babijanka
04.05.09,11:00
Chcem sa opýtať, ako mám získať opäť bielu farbu na spodnom bielom prádle, ktoré bolo zafarbené v práčke na modro:cool::mee:
arizona
04.05.09,09:15
Ľubica 025
04.05.09,09:24
FINITO 150 g odfarbovač - pomocník na omylom zafarbené prádlo. Používajte iba na bavlnu a stálofarebné prádlo. Zložka decolour formula má vysokú odfarbovaciu schopnosť. TIP od výrobcu: pokiaľ sa Vám omylom zafarbí prádlo, v žiadnom prípade ho ďalej neperte (mohli by ste farbu vystabilizovať), ale hneď použite odfarbovač podľa návodu
zalobaba
04.05.09,09:28
Chcem sa opýtať, ako mám získať opäť bielu farbu na spodnom bielom prádle, ktoré bolo zafarbené v práčke na modro:cool::mee:

Zahodiť a kúpiť si nové spodné prádlo..... :D
JajaFabša
04.05.09,10:06
Presne to isté sa mi stalo teraz cez víkend. Nemala som doma žiadny odfarbovač, ale použila som tekuté žlčové mydlo. Je tu niekde debata na túto tému, to tzv. žlčové mydlo je fajn vec. Prádlo som hodila naspäť do práčky nakvapkala trochu spomínaného mydla a znova vyprala. Dopadlo to dobre. Nežiadúca modrá farba zmizla.
babijanka
04.05.09,11:19
Presne to isté sa mi stalo teraz cez víkend. Nemala som doma žiadny odfarbovač, ale použila som tekuté žlčové mydlo. Je tu niekde debata na túto tému, to tzv. žlčové mydlo je fajn vec. Prádlo som hodila naspäť do práčky nakvapkala trochu spomínaného mydla a znova vyprala. Dopadlo to dobre. Nežiadúca modrá farba zmizla.
Ešte som v živote o takomto mydle nepočula, ale vyskúšam, ďakujem:---:D
babijanka
04.05.09,11:23
Zahodiť a kúpiť si nové spodné prádlo..... :D
To je trochu:mee: drahá odpoveď, nezdá sa Ti ?, veď podpira za skoro 900.- Sk (predtým)?, no podotýkam, že to zafarbenie som nespôsobila ja, ale moja dcéra,resp. práčka, ale aj tak dík za odpoveď :confused:
osky
04.05.09,13:02
na velmi znecistene biele pradlo,napr. zafarbene alebo od cerveneho vina atd. niekedy je dobre pridat k praciemu prachu aj SAVO alebo podobny chlorovy pripravok.osvedcilo sa mi ze vsetky flaky potom zmiznu.
pouzivam to vsak pri bavlnenom a tu aj periem na vysokych teplotach a ty vravis ze ide o podprsenku-ta by mala byt prana na nizkej teplote ak je z umeliny alebo satenu,tak skus.neviem ci zaberie.