Zavrieť

Porady

Reklama (ponuka) na e-mail

Dobrý deň,

neviem či mi niekto poradí, ale bola by som veľmi rada, najlepšie by bolo keby sa mi ozval nejaký odborník na túto problematiku. Ide o to, že by som rada posielala ponuku môjho tovaru s odkazom na moju internetovú stránku na maily obyčajným osobám nepodnikateľom, prípadne aj nejakým firmám. Zákon o reklame však hovorí, že posielať reklamu na e-mail sa nesmie. Dá sa tento zákon nejako obísť prípadne aj tým, ako budem formulovať text takejto ponuky? Alebo v tomto smere nemám žiadnu šancu? Nechcem mať problémy so sťažnosťami na nevyžiadanú poštu, preto sa pýtam ako by to právne mohlo byť v poriadku a či sa to vôbec dá. Ďakujem za všetky rady, prípadne keby ste mi odporučili niekoho kto by mi vedel poradiť.
Usporiadat
Sefcikova Sefcikova

Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

podľa toho aký tovar či služby ponúkate, kontaktujte napr. telefonicky potencionálnych klientov - myslím firmy a spýtajte sa či majú záujem o pravidelné zasielanie ponúk mailom .... nás takto oslovila jedna česká firma, a na náš súhlas nám pravidelne raz za 2 týždne ponúka za veľkoob. ceny notebooky, tlačiarne, PC kompon.

čo sa týka súkromných osôb, to by zrejme cez vašu webstránku museli prejaviť záujem o zasielanie týchto reklám, info či ponúk

M.
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

No a nerozmýšlala si o tom, že by si si dala "reklamu" na svoje služby-výrobky na veľmi navštevovaných stránkach, s tým že ak si ťa človek otvorí, uvidí okrem ponuky aj odkaz na kontakt.
0 0
ZuzulkaB ZuzulkaB

ZuzulkaB je offline (nepripojený) ZuzulkaB

porfin
No a nerozmýšlala si o tom, že by si si dala "reklamu" na svoje služby-výrobky na veľmi navštevovaných stránkach, s tým že ak si ťa človek otvorí, uvidí okrem ponuky aj odkaz na kontakt.
Presne taketo cosi ponuka nasa firma... Ak by si jennys chcela nejake info, rada ti ich poskytnem... ;-)
0 0
webguru webguru

webguru je offline (nepripojený) webguru

Su v tom dva haciky:
1/ Vacsina krajin EU povoluje len "permission marketing" cez email - ostatne je povazovane za SPAM a moze byt nelegalne;
2/ Neda sa spoliehat len na email, najlepsi marketing je kombinacia emailu s reklamou inde.

Okrem toho aby som nezabudol - obsah stranky je dolezity, nielen ponuka. Vo vseobecnosti je lahke dostat navstevnika na Vasu stranku prvykrat, ale kazdy dalsi krat je to tazsie a tazsie... Ak je ale obsah interaktivny, dynamicky, a ma nieco co pritahuje navstevnikov tak marketingova vojna je prakticky vyhrata!
Nenapisala ste adresu stranky - mozete dat v SS, mozem dat aspon kratke review.
0 0
bryan bryan

bryan je offline (nepripojený) bryan

Och, prisiel som sem, aby som zalozil jednu temu - o chvilu bude "Reklamne SMS z cisla 320?" a ty tu takto hladas klucky?

Vies, ak si chces ublizit, kludne posielaj nevyziadanu reklamu, ludia si ta zaradia medzi spammerov a ani sa nikdy v zivote nedozvies, preto sa uz vlastne tvoja, hoci neskor aj zaujimava posta, jednoducho bude blokovat cez servery. U nas su taketo firmy na BALCK-LIST a obchadzame ich.

AKO NA TO?
1. Pri osobnom kontakte si pytaj od zakaznikov ich suhlas na zaradenie do reklamneho majlistu, mas velku sancu ze ich ukecas.
2. Na stranke si urob odkaz na zaradenie navstevnika do majlistu.
3. Pouzivaj vymenny bannerovy system.
4. Ber ohlad na tych, co chcu mat pokoj, nebud nasilnicka
5. Umozni v kazdom reklamnom majli okamzite odhlasenie a respektuj to.

Inak - ako by si sa citila ty, keby si denne tahala 200-300 reklmanych majlov a nenasla v tej spuste zbytocneho bordelu svojich oblubenych priatelov? Fakt tu nehladaj medzery.
Naposledy upravil bryan : 04.10.05 at 14:57
0 0
zuzka34 zuzka34

zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

Potrebovala by som pomôcť s formuláciou emailu pri žiadosti o dovolenie na zaslanie reklamy- ponuky prác našej firmy pre potencionálnych zákazníkov cez e-mail v súlade zo Zákonom o reklame.Zoznam e-mailových adries som získala z verejne dostupných zdrojov.Vie my niekto poradiť aby to bolo O.K. a zároveň aj nedraďujúce.ĎAKUJEM.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Najdolezitejsie je zvolit vhodny predmet správy, aby potencionalny klient otvoril mail a nie ze ho hned vymaze.

Co sa týka vzro, tak je to na Tebe ako uputas klientov.

Ja na konci mailu este vzdy uvadzam nasledovne:

Vašu e-mailovú adresu sme získali z verejnej databázy. Všetky tieto údaje
spracovávame v súlade s povinnosťami vyplývajúcimi zo zákona CVIII z roku
2001 vydaného 24. decembra 2001, ako aj zo zákona LXIII z roku 1992 o
ochrane osobných údajov a zverejňovaní údajov vo verejnom záujme a zo
zákona CXIX z roku 1995 o spracovaní údajov o mene a bydlisku slúžiacich
pre prieskum trhu a priamy marketing. Pri stanovení zásad ochrany údajov
sme so zvláštnym zreteľom prihliadali na zákon VI z roku 1998 o ochrane
jednotlivcov a ich osobných údajov pri automatizovanom spracovaní dát.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Ludia, obzvlast na Slovensku, su neuveritelne lahko ovplyvnitelni. Staci, ak niekto zacne rozsirovat urcitu vec a bublina sa zacne nafukovat.

Pred 10 rokmi, ked ste si zalozili svoj prvy e-mail ste boli radi, ze Vam tam nieco prislo. Teraz su vsetky spravy, ktore neocakavate, povazovane za SPAM.

O to horsie, ze su taketo hluposti podlozene aj zakonom. Internet je verejna siet. Ak tam raz niekto svoju adresu "vlozi", je verejna aj ta adresa. A povazovat e-mail za osobny udaj - to je uz chore. Ludia by sa mali vediet spravat na internete rozumne a chranit si svoje sukromie.

Internet bol v minulosti o anonymite. Dnes sa z toho stava nieco podivne a osobne.

Najradsej vsak mam firmy, ktorym ked poslete jednorazovo mail, tak sa Vam zacnu vyhrazat. Hlavne, ze maju na stranke napisane, ze privitaju kazdy podnet, pripomienku, navrh alebo otazku.

add: Ale inac zaujimava tema!
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Prave preto pisem na koniec mailu, ze som ju ziskal z verejne pristupnych zdrojov.

Co sa tyka vyhrazania, tak jednoducho len odpisem, ze sa mozu obratit na kohokolvek. Firmy by sa pred tym ako sa zacnu vyhrazat mali overit pravny stav a potom sa vyhrazat. Informoval som sa na S.O.I a nic, povedali ze je to v poriadku. Takze nad vyhrazanim sa len smejem
0 0
ioio ioio

ioio je offline (nepripojený) ioio

Ahojte,tato tema ma zaujala. Kedze v blizkej buducnosti sa chystam spustit internetovu stranku a chcela som firmy oslovovat prostrednictvom emailu,kedze by som im zaroven chcela poslat prezentaciu firmy a cennik ale som zistila ze to nie je az take jednoduche kedze existuje zakon o reklame,tak teraz neviem co robit. Ci staci na koniec emailu uviest ze som k emailovym adresam prisla z verejnej databazy a tym padom neporusim zakon alebo ako na to??vie mi niekto poradit??budem vdacna za kazdy postreh,dakujem
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Neporusit zakon nie je az take tazke.


Problem je ale niekde uplne inde.
Vacsina ludi aj ked to urobis v sulade so zakonom to povazuje z MORALNEJ STRANKY za SPAM. A teda automaticky v ich hlavach ziskavas status - neziaduca, neferova - ZLA FIRMA.
A pis si ze ked niekde uvidia nazov tvojej firmy tak automaticky im vyskoci v podvedomi cedulka SPAMMERI. a nikdy si nic od teba nekupia a budu od toho odradzat aj inych.

Vies, je az neskutocne ako si zacinajuci podnikatelia chcu zlahcit cestu k uspechu. Myslia si ze rozoslu par deiatok tisic Emailov, ze xx % ludi u nich urobi objednavku a ze sa im zrazu zacne darit. Ale takto podnikanie nefunguje. Ziskavanie zakaznika je pomerne narocny proces, hlavne z hladiska casu.

Pokus obchadzat seriozny proces ziskavania zakaznika vedie z dlhodobejsieho hladiska v podnikani do podnikatelskeho pekla.

Takze hlavna otazka podla mna nema byt legalita - ale to co to sposobi u drvivej vacsiny ludi. Ono sa totiz neoplati ziskat z 10.000 rozoslanych emailov 20 objednavok a 9980 nepriatelov, ktori budu sirit o tebe negativne informacie dalej.
0 0
msviki msviki

msviki je offline (nepripojený) msviki

Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac
ioio Pozri príspevok
Ahojte,tato tema ma zaujala. Kedze v blizkej buducnosti sa chystam spustit internetovu stranku a chcela som firmy oslovovat prostrednictvom emailu,kedze by som im zaroven chcela poslat prezentaciu firmy a cennik ale som zistila ze to nie je az take jednoduche kedze existuje zakon o reklame,tak teraz neviem co robit. Ci staci na koniec emailu uviest ze som k emailovym adresam prisla z verejnej databazy a tym padom neporusim zakon alebo ako na to??vie mi niekto poradit??budem vdacna za kazdy postreh,dakujem
Je to jednoduche ak uveris, ze to je jednoduche.

1. co sa tyka kontaktov do tvojej databazy.

2. co sa tyka obsahu emailu

3. dva priklady ukoncenia emailu



4.
este k verejnej databaze:


vela zdaru a sily v zaciatkoch!

...pozn. obsah prispevku bol vymazany z dovodu negativnych hodnoteni prispevkov...
Naposledy upravil msviki : 23.07.10 at 10:47
0 0
ioio ioio

ioio je offline (nepripojený) ioio

velmi pekne dakujem za odpovede ale jedno som sa nedozvedela a to je to ci ma mozu nahlasit na inspekciu ak tieto emaily rozoslem,ci z toho mozem mat postih.
Profesional, ide o to ze ja si nejdem zlahcit podnikanie, o to mi nejde ale ide o to ze bohuzial na reklamny spot v televiizii nemam, to su ine naklady.
a kedze neponukam bezny hmotny tovar ale internetovu stranku tak nemam na vyber a oznamit ludom to mozem len tymto sposobom
to ze clovek dostane do postovej shcranky denne plno letakov o ktore ani nemam zaujem to nikoho nezaujima ale to ze ja rozoslem emaily tym robim nezakonnu vec???
ved ja ponukam sluzbu ktora tym podnikatelom moze pomoct a ked im to nemozem oznamit tak ako sa o tom maju dozvediet????
ja sa nemozem postavit na trh a predavat tovar, preto neviem ako zacat a co robit aby som nemala problemy
dakujem))
0 0
msviki msviki

msviki je offline (nepripojený) msviki

Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac
v texte:
ioio Pozri príspevok
velmi pekne dakujem za odpovede ale jedno som sa nedozvedela a to je to ci ma mozu nahlasit na inspekciu ak tieto emaily rozoslem,ci z toho mozem mat postih.
Ano, SPAM je od SOI trestany pokutou a dostanes za to po prstoch.
Profesional, ide o to ze ja si nejdem zlahcit podnikanie, o to mi nejde ale ide o to ze bohuzial na reklamny spot v televiizii nemam, to su ine naklady.
Na telku a letaky zabudni. Netreba ti ich.
a kedze neponukam bezny hmotny tovar ale internetovu stranku tak nemam na vyber a oznamit ludom to mozem len tymto sposobom
precitaj si prispevok vyssie.... je tam odpoved.
to ze clovek dostane do postovej shcranky denne plno letakov o ktore ani nemam zaujem to nikoho nezaujima ale to ze ja rozoslem emaily tym robim nezakonnu vec???
Iba ked sa budu stazovat ...tak hej.
ved ja ponukam sluzbu ktora tym podnikatelom moze pomoct a ked im to nemozem oznamit tak ako sa o tom maju dozvediet????
precitaj si prispevok vyssie.... je tam odpoved.
ja sa nemozem postavit na trh a predavat tovar, preto neviem ako zacat a co robit aby som nemala problemy
precitaj si prispevok vyssie.... je tam odpoved.
dakujem))
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
ioio Pozri príspevok
velmi pekne dakujem za odpovede ale jedno som sa nedozvedela a to je to ci ma mozu nahlasit na inspekciu ak tieto emaily rozoslem,ci z toho mozem mat postih.
Profesional, ide o to ze ja si nejdem zlahcit podnikanie, o to mi nejde ale ide o to ze bohuzial na reklamny spot v televiizii nemam, to su ine naklady.
a kedze neponukam bezny hmotny tovar ale internetovu stranku tak nemam na vyber a oznamit ludom to mozem len tymto sposobom
to ze clovek dostane do postovej shcranky denne plno letakov o ktore ani nemam zaujem to nikoho nezaujima ale to ze ja rozoslem emaily tym robim nezakonnu vec???
ved ja ponukam sluzbu ktora tym podnikatelom moze pomoct a ked im to nemozem oznamit tak ako sa o tom maju dozvediet????
ja sa nemozem postavit na trh a predavat tovar, preto neviem ako zacat a co robit aby som nemala problemy
dakujem))
Pozri, existuje mnoho inych reklamnych nastrojov. Nie iba televizne spoty, SPAM a reklamne spoty v televizii. Len ja sam pouzivam viac ako dve desiatky roznych reklamnych nastrojov. Samotny vyber zavisi presne od toho co ponukas a kto je tvoja cielova skupina. Odporucam skusit co to z Guerilla marketingu..
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Len na okraj...ako sa svet mení a ja to stále nechápem...od r.1991 pracujem na oddeleniach ako marketing, nákup, predaj a pod., môžem povedať, že mám veľa skúseností s reklamou rôzneho druhu, ale keď nám za starých časov /nikto o internete ani nechyroval/prišla klasickou poštou v obálke ponuka napr. na matrace / a súviselo to s našou výrobou/určite sme tú obálku nehodili neotvorenú do koša, ba čo viac ešte sme sa aj potešili,lebo prišla ponuka na matrace s nižšou cenou a krajším dizajnom látky aké sme do tej chvíle vo firme používali....a mailová pošta je presne to isté...oslovím potencionálneho zákazníka a on sa na mňa pozerá ako na vraha...aspoň takto sa to vo všeobecnosti interpretuje...takže nechápem...berie sa to ako obťažovanie zákazníka...a iné reklamné a marketingové spôsoby..nie je obťažovanie????
Ktorý druh obťažovania zákazníka je teda podporovaný zákonom a ktorý zatiaľ ešte nie??....zatiaľ....
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Len na okraj...ako sa svet mení a ja to stále nechápem...od r.1991 pracujem na oddeleniach ako marketing, nákup, predaj a pod., môžem povedať, že mám veľa skúseností s reklamou rôzneho druhu, ale keď nám za starých časov /nikto o internete ani nechyroval/prišla klasickou poštou v obálke ponuka napr. na matrace / a súviselo to s našou výrobou/určite sme tú obálku nehodili neotvorenú do koša, ba čo viac ešte sme sa aj potešili,lebo prišla ponuka na matrace s nižšou cenou a krajším dizajnom látky aké sme do tej chvíle vo firme používali....a mailová pošta je presne to isté...oslovím potencionálneho zákazníka a on sa na mňa pozerá ako na vraha...aspoň takto sa to vo všeobecnosti interpretuje...takže nechápem...berie sa to ako obťažovanie zákazníka...a iné reklamné a marketingové spôsoby..nie je obťažovanie????
Ktorý druh obťažovania zákazníka je teda podporovaný zákonom a ktorý zatiaľ ešte nie??....zatiaľ....
Ja si myslím, že mailovanie a telefonovanie je ten najnechutnejší marketing. Pretože zväčša sa naše údaje dostanú do rúk firiem, ktoré nepoznáme. Mnohokrát sa naskytne otázka odkiaľ vedia moje súkromné číslo a mail ? Je to naozaj hlboký zásah do súkromia a preto to mnoho ľudí berie tak zle. Je iné prihlásiť sa na dobrovoľný odber mailov od nejakej firmy. Iné formy marketingu niesu také invazívne a hlavne nenarušujú tak pocit bezpečia ako mail a telefonáty... Myslím si, že v 21. storočí je to tá najhoršia možná cesta reklamy
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Áno Dantess, v niečom máš pravdu, ale je to veľmi individuálne, každý človek je na niečo iné nastavený, napr. mne osobne nevadí mailový spam, ale keď ma niekto osloví telefonicky....vraždila by som!!! lebo ma tá osoba jednoducho vyrušila takže, tu sú návody typu: najprv zavolaj do firmy a daj vyžiadaj si súhlas na posielanie mailom...toto ma maximálne vytáča,omnoho ústretovejšie sa mi zdá, keď ma nikto telefonovaním neruší a rovno mi ten mail pošle, keď budem chcieť tak si ho pozrem a keď nechcem, tak ho vymažem...a čo bannerová reklama na nete, firmy za to dajú kopec peňazí a mňa
tento spôsob prezentácie výrobkov a služieb doslova "zabíja"...takže koľko ľudí toľko chutí /čo sa týka akceptácie a drzosti reklamy/ ale ani o jednom spôsobe reklamy nemôžeme tvrdiť, tak toto súladí so zákonom a toto nie....
určite nie jednoznačne...
Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 20.07.10 at 13:32
0 0
ioio ioio

ioio je offline (nepripojený) ioio

Ingrid suhlasim s tebou, ked mi niekto vola telefonicky,tak ma to obtazuje,pretoze k mojmu telefonnemu cislu prisiel ani neviem ako, ale ja som chcela emailove adresy cerpat z verejnej databazy,cize predpokladam ze ten email ked sa tam nachadza nie je sukromny ale nevadi.
Profesional dakujem skusim to kuk
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
ioio Pozri príspevok
velmi pekne dakujem za odpovede ale jedno som sa nedozvedela a to je to ci ma mozu nahlasit na inspekciu ak tieto emaily rozoslem,ci z toho mozem mat postih.
Daj si taketo reklamne maily odoslat cez niektorych poskytovatelov mailu (Azet - mam osobne skusenosti su dobry, Zoznam, Centrum, Post.......) pravne ti to zabezpecia, taktiez ti zabezpecia dizajn, copywriting a vlastne vsetko okolo mailu nemusis sa strachovat ze si porusila zakon alebo nieco pod. samozrejme obsah ktory im chces dat do mailu nemoze byt ileg. alebo byt v rozpore s dobrymi mravmi taktiez stranka / produkt na ktory bude mail odkazovat. V Azete mozes oslovit konkretnu skupinu ludi napr. muzov vo veku 22 - 29 z Brezna.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať