michalesco
06.05.09,05:59
Pozdravujem všetkých Poraďákov a zároveň prosím o radu. SROčka má v predmete podnikania "činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov", ako aj "služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov".

Uchádzame sa o jeden kontrakt, ktorého plnenie spočíva vo vypracovaní ekonomickej analýzy. Potenciálny klient má však menší problém s akceptovaním nášho záujmu, pretože podľa neho z takto definovaného predmetu podnikania nevyplýva, že sa venujeme aj príprave a vypracovávaniu takýchto analýz. Z tohto dôvodu požaduje, aby sme priložili čestné vyhlásenie, že v rámci nášho podnikania skutočne nejaké analýzy aj robíme.

Som z toho trochu zmätený a preto prosím o radu niekoho skúsenejšieho. Nepripravíme si sami nejaký potenciálny budúci problém, ak budeme súhlasiť s navrhovaným čestným prehlásením? Alebo ide o zbytočný humbuk?

Vopred ďakujem za každú dobre mienenú radu.
Johnyb11
06.05.09,04:11
Osobne si myslim ze pod pojmom "cinnost ... ekonomickych poradcov" sa da chapat aj vypracovanie ekonomickej analyzy. Ale je to len moj laicky nazor. Hadam ti poradi aj niekto fundovany. ;)
simka999
06.05.09,05:34
http://www.civil.gov.sk/documents/p09-05-f01.rtf

na tejto stránke nájdeš presnú špecifikáciu aké činnosti patria pod tento predmet podnikania
michalesco
06.05.09,05:54
Dakujem za radu, no tento dokument som pozeral este pred napisanim mojej otazky, no ani tam som priamu odpoved nevycital.

Dotazovana analyza sa totiz netyka nicoho, co ma co do cinenia so strukturalnymi fondami ci Koheznym fondom (str. 43). Preto ten moj pocit bezradnosti..:mad: