bredikova
29.04.09,12:42
Mám veľký problém. :confused:Klient bol odsúdený za tresnú hospodársku činnosť ( ešte rok 2002, dostal podmienku - všetko dodanil Daň aj DPH).:cool: Teraz mu prišlo zo živnostenského oznámenie o začatí správneho konania vo veci zrušenia živnosti nakoľko nespĺňa paragraf o beúhonnosti. Ale on má zamestnancov, výrobu, majetok atď. Máte stým niekto skúsenosti. Čo ho čaká ( tým aj mňa)? Ohladne normálneho zrušenia sa tu popísalo veľa, to ovládam. Ale stýmto nemám ešte skúsenosti. :eek:
Lianka
29.04.09,15:03
A ked mu tu zivnost davali, vtedy sa o bezuhonnost nezaujimali? :eek:

To az po rokoch, ked uz ma rozbehnutu firmu, zamestnancov, zavazky a zodpovednost...?
bv_alexandra
29.04.09,15:08
A ked mu tu zivnost davali, vtedy sa o bezuhonnost nezaujimali? :eek:

To az po rokoch, ked uz ma rozbehnutu firmu, zamestnancov, zavazky a zodpovednost...?
No ja myslím že aj vtedy ked mu živnosť dávali ich zaujímala bezúhonnosť, však ku vybaveniu ŽL je potreba doložiť výpis z registra trestov, on ale zrejme zákon porušil počas podnikania.
bredikova
29.04.09,16:00
Presne tak. Jedná sa o hopodársku tresnú činnosť. Mňa Ale zaujíma , či má niekto s tým skúsenosť? Ako to prebieha? A hlavne čo všetko bude treba? Mne je najme ľúto tých ludí - zamestnacov.
dragan.michal
29.04.09,17:26
Riesenie uplne jednoduche. Zivnost sa rusi hned po odsudeny ze trestnu ekonomicku cinnost. Odporucam aby to dal na niekoho ineho. Znamy odsudeny zalozil potom s.r.o. na svoju priatelku. A ma pokoj. Jednoducho papierovo je na priatelku ale vsetko riadi on-
bredikova
29.04.09,17:46
Ok. On už má s.r.o. To by nebol až taký problém. Ale čo stými podĺžnosťami voči štátu ( DPH ) a voči dodavateľom. To zostane v akom stave. prejde to len na neho ako občana. Sú to dosť veľké sumy.
evuša
29.04.09,20:22
Odporúčam čo najrýchlejšie odpredať firmu sro.Urob zmluvu v zmysle občianskeho zákonníka o odpredaji firmy. Nástupnícka firma bude sro, ktorá preberie na seba všetky závazky a pohľadávky, zamestnancov a celý majetok firmy. Predaj podniku je oslobodený od dph. Predajná cena podniku bude stanovená ako rozdiel aktív a pasív firmy. Tým pádom firma z predaja nedosiahne žiadny zisk. Zamestnancov papierovo prepustiť a zamestnať v nástupníckej s.r.o. Zároveň treba všetkých dodávateľov a odberateľov ako aj všetkých obchodných partnerov informovať o tom, že FO zanikla a nástupnícka firma je s.r.o. Toto všetko však je nutné urobiť do dátumu zrušenia živnosti. Živnostenský úrad mu zruší živnosť. Voči rozhodnutiu sa dá ešte z dôvodu získania času odvolať, ale odvolanie bude zamietnuté. Potom je potrebné ísť s tým rozhodnutím na živnostenský úrad, ktorý vyznačí dátum ukončenia živnosti. Po tomto termíne sa v účtovníctve nesmie objaviť žiaden záznam. Urobíš mimoriadnu účtovnú závierku a v riadnom termíne - k 31.12 riadnu účtovnú závierku. Daňové priznanie za FO podáš k 31.3. následujúceho roka. Nezabudni si v zmluve o predaji podniku odpredať aj všetky bežné účty, nakoľko na nich budú nabehovať ešte nejaké platby, tak aby už nešli do príjmu FO. Na porade niekde nájdeš materiál v ktorom je rozpracovaný predaj podniku v jednoduchom aj podvojnom účtovníctve.
bredikova
30.04.09,03:52
Ďakujem! Ďakujem! Ďakujem!