Pezinčan
01.05.09,20:33
Zdravim,
chcel by som odkupit od zahradkarskeho zvazu zahradu, avsak jednu uz mam a nemozu byt napisane dve zahrady na jednu osobu podla ich pravidiel.
Preto by som chcel napisat ako vlastnika svojho 16 rocneho syna. Je to mozne?
Dakujem
Chobot
01.05.09,19:32
Zdravim,
chcel by som odkupit od zahradkarskeho zvazu zahradu, avsak jednu uz mam a nemozu byt napisane dve zahrady na jednu osobu podla ich pravidiel.
Preto by som chcel napisat ako vlastnika svojho 16 rocneho syna. Je to mozne?
Dakujem

Pozri sem:

http://www.porada.sk/t63138-darovacia-zmluva.html
Pezinčan
02.05.09,18:28
Pozri sem:

http://www.porada.sk/t63138-darovacia-zmluva.html

no moc som sa tam teda nedocital, lebo najprv bolo pisane ze treba suhlas sudu, potom sa to spochybnilo a nakoniec sa k ziadnemu jasnemu zaveru neprislo
Marína
02.05.09,20:15
Chobot
03.05.09,21:02
no moc som sa tam teda nedocital, lebo najprv bolo pisane ze treba suhlas sudu, potom sa to spochybnilo a nakoniec sa k ziadnemu jasnemu zaveru neprislo

Akože nie? Veď som ti tam odcitoval ustanovenie OBč. zákonníka:

"§ 28

Ak zákonní zástupcovia sú povinní aj spravovať majetok tých, ktorých zastupujú, a ak nejde o bežnú vec, je na nakladanie s majetkom potrebné schválenie súdu."

Schválenie súdu potrebuješ. To bol záver diskusie.
sarasara
04.05.09,06:03
Kúpnu zmluvu, ktorú napíšeš na syna treba poslať na súd, ktorý posúdi, či je to pre neplnoleté dieťa dobré a výhodné. Kúpnu zmluvu nie je ťažko napísať, ale aby ti ju súd nevrátil pre formálnu chybu, bolo by možno lepšie navštíviť notára, ktorú ti zmluvu napíše aj pošle na súd.
Petra Nová
04.05.09,09:01
Zdravim,
chcel by som odkupit od zahradkarskeho zvazu zahradu, avsak jednu uz mam a nemozu byt napisane dve zahrady na jednu osobu podla ich pravidiel.
Preto by som chcel napisat ako vlastnika svojho 16 rocneho syna. Je to mozne?
Dakujem
Podľa mňa z Tvojho príspevku priam "kričí", že chceš obchádzať zákon. Veľmi pochybujem, že túto kúpu aj zrealizuješ.
Ale priama odpoveď na Tvoju otázku: Je to možné? Technicky je to možné. Právne nemožné.