fmato
07.05.09,22:17
Dobry den,
maly projekcny atelier regionalneho vyznamu - projekty rodinnych domov a mensich stavieb od navrhu cez vyber dodavatela a autorsky dozor, navrhy interierov, rekonstrukcie a pod. - ako to spropagovat a dostat k ludom?
Boli inzeraty v regionalnych inzertnych novinach, no cielovu skupinu to asi nezasiahlo.
emik
07.05.09,21:19
a ako si na tom s internetom? mas stranku, online marketing?
dragan.michal
08.05.09,11:16
Tak neviem. zatial som sa propagaciou projekcneho atelieru nezaoberal, ale mam skusenosti z inych projektov (referencie na http://www.midraholding.sk). Ale tak par veci na zaciatok:

1. vlastný web. bez toho to urcite nepojde. Dalej hned SEO optimalizacia, link building (zaradenie do katalogov a budovanie spatných odkazov na svoju stránku, aby si sa dostal co najvyssie do vyhladavacov)
2. PPC reklama: odporucam google, etarget a trebars facebook (tam je najlepsi pomer cena - zobrazenia). Avsak zvolit správne klucové slova, text ktorý zaujme.
3. Propagacne materialy: prezentácia pre klientov, katalóg, letáky.
4. Vyuziť špecializované web stránky na stavebníctvo.Kde sa zaregistrujes a zviditelnit sa. /vacsina je vsak platená/
5. Reklama v casopisoch (ta je asi najnakladnejsia, nakolko reklama v inzertných a regionalnych novinách asi nezasiahne Tvoju cielovú skupinu). Reklama napr. casopis Dom a Byvanie cena okolo 1000€ za A4) Avsak oslovis zhruba 40.000 ludi.
6. Je este moznost bannerovej reklamy. Ty umiestnis na svoj web banner partnera a on umiestni na svoj web Tvoj banner. Avsak bez navstevnosti Tvojej stránky asi nikto do toho nepojde.
7. Skoro by som zabudol: najprv si urci svoju cielovu skupinu a podla toho zvolit reklamu a propagaciu.
8. Nebolo by odveci oslovit stavebné firmy a malych zivnostnikov. Pomocou roznych databáz (napr. ja mam vlastnu databazu cca 2.000 stavebncýh firiem a zivnostnikov.) Nasledne ich mail marketingom oslovit. Avsak necakaj velke vysledky, nakolko mail marketing nezaujme tak ako napr. telefonicke oslovovanie.
9. jedna z mozností je dohodnut sa s casopismi napr. na tom, ze im das cenu do sutaze (napr. 10% zlava pre citatelov na projekcne sluzby) a oni Ti daju malý priestor.
10. moznosti je neurekom, avsak zaklad je ujasnit si cielovu skupinu, nasledne si ujasnit rozpocet na reklamu a podla toho spravne zvolit reklamnú a marketingovú koncepciu.

Dúfam, ze som pomohol.
Prejem vela uspechov v podnikani.
V prípade akýchkolvek otázok a pripomienok kontaktujte cez ss
nicolek
21.05.09,20:08
Chcem sa spytat jedna firma nam vyraba prop.material- letaky
Mam narok na odpocet DPH(fakturovane s DPH)

Diki
nicolek
22.05.09,06:30
prosim
dragan.michal
22.05.09,08:58
podla mojho osobneho nazoru si to mozes, ale ja nie som uctovnik