Jennys
14.07.05,06:16
Dobrý deň,

neviem či mi niekto poradí, ale bola by som veľmi rada, najlepšie by bolo keby sa mi ozval nejaký odborník na túto problematiku. Ide o to, že by som rada posielala ponuku môjho tovaru s odkazom na moju internetovú stránku na maily obyčajným osobám nepodnikateľom, prípadne aj nejakým firmám. Zákon o reklame však hovorí, že posielať reklamu na e-mail sa nesmie. Dá sa tento zákon nejako obísť prípadne aj tým, ako budem formulovať text takejto ponuky? Alebo v tomto smere nemám žiadnu šancu? Nechcem mať problémy so sťažnosťami na nevyžiadanú poštu, preto sa pýtam ako by to právne mohlo byť v poriadku a či sa to vôbec dá. Ďakujem za všetky rady, prípadne keby ste mi odporučili niekoho kto by mi vedel poradiť.
Sefcikova
15.07.05,07:41
podľa toho aký tovar či služby ponúkate, kontaktujte napr. telefonicky potencionálnych klientov - myslím firmy a spýtajte sa či majú záujem o pravidelné zasielanie ponúk mailom .... nás takto oslovila jedna česká firma, a na náš súhlas nám pravidelne raz za 2 týždne ponúka za veľkoob. ceny notebooky, tlačiarne, PC kompon.

čo sa týka súkromných osôb, to by zrejme cez vašu webstránku museli prejaviť záujem o zasielanie týchto reklám, info či ponúk

M.
porfin
15.07.05,08:00
No a nerozmýšlala si o tom, že by si si dala "reklamu" na svoje služby-výrobky na veľmi navštevovaných stránkach, s tým že ak si ťa človek otvorí, uvidí okrem ponuky aj odkaz na kontakt.
ZuzulkaB
26.07.05,12:35
No a nerozmýšlala si o tom, že by si si dala "reklamu" na svoje služby-výrobky na veľmi navštevovaných stránkach, s tým že ak si ťa človek otvorí, uvidí okrem ponuky aj odkaz na kontakt. Presne taketo cosi ponuka nasa firma... Ak by si jennys chcela nejake info, rada ti ich poskytnem... ;-)
webguru
28.09.05,05:30
Su v tom dva haciky:
1/ Vacsina krajin EU povoluje len "permission marketing" cez email - ostatne je povazovane za SPAM a moze byt nelegalne;
2/ Neda sa spoliehat len na email, najlepsi marketing je kombinacia emailu s reklamou inde.

Okrem toho aby som nezabudol - obsah stranky je dolezity, nielen ponuka. Vo vseobecnosti je lahke dostat navstevnika na Vasu stranku prvykrat, ale kazdy dalsi krat je to tazsie a tazsie... Ak je ale obsah interaktivny, dynamicky, a ma nieco co pritahuje navstevnikov tak marketingova vojna je prakticky vyhrata!
Nenapisala ste adresu stranky - mozete dat v SS, mozem dat aspon kratke review.
bryan
04.10.05,13:15
Och, prisiel som sem, aby som zalozil jednu temu - o chvilu bude "Reklamne SMS z cisla 320?" a ty tu takto hladas klucky? :)

Vies, ak si chces ublizit, kludne posielaj nevyziadanu reklamu, ludia si ta zaradia medzi spammerov a ani sa nikdy v zivote nedozvies, preto sa uz vlastne tvoja, hoci neskor aj zaujimava posta, jednoducho bude blokovat cez servery. U nas su taketo firmy na BALCK-LIST a obchadzame ich.

AKO NA TO?
1. Pri osobnom kontakte si pytaj od zakaznikov ich suhlas na zaradenie do reklamneho majlistu, mas velku sancu ze ich ukecas.
2. Na stranke si urob odkaz na zaradenie navstevnika do majlistu.
3. Pouzivaj vymenny bannerovy system.
4. Ber ohlad na tych, co chcu mat pokoj, nebud nasilnicka :)
5. Umozni v kazdom reklamnom majli okamzite odhlasenie a respektuj to.

Inak - ako by si sa citila ty, keby si denne tahala 200-300 reklmanych majlov a nenasla v tej spuste zbytocneho bordelu svojich oblubenych priatelov? Fakt tu nehladaj medzery.
zuzka34
03.04.09,11:34
Potrebovala by som pomôcť s formuláciou emailu pri žiadosti o dovolenie na zaslanie reklamy- ponuky prác našej firmy pre potencionálnych zákazníkov cez e-mail v súlade zo Zákonom o reklame.Zoznam e-mailových adries som získala z verejne dostupných zdrojov.Vie my niekto poradiť aby to bolo O.K. a zároveň aj nedraďujúce.ĎAKUJEM.
dragan.michal
27.04.09,09:23
Najdolezitejsie je zvolit vhodny predmet správy, aby potencionalny klient otvoril mail a nie ze ho hned vymaze.

Co sa týka vzro, tak je to na Tebe ako uputas klientov.

Ja na konci mailu este vzdy uvadzam nasledovne:

Vašu e-mailovú adresu sme získali z verejnej databázy. Všetky tieto údaje
spracovávame v súlade s povinnosťami vyplývajúcimi zo zákona CVIII z roku
2001 vydaného 24. decembra 2001, ako aj zo zákona LXIII z roku 1992 o
ochrane osobných údajov a zverejňovaní údajov vo verejnom záujme a zo
zákona CXIX z roku 1995 o spracovaní údajov o mene a bydlisku slúžiacich
pre prieskum trhu a priamy marketing. Pri stanovení zásad ochrany údajov
sme so zvláštnym zreteľom prihliadali na zákon VI z roku 1998 o ochrane
jednotlivcov a ich osobných údajov pri automatizovanom spracovaní dát.
rickman
28.04.09,14:32
Ludia, obzvlast na Slovensku, su neuveritelne lahko ovplyvnitelni. Staci, ak niekto zacne rozsirovat urcitu vec a bublina sa zacne nafukovat.

