dodulienkaaa
15.04.09,20:01
Už sú to tri roky čo nenosím strojček doteraz som skoro stále nosila nasuvaci na noc ale moja "skvela" mama my ho proste zahodila ko koša:( a ja sa teraz bojim ci tie zuby nebudu zase take ako boli:mee: Co si o tom myslite?
pasuliatko
15.04.09,18:34
dobre urobila :D ja mam strojček ale asi po 2ch rokoch som ho nejak prestala nosiť lebo som zistila,že to nemá žiaden význam a zubárka to robila len pre peniaze.zuby mam zdrave v 20tich rokoch mam 2 blomby. netreba veriť vždy zubárom ;)
alla66
15.04.09,18:57
Nesmieš hovoriť za všetkých, niekto má vady skusu, iný zuby ako hrable a strojček pomôže.
Záleží koľko máš rokov....
Dcérin kamarát nenosil nasúvací strojček a teraz mu idú dávať znova nový strojček... Zuby sa vracajú do pôvodného stavu.....Nie je to lacná záležitosť...
pasuliatko
15.04.09,19:12
Nesmieš hovoriť za všetkých, niekto má vady skusu, iný zuby ako hrable a strojček pomôže.
Záleží koľko máš rokov....
Dcérin kamarát nenosil nasúvací strojček a teraz mu idú dávať znova nový strojček... Zuby sa vracajú do pôvodného stavu.....Nie je to lacná záležitosť...

mne nič s tými zubami neurobila lebo ja mám krivú sánku (jeden kĺb sa mi otáča skorej než ten druhý) a mne to nepomohlo.dala si strojček trvalý na spodné zuby čo som vôbec nepotrebovala. chodili sme tam ale 5 rokov za tu dobu som si k nej vybudovala strašný strach. peniaze brala jak po nebohom.atd...čiže ja mam takú skúsenosť zo zubným strojčekom... a niekde mam oba nočné doteraz :D:D
alla66
15.04.09,19:23
Ak si strojček po dvoch rokoch vzdala....mala si byť viac trpezlivá...

Tiež máme dva roky fixný aparát ( drátiky) a vždy mám strach, koľko budem po každej kontrole doplácať.
pasuliatko
15.04.09,19:26
Ak si strojček po dvoch rokoch vzdala....mala si byť viac trpezlivá...

Tiež máme dva roky fixný aparát ( drátiky) a vždy mám strach, koľko budem po každej kontrole doplácať.

možno viac.trvalý som mala ale rok a pol a potom ten násuvný na noc ale ten som nenosila lebo ma to bolelo a ešte pre niečo ine
alla66
15.04.09,20:00
Tiež som ako dieťa nechcela nosiť strojček (napínalo ma na vracanie) a ako stredoškoláčka na internáte mi školský zubár ukázal na príklade, ako sa zuby menia (posúvajú) s vekom. Hanba-nehanba, začala som ako 16-ročná nosiť poctivo strojček...Teraz som rada, že som ho poslúchla. A s bolesťou treba počítať ...
pasuliatko
15.04.09,20:02
ja som rada,že som neposlúchla :), vieš ak máš dobrého zubára čo ťa vie inšpirovať je dobre a podobne...ale ak natrafíš na takú ako ja sa vzdáš rýchlo.
alla66
15.04.09,20:06
Si ešte mladá....počkaj o pár rokov....mimochodom...videla som ženy po štyridsiatke, ktoré nosili fixný aparát...Pre krásu sa trpí...
piggos
16.04.09,05:13
Ak máš strach o to že sa ti zuby začnú znovu kriviť lebo nenosíš strojček, lebo ho ani nemáš vďaka svojej maminke.. tak skoč ku zubárke a daj si urobiť nový nasúvací strojček..
nikto ti nebude vedieť s presnosťou povedať či sa ti tie zuby budú alebo nebudú znovu kriviť, keď nebudeš nosiť strojček... ak ten strojček stojí nemalé peniaze,nuž bude treba zvážiť čo je pre teba v tejto situácii dôležitejšie..a ty predsa nechceš mať krivé zuby?....