Zavrieť

Porady

Porovnávací vzorec Exel

Dobrý deň
Dovolil som si založiť novú témičku, dúfam že to tu už nie je..
Ak som hľadal zle, tak poprosím Admina o presun do vhodnej témičky.

Jedná sa mi o to:
Mám vytvorené vzorčeky v Exeli na prekopírovanie údajov z listu na iný list za určitej podmienky: a to :
AK nájde zhodu v bunke XY na liste 1 a na druhom liste v bunke XY tak nech prekopíruje obsah bunky XY na list 3.. (porovnáva mi to dátumy a ak nájde zhodu tak prekopíruje obsah)..

Jedná sa mi o to, ako zapísať / dopísať / do vzorca to, že ak zhodu nenájde, nech neurobí nič, resp. nech tam nechá staré hodnoty..

Ďakujem

[hore]IF($A6


Hárok1!$K$2;Hárok1!C15;"")

[hore]IF($A6


Hárok1!$K$2;Hárok1!$D$15;" -")
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Poslané, spolieham na vás..

Čo sú to tie staré hodnoty? Keď tam vložíš vzorec, tak ich premažeš vzorcom. To čo chceš pôjde iba makrom.
Naposledy upravil marjankaj : 15.04.09 at 06:13
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Každý deň potrebujem vytvoriť spomínanú tabuľku.
Kedže mesačný prehľad mi ťahá údaje z denného prehľadu na základe porovnania dátumov v dennom a mesačnom hlásení, skopíruje mi hodnoty stále len do riadku z príslušným dátumom kde je zhoda, čo je správne..

Keby mi ostatné riadky v mesačnom prehľade nevymazal, ale tak som napísal vzorec.. lepšie som to nevedel

Potrebujem aby tie staré hodnoty, teda tam kde nie je zhoda dátumov, nechal bez zmeny, aby mi napočítavali grafy.

Možno som na to mal ísť celkom inak,alebo potrebujem vytvoriť ešte jedno makierko, aby po prekopírovaní údajov po zhode dátumov uložilo všetko do napr.iného listu ako napr. prilepiť alebo uložiť - len ako hodnoty.

Do vzorca to asi fakt nedám, ale ani makierko neviem ako prinútiť jedným stlačením aby kopírovalo len ten riadok kde sú hodnoty.
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Teraz kamoša napadlo aby som proste hodnotu v bunke kde nechcem urobiť zmenu sprosto dal vynásobil jednotkou keď nebude zhoda v dátumoch.
Tak to za chvíľu vyskúšam a napíšem výsledok..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Teraz kamoša napadlo aby som proste hodnotu v bunke kde nechcem urobiť zmenu sprosto dal vynásobil jednotkou keď nebude zhoda v dátumoch.
Tak to za chvíľu vyskúšam a napíšem výsledok..
To asi nepôjde. Ked tam dáš vzorec, pôvodná hodnota sa stratí.
Večer ti pošlem makro.
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

No to by bolo celkom super, ja som to zatiaľ neurobil s tou jedničkou,musím riešiť vecičky ešte, ale pokúsim sa neskôr.
Makierkom sa mi to nepodarilo.

Edit : tak ani jednotkou ani makierkom sa mi nedarí...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
No to by bolo celkom super, ja som to zatiaľ neurobil s tou jedničkou,musím riešiť vecičky ešte, ale pokúsim sa neskôr.
Makierkom sa mi to nepodarilo.

Edit : tak ani jednotkou ani makierkom sa mi nedarí...
Vyskúšaj, stačí spustiť to tvoje makro.
Naposledy upravil marjankaj : 16.04.09 at 00:23
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Tak to je super.
Ďakujem Ti veľmi pekne, veľmi si mi pomohol.
Ešte teraz musím prísť na to, ako si to spravil,aby som bol aj múdrejší..
Nie len najedený..
Je to pecka.. funguje to zdá sa tak ako má..

Idem sa lognúť do práce a skúsim tam nahrať reálne hodnoty.

Skúšal som hlasovať, ale napísalo mi že hlasovať môžu len registrovaní používatelia. - Je rozdiel medzi prihlásením a registrovaním ?
Registoval som sa, aby som sa mohol prihlásiť tak neviem.

Ešte raz vďaka a ak neprídem sám na to ako si to urobil poprosím aspoň o stručné nasmerovanie

Ď Ď Ď
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Postup:
1. registrácia
2. prihlásenie(vždy, ak si sa aj odhlasoval a nezadal si uloženie na zapamätanie si prihlasovacieho mena a hesla)
3. ocenenie príspevku - klikneš na oceňujem v pravom dolnom rohu príspevku, ktorý chceš oceniť a prípadne napíšeš k tomu aj nejaký milý komentár.
Naposledy upravil Marína : 16.04.09 at 09:59
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Tak to je super.
Ďakujem Ti veľmi pekne, veľmi si mi pomohol.
Ešte teraz musím prísť na to, ako si to spravil,aby som bol aj múdrejší..
Nie len najedený..
Je to pecka.. funguje to zdá sa tak ako má..

Idem sa lognúť do práce a skúsim tam nahrať reálne hodnoty.

Skúšal som hlasovať, ale napísalo mi že hlasovať môžu len registrovaní používatelia. - Je rozdiel medzi prihlásením a registrovaním ?
Registoval som sa, aby som sa mohol prihlásiť tak neviem.

Ešte raz vďaka a ak neprídem sám na to ako si to urobil poprosím aspoň o stručné nasmerovanie

Ď Ď Ď
Všetko je v tom doplnenom makre.
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ďakujem
Pri pokuse oceniť -
Sorry! The administrator has disabled Reputation.
Takže si asi budem musieť počkať pár dní.

Makro sa už snažím "pitvať" lebo pár chybičiek predsa len má, z F6 vyhodí vzorec a nasledujúci deň neprenesie B7,C7 a D7

Hádam sa mi podarí zdokonaliť a upraviť to.
Ostatné vzorčeky ktoré vypadli som dopnil už.

Dík
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Ďakujem
Pri pokuse oceniť -
Sorry! The administrator has disabled Reputation.
Takže si asi budem musieť počkať pár dní.

Makro sa už snažím "pitvať" lebo pár chybičiek predsa len má, z F6 vyhodí vzorec a nasledujúci deň neprenesie B7,C7 a D7 (tieto bunky si nemal vo vzorcoch)

Hádam sa mi podarí zdokonaliť a upraviť to.
Ostatné vzorčeky ktoré vypadli som dopnil už.

Dík
Makro ti tie vzorčeky prepíše. Myslím, že tie vzorčeky nie sú potrebné. Ak áno, potom som nepochopil zadanie. Keby si napísal postup ako s tým chceš pracovať, môžem ti to prispôsobiť.
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ďakujem pekne, lebo nech študujem ako študujem, nie som taký dobrý v Exeli
aby som makierko vedel upraviť sám.
Vidím tam funkciu cell a pod. ale to je na mňa veľa..
Googloval som a našiel som ešte jednu vecičku ktorá zabráni preratávaniu keď
netreba preratávať.

Školenia na to nie sú?
To že existujú funkcie sa na školení dozviete. Ale ako to zapísať už nie.

Makierko robíš cez "nahrať" alebo ho píšeš priamo v tom editore?

Súbory Ti musím poslať na e-mail keďže ešte nemám možnosť prikladať súbory.A tiež oceňujem všetky Vaše príspevky

Zadanie si pochopil dobre, len neviem prečo neprenieslo potom kompletne nasledujúci dátum.

Pošlem na e-mail kompletne vyplnenú tabuľku z hodnotami do včera.
Aby si tiež vedel porovnať, kam ktorá hodnota patrí a či ju správne prenieslo.

Ak budeš mať trpezlivosť, budem vďačný..až budem v BA kúpim pivko
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Ďakujem pekne, lebo nech študujem ako študujem, nie som taký dobrý v Exeli
aby som makierko vedel upraviť sám.
Vidím tam funkciu cell a pod. ale to je na mňa veľa.. Cell=Bunka, prvý index=riadok, druhý=stĺpec
Googloval som a našiel som ešte jednu vecičku ktorá zabráni preratávaniu keď
netreba preratávať.

Školenia na to nie sú?
To že existujú funkcie sa na školení dozviete. Ale ako to zapísať už nie.

Makierko robíš cez "nahrať" alebo ho píšeš priamo v tom editore? To som robil v editorem všetko sa nedá nahrať cez záznam

Súbory Ti musím poslať na e-mail keďže ešte nemám možnosť prikladať súbory.A tiež oceňujem všetky Vaše príspevky

Zadanie si pochopil dobre, len neviem prečo neprenieslo potom kompletne nasledujúci dátum. Ten nasledujúci dátum som nezbadal

Pošlem na e-mail kompletne vyplnenú tabuľku z hodnotami do včera.
Aby si tiež vedel porovnať, kam ktorá hodnota patrí a či ju správne prenieslo. O.K.

Ak budeš mať trpezlivosť, budem vďačný..až budem v BA kúpim pivko Fajn
Jano
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Zadanie si pochopil dobre, len neviem prečo neprenieslo potom kompletne nasledujúci dátum.

Pošlem na e-mail kompletne vyplnenú tabuľku z hodnotami do včera.
Aby si tiež vedel porovnať, kam ktorá hodnota patrí a či ju správne prenieslo.
Z tých tabuliek mi nie je jasné, ako chceš postupovať. Ako budeš vypĺňať vstupné údaje a potom ich prepisovať do ďalšej tabuľky.
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ahoj
Na hárok 2 si natiahnem hodnoty z web reportov
- nakopírujem ich tam - postupne z troch výkazov.
Urobil som si makierko aby to netrebalo ručne prepisovať na hárok 1 kde je denné hlásenie.
Pribudol ale mesačný prehľad list - (ENG), tak som to chcel tiež voľajáko zjednodušiť aby to samo prenášalo hodnoty na list ENG z listu 1 - podľa zadaného dátumu ktorý je na liste 1 v bunke K2.
Na to som napísal vzorčeky do listu ENG aby porovnávalo tie dátumy v riadkoch z dátumom na liste 1 K2.
Ten dátum som chcel ručne prepisovať podľa toho za ktorý deň sa robí hlásenie, a predstavoval som si to tak - podľa toho som písal tie vzorčeky čo sú v ENG - že ak nájde zhodu v dátumoch v príslušnom riadku na liste ENG a liste 1 K2 tak prekopíruje hodnoty do príslušného riadku. toto aj robí ale zároveň mi vymaže ostatné riadky - logicky - taký je vzorec..špatný
takže toto potrebujem aby mi nezmazalo predchádzajúci deň na liste ENG keď mi zapíše nový deň..
No neviem či s toho budete múdrejší.
Prikladať súbory sa mi ešte stále nedá..
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Zdar
tak nič zatiaľ?
Ja s tým už pohnúť neviem..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Zdar
tak nič zatiaľ?
Ja s tým už pohnúť neviem..
Otvor si súbor v tomto linku
http://www.porada.sk/1019111-post27.html

Postup:
1. na hárok 2 si skopíruj hodnoty z daného dňa
2. na hárku 1 do bunky K2 vyplň dátum
3. Spusti makro.
4. opakuj kroky 1-3 toľkokrát koľko je dní

Ak je tam chyba napíš konkrétne aká.
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ahoj
Ja som už v noci začal prerábať Tvoje makierko, dobre že si ma prinútil sa naň lepšie pozrieť.
Vyhodil som to spočítavanie a nechal len prenos dát a na spočítavanie som nechal vzorčeky v bunkách ENGL.
Urobil som ale chybu, lebo keď je výsledok spočítavania v bunkách nula tak sa mi dodrbkajú aj následné hodnoty.
Neformátoval som bunky že keď je výsledok nula aby nič nezobrazilo a predsa mi to robí...
Potrebujem tam mať tú nulu..

Takže sa zas vrátim a celé si to prejdem.
Vzorce kde sú prenosy vymažem lebo keď tam je tá spomínaná nula /ale nezobrazí sa/ tak makierko vzorec neprepíše a ďaľší deň sa stratia hodnoty predchadzajúce.
zatiaľ z chýb - ktoré dúfam viem opraviť - neprenáša do ENGL F6 z Hárok1F15.
4.4. sa v N9 a O9 stratia hodnoty lebo sú tam práve tie nuly.

Kopírujem tvoj syntax v editore makier a tak s tým viem hýbať -aj keď pomaly ale ide to..
Vďaka.

Ako môžem kontaktovať Admina aby mi umožnil oceňovať a prikladať súbory?

Ešte raz dík dobre Ste ma nasmerovali, a urobili kus mojej práce napíšem ako mi to ide.
PS:
Vie exel aj posielať automaticky e-maily? za splnenia určitých podmienok?
napr. ak niekto prešvihne termín - dátum aby mu prišlo upozornenie?
Ako keď zabudne vrátiť knihu do knižnice v určenom termíne aby mu prišlo upozornenie.. ale to na budúce..

Ďakujemmmmm
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Ahoj
Ja som už v noci začal prerábať Tvoje makierko, dobre že si ma prinútil sa naň lepšie pozrieť.
Vyhodil som to spočítavanie a nechal len prenos dát a na spočítavanie som nechal vzorčeky v bunkách ENGL.
Urobil som ale chybu, lebo keď je výsledok spočítavania v bunkách nula tak sa mi dodrbkajú aj následné hodnoty.
Neformátoval som bunky že keď je výsledok nula aby nič nezobrazilo a predsa mi to robí...
Potrebujem tam mať tú nulu..

Takže sa zas vrátim a celé si to prejdem.
Vzorce kde sú prenosy vymažem lebo keď tam je tá spomínaná nula /ale nezobrazí sa/ tak makierko vzorec neprepíše a ďaľší deň sa stratia hodnoty predchadzajúce.
zatiaľ z chýb - ktoré dúfam viem opraviť - neprenáša do ENGL F6 z Hárok1F15. Treba v makre opraviť K15 na F15
4.4. sa v N9 a O9 stratia hodnoty lebo sú tam práve tie nuly. Toto pozriem večer

Kopírujem tvoj syntax v editore makier a tak s tým viem hýbať -aj keď pomali ale ide to..
Vďaka.

Ako môžem kontaktovať Admina aby mi umožnil oceňovať a prikladať súbory?

Ešte raz dík dobre Ste ma nasmerovali, a urobili kus mojej práce napíšem ako mi to ide.
PS:
Vie exel aj posielať automaticky e-maily? za splnenia určitých podmienok?
napr. ak niekto prešvihne termín - dátum aby mu prišlo upozornenie?
Ako keď zabudne vrátiť knihu do knižnice v určenom termíne aby mu prišlo upozornenie.. ale to na budúce..

Ďakujemmmmm
Worksheets("ENGL").Cells(j, 6).Value = Worksheets("Hárok1").Range("K15").Value 'F
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Áno super, už som to opravil malo tam ísť F15.
Malá chybička.

Super, už mi všetko fungule ako má, už len zobraziť tie nuly neviem.
Pozerám formátovanie ale všetko je ako má byť, nuly už nemajú vplyv na prenos kedže tie moje vzorce na prenos som vymastil preč.
len v tej tabulke kde nie sú nuluy tak tam mám "diery" a nepekne to vyzerá..

Ďakujem veľmo pekne

a oceňujem

Pecka je to ako to krásne chodí..juj som tomu rád...pekný deň prajem všetkým Poraďákom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať