi to zároveň vymaže všetky ostatné riadky kde zhoda v dátumoch nieje. Neviem zapísať že keď zhoda v tých bunkách nie je aby s tými bunkami nič nerobilo..aby ponechalo tú bunku bez zmeny..
PS. stále sa mi nedá prikladať..:)

To pôjde asi iba makrom
sances
14.04.09,19:45
Ani tam sa zatiaľ nedostanem :

sances, nemáte prístupové práva k požadovnej stránke. Toto je možné z viacerých dôvodov:

Váš užívateľský účet nemá dostatočné práva na prístu k požadovanej stránke. (napr. chcete písať do uzamknutej časti pre nové príspevky)
Pokúšate sa upraviť príspevok niekoho iného, dostať sa na administrátorské nastavenia, alebo iné výhradné časti Porady?
Ak sa pokúšate poslať príspevok, je možné, že administrátor Vám zrušil toto právo, alebo je Vaša aktivácia v procese. Myslím že 3. je správne hoci som registrovaný aj prihlásený ale ešte ma Admin nedelegoval alebo niečo podobné.
sances
15.04.09,01:19
Poslané, spolieham na vás..:)
marjankaj
15.04.09,03:57
Poslané, spolieham na vás..:)


Čo sú to tie staré hodnoty? Keď tam vložíš vzorec, tak ich premažeš vzorcom. To čo chceš pôjde iba makrom.
sances
15.04.09,05:48
Každý deň potrebujem vytvoriť spomínanú tabuľku.
Kedže mesačný prehľad mi ťahá údaje z denného prehľadu na základe porovnania dátumov v dennom a mesačnom hlásení, skopíruje mi hodnoty stále len do riadku z príslušným dátumom kde je zhoda, čo je správne..

Keby mi ostatné riadky v mesačnom prehľade nevymazal, ale tak som napísal vzorec.. lepšie som to nevedel

Potrebujem aby tie staré hodnoty, teda tam kde nie je zhoda dátumov, nechal bez zmeny, aby mi napočítavali grafy.

Možno som na to mal ísť celkom inak,alebo potrebujem vytvoriť ešte jedno makierko, aby po prekopírovaní údajov po zhode dátumov uložilo všetko do napr.iného listu ako napr. prilepiť alebo uložiť - len ako hodnoty.

Do vzorca to asi fakt nedám, ale ani makierko neviem ako prinútiť jedným stlačením aby kopírovalo len ten riadok kde sú hodnoty.
sances
15.04.09,08:51
Teraz kamoša napadlo aby som proste hodnotu v bunke kde nechcem urobiť zmenu sprosto dal vynásobil jednotkou keď nebude zhoda v dátumoch.
Tak to za chvíľu vyskúšam a napíšem výsledok..:)
marjankaj
15.04.09,09:01
Teraz kamoša napadlo aby som proste hodnotu v bunke kde nechcem urobiť zmenu sprosto dal vynásobil jednotkou keď nebude zhoda v dátumoch.
Tak to za chvíľu vyskúšam a napíšem výsledok..:)

To asi nepôjde. Ked tam dáš vzorec, pôvodná hodnota sa stratí.
Večer ti pošlem makro.
sances
15.04.09,11:09
No to by bolo celkom super, ja som to zatiaľ neurobil s tou jedničkou,musím riešiť vecičky ešte, ale pokúsim sa neskôr.
Makierkom sa mi to nepodarilo.

Edit : tak ani jednotkou ani makierkom sa mi nedarí...
marjankaj
15.04.09,20:59
No to by bolo celkom super, ja som to zatiaľ neurobil s tou jedničkou,musím riešiť vecičky ešte, ale pokúsim sa neskôr.
Makierkom sa mi to nepodarilo.

Edit : tak ani jednotkou ani makierkom sa mi nedarí...

Vyskúšaj, stačí spustiť to tvoje makro.
sances
16.04.09,05:48
Tak to je super.
Ďakujem Ti veľmi pekne, veľmi si mi pomohol.
Ešte teraz musím prísť na to, ako si to spravil,aby som bol aj múdrejší..
Nie len najedený..
Je to pecka.. funguje to zdá sa tak ako má..:):):)

Idem sa lognúť do práce a skúsim tam nahrať reálne hodnoty.

Skúšal som hlasovať, ale napísalo mi že hlasovať môžu len registrovaní používatelia. - Je rozdiel medzi prihlásením a registrovaním ?
Registoval som sa, aby som sa mohol prihlásiť tak neviem.

Ešte raz vďaka a ak neprídem sám na to ako si to urobil poprosím aspoň o stručné nasmerovanie:)

Ď Ď Ď
Marína
16.04.09,07:08
Postup:
1. registrácia
2. prihlásenie(vždy, ak si sa aj odhlasoval a nezadal si uloženie na zapamätanie si prihlasovacieho mena a hesla)
3. ocenenie príspevku - klikneš na oceňujem v pravom dolnom rohu príspevku, ktorý chceš oceniť a prípadne napíšeš k tomu aj nejaký milý komentár.:)
marjankaj
16.04.09,09:13
Tak to je super.
Ďakujem Ti veľmi pekne, veľmi si mi pomohol.
Ešte teraz musím prísť na to, ako si to spravil,aby som bol aj múdrejší..
Nie len najedený..
Je to pecka.. funguje to zdá sa tak ako má..:):):)

Idem sa lognúť do práce a skúsim tam nahrať reálne hodnoty.

Skúšal som hlasovať, ale napísalo mi že hlasovať môžu len registrovaní používatelia. - Je rozdiel medzi prihlásením a registrovaním ?
Registoval som sa, aby som sa mohol prihlásiť tak neviem.

Ešte raz vďaka a ak neprídem sám na to ako si to urobil poprosím aspoň o stručné nasmerovanie:)

Ď Ď Ď

Všetko je v tom doplnenom makre.
sances
16.04.09,09:38
Ďakujem
Pri pokuse oceniť -
Sorry! The administrator has disabled Reputation.
Takže si asi budem musieť počkať pár dní.

Makro sa už snažím "pitvať" lebo pár chybičiek predsa len má, z F6 vyhodí vzorec a nasledujúci deň neprenesie B7,C7 a D7

Hádam sa mi podarí zdokonaliť a upraviť to.
Ostatné vzorčeky ktoré vypadli som dopnil už.

Dík:)
marjankaj
16.04.09,15:26
Ďakujem
Pri pokuse oceniť -
Sorry! The administrator has disabled Reputation.
Takže si asi budem musieť počkať pár dní.

Makro sa už snažím "pitvať" lebo pár chybičiek predsa len má, z F6 vyhodí vzorec a nasledujúci deň neprenesie B7,C7 a D7 (tieto bunky si nemal vo vzorcoch)

Hádam sa mi podarí zdokonaliť a upraviť to.
Ostatné vzorčeky ktoré vypadli som dopnil už.

Dík:)

Makro ti tie vzorčeky prepíše. Myslím, že tie vzorčeky nie sú potrebné. Ak áno, potom som nepochopil zadanie. Keby si napísal postup ako s tým chceš pracovať, môžem ti to prispôsobiť.
sances
16.04.09,16:26
Ďakujem pekne, lebo nech študujem ako študujem, nie som taký dobrý v Exeli
aby som makierko vedel upraviť sám.
Vidím tam funkciu cell a pod. ale to je na mňa veľa..
Googloval som a našiel som ešte jednu vecičku ktorá zabráni preratávaniu keď
netreba preratávať.

Školenia na to nie sú?
To že existujú funkcie sa na školení dozviete. Ale ako to zapísať už nie.

Makierko robíš cez "nahrať" alebo ho píšeš priamo v tom editore?

Súbory Ti musím poslať na e-mail keďže ešte nemám možnosť prikladať súbory.A tiež oceňujem všetky Vaše príspevky:)

Zadanie si pochopil dobre, len neviem prečo neprenieslo potom kompletne nasledujúci dátum.

Pošlem na e-mail kompletne vyplnenú tabuľku z hodnotami do včera.
Aby si tiež vedel porovnať, kam ktorá hodnota patrí a či ju správne prenieslo.

Ak budeš mať trpezlivosť, budem vďačný..až budem v BA kúpim pivko:)
marjankaj
16.04.09,17:57
Ďakujem pekne, lebo nech študujem ako študujem, nie som taký dobrý v Exeli
aby som makierko vedel upraviť sám.
Vidím tam funkciu cell a pod. ale to je na mňa veľa.. Cell=Bunka, prvý index=riadok, druhý=stĺpec
Googloval som a našiel som ešte jednu vecičku ktorá zabráni preratávaniu keď
netreba preratávať.

Školenia na to nie sú?
To že existujú funkcie sa na školení dozviete. Ale ako to zapísať už nie.

Makierko robíš cez "nahrať" alebo ho píšeš priamo v tom editore? To som robil v editorem všetko sa nedá nahrať cez záznam

Súbory Ti musím poslať na e-mail keďže ešte nemám možnosť prikladať súbory.A tiež oceňujem všetky Vaše príspevky:)

Zadanie si pochopil dobre, len neviem prečo neprenieslo potom kompletne nasledujúci dátum. Ten nasledujúci dátum som nezbadal

Pošlem na e-mail kompletne vyplnenú tabuľku z hodnotami do včera.
Aby si tiež vedel porovnať, kam ktorá hodnota patrí a či ju správne prenieslo. O.K.

Ak budeš mať trpezlivosť, budem vďačný..až budem v BA kúpim pivko:) Fajn:)
Jano
marjankaj
16.04.09,19:31
Zadanie si pochopil dobre, len neviem prečo neprenieslo potom kompletne nasledujúci dátum.

Pošlem na e-mail kompletne vyplnenú tabuľku z hodnotami do včera.
Aby si tiež vedel porovnať, kam ktorá hodnota patrí a či ju správne prenieslo.


Z tých tabuliek mi nie je jasné, ako chceš postupovať. Ako budeš vypĺňať vstupné údaje a potom ich prepisovať do ďalšej tabuľky.
sances
17.04.09,04:01
Ahoj
Na hárok 2 si natiahnem hodnoty z web reportov
- nakopírujem ich tam - postupne z troch výkazov.
Urobil som si makierko aby to netrebalo ručne prepisovať na hárok 1 kde je denné hlásenie.
Pribudol ale mesačný prehľad list - (ENG), tak som to chcel tiež voľajáko zjednodušiť aby to samo prenášalo hodnoty na list ENG z listu 1 - podľa zadaného dátumu ktorý je na liste 1 v bunke K2.
Na to som napísal vzorčeky do listu ENG aby porovnávalo tie dátumy v riadkoch z dátumom na liste 1 K2.
Ten dátum som chcel ručne prepisovať podľa toho za ktorý deň sa robí hlásenie, a predstavoval som si to tak - podľa toho som písal tie vzorčeky čo sú v ENG - že ak nájde zhodu v dátumoch v príslušnom riadku na liste ENG a liste 1 K2 tak prekopíruje hodnoty do príslušného riadku. toto aj robí ale zároveň mi vymaže ostatné riadky - logicky - taký je vzorec..špatný:)
takže toto potrebujem aby mi nezmazalo predchádzajúci deň na liste ENG keď mi zapíše nový deň..
No neviem či s toho budete múdrejší.
Prikladať súbory sa mi ešte stále nedá..
sances
19.04.09,10:46
Zdar
tak nič zatiaľ?
Ja s tým už pohnúť neviem..
marjankaj
19.04.09,19:20
Zdar
tak nič zatiaľ?
Ja s tým už pohnúť neviem..

Otvor si súbor v tomto linku
http://www.porada.sk/1019111-post27.html

Postup:
1. na hárok 2 si skopíruj hodnoty z daného dňa
2. na hárku 1 do bunky K2 vyplň dátum
3. Spusti makro.
4. opakuj kroky 1-3 toľkokrát koľko je dní

Ak je tam chyba napíš konkrétne aká.
sances
20.04.09,06:40
Ahoj
Ja som už v noci začal prerábať Tvoje makierko, dobre že si ma prinútil sa naň lepšie pozrieť.
Vyhodil som to spočítavanie a nechal len prenos dát a na spočítavanie som nechal vzorčeky v bunkách ENGL.
Urobil som ale chybu, lebo keď je výsledok spočítavania v bunkách nula tak sa mi dodrbkajú aj následné hodnoty.
Neformátoval som bunky že keď je výsledok nula aby nič nezobrazilo a predsa mi to robí...
Potrebujem tam mať tú nulu..

Takže sa zas vrátim a celé si to prejdem.
Vzorce kde sú prenosy vymažem lebo keď tam je tá spomínaná nula /ale nezobrazí sa/ tak makierko vzorec neprepíše a ďaľší deň sa stratia hodnoty predchadzajúce.
zatiaľ z chýb - ktoré dúfam viem opraviť - neprenáša do ENGL F6 z Hárok1F15.
4.4. sa v N9 a O9 stratia hodnoty lebo sú tam práve tie nuly.

Kopírujem tvoj syntax v editore makier a tak s tým viem hýbať -aj keď pomaly ale ide to..
Vďaka.

Ako môžem kontaktovať Admina aby mi umožnil oceňovať a prikladať súbory?

Ešte raz dík dobre Ste ma nasmerovali, a urobili kus mojej práce;) napíšem ako mi to ide.
PS:
Vie exel aj posielať automaticky e-maily? za splnenia určitých podmienok?
napr. ak niekto prešvihne termín - dátum aby mu prišlo upozornenie?
Ako keď zabudne vrátiť knihu do knižnice v určenom termíne aby mu prišlo upozornenie.. ale to na budúce..:)

Ďakujemmmmm
marjankaj
20.04.09,07:26
Ahoj
Ja som už v noci začal prerábať Tvoje makierko, dobre že si ma prinútil sa naň lepšie pozrieť.
Vyhodil som to spočítavanie a nechal len prenos dát a na spočítavanie som nechal vzorčeky v bunkách ENGL.
Urobil som ale chybu, lebo keď je výsledok spočítavania v bunkách nula tak sa mi dodrbkajú aj následné hodnoty.
Neformátoval som bunky že keď je výsledok nula aby nič nezobrazilo a predsa mi to robí...
Potrebujem tam mať tú nulu..

Takže sa zas vrátim a celé si to prejdem.
Vzorce kde sú prenosy vymažem lebo keď tam je tá spomínaná nula /ale nezobrazí sa/ tak makierko vzorec neprepíše a ďaľší deň sa stratia hodnoty predchadzajúce.
zatiaľ z chýb - ktoré dúfam viem opraviť - neprenáša do ENGL F6 z Hárok1F15. Treba v makre opraviť K15 na F15
4.4. sa v N9 a O9 stratia hodnoty lebo sú tam práve tie nuly. Toto pozriem večer

Kopírujem tvoj syntax v editore makier a tak s tým viem hýbať -aj keď pomali ale ide to..
Vďaka.

Ako môžem kontaktovať Admina aby mi umožnil oceňovať a prikladať súbory?

Ešte raz dík dobre Ste ma nasmerovali, a urobili kus mojej práce;) napíšem ako mi to ide.
PS:
Vie exel aj posielať automaticky e-maily? za splnenia určitých podmienok?
napr. ak niekto prešvihne termín - dátum aby mu prišlo upozornenie?
Ako keď zabudne vrátiť knihu do knižnice v určenom termíne aby mu prišlo upozornenie.. ale to na budúce..:)

Ďakujemmmmm

Worksheets("ENGL").Cells(j, 6).Value = Worksheets("Hárok1").Range("K15").Value 'F
sances
20.04.09,07:37
Áno super, už som to opravil malo tam ísť F15.
Malá chybička.:)

Super, už mi všetko fungule ako má, už len zobraziť tie nuly neviem.
Pozerám formátovanie ale všetko je ako má byť, nuly už nemajú vplyv na prenos kedže tie moje vzorce na prenos som vymastil preč.
len v tej tabulke kde nie sú nuluy tak tam mám "diery" a nepekne to vyzerá..

Ďakujem veľmo pekne

a oceňujem

Pecka je to ako to krásne chodí..juj som tomu rád...pekný deň prajem všetkým Poraďákom:):):)
marjankaj
20.04.09,12:56
Áno super, už som to opravil malo tam ísť F15.
Malá chybička.:)

Super, už mi všetko fungule ako má, už len zobraziť tie nuly neviem.
Pozerám formátovanie ale všetko je ako má byť, nuly už nemajú vplyv na prenos kedže tie moje vzorce na prenos som vymastil preč.
len v tej tabulke kde nie sú nuluy tak tam mám "diery" a nepekne to vyzerá..

Ďakujem veľmo pekne

a oceňujem

Pecka je to ako to krásne chodí..juj som tomu rád...pekný deň prajem všetkým Poraďákom:):):)

V menu
Nástroje>možnosti
Na karte zobrazenie>možnost okna
zaškrtni nulové hodnoty

Jano
sances
20.04.09,16:42
Už som to konečne našiel..
Zaškrtnuté..
V Office 2007 sú niektoré veci úplne inde než by Ste ich hľadali..
ale keď si na to človek zvykne tak to ide celkom rýchlo..
Aj na Word 2007 som si ťažko zvykal a teraz je to už celkom fain.

Ďakujem
PaloPa
21.04.09,05:29
Už som to konečne našiel..
Zaškrtnuté..
V Office 2007 sú niektoré veci úplne inde než by Ste ich hľadali..
ale keď si na to človek zvykne tak to ide celkom rýchlo..
Aj na Word 2007 som si ťažko zvykal a teraz je to už celkom fain.

Ďakujem

Pre všetkých, čo márne hľadajú príkazy vo verzii 2007, na ktoré boli zvyknutí
v EXCELI 2003 pripájam popisný návod "kde-je-čo: EXCEL 2003 >> EXCEL 2007"

Palo
sances
21.04.09,06:57
Ďakujem

EDIT:
Skúsil som teraz DVD MS ktoré bolo priložené k aktuálnemu číslu PC Space 4/2009. (neviem či sa to tu môže aby to nebola reklama..)
Je na ňom interaktívny sprievodca prechodu z Office 2003 na 2007 vcelku zaujímavý.
Neviem ako by sa to dalo vytiahnuť a priložiť sem
(mne sa ešte aj tak zatiaľ nedá pridávať súbory a hlasovať - oceňovať príspevky)
a tiež neviem či by to nebolo porušenie autorských práv..
Bolo by to aj praktickejšie ako vkladať stále pri potrebe si niečo pozrieť DVD do mechaniky..
Viem použiť napr. image cez Alkohol120%..ale to asi tiež nemá každý

Už som to vytiahol. Má to iba? 14.5 MB je to cez flash player robené
marjankaj
21.04.09,14:34
Už som to konečne našiel..
Zaškrtnuté..
V Office 2007 sú niektoré veci úplne inde než by Ste ich hľadali..
ale keď si na to človek zvykne tak to ide celkom rýchlo..
Aj na Word 2007 som si ťažko zvykal a teraz je to už celkom fain.

Ďakujem

Áno človek si zvykne a začne využívať aj veci, ktoré nepôjdu na 2003. Ak urobím nejakú tabuľku, tak chcem aby išla aj na nižších verziách excelu. Nie každý má tú najnovšiu.
sances
29.05.09,13:06
Skúšal som pridať súbory v RaR /10,2 MB/kde je pekne spracovaný office 2003 - 2007. Pokúšam sa o to asi mesiac?
Písal som aj Adminovi ale nič sa nezmenilo..
Dám vyhľadať a potom stiahnuť:
Napíše mi stále toto:

Vami hľadaný výraz nebol spracovaný, pretože ste nezadali prepis bezpečnostného obrázku.

Ak vyhľadávate ako prihlásení, skúste stlačiť F5 (refresh), reštartnúť Váš prehliadač, odhlásiť sa a prihlásiť znova. Pravdepodobne máte načítanú v pamäti prehliadača starú verziu.
Môžete kontatkovať administrátora (http://www.porada.sk/sendmessage.php) ak myslíte že nastala chyba.

Teraz vidím že RaR nie je v zozname. Je tam Zip.. skúsim teda zozipovať:)

Tak nič, ani zip neberie.. 10,8 MB
sances
05.02.11,14:08
Dobrý deň
Tak som tu zas.
Minule Ste mi veľmi pomohli z porovnávacím makierkom ktoré vyplňovalo riadky v Exceli podla zhody v dátume. Toto makierko funguje z drobnými vylepšeniami doteraz za čo Vám všetkým patrí veľká vďaka.
Teraz tu mám podobný problémik, je ale treba vyplňať stĺpce na základe zhody v dátume.
Jedná sa o to že na list - Kopirovat tabulku si užívatel nakopíruje aktuálne údaje a je treba ich dostať na list Data do stĺpca z dátumom za ktorý robí report. Ja som to zatiaľ vyriešil iba nahratým makrom na list4 -Prenos s tým že užívatel si to musí sám nakopírovať do príslušného stĺpca na liste Data.
Chcel by som aby list 4 nebolo treba a aby to robilo samé priamo na list Data.
Šlo by to?
Ďakujem veľmi pekne

Vymenil som prílohu - v makre som mal chybičky

PS: zázraky sa dejú...idú mi prodávať prílohy...:D
marjankaj
06.02.11,06:46
Dobrý deň
Tak som tu zas.
Minule Ste mi veľmi pomohli z porovnávacím makierkom ktoré vyplňovalo riadky v Exceli podla zhody v dátume. Toto makierko funguje z drobnými vylepšeniami doteraz za čo Vám všetkým patrí veľká vďaka.
Teraz tu mám podobný problémik, je ale treba vyplňať stĺpce na základe zhody v dátume.
Jedná sa o to že na list - Kopirovat tabulku si užívatel nakopíruje aktuálne údaje a je treba ich dostať na list Data do stĺpca z dátumom za ktorý robí report. Ja som to zatiaľ vyriešil iba nahratým makrom na list4 -Prenos s tým že užívatel si to musí sám nakopírovať do príslušného stĺpca na liste Data.
Chcel by som aby list 4 nebolo treba a aby to robilo samé priamo na list Data.
Šlo by to?
Ďakujem veľmi pekne

Vymenil som prílohu - v makre som mal chybičky

PS: zázraky sa dejú...idú mi prodávať prílohy...:D

"Trochu" som to makro upravil. Pridal som stlpec AI, tam sú uvedené bunky, ktoré treba kopírovať a v AI1 je deň v mesiaci. Stlpec AI som skryl.
Snáď to bude vyhovovať.
sances
06.02.11,07:03
Trošku? Urobil si to celé a síce nechápem ako to funguje ale funguje to skvelo. To na konci v makre bola asi chybička ked som pri nahrávaní makra"nabral" kopírovať nesprávnu oblasť buniek a vrátil sa. Toto by bola určite aj podľa Johna Walkenbacha bravúrna ukážka použitia Excelu.Musím si to "rozpitvať" a naučiť..Najlepšie sa niekedy učí na práci iných :) Ešte raz veľká vďaka neviem ako sa Ti odvďačiť.
sances
07.02.11,06:55
Tak som si to v noci rozpitval, čo to načítal v knihe a myslím že som pochopil ako to makierko funguje. Geniálne jednoduché..:)
Sám by som také niečo nikdy nenapísal ale ukázalo mi to cestu..:)
Ešte raz vďaka nielen za vysvetlenie funkcie Offset.
Príloha v RAR mi zatiaľ nejde priložiť tak z tej flešovanej animácie 2003 - 2007 zatiaľ nič nebude :(
gabyka
21.02.11,14:55
Dobrý deň, prosím o radu:
Ako mám vo vzorci napr. ROUND (U11*$P$5;0) + R4 zafixovať sumu, ktorá je v bunke R4 t.j. aby sa mi pri kopírovaní vzorca nehýbala, ale vždy sa prirátala tá istá suma.
Ďakujem.
PaloPa
21.02.11,15:03
Dobrý deň, prosím o radu:
Ako mám vo vzorci napr. ROUND (U11*$P$5;0) + R4 zafixovať sumu, ktorá je v bunke R4 t.j. aby sa mi pri kopírovaní vzorca nehýbala, ale vždy sa prirátala tá istá suma.
Ďakujem.

Vyznačiť vo vzorci text R4 a stačil klávesu F4. To zabezpečí, že Excel "ukotví" znakmi $ odkaz na tú istú bunku i po prekopírovaní vzorca.
ROUND (U11*$P$5;0) + $R$4

TIP 1> F4 funguje ako 4-prepínač (postupne pridá alebo odoberie znak $)
TIP 2> vstup do bunky so vzorcom - klávesa F2)
arion92
21.02.11,15:04
Dobrý deň, prosím o radu:
Ako mám vo vzorci napr. ROUND (U11*$P$5;0) + R4 zafixovať sumu, ktorá je v bunke R4 t.j. aby sa mi pri kopírovaní vzorca nehýbala, ale vždy sa prirátala tá istá suma.
Ďakujem.
Tak isto, ako si to urobila pri bunke P5 ($P$5). Urobis to stlacenim tlacidla F4.

Opakovanym stlacanim F4 sa ti meni relativny odkaz na absolutny nasledovne:
R4 - pri kopirovani sa budu posuvat riadky aj stlpce
$R4 - pri kopirovani sa budu posuvat riadky, stlpec R sa nezmeni
R$4 - pri kopirovani sa budu posuvat stlpce, riadok 4 sa nezmeni
$R$4 - pri kopirovani sa nezmeni ani riadok ani stlpec
gabyka
22.02.11,10:31
Ďakujem pekne
sances
04.03.11,10:12
Tak som si to v noci rozpitval, čo to načítal v knihe a myslím že som pochopil ako to makierko funguje. Geniálne jednoduché..:)
Sám by som také niečo nikdy nenapísal ale ukázalo mi to cestu..:)
Ešte raz vďaka nielen za vysvetlenie funkcie Offset.
Príloha v RAR mi zatiaľ nejde priložiť tak z tej flešovanej animácie 2003 - 2007 zatiaľ nič nebude :(

Pri prechádzaní inej Excelovskej témy som narazil na možnosť Upnúť veci na Ulož to..
Prečo som to skôr neurobil sám nechápem..
Tak to skúste odtiaľ, toho pomocníčka OFFICE 2003 versus 2007 :)

http://www.uloz.to/8142099/tabulka-s-umiestnenim-nastrojov-office-rar
sances
29.03.11,03:46
Ahojte
Aj napriek snahám sa mi teraz nedarí použiť správne funkciu Offset.
Skúšam to robiť po vzore ako mi to pred časom "upravil" Marjankaj ale nedarí sa..
Ide znova o prekopírovanie údajov z importovaných dát(aj z formátom by som to chcel) do stĺpčeka s aktuálnym dátumom.
Jedná sa teda o prekopírovanie dát zo stĺpca D5:D40 na aktuálny stĺpček, teda ak je deň 28 tak do stĺpca AG5:AG40..
Dúfam že som to veľmi nedomotal..
marjankaj
29.03.11,13:09
Ahojte
Aj napriek snahám sa mi teraz nedarí použiť správne funkciu Offset.
Skúšam to robiť po vzore ako mi to pred časom "upravil" Marjankaj ale nedarí sa..
Ide znova o prekopírovanie údajov z importovaných dát(aj z formátom by som to chcel) do stĺpčeka s aktuálnym dátumom.
Jedná sa teda o prekopírovanie dát zo stĺpca D5:D40 na aktuálny stĺpček, teda ak je deň 28 tak do stĺpca AG5:AG40..
Dúfam že som to veľmi nedomotal..

Neviem čo znamená to ostatné, ale prekopíruj to takto.
sances
29.03.11,15:02
Teda ja som išiel na to akosi zložito, chcel som to vyriešiť Offsetom tak ako Ty predtým, a teraz toto:)
Ale funguje to super:) ďakujem veľmi pekne.
To predošlé som robil nahrávaním makra a musím to ešte prečistiť.
Asi pridám aj zrušenie update screen ak budem vedieť.
Ale sklamal som sám seba že mi to nešlo :)
Ďakujem ešte raz

Ale naozaj neviem ako a prečo ..Cells(5, Den + 5)...ale funguje..
marjankaj
29.03.11,17:17
Teda ja som išiel na to akosi zložito, chcel som to vyriešiť Offsetom tak ako Ty predtým, a teraz toto:)
Ale funguje to super:) ďakujem veľmi pekne.
To predošlé som robil nahrávaním makra a musím to ešte prečistiť.
Asi pridám aj zrušenie update screen ak budem vedieť.
Ale sklamal som sám seba že mi to nešlo :)
Ďakujem ešte raz

Ale naozaj neviem ako a prečo ..Cells(5, Den + 5)...ale funguje..

Bunka E5 je Cells(5,5):cool:

Môžeš použiť aj toto:
Sheets("Hárok1").Range("E5").Offset(0, Den).PasteSpecial Paste:=xlValues
sances
30.03.11,05:33
Če če..
Nemožné na počkanie a zázraky do troch dní..
Teraz mi to je už jasnejšie..takže E5 určuje že od nej o Day do ktorého stĺpčeka začať vložiť predtým zadanú oblasť..Ak je Day=1 tak E5+1 = E6 takže u nás do stlpčeka 1..
Pripadám si ako troška menej kompletný:)
A Offset 0 znamená že posun o žiadny riadok a do prava o tolko kolko sa rovná Day.
Hádam to už konečne budem vedieť:)
Ďakujem veľmi pekne, prajem krásny deň
Porada je najužitočnejšia stránka pre mňa :)
sances
26.04.11,18:12
Zdravím
Trošku sa vrátim k tabuľke do ktorej Ste mi urobili makierko.
Skúšal som všelijako pridať upozornenie - že ak užívateľ nezadá presne včerajší dátum (zabudne vyplniť políčko kde má vpísať dátum a nechá tam starú hodnotu) vyskočí mu MsgBox upozornenie že nezadal včerajší dátum.Bude mať možnosť rozhodnúť sa či chce pokračovať - a naozaj robí hlásenie za iný ako včerajší deň - tlačítkom áno, alebo chce akciu zrušiť a kliknutím na nie sa dostane do bunky M3 na Hárku2 a má možnosť opraviť svoje zadanie. Akosi mi to ale stále nefunguje a už to skúšam dosť dlho všelijakými spôsobmi..
Ďakujem
Schválne mám v riadku 36 na Liste ENG dátum aby som to mohol skúšať..
marjankaj
26.04.11,20:10
vyskúšaj toto.

A pri tom kopírovaní načo používaš SELECT:eek:
sances
27.04.11,04:04
Jéžišky, to ma nenapadlo dať Else až za makro, ale logicky ak klikne na ano vyhodnotí makro až potom riešime nie.. ešte sa na to pozriem detalnejšie ako to funguje, ani sa radšej nepriznám ako dlho som to chcel sám poriešiť a čo všetko som s tým vystrájal a nešlo mi to.. Select mi tam zostal zo záznamníka makier, prečistím to. Ďakujem zatiaľ, teraz letím von ale vrátim sa..:)
Ďakujem ešte raz
Pekný deň prajem všetkým poraďákom :)
marjankaj
27.04.11,14:27
Jéžišky, to ma nenapadlo dať Else až za makro, ale logicky ak klikne na ano vyhodnotí makro až potom riešime nie.. ešte sa na to pozriem detalnejšie ako to funguje, ani sa radšej nepriznám ako dlho som to chcel sám poriešiť a čo všetko som s tým vystrájal a nešlo mi to.. Select mi tam zostal zo záznamníka makier, prečistím to. Ďakujem zatiaľ, teraz letím von ale vrátim sa..:)
Ďakujem ešte raz
Pekný deň prajem všetkým poraďákom :)

V makre sa nastav myšou na MSGBOX a stlač F1.
Zobrazí sa ti popis funkcie.
sances
27.04.11,17:54
Pekná pomôcka, ďakujem.
V práci ma to nepustí na prepojenia ale doma vyskúšam.
Pozerám ale, že z makierkom nám to nevyšlo celkom dobre, pretože som to nevyšpecifikoval presne v zadaní.
Chcel som, že ak užívateľ zadá včerajší dátum tak sa nezobrazí nič, makro1 normálne prebehne po kliknutí na tlačítko "Kopíruj" bez akého koľvek upozornenia.
Iba v prípade že tam bude iný dátum ako včerajší, tak sa spustí po kliknutí na tlačítko "Kopíruj" upozornenie.
Je možné že užívateľ naozaj potrebuje urobiť hlásenie za iný ako včerajší deň, preto sa mu kliknutí na áno spustí makro1,v prípade že sa pomýlil a nechtiac tam má iný dátum ako včerajší, dostane možnosť na opravu vpísaním správneho dátumu do Hárok2 M3 alebo dialógovým okienkom ako si to vylepšil..teda po kliknutí na nie.
Teraz sa upozornenie zobrazuje aj keď sa zadá správny - teda "včerajší" dátum a točí sa to stále dokola kým tam užívateľ nezadá áno aby mohlo prebehnúť kopírovanie.
Chcel by som že keď zadá Cancel v okienku "zadaj dátum" aby celkom vybehol z makra...
Už som sa celkom domotal asi..:)
marjankaj
27.04.11,19:36
Tak som to trochu upravil.
Makro kopíruj si trochu učeš.
sances
27.04.11,23:06
Moc mi to nefunguje,makro teraz nevyplní List ENG
(ani po oprave dátumu za aktuálny allebo proste zhodný z M3 Hárok2)
podmienka vyplnenia príslušného riadka - zhoda v dátume.

Skúsim učesať :)

Ešte raz skúsim popis
1.Ak je dátum včerajší - prebehne makro bez upozornení.
2.Ak nie je dátum včerajší a užívatel dá pokračovať (odp. áno)- prebehne makro).
3.Ak dá užívateľ nie - makro neprebehne - dostane možnosť zápisu do M3 na Hárku2 - nemusí to byť cez dialógové okienko, len zaznačiť Hárok2 M3 :)
marjankaj
28.04.11,07:52
Moc mi to nefunguje,makro teraz nevyplní List ENG
(ani po oprave dátumu za aktuálny allebo proste zhodný z M3 Hárok2)
podmienka vyplnenia príslušného riadka - zhoda v dátume.

Skúsim učesať :)

Ešte raz skúsim popis
1.Ak je dátum včerajší - prebehne makro bez upozornení.
2.Ak nie je dátum včerajší a užívatel dá pokračovať (odp. áno)- prebehne makro).
3.Ak dá užívateľ nie - makro neprebehne - dostane možnosť zápisu do M3 na Hárku2 - nemusí to byť cez dialógové okienko, len zaznačiť Hárok2 M3 :)

Takto?
sances
28.04.11,11:12
Áno, takto, človeče kde ty na to chodíš?
Ešte presne neviem čo sa udeje po zadaní Cancel keď je užívateľ vyzvaný na zmenu dátumu ale asi to len vymaže obsah bunky Hárok2 M3 napriek tomu že sa to tvári akoby prebehla nejaká operácia :)
Takže ďakujem:)
Musím si to naštudovať, celkom dobre nechápem ako to teraz fachčí :) Super ďakujem..
sances
13.05.11,11:45
Ahojte
Využívam vecičky ktoré som sa tu naučil a píšem si makierko do ďaľšej tabulečky.
Pri presúvaní hodnôt Cells.. som narazil na problémik ktorý som zatiaľ nevyriešil.
Potrebujem pred presunutím dát spočítať dve hodnoty ale nedarí sa mi to.Makierko nepochopí o čo mi ide a zastane..:)
Sheets("SVA KOPY").Range("G25+G26").Copy
Sheets("SK ČB").Cells(72, Den + 12).PasteSpecial , Paste:=xlValues, Paste:=xlFormats
Neviete aká je správna syntax takéhoto vzorčeka :) ?
Ďakujem
mepex
13.05.11,18:31
...RANGE("G25").Copy
Sheets("SK ČB").cells(72,Den+12).PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks :=False, Transpose:=False
...Range("G26").Copy
Sheets("SK ČB").cells(72,Den+12).PasteSpecial Paste:=xlPasteAll, Operation:=xlAdd, SkipBlanks:= False, Transpose:=False
mepex
13.05.11,18:35
Jednoduchšie:
Sheets("SK ČB").cells(72,Den+12).value=...RANGE("G25").Value+...RANGE("G26").Value
sances
13.05.11,21:51
Super ďakujem, na štýl toho jednoduchšieho to môžem prepísať celé lebo tých buniek je strašne veľa a makro je veľmi rozsiahle.
Aj preto lebo kopírujem riadky do stĺpca a transponse akosi neviem pri tom dobre použiť..
Hneď idem vyskúšať :)
sances
16.05.11,14:55
Tak funguje to výborne, učesal som to makierko na ten tvoj spôsob - "jednoduchšie" vyzerá to prehľadnejšie a aj chodí to rýchlejšie..Ďakujem veľmo krasne
sances
05.07.11,18:29
Ahojte
Pôvodne som hľadal či tu niečo také nie je, tiež som pozeral či to dať napr. do témy - kurz Excel ale našiel som ich tu viacero a tak som nevedel do ktorého..tak som znovu tu :)

Potreboval by som do makra zapísať - aby našlo na liste bunku v ktorej je určitá hodnota (text) napr.v "Hárok1" G6 je "sucet". a aby spočítalo bunky ktoré sú od tejto o dva stĺpce v ľavo a dva riadky nižšie teda oblasť E9:E11 a zapísalo to napr. na Hárok2 do C5.

Problém je to že nikdy neviem kde na Hárku1 bude text súčet ale viem presne kde od tejto buky bude oblasť ktorú potrebujem spočítať, alebo dáta z tejto oblasti niekam prekopírovať..

Pomôžete?

A predsa som teraz našiel volačo co sa tu už podobne riešilo ale cez uja Googleho, ja som predtým použil vyhľadávač Porady.
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-146821.html


Ďakujem
marjankaj
05.07.11,19:07
Ahojte
Pôvodne som hľadal či tu niečo také nie je, tiež som pozeral či to dať napr. do témy - kurz Excel ale našiel som ich tu viacero a tak som nevedel do ktorého..tak som znovu tu :)

Potreboval by som do makra zapísať - aby našlo na liste bunku v ktorej je určitá hodnota (text) napr.v "Hárok1" G6 je "sucet". a aby spočítalo bunky ktoré sú od tejto o dva stĺpce v ľavo a dva riadky nižšie teda oblasť E9:E11 a zapísalo to napr. na Hárok2 do C5.

Problém je to že nikdy neviem kde na Hárku1 bude text súčet ale viem presne kde od tejto buky bude oblasť ktorú potrebujem spočítať, alebo dáta z tejto oblasti niekam prekopírovať..

Pomôžete?

A predsa som teraz našiel volačo co sa tu už podobne riešilo ale cez uja Googleho, ja som predtým použil vyhľadávač Porady.
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-146821.html


Ďakujem

No bunka E9 je o 3 riadky nižšie ako bunka G6, ale dobre.
sances
06.07.11,00:10
Ďakujem veľmi pekne, presne niečo takého som potreboval.
Už sme sa tu s tým Offsetom pohrávali napriek tomu mi to nešlo..
Robil som viacero chýb v syntaxi, teraz mi to už bude fungovať.

Ďakujem
sances
02.10.11,11:41
Ahojte
Prosil by som zas :o o pomoc pri kopírovaní /presune hodnôt/ z jedného .xls súboru do druhého .xls súboru..
To som ešte neskúšal, znova tam ide o to, aby sa to nakopírovalo správne podľa dátumu.
Problémik je v tom že súbor z ktorého potrebujem vybrať hodnoty dostávam poštou a hodnoty za daný deň sú stále na novom liste.
Názov listu znamená za ktorý deň sú v ňom hodnoty, ďalej na každom liste v bunke B6 je dátum za ktorý sú v ňom hodnoty ( zhodne s názvom listu).
(Píšem to preto aby sme sa mali čoho chytiť pri určení podmienok kopírovania).
Takže zo súboru - Denný prehľad..v prílohe potrebujeme nakopírovať hodnoty do súboru Vytaznosti a vyroba..
Denny prehlad list 1.10 bunka I27 patrí do Vytaznosti a vyroba Hárok2 bunka F114
Denny prehlad list 1.10 bunka D26 patrí do Vytaznosti a vyroba Hárok2 bunka F115
Denny prehlad list 1.10 bunka E26 patrí do Vytaznosti a vyroba Hárok2 bunka F116
Denny prehlad list 1.10 bunka F26 patrí do Vytaznosti a vyroba Hárok2 bunka F117
Denny prehlad list 1.10 bunka H26 patrí do Vytaznosti a vyroba Hárok2 bunka F118
Denny prehlad list 1.10 bunka I26 patrí do Vytaznosti a vyroba Hárok2 bunka F119

Vyššie uvedené sa týka 1.10.2011 za druhého to ide z listu 2.10 na Hárok2 o jeden stĺpček v pravo (v riadku 4 a 81 sú označené dni pre lepší prehľad)a tak postupne..lenže ako prepojiť tie súbory a listy neviem..

Ďakujem všetkým ktorí dočítali do konca..
Ďakujem za všetky rady
marjankaj
02.10.11,14:14
skús toto makro


Sub Makro1()
Dim a(10)
j = Workbooks("Vytaznosti a vyroba HSM OFFSET_10.xls").Worksheets("hárok1").Range("Q2").Value
Set ws1 = Workbooks("DENNÝ PREHĽAD EXPED.MAT. TVa-10-2011").Worksheets(j)
a(1) = ws1.Range("I27").Value
a(2) = ws1.Range("D26").Value
a(3) = ws1.Range("E26").Value
a(4) = ws1.Range("F26").Value
a(5) = ws1.Range("H26").Value
a(6) = ws1.Range("I26").Value


For i = 1 To 6
Workbooks("Vytaznosti a vyroba HSM OFFSET_10.xls").Worksheets("hárok2").Cells(113 + i, 5 + j).Value = a(i)
Next i
End Sub
sances
02.10.11,17:20
Tak toto zas čumím jak vorel..
Funguje to bezchybne.
Pozerám na konštanty ktoré si si vytvoril, a aj to ako si sa elegantne chytil dátumu v Q2 na Hárku1.
Nie je mi celkom jasné, (okrem iného) :) ako makierko vie, kde hľadať súbor Denny prehlad..
Myslel som že bude treba nejako zadávať cestu k nemu.
No idem ho preštudovať.

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu a presnú odpoveď.

Ostrá bude zajtra v práci a kedže toto je prehľad jedného závodu, mám presne niečo podobné na ďalší závod ale to musím najprv vytvoriť tú prvú stranu.
Uvidíme či to zvládnem :) ale najskôr sa tu zas uvidíme :).
Celé makro k tomu je už plne automatické, ak všetko bude v poriadku pridám ešte k tomu automatickú tlač :)

PS:
Mám ešte pár otázočiek ohľadom makra ktoré si mi raz robil, ktoré odstraňovalo (a odstraňuje) :)nuly v grafe.
Robil som potom niečo ďalšie ale musel som použiť fintu s podmienkovým vzorcom aby som graf zmiatol.

Nevedel som použiť tvoje elegantné makierko (http://www.porada.sk/t118139-p2-graf-v-exceli.html), nerozumiem tam niektorým konštantám, čo sú a čo robia :) ale to až neskôr, teraz dotiahneme toto:)

Ešte raz VEĽKÁ vďaka
marjankaj
02.10.11,18:24
Tak toto zas čumím jak vorel..
Funguje to bezchybne.
Pozerám na konštanty ktoré si si vytvoril, a aj to ako si sa elegantne chytil dátumu v Q2 na Hárku1.
Nie je mi celkom jasné, (okrem iného) :) ako makierko vie, kde hľadať súbor Denny prehlad..No najjednoduchšie to bude tak, že budeš mať obidva súbory už otvorené.
Myslel som že bude treba nejako zadávať cestu k nemu.
No idem ho preštudovať.

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu a presnú odpoveď.

Ostrá bude zajtra v práci a kedže toto je prehľad jedného závodu, mám presne niečo podobné na ďalší závod ale to musím najprv vytvoriť tú prvú stranu.
Uvidíme či to zvládnem :) ale najskôr sa tu zas uvidíme :).
Celé makro k tomu je už plne automatické, ak všetko bude v poriadku pridám ešte k tomu automatickú tlač :)

PS:
Mám ešte pár otázočiek ohľadom makra ktoré si mi raz robil, ktoré odstraňovalo (a odstraňuje) :)nuly v grafe.
Robil som potom niečo ďalšie ale musel som použiť fintu s podmienkovým vzorcom aby som graf zmiatol.

Nevedel som použiť tvoje elegantné makierko (http://www.porada.sk/t118139-p2-graf-v-exceli.html), nerozumiem tam niektorým konštantám, čo sú a čo robia :) ale to až neskôr, teraz dotiahneme toto:) Potom až to bude aktuálne, pošli link. Ja si to už presne nepamätám.

Ešte raz VEĽKÁ vďaka
V texte.
sances
02.10.11,22:36
Ďakujem