Zavrieť

Porady

Usporiadat
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Neviem prečo všetci riešite "hospodársku krízu". Čo je to? Čo to znamená? To že ľudia menej nakupujú? To že firmy prepúšťajú? Alebo???...
Ľudia nenakupujú stavebniny teraz v zime. Čo by s nimi robili? Nakúpili už v jeseni keď sa báli čo bude keď "príde" euro...ďalšie nákupy budú až na jar keď sa bude dať vonku robiť - stavať.
Firmy prepúšťajú? Pozreli ste sa už na to, ktoré firmy a prečo? Automobilky - robia bububu na vládu a tá im odpustí dane...nám ich kto odpustí? Bola tu spomínaná OZETA - podľa môjho názoru robí všetko "na jedno kopyto". Bolo by fajn ísť trošku s dobou. Keď môžu iné firmy vyrábať pekné a módne veci, prečo by sa to nemohlo vyrábať aj u nás?
Riešili ste tu, že ľudia nakupujú v zahraničí, a Slovenským podnikateľom nedajú zarobiť... kto z vás poporuje domácich? Malé obchodíky s potravinami...Kto ignoruje veľké obchodné reťazce?
A že firmy prepúšťajú? Iní podnikatelia by zamestnancov pribrali...lenže nemá kto robiť!!! Každý dojde po razítko, ale na robotu sa nikto nespýta. Stavieme dom, ale nemá kto robiť!!! Takže AKÁ kríza?
Kríza bude až vtedy, keď aj cigáni pochopia že bez práce nie sú koláče. Ale toto by naša vláda určite nedovolila.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Nevedela som, že moja téma je tak populárna , že si vyslúžila založenie novej témy "komentáre"
Ale ďakujem, nie každý narazí na moju tému Pokles predaja, ale možno narazia na túto tvoju "komentáre" a určite budú zvedaví na tú pôvodnú a možno ich osloví a prispejú...
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Pre úplnosť, kebu ju niekto hľadal tak nech sa páči je tu:

http://www.porada.sk/t102217-pokles-predaja.html
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
na margo príspevku č. 1
na hospodársku krízu sa nemôžeme pozerať z hľadiska slovenského spotrebiteľa - je to celosvetový problém - počnúc gigantom USA - končiac malilinkým slovenskom / alebo niekým iným /
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
hlavne by ste mali oddeliť:

1. pokles predaja spôsobený konkurenciou, keď sa celkový dopyt na Slovensku neznížil, len sa zákazníci presunuli napr. z Ozety k Bossovi

2. znížený predaj na Slovensku celkovo u všetkých obchodníkov s daným tovarom vďaka neistote, pesimizmu, nižším platom, ziskom, vyššej nezamestnanosti.

Teda tým čo kríza a recesia vo svete spôsobuje a tým, čo ide mimo nej.

Samozrejme, že ak má USA a západ EÚ problémy, je tam recesia (pokles ekonomiky), zvyšuje sa u nich nezamestnanosť, klesne bohatstvo spotrebiteľov, tak to má dopad na dopyt po výrobkoch v týchto štátoch. A keďže Slovensko živí hlavne vývoz na západ, tak rozhodne v blízkej budúcnosti pocítime pokles aj u nás.
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

falap Pozri príspevok
... A keďže Slovensko živí hlavne vývoz na západ, tak rozhodne v blízkej budúcnosti pocítime pokles aj u nás.
Namieste by bola otázka "prečo je to tak?" Prečo Slovensko nie je ani trochu sebestačné...prečo predáme obilie do zahraničia, a múku dovážame...prečo dáme na vývoz mlieko, a mliečne výrobky zo zahraničia kupujeme naspäť...prečo je tak vysoké odvodové zaťaženie že sa nám oplatí radšej nakupovať zahraničné oblečenie ako vyrábať to isté a určite kvalitnejšie u nás...prečo vláda podporuje automobilky a na drobných potravinárov sa vykašle...prečo sme si nechali rozkradnúť družstvá, a dovážame šialené kravy, kurence s chrípkou, zeleninu a ovocie tak ošetrené že po ich konzumácii treba ošetrovať nás...
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
velvet Pozri príspevok
Namieste by bola otázka "prečo je to tak?" Prečo Slovensko nie je ani trochu sebestačné...prečo predáme obilie do zahraničia, a múku dovážame...prečo dáme na vývoz mlieko, a mliečne výrobky zo zahraničia kupujeme naspäť...prečo je tak vysoké odvodové zaťaženie že sa nám oplatí radšej nakupovať zahraničné oblečenie ako vyrábať to isté a určite kvalitnejšie u nás...prečo vláda podporuje automobilky a na drobných potravinárov sa vykašle...prečo sme si nechali rozkradnúť družstvá, a dovážame šialené kravy, kurence s chrípkou, zeleninu a ovocie tak ošetrené že po ich konzumácii treba ošetrovať nás...
a co sa mame podla teba opat vratit k ostnatemu drotu
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

padro Pozri príspevok
a co sa mame podla teba opat vratit k ostnatemu drotu
Fakt trefná poznámka...akoby sa pýtal školák
Vyjadrila som si len svoj názor. Naša krajina sa akosi priveľmi orientuje jednostranne. Však kedysi sme boli sebestačný národ, a teraz už nedokážeme bez pomoci "zvonka" takmer nič. Uznávam že nie každého baví pracovať v záhrade, či s úžitkovými zvieratami...alebo na to nie je čas či možnosť...no prečo by nemohli ľudia ktorých to baví a možno aj nemajú iné východisko - pestovať doma zeleninu, ovocie, chovať zvieratá a predávať ich...Viem že už máme nový zákon a s ním aj možnosť predať si prebytok ktorý sa nám urodí...lenže kde bol tento zákon doteraz? Kde bol vtedy keď rušili družstvá, keď sa ľudia museli sťahovať za prácou, keď boli nútení predať svoje polia...
Poznáš niekoho kto podniká poľnohospodárstve? alebo vo výrobe potravín? Ak áno, zaujímaj sa trochu o jeho prácu...a potom si porovnaj - čo všetko to obnáša od začiatku procesu až po jeho dokončenie - a porovnaj si človeka ktorý jednu vec kúpi tu, a tam tú istú vec predá...kto má viac starostí a roboty...a kto viac zisku? :-)

Tak prečo chce vláda "v čase hospodárskej krízy" podporiť veľké firmy?...znamená to, že kašľať na malých podnikateľov? "nie sme si všetci rovní?"
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
velvet asi sa nerozumieme, alebo nerozumiem ja tebe. mame tu volny trh tak kazdy robi co vie a chce.
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

padro Pozri príspevok
velvet asi sa nerozumieme, alebo nerozumiem ja tebe. mame tu volny trh tak kazdy robi co vie a chce.
Však to je v poriadku. Ale veľmi veľa ľudí nerobí nič. No nie kvôli "hospodárskej kríze", ale kvôli tomu že jednoducho sa im nechce. Však prečo by mali ísť niekam robiť, keď od štátu dostanú peniaze za ležanie na gauči...ale že my nebudeme mať zachvíľu na dôchodky, to nikoho netrápi. Prečo vláda neurobí zmenu, ktorá by prinútila nezamestnaných robiť? Trebárs zrušiť podpory, prideliť každému podnikateľovi pár ľudí aspoň na zametanie pred budovou za stravu zadarmo...samozrejme kontrolovať či to niekto nezneužíva...

Pozor ale nehovorím tu o ľuďoch ktorí dostali výpoveď lebo sú zrazu prebytoční !

Uznávam že ani vláda nezmôže všetko a aj ľudia, podnikatelia sú nie všetci rovnakí...ale triafa ma pri pomyslení že kým ja sa celý deň naháňam a večer vystresovaná padnem do postele, občas ma aj v noci prebudí mobil kvôli nejakému problému...no a niekto si celý deň lebedí doma, okolo obeda sa vyberie na prechádzku, poklebetí s rovnako zaneprázdnenými známymi, a keď vidím že v nákupnom košíku má alkohol a štvrťku chleba ktorý ale vzápätí vyhodí aby mal na cigarety... TOTO je tá kríza??? keď si nezamestnaní môžu dovoliť žúrovať pri poháriku a cigaretke?

ČO JE TO "HOSPODÁRSKA KRÍZA" ?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
velvet .. no to sa tu asi zhodneme vsetci ze by mali pracovat, ale zase je treba povedat ze v poslednej dobe takych ludi uz vela nebolo v tomto smere sa to dost zlepsilo. Ludia ktorych som poznal ze fungovali tak ako si ich popisala tak uz zacali pracovat, ale jasne ze nie vsetci len ideal nebude asi nikdy.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Nie je to celkom tak. My podnikame 19 rokov a ked porovnam vyvoj podmienok u nas pre podnikatelov, tak je to na zaplakanie. Papierovenie, prihlasovenie , evidencie, stihanie terminov, lebo ak nie, tak ta neminu 100-tisicove, az milionove pokuty. Prosim Vas, to je podpora podnikania? Treba rozlisovat predsa darebaka a podnikatela, co ma za sebou taku historiu tazkeho podnikania v nasom state. Nestazujem si, ale konstatujem a opisujem realitu. V dnesnej dobe zacat podnikat, klobuk dole. Ak nemate zaistene cez znamych velke zakazky, budete podnikat na svoje prezitie. Samozrejme, ze su aj vinimky, ale v priemere je to tak a dovolim si tvrdit, ze sa nemylim.
Velvet, plne s tebou suhlasim, vsetko nase je takmer prec. Jablka z Polska, kurence z Ciny, paradajky a paprika z Holandska, no a vrchol zemiaky z Egypta, no to ma podrz. Nechutne, ani na trhu nemas istotu, ze zelenina a ovocie su domace, je tam viac priekupnikov, ako domacich predajcov. Vies ako ma potesil stanok s pernikovymi srdieckami na nasom namesti? Maly mily stanocek, dvaja manzelia obklopeni krasne vyzdobenymi pernikami. Aj ked ich nejem, kupila som si. Tak je to strucne s nasimi podnikatelskymi podmienkami.
0 0
Martin196 Martin196

Martin196 je offline (nepripojený) Martin196

A to by som chcel podotktnut kolko tovaru sa dovaza z chini no mozno co mam zopar znamich tmavsej pleti a z africkeho kontinentu tak ked vam poviem ze tam pracuju mesacne zhruba za 55-60 euro mesacne no sa necudujem ze to dovazame do celej eu.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Len by som podotkol, že ak by sme neboli otvorená ekonomika a mal by nás živiť iba domáci dopyt, tak sme niekde na ekonomickej úrovni Bieloruska.

Ak by sme vystúpili z EÚ a uvalili na dovoz vysoké clá, tak by sme jednak plakali ako to tu máme všetko drahé (určite by bola inflácia a rast cien vyšší).

Ďalej by sa tu držali neefektívne odvetvia a výroby s vysokým podielom manuálne práce, ktoré sa lepšie hodia práve do tej Číny. Ani náhodou by sme sa nedostali k nejakým Hi-tech výrobám a asi ani len k montáži automobilov.

Nevyvážali by sme vôbec nič, keďže všetci by na nás uvalili recipročne vysoké clá.

Kto plače za domácou výrobou textilu, poľnohospodárskymi produktami podobne a nízkou sebestačnosťou krajiny, tak by si mal uvedomiť, že mi sami si bez dovozu surovín nevyrobíme absolútne nič. A uzatvorenie krajiny vysokými clami a hranie sa na nejakú tú sebestačnosť nás posunie niekam o 100 rokov dozadu, alebo o 1000 km na východ.

Ja som rád, že sa tu nevyrába lacný textil, lebo by už taký lacný nebol. Som rád, že sa pracovná sila využíva na náročnejšiu výrobu namiesto výroby, ktorú zvládne aj domáca garážová výroba v indickej dedine.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ten Tvoj prispevok je fajn, ale mozes dat navod pre domacich podnikatelov, ktori nie su zamerani na informatiku, techniku a automobilovy priemysel, s akou komoditou by mali podnikat???
Ja predsa netvrdim, ze nemame dovazat, ale ty ako zakaznik by si si mal vybrat medzi domacim produktom, ktory moze byt drahsi a kvalitnejsi a medzi dovozom. Snad takto funguje trh. Ale ked domaci trh zanika, tak nemas na vyber. To je pre mnohych ludi smutne. Premier vyzyva: " Kupujte domace vyrobky !" Ktore?
Minuly rok som bola navstivit synov v Australii a velmi som sa im cudovala, ked sa nesmierne tesili nad objavenym, original australskym vyrobkom. Dnes to uz chapem, chceme aj my citit nieco nase, domace. Tolko moj nazor a skusenosti
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

[

Kto plače za domácou výrobou textilu, poľnohospodárskymi produktami podobne a nízkou sebestačnosťou krajiny, tak by si mal uvedomiť, že mi sami si bez dovozu surovín nevyrobíme absolútne nič. A uzatvorenie krajiny vysokými clami a hranie sa na nejakú tú sebestačnosť nás posunie niekam o 100 rokov dozadu, alebo o 1000 km na východ.

Ja plačem za domácimi poľnohospodárskymi produktami. Žitný ostrov bol roky známy kvalitnou zeleninou, myslíte že teraz sa tam oplatia veľké fóliáky, nie. Lebo sa nájdu šikovníci, ktorí papriku idú nakúpiť do Maďarska a tu predávajú. A myslíte, že tú papriku vypestovali Maďari, nie doviezli ju až niekde z Trantárie.Človeku je až ťažko pomyslieť čo tá paprika má na sebe a v sebe. A potom, že sú alergie. Vlani sme predali záhradu tak sme boli odkázaní na tržnicu. Na potraviny nezvyknem hovoriť fuj, ale o predávaných rajčinách sa inak nedá ani povedať. Ako nám niečo také nechutné môžu tu nanucovať ,a to v sezóne. Už som asi rajčiny dojedla pokiaľ sa nenájde dobrá duša a nepodaruje mi z vlasnej záhrady.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Ja plačem za domácimi poľnohospodárskymi produktami.
nech sa páči hor sa do toho. Berte to ako podnikateľský nápad a dieru na trhu.

ale ty ako zakaznik by si si mal vybrat medzi domacim produktom, ktory moze byt drahsi a kvalitnejsi a medzi dovozom.
Nechaj to na zákazníka - tak funguje trh. Keď mu nevieš ponúknuť to čo zákazník chce, tak neplač, že sa ti nedarí.

Kto má pocit, že sa na Slovensku málo vyrába veľa dováža a ide to stále iba k horšiemu, tak nech sa pozrie na celkový obrázok platobnej bilancie Slovenska:
http://www.nbs.sk/sk/statisticke-uda...lancia-mesacna

To že sa nedarí vášmu susedovi môže znamenať možno iba to, že sused zaspal dobu a nie to, že sa na Slovensku každým rokom menej vyrába a viac dováža.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
existovalo xy podnikov, ktoré, keby sa neboli dostali do rúk ............... / slušné slovo by to nebolo / tak majú šancu presadiť sa a zostať na trhu, najmä ak by išlo o podporu, akej sa dostáva zahraničným investorom / daňové prázdniny ap /
napr. taká automobilka TAZ - jediná svojho druhu v republike,
čo je to za nezmysel ukončiť výrobu cukru na slovensku z vlastných zdrojov -
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Falap, mozem sa opytat? Si podnikatel, alebo zakaznik ? Lebo ja som aj podnikatel, aj zakaznik, mam nieco "odskakane". Nik ti neberie tvoj nazor, ktory je dost vyhraneny, ked hovoris z vlastnej skusenosti, radi sa nechame poucit. Aj je to vsak len tvoja teoria, tak by som ti dopriala mat trochu oci a srdce otvorene, mozno uvidis veci aj troch inac. A ver mi, ze ja neplacem, keby som plakala, tak nevydrzim s podnikanim uz 19 rokov. Vydrzim dost, ale co je moc, to je moc. Sleduj trocha, co je schopna teraz politicka garnitura ponuknut podnikatelom, len aby vydrzali. Este minuly rok neboli v rozpocte na ziadnu pomoc financne rezervy, ako sa vsak ukazalo, nasli sa. FAJN, TESIME SA!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať