Zavrieť

Porady

Problém s názvom zakladajúcej s.r.o.

Mám všeobecnú otázku po návšteve živnostenského registra, nakoľko odmietli vydať živnolisty na spoločnosť B&B s odôvodnením, že znak "&" nie je možné vpísať. je to v 21. stroročí normálne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    neriešim to či takáto spol existuje ale samotné "&".
    Včera mi na živnostenskom povedali, že ak bude v názve "&" tak mi ich nezapíše a tým pádom ani nevydá. Zmenila sa legislatíva?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... veď je zapísaných niekoľko stovák spoločností, ktoré majú v názve "&".
    Nedošlo k nedorozumeniu?
    zrsr-sk_B&B.jpg  

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    marek.brida Pozri príspevok
    neriešim to či takáto spol existuje ale samotné "&".
    Včera mi na živnostenskom povedali, že ak bude v názve "&" tak mi ich nezapíše a tým pádom ani nevydá. Zmenila sa legislatíva?
    Skús sa jednoducho spýtať prečo nie, ak spoločnosti s takým znakom (a je ich veľmi veeeľa) existujú a sú zapísané.

    Skôr by som problém videla v tom, že ak už existuje spoločnosť s takým názvom, tak iba takú nezapíšu. (ak by už presne taká akú požaduješ bola zapísaná, tak takú ti nezapíšu; toto si over dopredu.).

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    marek.brida Pozri príspevok
    neriešim to či takáto spol existuje ale samotné "&".
    Včera mi na živnostenskom povedali, že ak bude v názve "&" tak mi ich nezapíše a tým pádom ani nevydá. Zmenila sa legislatíva?
    Ja som tiež neriešila,či už taký názov existuje (či má zaregistrovanú značku atď.) Iba som ten link prilepila ako pomôcku...
    Ja by som sa asi spýtala , nech mi to dajú písomne,z akého dôvodu mi odmietajú zaregistrovať názvo, keď existujú stovky firiem s daným znakom...

    Problém s názvom zakladajúcej s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.