Zavrieť

Porady

Biele tričká

Poraďte mi prosím, ako dosiahnem, aby biele tričká boli opäť biele. Po častom praní sú úplne zošednuté, hoci ich periem v pr. na biele pradlo...
Ďakujem
Usporiadat
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
ahoj Mamminta, vítaj po dovolenke ja som ich vyvárala a používala som aj odfarbovač, keď som vyvárala plienky v r. 80 tých ale možno , že je teraz lepší ten vanisch. to netuším, lebo aj teraz používam radši ten odfarbovač.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Antiflek

téma tu: http://www.porada.sk/t30913-uteraky-cistenie.html
a tu:
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

ďakujem

a čo sa týka tej link....
ja nepotrebujem z tých tričiek dostať fľaky..ony sú len zošedivené a sú to manželove firemné s logom, tak ich musím stále "trpieť". Len by som bola rada, keby boli znova biele...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mamminta, neviem, či sa dajú vyvárať,kvôli tomu logu.
-Skús ich nechať postáť v teplej vode, do kt. pridáš hrsť soli.(aj celú noc)
-alebo postrúhaj mydlo na pranie a nechaj vyvariť,ak sa nedajú vyvárať, tak aspoň odmočiť v čo najhorúcejšej.
Aj keď nebudú snehobiele,ako nové , možno Ti to pomôže.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
mamminta Pozri príspevok
ďakujem

a čo sa týka tej link....
ja nepotrebujem z tých tričiek dostať fľaky..ony sú len zošedivené a sú to manželove firemné s logom, tak ich musím stále "trpieť". Len by som bola rada, keby boli znova biele...

Je to aj kvalitou vody, ak je voda príliš tvrdá, prádlo zostane zašednuté. Do prevádzky práčovne a čistiarne sme museli kúpiť zmäkčovač vody, aby biele prádlo zákazníkov bolo stále biele. Pre domácnosti sa dá tiež kúpiť zmäkčovač, je to trošku finančne náročné, ale to už je na rozhodnutí každého z nás.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Skús kupit v drogerii obyčajnú sodu na pranie a na noc tričká do toho namočiť.
Potom normalne oprať. Ale podla možnosti iba biele pradlo zvlášť.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Viem, že som , ale ako docielim , aby sa biela podprsenka pofarbená inou (ružovou) opäť stala bielou ? Odfarbovač mi nepomohol. Je to drahá podprda a riadne ma to štve. Vôbec by ma nenapadlo, že pri 40°C vode, keď boli spolu predmáčané v lavóre sa to domrví.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
mamminta Pozri príspevok
Poraďte mi prosím, ako dosiahnem, aby biele tričká boli opäť biele. Po častom praní sú úplne zošednuté, hoci ich periem v pr. na biele pradlo...
Ďakujem
Ja dlhé roky používam na pranie bielej bielizne iba prášok Ariel. Všetko prádlo mám snehobiele a periem samozrejme na 60°C.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
jess Pozri príspevok
Viem, že som , ale ako docielim , aby sa biela podprsenka pofarbená inou (ružovou) opäť stala bielou ? Odfarbovač mi nepomohol. Je to drahá podprda a riadne ma to štve. Vôbec by ma nenapadlo, že pri 40°C vode, keď boli spolu predmáčané v lavóre sa to domrví.
Skús Ariel odstraňovač škvŕn. Mne sa takto pofarbila biela podprsenka od dcériných čiernych plaviek, keď sme všetko bez ladu a skladu nahádzali do kufra a plavky boli ešte vlhké.Myslela som, že sa s ňou už môžem rozlúčiť. Naliala som na pofarbené miestá odstraňovač, nechala pár minút pôsobiť a tak dala prať. A škvrny zmizli ( s vanischom sa mi to nepodarilo).
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
mamminta Pozri príspevok
Poraďte mi prosím, ako dosiahnem, aby biele tričká boli opäť biele. Po častom praní sú úplne zošednuté, hoci ich periem v pr. na biele pradlo...
Ďakujem
A akú máš práčku? Pri práčkach sa posudzuje ukazovateľ účinnosti prania, čiže ak máš nejakú staršiu práčku, tak ti to možno tak do biela ani nevyperie.
Ďalšia vec - perieš biele prádlo samostatne? Lebo stačí nejaký zablúdený tmavší kus, a je to všetko do šeda. A po tretie - treba kvalitný prášok, ale ozaj kvalitný. Mne sa v tomto smere šetrenie na práškoch vždy vypomstilo.
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

Leila2006 Pozri príspevok
A akú máš práčku? Pri práčkach sa posudzuje ukazovateľ účinnosti prania, čiže ak máš nejakú staršiu práčku, tak ti to možno tak do biela ani nevyperie.
Ďalšia vec - perieš biele prádlo samostatne? Lebo stačí nejaký zablúdený tmavší kus, a je to všetko do šeda. A po tretie - treba kvalitný prášok, ale ozaj kvalitný. Mne sa v tomto smere šetrenie na práškoch vždy vypomstilo.
Pracku mam 4rocnu bosch, periem zvlast len biele tricka (ja mam tych svojich tiez dost) a pouzivam ariel mzim

A dakujem za rady. Skusim hned rano jedno starsie (obetujem ho) vyvarit, ak nie, skusim sol.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

mamminta Pozri príspevok
Pracku mam 4rocnu bosch, periem zvlast len biele tricka (ja mam tych svojich tiez dost) a pouzivam ariel mzim

A dakujem za rady. Skusim hned rano jedno starsie (obetujem ho) vyvarit, ak nie, skusim sol.
Vyvar ho s citrónom. Citrón nakrájaj, a daj do pančuchy,zaviazanej, aby sa ti nezašpinil filter. Alebo zbehni do obchodu kúpiť prípravok na bielenie záclon.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

No ja nedám dopustiť na DOMESTOS,čo ničím nepustí dám na to Domestos a je to aj na fľaky,aj na celé tričká,ak to chcem na celé tričko,tak ten Domestos dosť veľké množstvo, rozriedim v troche vody, do toho namočím celé triko nechám postáť asi 20-30 minút,potom operiem,ak to nezabralo,dám to namočiť zas a tento roztok potom použijem na normálne čistenie WC a kúpeľne.Mám skúsenosť so synovými tričkami,robí v kuchyni,pustí týmto spôsobom aj čierna špina z grilu,aj značkové tričko omylom zafarbené na ružovo,ktoré sa mohlo prať samozrejme iba na 40. Poradila mi to spolužiačka mojho syna,robila tým batiku na čierne tričko, biely vzor,bomba!
Naposledy upravil lepka : 20.09.08 at 22:01 Dôvod: Doplnenie
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

lepka Pozri príspevok
No ja nedám dopustiť na DOMESTOS,čo ničím nepustí dám na to Domestos a je to aj na fľaky,aj na celé tričká,ak to chcem na celé tričko,tak ten Domestos dosť veľké množstvo, rozriedim v troche vody, do toho namočím celé triko nechám postáť asi 20-30 minút,potom operiem,ak to nezabralo,dám to namočiť zas a tento roztok potom použijem na normálne čistenie WC a kúpeľne.Mám skúsenosť so synovými tričkami,robí v kuchyni,pustí týmto spôsobom aj čierna špina z grilu,aj značkové tričko omylom zafarbené na ružovo,ktoré sa mohlo prať samozrejme iba na 40. Poradila mi to spolužiačka mojho syna,robila tým batiku na čierne tričko, biely vzor,bomba!
rovnako funguje aj Savo Perex. To tiež používam na tričká, ked chcem riadene dostat dole farbu. ALe problem je to, že tričká majú logá. A mám pocit, e potom vyblednú aj logá.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

lepka Pozri príspevok
No ja nedám dopustiť na DOMESTOS,čo ničím nepustí dám na to Domestos a je to aj na fľaky,aj na celé tričká,ak to chcem na celé tričko,tak ten Domestos dosť veľké množstvo, rozriedim v troche vody, do toho namočím celé triko nechám postáť asi 20-30 minút,potom operiem,ak to nezabralo,dám to namočiť zas a tento roztok potom použijem na normálne čistenie WC a kúpeľne.Mám skúsenosť so synovými tričkami,robí v kuchyni,pustí týmto spôsobom aj čierna špina z grilu,aj značkové tričko omylom zafarbené na ružovo,ktoré sa mohlo prať samozrejme iba na 40. Poradila mi to spolužiačka mojho syna,robila tým batiku na čierne tričko, biely vzor,bomba!
A ktorý Domestos používaš?
Tento? http://www.domestos.sk/produkt_univerzal.php A ktorý variant?
Naposledy upravil Marína : 21.09.08 at 13:39
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Zelený mám najradšej,ale už bol aj modrý aj ružový.Smrdia mi všetky,takže je to jedno.Len ten červený asi nie,podľa toho čo som čítala.Ten som ešte nemala.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
odporúčam do priehradky na prášok naliať vrchnáčik /plný / sava / toho, ktorý je určený na pranie / + odmerku prachu na pranie - odstráni škvrny, aj omylom zafarbené prádlo, aj vybieli
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Dievčence a čo s policajnými košeľami? Syn bol 3 mesiace na PN a všetky špinavé košele priniesol teraz z práce a tá špina je poriadne zažraná. Tiež sa bojím toho loga, to by bolo keby som to odfarbila. Nemáte niektorá skúsenosť?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Maruška ja by som tie košele namočila aspoň na 3 dni do silnej lúhovej vody/prací prášok, nastrúhané lanzové mydlo/. Potom vyprala v práčke. Biele tričká namáčam tiež a potom ich vyváram v hrnci s vodou a práškom.
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Jožka myslíš zmiešať hydroxid sodný, prášok a nastrúhané mydlo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať