Lucius-IL
27.04.09,15:29
Dobry den chcel by som sa spytat ako prebieha kriza vo vasom biznise? Zmenilo sa to za posledne dva mesiace?ak ano ako velmi ste to pocitili?Dakujem vsetkym za odpoved
Lianka
27.04.09,14:40
alicacka
27.04.09,15:03
U nás sa kríza vo firme prejavila tak, že začíname prepúšťať robotníkov. Majiteľ rozmýšľa aj o celkovom zastavení prevádzky. Žiaľ, to je hrozné, neviem, ako sa tu na východe uživíme, keď všetko sa zatvára.
MIJA
27.04.09,17:56
U nás pracujeme len štyri dni v týždni. A na atmosfére v práci, celkovej nálade a aj na výplate je to teda cítiť... :-((
Lucius-IL
28.04.09,19:29
este niekto by pridal komentar?Dakujem
CHOČ
02.05.09,07:58
ako zamestnanec-ideme na 60%, ako SZCO zacína znova fungovat druhotna platobna neschopnost neplatia sa faktury-uvazujem zrusit alebo prerusit zivnost pre odvody - platim aj ako SZCO aj ako zamestnanec. Vlani MPSVaR slubovalo ze s tym nieco urobia-zostalo len pri tom nieco...
Jozef Mihál
02.05.09,08:09
MPSVAR nielenže neuvažuje zrušiť povinnosť platiť odvody SZČO z minimálneho základu, ak SZČO podniká popri zamestnaní, ale uvažuje naopak o tom, že sa maximálne VZ pri platení odvodov do SP budú sledovať osobitne pre každé poistenie jednej a tej istej fyzickej osoby.

Teda ak dnes má zamestnanec v zamestnaní už maximálny VZ a je aj SZČO, tak ako SZČO platí len do RF.

Po novom sa pri platení odvodov SZČO nebude prihliadať na skutočnosť, že už má maximálne VZ v zamestnaní, ani pre ostatné odvody do SP.

Kto chce, nech si tento príspevok zalinkuje do témy "JPP", kto vie o čom je reč, nech pripojí súhlas...
misomiso
02.05.09,08:54
My citime aj negativa aj pozitiva tejto krizy.

Negativa: banky a leasingovky su opatrnejsie v poziciavani penazi.

Za negativne by som mohol oznacit aj to, ze sa musime viac snazit v oblasti marketingu, no pre podnikatela, ktory ma dlhodobe ciele je to skor pozitivum. Udziava vas to v strehu a neda vam to zaspat.

Pozitiva:

Lepsie sa vyjednava s dodavatelmi o cenach ale aj o minimalnych linitoch nakupu, skratili sa terminy dodania.

Opat je zazehnany problem s nedostatkom pracovnej sily v SR. Ludia su a opat si zacinaju vazit robotu.
Stanislav 1975
02.05.09,09:33
My citime aj negativa aj pozitiva tejto krizy.

Negativa: banky a leasingovky su opatrnejsie v poziciavani penazi.

Za negativne by som mohol oznacit aj to, ze sa musime viac snazit v oblasti marketingu, no pre podnikatela, ktory ma dlhodobe ciele je to skor pozitivum. Udziava vas to v strehu a neda vam to zaspat.

Pozitiva:

Lepsie sa vyjednava s dodavatelmi o cenach ale aj o minimalnych linitoch nakupu, skratili sa terminy dodania.

Opat je zazehnany problem s nedostatkom pracovnej sily v SR. Ludia su a opat si zacinaju vazit robotu.
Miso,ja si naopak myslím, že to,že banky a leasingovky sú opatrnejšie v požičiavaní peňazí-považujem to za pozitívum, aspoň si zbytočne nenapožičiavame a veľa ludí sa nedostane do platobnej neschopnosti, tak ako to bolo a je v USA a koniec koncov sme na to doplatili aj my...
maldzo
03.05.09,14:29
Projektujem stavebné projekty. Minulý rok som mal robotu na 2-3 mesiace dopredu a teraz čakám 1 - 2 týždne kým niečo je. Peter
Stanislav 1975
03.05.09,14:41
Projektujem stavebné projekty. Minulý rok som mal robotu na 2-3 mesiace dopredu a teraz čakám 1 - 2 týždne kým niečo je. Peter
Neboj sa, bude lepšie, tento rok sa nejako potiahne a budúci to bude OK.- už sa to začína pomaličky všetko rozbiehať...
misomiso
03.05.09,17:49
Miso,ja si naopak myslím, že to,že banky a leasingovky sú opatrnejšie v požičiavaní peňazí-považujem to za pozitívum, aspoň si zbytočne nenapožičiavame a veľa ludí sa nedostane do platobnej neschopnosti, tak ako to bolo a je v USA a koniec koncov sme na to doplatili aj my...

No ved ano, to je iba vec pohladu, ci je to pozitivum alebo negativum. Kazdopadne z pohladu rozvoja (akehokolvek) biznisu je to obmedzujuce, ked si nemozes pozicat.
Lucius-IL
04.05.09,18:40
este niekto sa vyjadri?
adi11
04.05.09,19:06
Môj syn pracuje tiež už len 4 dni v týždni v oblasti kovovýroby.
Dcéra pracuje v gastronómii, zatiaľ bolo fajn, ale už aj tam je to slabšie, alebo zato, že je pred výplatami.
alla66
04.05.09,19:38
Tam, kde pracuje každý člen domácnosti, tam sa pociťuje kríza minimálne. Horšie žijú tam, kde sú nezaopatrené deti, stredoškoláci,vysokoškoláci a náhle stratí jeden z rodičov prácu...alebo obaja... Tí pociťujú krízu každý deň, nielen pred výplatou.
Lucius-IL
04.05.09,19:48
bohuzial toto bola velka pravda ala66
misomiso
05.05.09,17:16
Este je tu jeden faktor, ktory suvisi s krizou a moze by povazovany za negativum, alebo naopak za konkurencnu vyhodu. Hovori sa o zhorseni platobnej disciplny u odberatelov. My to zatial sice nastastie necitime, ale verim statistikam, ze sa to celosvetovo zhorsuje.

Na druhej strane mne sa podarilo odvratit storno niektorych objednavok tym, ze som ponukol odberatelom 4 mesacnu splatnost faktury namiesto standardnej 1 mesacnej splatnosti. Teda ten, kto je ochotny pockat na platbu a uverovat odberatelov preda skor, ako iny, ktory pozaduje platbu ihned, ci dokonca vopred.