Zavrieť

Porady

Porovnávací vzorec Exel

Dobrý deň
Dovolil som si založiť novú témičku, dúfam že to tu už nie je..
Ak som hľadal zle, tak poprosím Admina o presun do vhodnej témičky.

Jedná sa mi o to:
Mám vytvorené vzorčeky v Exeli na prekopírovanie údajov z listu na iný list za určitej podmienky: a to :
AK nájde zhodu v bunke XY na liste 1 a na druhom liste v bunke XY tak nech prekopíruje obsah bunky XY na list 3.. (porovnáva mi to dátumy a ak nájde zhodu tak prekopíruje obsah)..

Jedná sa mi o to, ako zapísať / dopísať / do vzorca to, že ak zhodu nenájde, nech neurobí nič, resp. nech tam nechá staré hodnoty..

Ďakujem

[hore]IF($A6


Hárok1!$K$2;Hárok1!C15;"")

[hore]IF($A6


Hárok1!$K$2;Hárok1!$D$15;" -")
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Mohol by si bližšie špecifikovať? Ak sa zhoduje bunka XY na liste 1 a bunka XY na liste 2, tak ich obsah sa má vložiť do bunky XY na liste 3? Ak sa nezhoduje, tak na liste 3 potrebuješ mať čo?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Blankake Pozri príspevok
Mohol by si bližšie špecifikovať? Ak sa zhoduje bunka XY na liste 1 a bunka XY na liste 2, tak ich obsah sa má vložiť do bunky XY na liste 3? Ak sa nezhoduje, tak na liste 3 potrebuješ mať čo?
Ak som to spravne pochopila, chce tam nechat povodny obsah bunky.

Neviem ale, kedy to chce preratavat, ci raz za cas alebo interaktivne vzdy pri zmene ....


Treba dodefinovat zadanie ...
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Óoo Ďakujem za odpovede.
Skúsim to upresniť.
V tom ďaľšom liste na ktorý to prenáša mám tabuľku na grafy.
A v tej potrebujem mať všetky dni, nie len ten posledný.
Skúsim priložiť ten súbor, len to sa mi akosi nedarí..

Prosím, neviem nájsť - "priložiť súbor" a cez ss sa mi ešte nedá.. aby som to niekomu poslal a ten to sem priložil..
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

sances Pozri príspevok
Óoo Ďakujem za odpovede.
Skúsim to upresniť.
V tom ďaľšom liste na ktorý to prenáša mám tabuľku na grafy.
A v tej potrebujem mať všetky dni, nie len ten posledný.
Skúsim priložiť ten súbor, len to sa mi akosi nedarí..

Prosím, neviem nájsť - "priložiť súbor" a cez ss sa mi ešte nedá.. aby som to niekomu poslal a ten to sem priložil..
Keď klikneš na Odpovedať na tému, do správy napíšeš text a pod tým je "Dodatočné možnosti" a v nich možnosť Priložené súbory.
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Hľadám..no cítim sa hlúpo
V dodatočných možnostiach mám zatiaľ len:
Automat. rozpoznať hypertext. odkazy a Vypnúť ikony
Možnosti upozorňovania.

Priložiť asi zatiaľ, kedže som nový, nemám možnosť.
Neviem

Aj odpovedám len cez upraviť, lebo mám obmedzený počet príspevkov na 1 za 30 min. Zatiaľ. Je to len nováčkovské opatrenie asi.

Som prihlásený aj zaregistrovaný

Idem do práce teraz, dúfam že sa mi podarí z práce mrknuť na toto fórum.
Ak nie, tak až zajtra.

Ďakujem pekne zatiaľ.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

sances Pozri príspevok
Hľadám..no cítim sa hlúpo
V dodatočných možnostiach mám zatiaľ len:
Automat. rozpoznať hypertext. odkazy a Vypnúť ikony
Možnosti upozorňovania.

Priložiť asi zatiaľ, kedže som nový, nemám možnosť.
Neviem
Musíš byť zaregistrovaný
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

...a prihlásený
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ešte stále neviem pridávať súboriky, možno až budem mať 5 príspevkov alebo tak nejako.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Ešte stále neviem pridávať súboriky, možno až budem mať 5 príspevkov alebo tak nejako.

Tak pridávaj príspevky.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

sances Pozri príspevok
Ešte stále neviem pridávať súboriky, možno až budem mať 5 príspevkov alebo tak nejako.
Tak mi odpovedz na môj príspevok a bude ich 5.
Vitaj na porade a cíť sa tu dobre.
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Snažil som sa odpovedať ale 30 minutový limit ma brzdil..
Ďakujem pekne za privítanie, dúfam že budem tiež občas prínosom..
Toto je 5 príspevok tak uvidíme či sa niečo pohne,
takéto obmedzenie mi vypísalo pri editovaní profilových
nastavení tak preto si myslím že možno to je aj na prikladanie súborov.
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Tak stále nič, je možnosť hodiť to niekomu na e-mail?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Tak stále nič, je možnosť hodiť to niekomu na e-mail?
Ak môžeš posielať súkromné správy (SS) pošli to mne.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jano, súbory sa cez SS nedajú posielať.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Marína Pozri príspevok
Jano, súbory sa cez SS nedajú posielať.
Viem, ale je tam možnosť mail
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Prepáčte, používanie súkromných správ je povolené len užívateľom s minimálnym počtom 5 príspevkov a minimálnou dobou členstva 5 dní.

Neviem rád by som sa rozpísal o čo vlastne v tej tabuľke ide, ale 1x vidieť je lepšie ako 100x počuť..
Kopírujem údaje z intranetových reportov do exelu - tieto vložím na pomocný list. Kedže potrebujem mať dve tabuľky - rôzne naformátované,kde jedna tab. je denná a druhá robí mesačný prehľad, vyrobil som si makierko ktoré mi prekopíruje údaje z pomocného listu do denného hlásenia.
Ďaľej som si do mesačného prehľadu narobil spomínané vzorčeky, ktoré keď nájdu na dennom a mesačnom prehľade zhodu v bunkách kde sú dátumy prekopíruje príslušné hodnoty do mesačného hlásenia.
Vtip je v tom, že mi to zároveň vymaže všetky ostatné riadky kde zhoda v dátumoch nieje. Neviem zapísať že keď zhoda v tých bunkách nie je aby s tými bunkami nič nerobilo..aby ponechalo tú bunku bez zmeny..
PS. stále sa mi nedá prikladať..
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veď to pošli Janovi(marjankaj) na mail, viď tu http://www.porada.sk/sendmessage.php...member&u=19337
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Prepáčte, používanie súkromných správ je povolené len užívateľom s minimálnym počtom 5 príspevkov a minimálnou dobou členstva 5 dní.

Neviem rád by som sa rozpísal o čo vlastne v tej tabuľke ide, ale 1x vidieť je lepšie ako 100x počuť..
Kopírujem údaje z intranetových reportov do exelu - tieto vložím na pomocný list. Kedže potrebujem mať dve tabuľky - rôzne naformátované,kde jedna tab. je denná a druhá robí mesačný prehľad, vyrobil som si makierko ktoré mi prekopíruje údaje z pomocného listu do denného hlásenia.
Ďaľej som si do mesačného prehľadu narobil spomínané vzorčeky, ktoré keď nájdu na dennom a mesačnom prehľade zhodu v bunkách kde sú dátumy prekopíruje príslušné hodnoty do mesačného hlásenia.
Vtip je v tom, že mi to zároveň vymaže všetky ostatné riadky kde zhoda v dátumoch nieje. Neviem zapísať že keď zhoda v tých bunkách nie je aby s tými bunkami nič nerobilo..aby ponechalo tú bunku bez zmeny..
PS. stále sa mi nedá prikladať..
To pôjde asi iba makrom
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ani tam sa zatiaľ nedostanem :

sances, nemáte prístupové práva k požadovnej stránke. Toto je možné z viacerých dôvodov:
  1. Váš užívateľský účet nemá dostatočné práva na prístu k požadovanej stránke. (napr. chcete písať do uzamknutej časti pre nové príspevky)
  2. Pokúšate sa upraviť príspevok niekoho iného, dostať sa na administrátorské nastavenia, alebo iné výhradné časti Porady?
  3. Ak sa pokúšate poslať príspevok, je možné, že administrátor Vám zrušil toto právo, alebo je Vaša aktivácia v procese.
Myslím že 3. je správne hoci som registrovaný aj prihlásený ale ešte ma Admin nedelegoval alebo niečo podobné.
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Poslané, spolieham na vás..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať