Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti - odsúdený za tresnú činnosť

Mám veľký problém. Klient bol odsúdený za tresnú hospodársku činnosť ( ešte rok 2002, dostal podmienku - všetko dodanil Daň aj DPH). Teraz mu prišlo zo živnostenského oznámenie o začatí správneho konania vo veci zrušenia živnosti nakoľko nespĺňa paragraf o beúhonnosti. Ale on má zamestnancov, výrobu, majetok atď. Máte stým niekto skúsenosti. Čo ho čaká ( tým aj mňa)? Ohladne normálneho zrušenia sa tu popísalo veľa, to ovládam. Ale stýmto nemám ešte skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    A ked mu tu zivnost davali, vtedy sa o bezuhonnost nezaujimali?

    To az po rokoch, ked uz ma rozbehnutu firmu, zamestnancov, zavazky a zodpovednost...?

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Lianka Pozri príspevok
    A ked mu tu zivnost davali, vtedy sa o bezuhonnost nezaujimali?

    To az po rokoch, ked uz ma rozbehnutu firmu, zamestnancov, zavazky a zodpovednost...?
    No ja myslím že aj vtedy ked mu živnosť dávali ich zaujímala bezúhonnosť, však ku vybaveniu ŽL je potreba doložiť výpis z registra trestov, on ale zrejme zákon porušil počas podnikania.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Presne tak. Jedná sa o hopodársku tresnú činnosť. Mňa Ale zaujíma , či má niekto s tým skúsenosť? Ako to prebieha? A hlavne čo všetko bude treba? Mne je najme ľúto tých ludí - zamestnacov.

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Riesenie uplne jednoduche. Zivnost sa rusi hned po odsudeny ze trestnu ekonomicku cinnost. Odporucam aby to dal na niekoho ineho. Znamy odsudeny zalozil potom s.r.o. na svoju priatelku. A ma pokoj. Jednoducho papierovo je na priatelku ale vsetko riadi on-

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Ok. On už má s.r.o. To by nebol až taký problém. Ale čo stými podĺžnosťami voči štátu ( DPH ) a voči dodavateľom. To zostane v akom stave. prejde to len na neho ako občana. Sú to dosť veľké sumy.

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Odporúčam čo najrýchlejšie odpredať firmu sro.Urob zmluvu v zmysle občianskeho zákonníka o odpredaji firmy. Nástupnícka firma bude sro, ktorá preberie na seba všetky závazky a pohľadávky, zamestnancov a celý majetok firmy. Predaj podniku je oslobodený od dph. Predajná cena podniku bude stanovená ako rozdiel aktív a pasív firmy. Tým pádom firma z predaja nedosiahne žiadny zisk. Zamestnancov papierovo prepustiť a zamestnať v nástupníckej s.r.o. Zároveň treba všetkých dodávateľov a odberateľov ako aj všetkých obchodných partnerov informovať o tom, že FO zanikla a nástupnícka firma je s.r.o. Toto všetko však je nutné urobiť do dátumu zrušenia živnosti. Živnostenský úrad mu zruší živnosť. Voči rozhodnutiu sa dá ešte z dôvodu získania času odvolať, ale odvolanie bude zamietnuté. Potom je potrebné ísť s tým rozhodnutím na živnostenský úrad, ktorý vyznačí dátum ukončenia živnosti. Po tomto termíne sa v účtovníctve nesmie objaviť žiaden záznam. Urobíš mimoriadnu účtovnú závierku a v riadnom termíne - k 31.12 riadnu účtovnú závierku. Daňové priznanie za FO podáš k 31.3. následujúceho roka. Nezabudni si v zmluve o predaji podniku odpredať aj všetky bežné účty, nakoľko na nich budú nabehovať ešte nejaké platby, tak aby už nešli do príjmu FO. Na porade niekde nájdeš materiál v ktorom je rozpracovaný predaj podniku v jednoduchom aj podvojnom účtovníctve.

    Zrušenie živnosti - odsúdený za tresnú činnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.