Zavrieť

Porady

Nákup v Čechách cenovo výhodný

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Ahojte, chodíte niekto nakupovať do Čiech po zavedení eura? Čo sa tam najviac oplatí kúpiť - myslím potraviny a prípadne drogériový tovar? Pozerala a porovnávala som na nete obchody Kaufland, Billu, Lidl a Tesco, ale v letákoch sú len akciové ceny.
Usporiadat
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Potraviny sa stale oplati kupovat v CR, aj elektnika a pod. Maslo v akcii za 17 Kc, kacka kilo za 45 Kc, kilo soli za 0,90 Kc a podobne.Uroven predaja a ochoty neporovnatelne vyssia , ako je u nas. Najlepsi kurz voci € je v Kauflande, najhorsi ma Hypernova. Na potraviny je v CR DPH 9 % a je to poznat. Teraz bol napriklad kurz za € 27,70 Kc, to znamena po starom kurz voci slovenskej korune 1,08, co predtym dlho-dlho nebolo. Ceny tovarov v ceskych hypermarketoch su nizsie po prepocte, ako v slovenskych, kvalita ovocia v ceskom Kauflande je neporovnatelne vyssia, ako na Slovensku.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Sharon Pozri príspevok
Ahojte, chodíte niekto nakupovať do Čiech po zavedení eura? Čo sa tam najviac oplatí kúpiť - myslím potraviny a prípadne drogériový tovar? Pozerala a porovnávala som na nete obchody Kaufland, Billu, Lidl a Tesco, ale v letákoch sú len akciové ceny.
Ja si vždy pozriem akcie v Penny a Terna a behnem tam, mám to asi 45km./Terno ďalej/.. Okrem toho, že sa tam dá lacnejšie nakúpiť je tam aj prístup predavačiek oveľa príjemnejší a tak nemusím hladieť tu na tie nehorázne ceny a spuchnuté predavačky. Býva tam mlieko 1,5 % za czk 9,80 aktívia za 7,50 kavu Velvet som kupila naposledy za 78,- /u nás cca180 sk!!!/,toaletný papier čo u nás stál 15,.-sk za 7,80 marlenku pred Vianocami za 150,-/u nás skoro 300,.-/ naše sladkosti su tam ďaleko lacnejšie ako u nás /tatranky.../atď. alkohol,olej tiež často v akcií oveľa lacnejší.../pisala som zatial v kč a sk a ešte si tam natankujem, stale to všetko v prepočte vychádza oveľa lepšie a keď platím kartou je výborný kurz.

napr.http://www.penny.cz/download/57/sub1...921_624420.pdf
Naposledy upravil Halli : 06.02.09 at 13:19
0 0
jankazb jankazb

jankazb je offline (nepripojený) jankazb

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
Meníte si Euro na šeskú korunu doma alebo v ČR? Alebo platíte eurom?
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Vraj sa dá platiť eurami (asi len väčšie obchody) a vydajú české koruny. My budeme platiť kartou, ideme zajtra.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

jankazb Pozri príspevok
Meníte si Euro na šeskú korunu doma alebo v ČR? Alebo platíte eurom?
Najvýhodnejšie je jednoznačne platiť kartou.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Odporucam si najprv zistit v CR, aky maju kurz v danom hypermarkete, Hypernova ho ma dost nevyhodny, je lepsie si zmenit potom v zmenarni, ako platit € u nich priamo. Aj z karty sa odpocita ich nevyhodny kurz. Ceny v CR v jednotlivych hypermerketoch je dobre si pozriet na www.akcniceny.cz Tam si mozete aj specifikovat mesto a hypermarket, kam chodite.V hypermarkete Hypernova bol napriklad v utorok kurz 26,70 Kc za 1 €, v Kauflande bol ale kurz 27,70 Kc za 1€, co je dost velky rozdiel. V niektorych zmenarnach bol kurz 27,50 Kc za 1 €.
0 0
danka1707 danka1707

danka1707 je offline (nepripojený) danka1707

keď platím kartou platí kurz hypermarketu, alebo kurz mojej banky na Slovensku /VUB/ ? Vo VUB mi povedali, že platí kurz mojej banky.
Boli ste v Uherskom Brode, kde sa tam najviac oplatí ?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

danka1707 Pozri príspevok
keď platím kartou platí kurz hypermarketu, alebo kurz mojej banky na Slovensku /VUB/ ? Vo VUB mi povedali, že platí kurz mojej banky.
Boli ste v Uherskom Brode, kde sa tam najviac oplatí ?
Ano, prepočet nerobí hypermarket, ale spoločnosť, ktorá vydala kartu, napr. mastercard a potom banka, kde je učet.
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

danka1707 Pozri príspevok
keď platím kartou platí kurz hypermarketu, alebo kurz mojej banky na Slovensku /VUB/ ? Vo VUB mi povedali, že platí kurz mojej banky.
Boli ste v Uherskom Brode, kde sa tam najviac oplatí ?
Neviem, odkiaľ si, ale ak už chceš ísť do Brodu, zajdi radšej do Hradišta. Je to väčšie mesto a oveľa viac obchodov. Sú síce po celom meste, ale autom to nieje žiadny problém. Tiež tam zajtra idem.
0 0
danka1707 danka1707

danka1707 je offline (nepripojený) danka1707

Bola som dnes v Uh.Brode a výborný nákup. Dobré ceny.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Zajtra sa tam chystám,kam mám ísť ? Čo sa najviac oplatí?
0 0
danka1707 danka1707

danka1707 je offline (nepripojený) danka1707

Všade niečo Kaufland mlieko, maslo, nátierky..., Billa br.karé, banany, olej, čokolady, jogurty, káva ... Tesco eidam, kur.prsia, granko, zub.pasty, persil ... Pozri iletaky cz, a akcniceny cz a podla potreby spíš na papier a choď .
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

kero64 Pozri príspevok
Neviem, odkiaľ si, ale ak už chceš ísť do Brodu, zajdi radšej do Hradišta. Je to väčšie mesto a oveľa viac obchodov. Sú síce po celom meste, ale autom to nieje žiadny problém. Tiež tam zajtra idem.
Čo ste pokúpili???
0 0
danka1707 danka1707

danka1707 je offline (nepripojený) danka1707

potraviny, drogeria - zhruba to čo som napísala
0 0
danka1707 danka1707

danka1707 je offline (nepripojený) danka1707

potraviny, drogeriu ... zhruba to, čo som napísala
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

lepsie je platit kartou. Nemusis nic menit a hlavne ako vymenny kurz ti banka da kurz deviz - nie valut.

Odporucam CSOB banku s balikom Pohoda - ti su na platby vonku asi najlepsi..
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Dnes sme boli v Uherskom Hradišti, oplatí sa tam nakupovať, ceny nízke a akcie k tomu... len sa treba krotiť.) Je potrebné navštíviť každý supermarket, lebo v každom je iná akcia, ale ceny bez akcie sú podobné. Používali sme kartu CSOB i TB, české peniaze sme vôbec nepotrebovali...
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Pozor...v Kauflande sa kartou platiť nedá. Aspoň v Hodoníne. Je to od nás 4 km, takže sme tam stále. Oplatí sa. Minule mali olej za 19,90 a cukor za 10,90.
0 0
elpe03 elpe03

elpe03 je offline (nepripojený) elpe03

my chodime na nakupy do PL obchodov a tam sa to tiez oplati no treba si zmenit zlote v zmenarni
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

danka 1707, druhy raz chod dalej az do Uherskeho Hradista, tam je ovela viac hypermarketov a lepsie ceny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať