Zavrieť

Porady

Poradenstvo v predmete podnikania



Pozdravujem všetkých Poraďákov a zároveň prosím o radu. SROčka má v predmete podnikania "činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov", ako aj "služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov".

Uchádzame sa o jeden kontrakt, ktorého plnenie spočíva vo vypracovaní ekonomickej analýzy. Potenciálny klient má však menší problém s akceptovaním nášho záujmu, pretože podľa neho z takto definovaného predmetu podnikania nevyplýva, že sa venujeme aj príprave a vypracovávaniu takýchto analýz. Z tohto dôvodu požaduje, aby sme priložili čestné vyhlásenie, že v rámci nášho podnikania skutočne nejaké analýzy aj robíme.

Som z toho trochu zmätený a preto prosím o radu niekoho skúsenejšieho. Nepripravíme si sami nejaký potenciálny budúci problém, ak budeme súhlasiť s navrhovaným čestným prehlásením? Alebo ide o zbytočný humbuk?

Vopred ďakujem za každú dobre mienenú radu.


Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johnyb11 je offline (nepripojený) Johnyb11

    Som človek ktorý sa rád smeje. ...viac Johnyb11
    Osobne si myslim ze pod pojmom "cinnost ... ekonomickych poradcov" sa da chapat aj vypracovanie ekonomickej analyzy. Ale je to len moj laicky nazor. Hadam ti poradi aj niekto fundovany.

    michalesco je offline (nepripojený) michalesco

    michalesco
    Dakujem za radu, no tento dokument som pozeral este pred napisanim mojej otazky, no ani tam som priamu odpoved nevycital.

    Dotazovana analyza sa totiz netyka nicoho, co ma co do cinenia so strukturalnymi fondami ci Koheznym fondom (str. 43). Preto ten moj pocit bezradnosti..

    Poradenstvo v predmete podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.