marek.brida
17.04.09,13:50
Mám všeobecnú otázku po návšteve živnostenského registra, nakoľko odmietli vydať živnolisty na spoločnosť B&B s odôvodnením, že znak "&" nie je možné vpísať. je to v 21. stroročí normálne? :confused:
arizona
17.04.09,12:03
marek.brida
17.04.09,12:20
neriešim to či takáto spol existuje ale samotné "&".
Včera mi na živnostenskom povedali, že ak bude v názve "&" tak mi ich nezapíše a tým pádom ani nevydá. Zmenila sa legislatíva?
Stefan2005
17.04.09,12:25
... veď je zapísaných niekoľko stovák spoločností, ktoré majú v názve "&".
Nedošlo k nedorozumeniu?
azla
17.04.09,12:44
neriešim to či takáto spol existuje ale samotné "&".
Včera mi na živnostenskom povedali, že ak bude v názve "&" tak mi ich nezapíše a tým pádom ani nevydá. Zmenila sa legislatíva?

Skús sa jednoducho spýtať prečo nie, ak spoločnosti s takým znakom (a je ich veľmi veeeľa) existujú a sú zapísané.

Skôr by som problém videla v tom, že ak už existuje spoločnosť s takým názvom, tak iba takú nezapíšu. (ak by už presne taká akú požaduješ bola zapísaná, tak takú ti nezapíšu; toto si over dopredu.).
arizona
17.04.09,13:28
neriešim to či takáto spol existuje ale samotné "&".
Včera mi na živnostenskom povedali, že ak bude v názve "&" tak mi ich nezapíše a tým pádom ani nevydá. Zmenila sa legislatíva?
Ja som tiež neriešila,či už taký názov existuje (či má zaregistrovanú značku atď.) Iba som ten link prilepila ako pomôcku...
Ja by som sa asi spýtala , nech mi to dajú písomne,z akého dôvodu mi odmietajú zaregistrovať názvo, keď existujú stovky firiem s daným znakom...;)