Pred 10 rokmi, ked ste si zalozili svoj prvy e-mail ste boli radi, ze Vam tam nieco prislo. Teraz su vsetky spravy, ktore neocakavate, povazovane za SPAM.

O to horsie, ze su taketo hluposti podlozene aj zakonom. Internet je verejna siet. Ak tam raz niekto svoju adresu "vlozi", je verejna aj ta adresa. A povazovat e-mail za osobny udaj - to je uz chore. Ludia by sa mali vediet spravat na internete rozumne a chranit si svoje sukromie.

Internet bol v minulosti o anonymite. Dnes sa z toho stava nieco podivne a osobne.

Najradsej vsak mam firmy, ktorym ked poslete jednorazovo mail, tak sa Vam zacnu vyhrazat. Hlavne, ze maju na stranke napisane, ze privitaju kazdy podnet, pripomienku, navrh alebo otazku.

add: Ale inac zaujimava tema! :)
dragan.michal
29.04.09,08:47
Prave preto pisem na koniec mailu, ze som ju ziskal z verejne pristupnych zdrojov.

Co sa tyka vyhrazania, tak jednoducho len odpisem, ze sa mozu obratit na kohokolvek. Firmy by sa pred tym ako sa zacnu vyhrazat mali overit pravny stav a potom sa vyhrazat. Informoval som sa na S.O.I a nic, povedali ze je to v poriadku. Takze nad vyhrazanim sa len smejem
ioio
17.07.10,10:57
Ahojte,tato tema ma zaujala. Kedze v blizkej buducnosti sa chystam spustit internetovu stranku a chcela som firmy oslovovat prostrednictvom emailu,kedze by som im zaroven chcela poslat prezentaciu firmy a cennik ale som zistila ze to nie je az take jednoduche kedze existuje zakon o reklame,tak teraz neviem co robit. Ci staci na koniec emailu uviest ze som k emailovym adresam prisla z verejnej databazy a tym padom neporusim zakon alebo ako na to??vie mi niekto poradit??budem vdacna za kazdy postreh,dakujem
profesional
17.07.10,17:18
Neporusit zakon nie je az take tazke.


Problem je ale niekde uplne inde.
Vacsina ludi aj ked to urobis v sulade so zakonom to povazuje z MORALNEJ STRANKY za SPAM. A teda automaticky v ich hlavach ziskavas status - neziaduca, neferova - ZLA FIRMA.
A pis si ze ked niekde uvidia nazov tvojej firmy tak automaticky im vyskoci v podvedomi cedulka SPAMMERI. a nikdy si nic od teba nekupia a budu od toho odradzat aj inych.

Vies, je az neskutocne ako si zacinajuci podnikatelia chcu zlahcit cestu k uspechu. Myslia si ze rozoslu par deiatok tisic Emailov, ze xx % ludi u nich urobi objednavku a ze sa im zrazu zacne darit. Ale takto podnikanie nefunguje. Ziskavanie zakaznika je pomerne narocny proces, hlavne z hladiska casu.

Pokus obchadzat seriozny proces ziskavania zakaznika vedie z dlhodobejsieho hladiska v podnikani do podnikatelskeho pekla.

Takze hlavna otazka podla mna nema byt legalita - ale to co to sposobi u drvivej vacsiny ludi. Ono sa totiz neoplati ziskat z 10.000 rozoslanych emailov 20 objednavok a 9980 nepriatelov, ktori budu sirit o tebe negativne informacie dalej.
msviki
18.07.10,10:57
Ahojte,tato tema ma zaujala. Kedze v blizkej buducnosti sa chystam spustit internetovu stranku a chcela som firmy oslovovat prostrednictvom emailu,kedze by som im zaroven chcela poslat prezentaciu firmy a cennik ale som zistila ze to nie je az take jednoduche kedze existuje zakon o reklame,tak teraz neviem co robit. Ci staci na koniec emailu uviest ze som k emailovym adresam prisla z verejnej databazy a tym padom neporusim zakon alebo ako na to??vie mi niekto poradit??budem vdacna za kazdy postreh,dakujem

Je to jednoduche ak uveris, ze to je jednoduche.

1. co sa tyka kontaktov do tvojej databazy.

2. co sa tyka obsahu emailu

3. dva priklady ukoncenia emailu



4.
este k verejnej databaze:


vela zdaru a sily v zaciatkoch!

...pozn. obsah prispevku bol vymazany z dovodu negativnych hodnoteni prispevkov...
ioio
19.07.10,09:23
velmi pekne dakujem za odpovede ale jedno som sa nedozvedela a to je to ci ma mozu nahlasit na inspekciu ak tieto emaily rozoslem,ci z toho mozem mat postih.
Profesional, ide o to ze ja si nejdem zlahcit podnikanie, o to mi nejde ale ide o to ze bohuzial na reklamny spot v televiizii nemam, to su ine naklady.
a kedze neponukam bezny hmotny tovar ale internetovu stranku tak nemam na vyber a oznamit ludom to mozem len tymto sposobom
to ze clovek dostane do postovej shcranky denne plno letakov o ktore ani nemam zaujem to nikoho nezaujima ale to ze ja rozoslem emaily tym robim nezakonnu vec???
ved ja ponukam sluzbu ktora tym podnikatelom moze pomoct a ked im to nemozem oznamit tak ako sa o tom maju dozvediet????
ja sa nemozem postavit na trh a predavat tovar, preto neviem ako zacat a co robit aby som nemala problemy
dakujem:)))
msviki
19.07.10,09:51
v texte:

velmi pekne dakujem za odpovede ale jedno som sa nedozvedela a to je to ci ma mozu nahlasit na inspekciu ak tieto emaily rozoslem,ci z toho mozem mat postih.
Ano, SPAM je od SOI trestany pokutou a dostanes za to po prstoch.
Profesional, ide o to ze ja si nejdem zlahcit podnikanie, o to mi nejde ale ide o to ze bohuzial na reklamny spot v televiizii nemam, to su ine naklady.
Na telku a letaky zabudni. Netreba ti ich.
a kedze neponukam bezny hmotny tovar ale internetovu stranku tak nemam na vyber a oznamit ludom to mozem len tymto sposobom
precitaj si prispevok vyssie.... je tam odpoved.:)
to ze clovek dostane do postovej shcranky denne plno letakov o ktore ani nemam zaujem to nikoho nezaujima ale to ze ja rozoslem emaily tym robim nezakonnu vec???
Iba ked sa budu stazovat ...tak hej. ;)
ved ja ponukam sluzbu ktora tym podnikatelom moze pomoct a ked im to nemozem oznamit tak ako sa o tom maju dozvediet????
precitaj si prispevok vyssie.... je tam odpoved.:)
ja sa nemozem postavit na trh a predavat tovar, preto neviem ako zacat a co robit aby som nemala problemy
precitaj si prispevok vyssie.... je tam odpoved.:)
dakujem:)))
profesional
20.07.10,11:00
velmi pekne dakujem za odpovede ale jedno som sa nedozvedela a to je to ci ma mozu nahlasit na inspekciu ak tieto emaily rozoslem,ci z toho mozem mat postih.
Profesional, ide o to ze ja si nejdem zlahcit podnikanie, o to mi nejde ale ide o to ze bohuzial na reklamny spot v televiizii nemam, to su ine naklady.
a kedze neponukam bezny hmotny tovar ale internetovu stranku tak nemam na vyber a oznamit ludom to mozem len tymto sposobom
to ze clovek dostane do postovej shcranky denne plno letakov o ktore ani nemam zaujem to nikoho nezaujima ale to ze ja rozoslem emaily tym robim nezakonnu vec???
ved ja ponukam sluzbu ktora tym podnikatelom moze pomoct a ked im to nemozem oznamit tak ako sa o tom maju dozvediet????
ja sa nemozem postavit na trh a predavat tovar, preto neviem ako zacat a co robit aby som nemala problemy
dakujem:)))

Pozri, existuje mnoho inych reklamnych nastrojov. Nie iba televizne spoty, SPAM a reklamne spoty v televizii. Len ja sam pouzivam viac ako dve desiatky roznych reklamnych nastrojov. Samotny vyber zavisi presne od toho co ponukas a kto je tvoja cielova skupina. Odporucam skusit co to z Guerilla marketingu..
Ingrid Ondruskova
20.07.10,11:17
Len na okraj...ako sa svet mení a ja to stále nechápem...od r.1991 pracujem na oddeleniach ako marketing, nákup, predaj a pod., môžem povedať, že mám veľa skúseností s reklamou rôzneho druhu, ale keď nám za starých časov /nikto o internete ani nechyroval/prišla klasickou poštou v obálke ponuka napr. na matrace / a súviselo to s našou výrobou/určite sme tú obálku nehodili neotvorenú do koša, ba čo viac ešte sme sa aj potešili,lebo prišla ponuka na matrace s nižšou cenou a krajším dizajnom látky aké sme do tej chvíle vo firme používali....a mailová pošta je presne to isté...oslovím potencionálneho zákazníka a on sa na mňa pozerá ako na vraha...aspoň takto sa to vo všeobecnosti interpretuje...takže nechápem...berie sa to ako obťažovanie zákazníka...a iné reklamné a marketingové spôsoby..nie je obťažovanie????
Ktorý druh obťažovania zákazníka je teda podporovaný zákonom a ktorý zatiaľ ešte nie??....zatiaľ....
Dantess
20.07.10,11:25
Len na okraj...ako sa svet mení a ja to stále nechápem...od r.1991 pracujem na oddeleniach ako marketing, nákup, predaj a pod., môžem povedať, že mám veľa skúseností s reklamou rôzneho druhu, ale keď nám za starých časov /nikto o internete ani nechyroval/prišla klasickou poštou v obálke ponuka napr. na matrace / a súviselo to s našou výrobou/určite sme tú obálku nehodili neotvorenú do koša, ba čo viac ešte sme sa aj potešili,lebo prišla ponuka na matrace s nižšou cenou a krajším dizajnom látky aké sme do tej chvíle vo firme používali....a mailová pošta je presne to isté...oslovím potencionálneho zákazníka a on sa na mňa pozerá ako na vraha...aspoň takto sa to vo všeobecnosti interpretuje...takže nechápem...berie sa to ako obťažovanie zákazníka...a iné reklamné a marketingové spôsoby..nie je obťažovanie????
Ktorý druh obťažovania zákazníka je teda podporovaný zákonom a ktorý zatiaľ ešte nie??....zatiaľ....
Ja si myslím, že mailovanie a telefonovanie je ten najnechutnejší marketing. Pretože zväčša sa naše údaje dostanú do rúk firiem, ktoré nepoznáme. Mnohokrát sa naskytne otázka odkiaľ vedia moje súkromné číslo a mail ? Je to naozaj hlboký zásah do súkromia a preto to mnoho ľudí berie tak zle. Je iné prihlásiť sa na dobrovoľný odber mailov od nejakej firmy. Iné formy marketingu niesu také invazívne a hlavne nenarušujú tak pocit bezpečia ako mail a telefonáty... Myslím si, že v 21. storočí je to tá najhoršia možná cesta reklamy
Ingrid Ondruskova
20.07.10,11:46
Áno Dantess, v niečom máš pravdu, ale je to veľmi individuálne, každý človek je na niečo iné nastavený, napr. mne osobne nevadí mailový spam, ale keď ma niekto osloví telefonicky....vraždila by som!!! lebo ma tá osoba jednoducho vyrušila takže, tu sú návody typu: najprv zavolaj do firmy a daj vyžiadaj si súhlas na posielanie mailom...toto ma maximálne vytáča,omnoho ústretovejšie sa mi zdá, keď ma nikto telefonovaním neruší a rovno mi ten mail pošle, keď budem chcieť tak si ho pozrem a keď nechcem, tak ho vymažem...a čo bannerová reklama na nete, firmy za to dajú kopec peňazí a mňa
tento spôsob prezentácie výrobkov a služieb doslova "zabíja"...takže koľko ľudí toľko chutí /čo sa týka akceptácie a drzosti reklamy/ ale ani o jednom spôsobe reklamy nemôžeme tvrdiť, tak toto súladí so zákonom a toto nie....
určite nie jednoznačne...
ioio
22.07.10,11:13
Ingrid suhlasim s tebou, ked mi niekto vola telefonicky,tak ma to obtazuje,pretoze k mojmu telefonnemu cislu prisiel ani neviem ako, ale ja som chcela emailove adresy cerpat z verejnej databazy,cize predpokladam ze ten email ked sa tam nachadza nie je sukromny ale nevadi.
Profesional dakujem skusim to kuk:)
MatoB
24.07.10,10:38
velmi pekne dakujem za odpovede ale jedno som sa nedozvedela a to je to ci ma mozu nahlasit na inspekciu ak tieto emaily rozoslem,ci z toho mozem mat postih.

Daj si taketo reklamne maily odoslat cez niektorych poskytovatelov mailu (Azet - mam osobne skusenosti su dobry, Zoznam, Centrum, Post.......) pravne ti to zabezpecia, taktiez ti zabezpecia dizajn, copywriting a vlastne vsetko okolo mailu nemusis sa strachovat ze si porusila zakon alebo nieco pod. samozrejme obsah ktory im chces dat do mailu nemoze byt ileg. alebo byt v rozpore s dobrymi mravmi taktiez stranka / produkt na ktory bude mail odkazovat. V Azete mozes oslovit konkretnu skupinu ludi napr. muzov vo veku 22 - 29 z Brezna.
blowk
26.07.10,09:44
Ohladom Azetu, Zoznamu neviem ci niesu pridrahy.

Podobne sluzby na rozosielanie hromadneho mailingu poskytuju aj Fora.Napriklad

Ide len o to na aky smer je zamerane konkretne forum
synthimode
26.07.10,11:28
Dobrý deň,

neviem či mi niekto poradí, ale bola by som veľmi rada, najlepšie by bolo keby sa mi ozval nejaký odborník na túto problematiku. Ide o to, že by som rada posielala ponuku môjho tovaru s odkazom na moju internetovú stránku na maily obyčajným osobám nepodnikateľom, prípadne aj nejakým firmám. Zákon o reklame však hovorí, že posielať reklamu na e-mail sa nesmie. Dá sa tento zákon nejako obísť prípadne aj tým, ako budem formulovať text takejto ponuky? Alebo v tomto smere nemám žiadnu šancu? Nechcem mať problémy so sťažnosťami na nevyžiadanú poštu, preto sa pýtam ako by to právne mohlo byť v poriadku a či sa to vôbec dá. Ďakujem za všetky rady, prípadne keby ste mi odporučili niekoho kto by mi vedel poradiť.

...ak by každý kto má webstránku, alebo každý podnikateľ v ČR / SR posielal nevyžiadané ponukové emaily plošne na všetky dostupné emaily, našli by sme si všetci denne v schránke aspoň stotisíc emailov.

Správnym riešením je linkbuilding, SEO, Etarget a AdSense.
synthimode
26.07.10,11:35
velmi pekne dakujem za odpovede ale jedno som sa nedozvedela a to je to ci ma mozu nahlasit na inspekciu ak tieto emaily rozoslem,ci z toho mozem mat postih.

Áno, môžu Vás nahlásiť na SOI a môžete mať z toho finančný postih..
zk24
26.07.10,11:44
V tejto suvislosti ma napada, ze uz dlhsiu dobu hladam nejaky anti-spam SW, ktory by mi spolahlivo odfiltroval tuto nevyziadanu a otravnu postu z inboxu.
MatoB
26.07.10,15:46
Ohladom Azetu, Zoznamu neviem ci niesu pridrahy.

Podobne sluzby na rozosielanie hromadneho mailingu poskytuju aj Fora.Napriklad

Ide len o to na aky smer je zamerane konkretne forum

Pridrahy?
Zaplatis si radsej 500€ za 25000 mailov od napr Azetu kde mas zmluvne garantovane ze mail bude otvoreny (maju system vytvoreny tak ze uctuje maily len ktore su otvorene - chap ako citane) a ziskas tam aspon 2 - 5% zakaznikov alebo zaplatis Warez foru, alebo inemu foru 150€ za 150 000 mailov kde 70% ludi maju newsllatery vypnute, 10% su neexistujuce alebo preplnene e-maily zo zvysnych 20% je 5% manualne zmazane 10% automaticky oznacene ako SPAM 3% precitane a hned zmazane a s 2% rataj ze na forach su vacsinou ludia 13 - 25rokov no neviem ci ta zakaznici nezasypu objednavkamy.
Takze len tolko ten Azet a zoznam som napisal kvoli tomu, ze mam s direct mailingom velke skusenosti.

Tiez som si niekedy myslel ze mailoing s fora sa fakt oplati - magicky omyl
blaguss
07.08.10,19:45
Mna by zaujimalo, ked napisem list s ponukou, dam k nemu katalog a poslem postou - je na tom nieco nezakonne? Alebo pre klasicku postu tento zakon neplati? Alebo na nu plati iny? Dik.
dragan.michal
08.08.10,06:24
Mna by zaujimalo, ked napisem list s ponukou, dam k nemu katalog a poslem postou - je na tom nieco nezakonne? Alebo pre klasicku postu tento zakon neplati? Alebo na nu plati iny? Dik.

Ak sa nemýlim tak môžeš. Ale predsa len pár odporúčaní v prípade, že to ideš posielať poštou:
1. posielaj zásielku adresne na názov firmy - ideálne priamo pracovníkovi, ktorému sa to má dostať
2. V sprievodnom liste ho oslov
3. Zvoľ dobrý text - tak aby bol nútený ho prečítať až do konca. V ideálnom prípade aby potom aj nakúpil

Toto riešenie je však asi celkovo najdrahšie, keď si zrátaš náklady. Potrebuješ kvalitnú databázu firiem aj s kontaktami (dajú sa nájsť aj databázy kde sú firmy + zodpovedné osoby), následne tlač katalógu, personizácia zásielok a k tomu ešte aj pošta. V prípade, že toho ideš posielať viac tak oslov obchodné oddelenie. Už keď posielaš 50kusov tých istých zásielok, ale každá ide inému adresátovi už majú lepšie ceny, kde sá podtstatnejšie ušetriť
dragan.michal
08.08.10,06:27
Daj si taketo reklamne maily odoslat cez niektorych poskytovatelov mailu (Azet - mam osobne skusenosti su dobry, Zoznam, Centrum, Post.......) pravne ti to zabezpecia, taktiez ti zabezpecia dizajn, copywriting a vlastne vsetko okolo mailu nemusis sa strachovat ze si porusila zakon alebo nieco pod. samozrejme obsah ktory im chces dat do mailu nemoze byt ileg. alebo byt v rozpore s dobrymi mravmi taktiez stranka / produkt na ktory bude mail odkazovat. V Azete mozes oslovit konkretnu skupinu ludi napr. muzov vo veku 22 - 29 z Brezna.

Súhlasím, ale podľa mňa je azet na toto pridrahý.


Ohladom Azetu, Zoznamu neviem ci niesu pridrahy.

Podobne sluzby na rozosielanie hromadneho mailingu poskytuju aj Fora.Napriklad

Ide len o to na aky smer je zamerane konkretne forum

Zameranie konkretneho fora? Je uplne jedno ake je zameranie fora. Mailing poskytuju vacsinou len rozne warez fora, takze zameranie je uplne jedno. vsetci sa tam registruju aby si mohli stahovat vsetko zadarmo (filmy, hudba, softwer...) takze poslat email uzivatelom s ponukou aby nakupili su zbytocne vyhodene peniaze. Uzivatel co sa niekde registruje lebo si chce stiahnut jeden film zadarmo asi tazko u Teba nakupi
blaguss
08.08.10,19:09
Ak sa nemýlim tak môžeš. Ale predsa len pár odporúčaní v prípade, že to ideš posielať poštou:
1. posielaj zásielku adresne na názov firmy - ideálne priamo pracovníkovi, ktorému sa to má dostať
2. V sprievodnom liste ho oslov
3. Zvoľ dobrý text - tak aby bol nútený ho prečítať až do konca. V ideálnom prípade aby potom aj nakúpil

Toto riešenie je však asi celkovo najdrahšie, keď si zrátaš náklady. Potrebuješ kvalitnú databázu firiem aj s kontaktami (dajú sa nájsť aj databázy kde sú firmy + zodpovedné osoby), následne tlač katalógu, personizácia zásielok a k tomu ešte aj pošta. V prípade, že toho ideš posielať viac tak oslov obchodné oddelenie. Už keď posielaš 50kusov tých istých zásielok, ale každá ide inému adresátovi už majú lepšie ceny, kde sá podtstatnejšie ušetriť

Tomu koncu velmi nerozumiem....kto ma lepsie ceny, kde sa da usetrit?? Posta? Dik.
dragan.michal
08.08.10,19:23
Stale sa bavime o poste. Ale pokial prides s 200 zasialkami ku prepazke daju Ti normalnu cenu. ked sa dohodnes s obchodnym oddelenim tak Ti daju lepsie ceny
soundarea
30.12.10,21:21
Pridrahy?
Zaplatis si radsej 500€ za 25000 mailov od napr Azetu kde mas zmluvne garantovane ze mail bude otvoreny (maju system vytvoreny tak ze uctuje maily len ktore su otvorene - chap ako citane) a ziskas tam aspon 2 - 5% zakaznikov alebo zaplatis Warez foru, alebo inemu foru 150€ za 150 000 mailov kde 70% ludi maju newsllatery vypnute, 10% su neexistujuce alebo preplnene e-maily zo zvysnych 20% je 5% manualne zmazane 10% automaticky oznacene ako SPAM 3% precitane a hned zmazane a s 2% rataj ze na forach su vacsinou ludia 13 - 25rokov no neviem ci ta zakaznici nezasypu objednavkamy.
Takze len tolko ten Azet a zoznam som napisal kvoli tomu, ze mam s direct mailingom velke skusenosti.

Tiez som si niekedy myslel ze mailoing s fora sa fakt oplati - magicky omyl

Mailing cez fora je neucinny a pomerne nebezpecny (niektore fora vyslovene spamuju). Okrem toho netusis aka je efektivita takychto mailov (napriklad cielova skupina). AZET atd su brutalne drahy. Ale su spolocnosti na rozosielanie mailov, ktore ti daju po odoslani aj statistycky vystup o efektivite. Ak rozosielaju na maily z tvojej databazy, tak ide o hromadny mail. Ak obosielaju svojich zmluvnych odberatelov, jedna sa o emailing.
dragan.michal
31.12.10,07:04
už len to, že tam nepíšu počet emailov, odkiaľ ich zobrali atd na mňa moc seriózne nepôsobí. Lebo ak nemajú problém to uviesť tak prečo to schovávajú?
soundarea
31.12.10,12:22
už len to, že tam nepíšu počet emailov, odkiaľ ich zobrali atd na mňa moc seriózne nepôsobí. Lebo ak nemajú problém to uviesť tak prečo to schovávajú?

Pri hromadnom maili sa obosielaju ludia z vasej databazy (napriklad z databazy vasho eshopu atd.) Pri emailingu slusna firma obosiela podla objednavky zakaznika ludi, ktory sa dobrovolne prihlasili k odoberaniu reklamy, noviniek - newstlerov. toto obosielanie je ale drahsie, pretoze sa da velmi presne cielit muzi/zeny, vek, kraje, mesta atd... okrem toho firma motivuje odberatelov k odberu.
padro
31.12.10,13:30
vyhodene peniaze
dragan.michal
31.12.10,15:17
Pri hromadnom maili sa obosielaju ludia z vasej databazy (napriklad z databazy vasho eshopu atd.) Pri emailingu slusna firma obosiela podla objednavky zakaznika ludi, ktory sa dobrovolne prihlasili k odoberaniu reklamy, noviniek - newstlerov. toto obosielanie je ale drahsie, pretoze sa da velmi presne cielit muzi/zeny, vek, kraje, mesta atd... okrem toho firma motivuje odberatelov k odberu.

pravdupovediac, z tohoto Vášho príspevku som veľa nepochopil. nadobudol som len pocit, že ste prevádzkovateľom služby a robíte si tu reklamu
soundarea
31.12.10,15:46
No ono je tazko vysvetlit laikom vsetky aspekty. Preto som tam hodil link. Pravda je taka, ze ak mate napriklad 5000 klientov, ktory vam poskytli mail, tak vam vas provider mailovej sluzby nedovoli odoslat vsetkym 5tisicim rovnaky mail. Preto si velke renomovane firmy, ale aj male firmy, alebo nielen firmy, ale aj neziskovky atd.. objednavaju mailove sluzby. Ak by ste zo svojej mailovej schranky rozosielali tisicky mailov, tak vam ju zablokuju.
Okrem toho vyhodou pouzitia tejto sluzby je moznost sledovania efektivnosti. Jednoducho som sa tu len snazit trochu osvietit ludom problematiku, pretoze z toho co som tu cital tu bolo zjavne ze tomu vobec neporozumeli. Dobry priklad bol uz len to, ze si ludia mysleli ze hromadny mail je automaticky nelegalny SPAM. Ak niecomu nerozumiete, kludne sa opytajte.
dragan.michal
31.12.10,16:09
No trošku ste sa sekli. ja sa do toho rozumiem dosť.
Takže:

1. to že provider nedovolí odoslať toľko emailov - sprostosť. Hosting blokuje len počet odoslaných emailov za hodinu, prípadne deň
2. hormadny email - neznamena hned SPAM. To to nikto netvrdil, my sme sa tu bavili o konkrétnom prípade rozposielania hromadných emailov, ktoré je SPAM.
3. To že si firmy objednávajú iné firmy. Áno najímajú. Ale firmy, ktoré majú prepracovanejšie riešenie ako Vy. Vôbec nič tam nepíšete aké má Váš systém funkcie a podobne. taktiež nikde nevidím registráciu na ochranu osobných údajov atd. Skúste si pozrieť linky nižšie a potom robte promo. Tie služby sú zadarmo (do určitého počtu) a sú na inej úrovni. u vás mi to príde, že chcete roboť všetko a nič na 100%
4. prečo by som si mal najať Vás ked je plno služieb zadarmo? napríklad taký mailchimp.com alebo smartemailing. cz?
5. Z vašej strany to chápem ako pokus spropagpvať svoje službu, ale bohužial pre mňa neúspešne.

A ešte by ma zaujímalo, kde ste zobrali toto vyjadrenie: "Ak rozosielaju na maily z tvojej databazy, tak ide o hromadny mail. Ak obosielaju svojich zmluvnych odberatelov, jedna sa o emailing." To je taká sprostosť, že až.

Navyše množstvo eshopov má už priamo v sebe zakomponovaný modul na zasielanie newsletrov, takže rpečo by firma nemala využiť svoj modul ale platiť Vám? Veď to je hovadina, nepoviem, keby ste robili HTML maily a poradesntvo v štýle kedy poslať email, ako ho poslať, aký text atď.

A v hornom menu máte zle nastavený preklik. po kliku na hromadný email sa im má otvroť http://www.affilprogram.com/hromadny_mail ale tam nič nie je. Takže ak dávate takto linky aj v emailoch tak ďakujem pekne.

P.S. nabudúce keď si chcete robiť promo, tak aspoň napíšte, že je to vaša služba
soundarea
31.12.10,17:25
No trošku ste sa sekli. ja sa do toho rozumiem dosť.
Takže:

1. to že provider nedovolí odoslať toľko emailov - sprostosť. Hosting blokuje len počet odoslaných emailov za hodinu, prípadne deň
2. hormadny email - neznamena hned SPAM. To to nikto netvrdil, my sme sa tu bavili o konkrétnom prípade rozposielania hromadných emailov, ktoré je SPAM.
3. To že si firmy objednávajú iné firmy. Áno najímajú. Ale firmy, ktoré majú prepracovanejšie riešenie ako Vy. Vôbec nič tam nepíšete aké má Váš systém funkcie a podobne. taktiež nikde nevidím registráciu na ochranu osobných údajov atd. Skúste si pozrieť linky nižšie a potom robte promo. Tie služby sú zadarmo (do určitého počtu) a sú na inej úrovni. u vás mi to príde, že chcete roboť všetko a nič na 100%
4. prečo by som si mal najať Vás ked je plno služieb zadarmo? napríklad taký mailchimp.com alebo smartemailing. cz?
5. Z vašej strany to chápem ako pokus spropagpvať svoje službu, ale bohužial pre mňa neúspešne.

A ešte by ma zaujímalo, kde ste zobrali toto vyjadrenie: "Ak rozosielaju na maily z tvojej databazy, tak ide o hromadny mail. Ak obosielaju svojich zmluvnych odberatelov, jedna sa o emailing." To je taká sprostosť, že až.

Navyše množstvo eshopov má už priamo v sebe zakomponovaný modul na zasielanie newsletrov, takže rpečo by firma nemala využiť svoj modul ale platiť Vám? Veď to je hovadina, nepoviem, keby ste robili HTML maily a poradesntvo v štýle kedy poslať email, ako ho poslať, aký text atď.

A v hornom menu máte zle nastavený preklik. po kliku na hromadný email sa im má otvroť http://www.affilprogram.com/hromadny_mail ale tam nič nie je. Takže ak dávate takto linky aj v emailoch tak ďakujem pekne.

P.S. nabudúce keď si chcete robiť promo, tak aspoň napíšte, že je to vaša služba

Ach jaj, práve do takejto "diskusie" som sa nechcel dostať, pretože vysvetliť niekomu takýto komplexný nástroj na fóre je pomerne problém. Podme po poriadku:
1. Ide o to, kto je váš internetový provider. Niektorý aj slovenský majú napríklad limit na 400 mailov denne (niektorý aj menej), prípadne správne píšete - počet mailov za hodinu. Ak by ste potrebovali s akčnou (krátkodobou ponukou) osloviť napríklad 5000 kontaktov, robili by ste to zhruba 7 dní. to by už asi bolo aj po akcii, ktorú by ste propagovali.
To bol problém s odosielaním na strane vášho providera.
Ďalší probém je s mailovou službou na strane príjemcu. Mailové služby sa snažia eliminovať hromadné správy smerujúce k ich adresátom. Určite sa aj vám stalo, že vyžiadaná pošta skončila v SPAMe, kde ste si ju neskôr našli. Je to práve preto, že táto pošta išla hromadne z neakreditovanej brány a preventívne bola zaradená medzi SPAM. Použitím akreditovanej služby sa tomuto vyhnete - doručitelnosť na živé mailové adresy je viac ako 99,5%.
2. Našiel som tu na porade hneď niekoľko diskusií, kde sa diskutujúci domnievali, že hromadný mail je SPAM.
3. No.... :-) neviete, aké prepracované naše riešenie je (sme reselleri nadnárodnej firmy). Jedinou našou priamou a slušnou konkurenciou je práve mailchimp (naozaj dobrá služba). Ten sa ale neorientuje na európskych zákazníkov - horšie to je to u nich so slovenskou podporou. Dlhú dobu sme spolupracovali práve s nimi. Vy ste s nami nepodpisovali žiadnu zmluvu, takže vaše data nechránime ani nie sme za nich zodpovedný (preto ste sa k nej ani nedostali). Doteraz sme túto službu poskytovali len interným klientom, ale od nového roka bude otvorená pre všetkých.
4. Mailchimp je zadarmo, ak máte menší zoznam príjemcov ako 1000. A neodosielate mesačne viac ako 6000 mailov a nerobí vám problém AJ. Sú aj iné služby, kde ste rôzne limitovaný atď. Ak chcete jednorázovo niekoho zaspamovať, môžete na to použiť takúto free službu. Ak to však niekto myslí s email marketingom vážne, potrebuje spolahlivého partnera a nebyť ničím limitovaný (veľkosťou zoznamu, expirujúcimi kreditmi, časovým obmedzením atď.).
5. Je mi to ľúto, že namiesto toho aby ste boli radi, že je tu ďalšia konkurencia pre existujúce a často pochybné služby. Aj keby ste nemali byť jej klientom, minimálne bude tlačiť na zlepšenie produktu a zníženie cien aj u konkurencie.
6. Aj keď ste už nečíslovali :-) Terminológiu hromadný mail a emailing sme prebrali od nášho partnera (pri komunikácii so zákazníkmi tak máme jasno).
Túto terminológiu používajú aj iné spoločnosti.
7. Problém odosielania newstlerov z eshopov je ten istý ako v bode 1. a efektivita sa nedá nijak hodnotiť.
8. Bude tam backend služby. Ten sa verejne spustí až po novom roku, preto som nerobil promo a to bol aj dôvod, prečo som linkoval na stránku s textom, kde si o tom môžu ľudia niečo prečítať.

Každopádne ďakujem za otázky, pretože takto to bude oveľa jasnejšie.
dragan.michal
31.12.10,18:07
Ved to :) ze nikde nic neuvadzate iva Vase marketingove keci. Seriozne firmy uvedu o aky nastroj ide, ake sluzby ma, nejake videotutorialy, skusobnu dobu atd. U vas nic, len reci.

Aj tu na porade ste zatial povedali tolko, ako prvak na VS so zameranim na marketing, vseobecne keci. ked ste resseler preco ho neuvediete? zas len keci a keci.

A ked uz sme pri tom. Vacsina slovenskych eshopov funguje cez externe sluzby (biznis web, shopcentrik...) a tie maju zabezpecene aj posielanie emailov vo velkom mnoszstve. Eshopy, ktore su postavene na mieru - tych je strasne malo. Takze zas je to sluzba o nicom.

Namiesto Vasich reci odporucam ostatnym sledovat skor blog http://www.madcow.cz/vzorek/ kde sa dozvedia omnoho viac ako od Vas, a dostanu info aj zadarmo.

P.S. skryta reklama je tu zakazana :)
soundarea
31.12.10,19:10
Ved to :) ze nikde nic neuvadzate iva Vase marketingove keci. Seriozne firmy uvedu o aky nastroj ide, ake sluzby ma, nejake videotutorialy, skusobnu dobu atd. U vas nic, len reci.

Aj tu na porade ste zatial povedali tolko, ako prvak na VS so zameranim na marketing, vseobecne keci. ked ste resseler preco ho neuvediete? zas len keci a keci.

A ked uz sme pri tom. Vacsina slovenskych eshopov funguje cez externe sluzby (biznis web, shopcentrik...) a tie maju zabezpecene aj posielanie emailov vo velkom mnoszstve. Eshopy, ktore su postavene na mieru - tych je strasne malo. Takze zas je to sluzba o nicom.

Namiesto Vasich reci odporucam ostatnym sledovat skor blog http://www.madcow.cz/vzorek/ kde sa dozvedia omnoho viac ako od Vas, a dostanu info aj zadarmo.

P.S. skryta reklama je tu zakazana :)

Tak teraz som celkom v pomykove... Na jednej strane chápete, prečo som sa tu nerozpisoval -> pretože by to bola reklama. Snažil som sa len poukázať na nejaké nepresné informácie a možnosti bez akéhokoľvek podtónu. Náš systém dokáže úplne všetko čo aj mailchimp a samozrejme aj viac. Napríklad niekedy od februára/marca plánujeme rozposielanie SMS pre ČR a SR v bezkonkurenčnej tarife + SMS do celého sveta za veľmi, veľmi príjemné ceny. Ide o to aká dobrá je vaša DB - jedná sa o silný a komplexný nástroj.

Kúpené eshopové riešenia sú naprd. Verím, že to viete aj vy sám.
Ak rozbiehate nejaký Shopík, určite vám zo začiatku pomôže takéto riešenie. Ale ak sa bude dariť a budete rásť pochopíte. Akákoľvek customizácia je neuveriteľne drahá, alebo nemožná. Každá nadstavbová funkcia sa platí. Alebo si ju musíte nechať draho vyrobiť.
Častokrát nieste vlastník eshop softu, len vlastník licencie, atd. Práve preto väčšina eshopov na slovensku a v CR beží na free riešeniach ako PRESTASHOP a pod. Ktoré sú pre predaj a obsluhu spočiatku postačujúce. Štartovacie náklady sú pri nich minimálne. Nebudem to tu rozvádzať, pretože verím, že to viete a okrem toho je to iná téma (a znovu by ste mohli povedať, že niečo propagujem). Rovnako viete ako je rozosielanie mailov zabezpečené a viete, že riešenia eshopov nemôžete považovať za efektívny mailový marketingový nástroj. Práve preto sú napríklad aj mailchimp a iné kvalitné mailové služby na rozosielanie hromadných mailov také obľúbené a využívané.
Prečo ich využívať ozrejmuje aj vami doporučený blog (ten rozhodne nesúhlasí s vaším tvrdením, že služba je o ničom a neodporúča posielať maily z prostredia eshopu). Aj taký giganti ako FEDEX, KLM, SIEMENS, UNICEF, METRO, MTV, SHELL, XEROX, BBC, SKYPE, RVE používajú tieto služby, pritom si rovno povedzme, že by mali personálne aj finančné možnosti, aby to robili vo vlastnej réžii. Napriek tomu vedia - a určite v týchto firmách majú viac osvietené hlavy ako sú tie naše, prečo nakupujú tieto služby externe.

Horeuvedený blog je fajn (určite ste si všimli, že je affiliačný) ale zadarmo nieje ani ponuka nastavenia služby od daného blogera: usetrete-si-nervy-nabizim-nastaveni-uctu-na-mailchimp-com/ cena: 1800 Kc - za túto cenu u nás odošlete niekoľko tisíc mailov. Poradíme zdarma a v slovenčine. Autor blogu vie presne, prečo ponúka práve toto čechom a slovákom. Pretože mailchimp na nich ako na európskych zákazníkov se*e :-) a podpora nieje v inom ako v AJ.

Prajem pekný nový rok!
dragan.michal
31.12.10,20:02
nič v zlom, ale stále sa točíme o tom istom. Sú tu vaše keci bez ničoho iného. žiadne uvedenie Vašich funkcií, žiadne info o tom aký resseler využívate a ani nič podobného.
lenni
31.12.10,23:14
mne napisu, ze ked nemam zaujem o zasielanie nevyziadanej posty nech im napisem
soundarea
01.01.11,01:29
mne napisu, ze ked nemam zaujem o zasielanie nevyziadanej posty nech im napisem
u nas netreba ani pisat, staci len kliknut. :-)
dragan.michal
01.01.11,11:24
normálne sa čudujem. Inkoedy administrátori v prípade reklamy ihneď mažú prispevky ale pri Vás nie. Že by ste si zaplatili na porade neštandardnú reklamu?

P.S. každý normálny systém umožnuje v emaily na konci možnosť odhlásenia jedným klikom. Nevidím v tom nič extra super aby som využil Váš program.
mahroch
22.11.12,07:10
Podla paragrafu 3 odseku 6 Zakona c. 147/2001 o reklame je na Slovensku zakazane sirit nevyziadanu reklamu elektronickou postou, alebo faxom.

Je jedno odkial mail mate - ci z verejnej, alebo kupenej databazy, je jedno ci na konci date moznost odhlasenia. Ak ste mi to poslali bez mojho vyslovneho vyziadania, tak ste spammer.

Kazdy taky mail by bolo treba hlasit na SOI (ak by toto nebola bananova republika a niekto s dodrziavanim zakona nieco robil).
Baty
27.08.14,10:40
čítam, čítam, guuglujem, dokonca mam aj skúsenosť s rozosielaním emailov. Aj keď skúsenosť nie je bohvieaká, ale je to skúsenosť. Preferujem, hlavne z prečítaného, že sa maily oplatí posielať len na adresy, ktoré majitelia dobrovoľne zadali do zberačov emailov na stránkach, alebo pri osobnom stretnutí.

Nerád porušujem pravidlá, takže nebudem menovať, ale cez guugl som našiel zopár stránok, firiem, ktoré ponúkajú rozosielanie emailov, teda systém na rozosielanie. Niekde sa píše, že sú tam zahrnuté aj newslettery. MYslím, že je potrebné,a by bol predajca v kontakte so svojim spokojným alebo budúcim zákazníkom, samozrejme, za možnosti, že zákazník sa môže kedykoľvek odhlásiť.

Aké sú Vaše postrehy na systémy ponúkajúce rozosielanie emailov ?? Myslím slovenské, kľudne SS, tu asi názvy systémov nemôže byť :)

Vďaka za názory