Lucius-IL
11.05.09,12:57
Ahojte poradaci, mam asi 1,5 mesiaca otvoreny eshop s elektronikou. no biznis sa nehybe...myslite si ze je na case zatvorit? alebo ste nazoru ze 1,5 mesiaca je malo?-mam na mysli ziaden uskutocneny predaj...Dakujem
Tweety
11.05.09,11:00
Ahojte poradaci, mam asi 1,5 mesiaca otvoreny eshop s elektronikou. no biznis sa nehybe...myslite si ze je na case zatvorit? alebo ste nazoru ze 1,5 mesiaca je malo?-mam na mysli ziaden uskutocneny predaj...Dakujem
Áno, je to ešte krátky čas.
tuta
11.05.09,11:07
Len vydrž, hospodárska kríza je všade ...
Lucius-IL
11.05.09,11:25
a nemyslite si ze aspom nieco by som mal predat za 1,5 mesiaca?lebo nic som nepredal ps. www.ciello.sk -nie som si isty ci neodradi ludi text o probleme n hlavnej stranke-treba na druhy krat dat do kosika pretoze to automaticky vyhodi obcas...?
dragan.michal
11.05.09,11:42
mas google analytics? tam zistis vela potrebných informácii, hlavne to ci, ludia opustaju stranku hned na indexe alebo si aj stránku pozerajú dalej. Na ktorej stránke odchádzajú, z ktorých vyhladávačov prichádzaju, pripadne odkazujuce stranky. Nerozmyslal si nad reklamou?
Lucius-IL
11.05.09,11:59
no reklamu mam na lamky.net mal som predtym google adword no neoplatilo sa,vela penazia uspech ziadny. mam google analytics ale neviem uplne dobre rozpoznat kedy ludia odchadzaju lebo mam index v zlom stave-tym myslim toto, malo by byt ciello.sk/televizory/lg42lg3000 a ukazuje mi napr
http://www.ciello.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=45&category_id=21&option=com_virtuemart&Itemid=1
dragan.michal
11.05.09,12:03
http://www.ciello.sk/index.php?page=...emart&Itemid=1 je dynamicka stranka. To preto, a vacsina vyhladavacov tazko indexuje dynamicke stranky. Skus ukladat stranky v tomto tvare ciello.sk/televizory/lg42lg3000

A pokial vies robit s Google Adword tak to nie je nakladne. Skus reklamu na facebooku, uputas vela mladych, dobre definovanie cielovych skupina poplatok za kliky (PPC), pricom si volis cenu jedneho kliku, rozpocet, proste vsetko
Lucius-IL
11.05.09,12:12
ja by som to chcel spravit takto ciello.sk/televizory/lg42lg3000 ale netusim ako ..mam to robene v joomle...nevedeli by ste mi poradit ako zmenit ten index na ten dobry? a ako je to na tom facebooku???pretoze google adwords ma stal 3000 sk na mesiac + 1500 sk za spravovanie uctu...
duves
11.05.09,12:17
Ahojte poradaci, mam asi 1,5 mesiaca otvoreny eshop s elektronikou. no biznis sa nehybe...myslite si ze je na case zatvorit? alebo ste nazoru ze 1,5 mesiaca je malo?-mam na mysli ziaden uskutocneny predaj...Dakujem
Je obrovska konkurencia v tomto biznise. Skus porovnat tvoj sortiment a ceny s : www.alza.sk (http://www.alza.sk), www.hej.sk (http://www.hej.sk), www.talkive.sk (http://www.talkive.sk), www.interstore.sk (http://www.interstore.sk)
dragan.michal
11.05.09,12:19
Je obrovska konkurencia v tomto biznise. Skus porovnat tvoj sortiment a ceny s : www.alza.sk (http://www.alza.sk), www.hej.sk (http://www.hej.sk), www.talkive.sk (http://www.talkive.sk), www.interstore.sk (http://www.interstore.sk)

to je pravda, ale ako som pozeral ceny tak ich ma very very good,
skus sa este zaregistrovat na superdeal
dragan.michal
11.05.09,12:21
ja by som to chcel spravit takto ciello.sk/televizory/lg42lg3000 ale netusim ako ..mam to robene v joomle...nevedeli by ste mi poradit ako zmenit ten index na ten dobry? a ako je to na tom facebooku???pretoze google adwords ma stal 3000 sk na mesiac + 1500 sk za spravovanie uctu...

1500???? to si komu tolko platit za spravovanie??? bohaca ved to je palka ako hrom, za 4500 by si mal inu reklamu na internete

v joomle sa nevyznam, ale urcite sa to niekde musi dat,
Dantess
11.05.09,13:10
Tak, podľa mňa je tvoj web celkom pekný a prehľadný čiže to ľudí neodrádza. Jediné čo mi vadilo je, že v sekcii o nás nieje nič konkrétne písané o firme o tebe. Síce niesom nejaký analitik a pod, ale ja osobne sa bojím kupovať cez internetové obchody. Ale keď sa k tomu kroku odhodlám, tak chcem vedieť čo najviac o tej firme, že či majú kvalitný tovar, aký dovoz, do koľko hodín (dní) či zadarmo, atď.
K reklame. Ako som vyššie čítal, tak v tejto brandži je veľká konkurencia a práve preto musíš zaujať niéčím extra. Inzerovanie na facebooku, google adwords a etargete by mala byť samozrejmosťou. Ikeď som čítal, že sú to čiastočne šarlatáni, ale asi to niečo pomáha, keď sa o tom toľko kecá. Možno by si si mohol objednať letáky a s kamošmi ísť rozdávať po mesta, hádzať do schránok a proste dávať všade, kde sa len dá. A spraviť na prvý mesiac nejakú super neodoľatelnú akciu. To sme spravili aj my v salóne a síce sme prvý týždeň pracovali takmer zadarmo, tak na druhý týždeň sa nám vracajú ľudia aj so známimi. Hlavné je ale mať kvalitné služby. Myslím si, že Slovákov viac zaujíma kvalita než cena (aspoň mňa určite). Radšej nech tá telka stojí o 30EUR viac, ale dáš že dovoz po celej SR zadarmo do 24 hod. Držím ti palce
Lucius-IL
11.05.09,13:13
no ja mam dovoz nad 500 eur po celej sr zadarmo do 24 h ale domov ju dostanem da 2 dni -cize dokopy cas na dovoz je 3 dni..je to moc na dovoz???
poisonkatka
11.05.09,13:14
ahoj. takze nic sa ti nepodarilo predat? ja som mala za mesiac fungovania asi 4 objednavky od neznamych ludi, zopar objednavok urobila aj rodina a tak. ale tiez to nejak zacalo stagnovat. rozmyslam, ze kde si este zaplatim reklamu, aj ked nechcem moc do toho vrazat, lebo ta reklama na adresari firiem ma stoji celkom dost. mali by sme spolu nieco vyhutat. a posli mi ten banner, dam si ho na web. diky

btw, co vravite na moj e-shop? nejake napady a rady na zlepsenie? http://www.katkinshop.eu
dragan.michal
11.05.09,13:15
ako sa to vezme, ale 3 dni nie su vela, hlavne ked upozornis ze to nemas na sklade
Lucius-IL
11.05.09,13:15
ps dantess zabudol som-rozmyslam ale neviem ako spravit kvalitne sluzby pokial nemam objednavku od klienta...ked budu klienti tak bude aj kvalitny servis---alebo mas neaky napad ako sa to realizovat v eshope s elektronikou?
Dantess
11.05.09,13:22
ps dantess zabudol som-rozmyslam ale neviem ako spravit kvalitne sluzby pokial nemam objednavku od klienta...ked budu klienti tak bude aj kvalitny servis---alebo mas neaky napad ako sa to realizovat v eshope s elektronikou?
No podľa mňa je hlavné napísať na web to, že máš tie služby kvalitné. Proste všade nech je písane, že dovoz už do 3-ch dní, najlepšie ceny, najkvalitnejší tovar a pod. Proste nebude komu predávať ak tých ľudí nepresvedčíš o kvalite celého tvojho podniku a nielen o kvalite vecí čo predávaš. Poviem príklad: Objednal som si A-stojan + práca grafika. Dokopy to vyšlo asi na 4000SKK. Pre stojan si musím ísť zajtra osobne a prácu grafika som dal preč z fakturácie, pretože to bola práca, ktorú by som ja sám zvládol za 2 minúty. A čerešnička na tortu, objednával som si to pred 3 týždňami. Čo z toho vyplýva?! Táto firma je dráha a nespoľahlivá. Preto musíš vo svojej marketingovej kampani upozorniť hlavne na spoľahlivosť firmy. (hovorím svoj osobný názor, možno toniekto vidí inak)
dragan.michal
11.05.09,13:28
Dantess v tomto suhlasim. Ale nechapem jednu vec. Si v Ba je plno agentur, kde Ti to spravia na pockanie. Ja napriklad grafiku riesim tak, ze klient pride, usadi sa (dostane kavicku, caj a podobne) za ten cas co on pije tak ja spravim hruby nacrt, ked suhlasi odide a ja uz dorobim malickosti. (CCA 1 den). Nasledne ma desing hotovy.
dragan.michal
11.05.09,13:31
ahoj. takze nic sa ti nepodarilo predat? ja som mala za mesiac fungovania asi 4 objednavky od neznamych ludi, zopar objednavok urobila aj rodina a tak. ale tiez to nejak zacalo stagnovat. rozmyslam, ze kde si este zaplatim reklamu, aj ked nechcem moc do toho vrazat, lebo ta reklama na adresari firiem ma stoji celkom dost. mali by sme spolu nieco vyhutat. a posli mi ten banner, dam si ho na web. diky

btw, co vravite na moj e-shop? nejake napady a rady na zlepsenie? http://www.katkinshop.eu

Adresar firiem? nerozumiem

Kedze niekto nie ste z okolia, osobne stretnutie asi nehrozi. Ale od zajtra som v BA tak ak mate niekto zaujem predebatovat reklamu okolo e-shopov rad sa s Vami stretnem a pomozem. Sam sa zaoberam reklamou a marketingom (nechce si robit reklamu http://www.midraholding.sk).

Je vela moznosti ako spropagovat web, od cca 50 €mesacne po xxxx€ mesacne. Kazdopadne rad pomozem aj v oblasti bezplatnej reklamy
Dantess
11.05.09,13:33
Dantess v tomto suhlasim. Ale nechapem jednu vec. Si v Ba je plno agentur, kde Ti to spravia na pockanie. Ja napriklad grafiku riesim tak, ze klient pride, usadi sa (dostane kavicku, caj a podobne) za ten cas co on pije tak ja spravim hruby nacrt, ked suhlasi odide a ja uz dorobim malickosti. (CCA 1 den). Nasledne ma desing hotovy.
jj len nie každý má čas tam posedieť. Proste som to tomu grafikovi opísal presne dopodrobna ako to chcem a síce to tak bolo, ale tortu zo zeme nezješ. Ak sa chápeme :D Ale inak som už našiel takú agentúru celkom blízo, tak tam skočíme niekedy.
dragan.michal
11.05.09,13:37
:P
poisonkatka
11.05.09,15:26
Adresar firiem? nerozumiem



sorry, to malo byt takto www.adresarfiriem.sk, zaplatila som si garantovanu 4. poziciu na rok a mam profil firmy v roznych kategoriach
poisonkatka
11.05.09,15:28
dragan.michal

no videla som tvoj web...za prve, biele pozadie a jemne modry text? je to strasne zle viditelne..a za druhe opravi si desing na design :-))
dragan.michal
11.05.09,15:50
vsetko je v rekonstrukcii, zmena pride dnes vecer, mali sme zle nastaveny css, takze sa nam to inak zobrazovalo v prehliadacoch
inga26
11.05.09,15:56
lucius, neviem ako je to financne s registraciou na porovnavacoch cien, ale asi by stalo zato vyskusat. nechcem nikomu robit reklamu, ale ja osobne ak chcem nieco kupit, najprv si porovnam ceny napr. cez http://www.najnakup.sk/ a podla toho sa rozhodujem. tvoj obchod som zatial nenasla na ziadnom podobnom porovnavaci, a pritom mas kokurencieschopne ceny.
dragan.michal
11.05.09,15:59
pripadne este odporucam www.superdeal.sk, maju dost vysoku navstevnost
padro
12.05.09,06:07
to je pravda, ale ako som pozeral ceny tak ich ma very very good,
skus sa este zaregistrovat na superdeal
.. napriek tomu ze si upravoval ceny, stale co som len tak nahodne pozeral fotaky tak mas o 30 az 60 Eur vyssiu cenu ako mi najde napr. najnakup.sk :confused:
alickaa
12.05.09,10:55
Ahoj Lucius, tak to sme na tom rovnako, tiez este nemam ziadnu objednavku po cca 2tyzdnoch, ale myslim, ze to chce naozaj cas...
Dantess
12.05.09,11:34
Ahoj Lucius, tak to sme na tom rovnako, tiez este nemam ziadnu objednavku po cca 2tyzdnoch, ale myslim, ze to chce naozaj cas...
Podľa mňa treba skôr marketing a kvalitné služby než čas. Žiadna veľká firma nezarába tak, že čaká, že možno niekto dojde.
poisonkatka
12.05.09,13:14
reklama, reklama a este raz reklama. treba sa zviditelnit, inak to nepojde. len keby ta reklama nebola taka draha :-(
Lucius-IL
12.05.09,14:49
mno vies padro oni ti v sklade nedaju hned lepsiu cenu ,takze ja si nemozem dovolit taku cenu ako niekto
padro
12.05.09,15:23
no ale si predstav ze ja som tvoj zakaznik, idem si kupit fotak, u teba 6tis konkurencia 5tis. co myslis kde si ho kupim?
dragan.michal
14.05.09,07:03
reklama, reklama a este raz reklama. treba sa zviditelnit, inak to nepojde. len keby ta reklama nebola taka draha :-(

reklama sa da spravit aj za par supiek,
padro
14.05.09,08:26
reklama sa da spravit aj za par supiek,
porad ako
dragan.michal
14.05.09,08:27
porad ako

daj link na svoju stranku
dragan.michal
14.05.09,08:30
www.ciello.sk

upravit klucove slova v popisku stranok
padro
14.05.09,08:34
daj link na svoju stranku
www.autovybava.sk
dragan.michal
14.05.09,09:10
www.autovybava.sk

html validny - nie
css validny - nie
(moze sposobovat pomalsie nacitanie stranky)

analyza klucových slov - vyborná 100%
robot.txt - je na stranke
celkovo 42% zo 100%

jedine zle je ze sa neumiestnuje vo vyhladavacoch na prvých 100 miestach

odporucam Google AdWords ako sponzorovane odkazy
Pripadne Etarget, najlepsie vsak facebook ( vynikajuci pomer cena/klik)
padro
14.05.09,09:13
www.autovybava.sk (http://www.autovybava.sk)

html validny - nie
css validny - nie
(moze sposobovat pomalsie nacitanie stranky)

analyza klucových slov - vyborná 100%
robot.txt - je na stranke
celkovo 42% zo 100%

jedine zle je ze sa neumiestnuje vo vyhladavacoch na prvých 100 miestach

odporucam Google AdWords ako sponzorovane odkazy
Pripadne Etarget, najlepsie vsak facebook ( vynikajuci pomer cena/klik)

Google AdWords vyuzivam dost, a davam asi 500 eur mesacne na to, etarget sa mi neosvedcil, na FaceB sa da ako inzerovat? uz som to hladal ale nenasiel som. ... no a dost veci google najde aj na prvej strane, kde si zobral ze ani na prvych 100 miestaoch? skus dat nieco vyhladat.
dragan.michal
14.05.09,09:26
tak ja som dal vseobecne,
ale mas vela spatných odkazov to je dobre,
co sa tyka tych 500 eur na Google, to je moc vela a zbytocne.
Za 500 €Ti budem spravovat kampan ako hrom, a to nielen internet ale aj inzerciu, letaky, mailmarketing a podobne
padro
14.05.09,09:37
priemerna cena za preklik je 0.08 eura, co som sa rozpraval s par ludmi tak je to dost dobra cena,.. firmy davaju aj ine palky za to... neodpovedal si mi na ten Facebook,... inak mam teraz asi 450 ludi/denne na stranke, cca 3 minuty sa zdrzia a objednavok posledny mesiac bolo 130 tento bude asi do 150.
dragan.michal
14.05.09,09:40
tak potom ked mas taku presnu analyzu , vies kde stranku opustaju, podla toho vies co mas zmenit. Co sa tyka facebooku, tam Ti viem pomoct, mam tam uz par klientov ktrým spravujeme reklamne ucty.

Co sa tyka navstevnosti, co tak vymena bannerov? mam nejake auto moto portaly tak sa mozem spytat ci by do toho nesli.
Pomozete si navzajom
padro
14.05.09,09:42
mozes sa skusit popytat.... ja mam o 3 tyzdne statnice tak teraz nie je casu, sa velmi venovat tomu, ale urcite pridu potom nejake zmeny.
dragan.michal
14.05.09,09:44
oki
gema77
15.05.09,08:25
Ahojte poradaci, momentalne tiez riesim problem ako Lucius-IL. Otvorila som dva internetove obchody a objednavky na jednom jedna a na druhom dve za mesiac.
Prvy mame napojeny na nasu internetovu stranku gemerwood.sk .
Druhy je samostatny gemerga.gemerwood.sk u tohto beriem tovar priamo od vyrobcu z Ciech, po prieskume cien na internete aj v kamennych obchodoch su ceny velmi zaujimave a objednavky az jedna.
Vie sa mi na obchody niekto pozriet a povedat svoj nazor a hlavne poradit co zmenit?
Budem vdacna za kazdy nazor. Dakujem
gema77
15.05.09,09:55
dragan.michal, nakolko neviem odpovedat na ss, lebo nemam dostatnocne mnozstvo prispevkov, chcem sa ti takto podakovat, ze si zareagoval a poradil mi co spravit.
dragan.michal
15.05.09,10:09
potrebujes mat 5 prispevkov
gema77
15.05.09,10:51
Uz viem, ked som ti chcela odpovedat, tak mi ho vyhodilo. Nechcem byt otravna, ale vedel by si sa pozriet aj na ten druhy e-shop. Umiestneny je na gemerwood.sk Diky
dragan.michal
15.05.09,11:02
oproti tej predchadzajucej stranke je tato very very good, akurat chyba je ze ma slabe umiestnenie vo vyhladavacoch

klucove slova su dobre, a aj umiestnenie na stranke je fajn
robot.txt je pritomný na stránke
gema77
15.05.09,11:20
Dakujem velmi pekne, co sa da spravit s tym umiestnenim vo vyhladavacoch?
dragan.michal
15.05.09,11:24
tak hlavne je tam robots.txt, ten ma na starosti indexovanie stranok. Dolezite je pouzivanie klucových slov na stranek, cim lepsie klucove slova tym lepsie umiestnenie, to iste aj title a podobne. Alebo potom pomocou PPC reklamných kampani.
jess
15.05.09,11:41
... aj ja chcem poradiiiiť :) www.bikepro.sk
dragan.michal
15.05.09,11:54
Takze moje zhodnotenie:

robots.txt je na stranke
klucove slova v keywords: su ale uz dalej na stranke chybaju
html validny: nie
css validny:ano

umiestnenie vo vyhladavacoch:
google: horsie ako na 100 mietse


pri obrazkoch chyba alternativny text (doplnit)

este jedna chyba:
nadpisy sa pouzivaju od najdolezitejsieho po najmenej dolezity (od H1 po H6)
avsak Ty mas len H1 a hned potom H3, takze by si mal H3 zmenit na H2 a nasledne doplnit H3 az H6

Este by som zmenil title

A potom uz mozem odporucit len registracia do katalogov, a PPC reklamu
gema77
15.05.09,12:34
dragan.michal dakujem velmi pekne za pomoc a za rady. Som rada, ze su ludia ako ty, ktory su ochotni poradit. :)
dragan.michal
15.05.09,12:37
rado sa stalo,
spolieham sa na to, ze niektore informácie treba dat aj zadarmo a za niektore sa uz plati :DD
Dantess
15.05.09,13:11
rado sa stalo,
spolieham sa na to, ze niektore informácie treba dat aj zadarmo a za niektore sa uz plati :DD
pokiaľ dáváš rady na porade, tak by mali byť zadarmo :)
dragan.michal
15.05.09,13:17
ved preto na porade nic nepytam
dragan.michal
16.05.09,08:54
Takze nie ze by som sa chcel chvalit ale moj web funguje mesiac a na zaklade prirodzenej SEO optimalizacie ( title, mata tagy, a podobne) som predbehol firmy co funguju 10 rokov.

Po zadani reklamná agency, advertising agency su na prvom mieste.
padro
16.05.09,09:05
myslym, ze to nie je az taky problem, ale ked sa tam dostanes na slovo " reklamna agentua" tak si dobry:D:D
dragan.michal
16.05.09,09:47
reklamna agentura? daj mi dva mesiace a om tam na prvej päťke
misomiso
16.05.09,11:29
oproti tej predchadzajucej stranke je tato very very good, akurat chyba je ze ma slabe umiestnenie vo vyhladavacoch

klucove slova su dobre, a aj umiestnenie na stranke je fajn
robot.txt je pritomný na stránke

Mozem otazku?

Neber to tak, ze rypem, ale preco ma clovek, ktory sa profesionalne zaobera webom (full service reklamka) na stranke pismo farby svelo modej na bielom podklade tak, ze sa prakticky neda citat?

Kontakty mate zasa tenucke modre pismo na tvamomodrom, takze ak to nevyberies mysou, tak to nemas sancu precitat.

Este raz - nerypem, uprimne ma to zaujima.
dragan.michal
16.05.09,13:47
pretoze cela stranka je v rekonstrukcii, pracujeme na uplne nowom webe. A zdalo sa nam neefektivne menit to, ked onedlho bude uplne novy web
dragan.michal
17.05.09,08:11
myslym, ze to nie je az taky problem, ale ked sa tam dostanes na slovo " reklamna agentua" tak si dobry:D:D

to je tiezt pravda, preto som sa rozhodol celu stranku zrekonstruovat. Avsak aj spojenie "reklamná agency" robí svoje úspechy, nakolko hned ako si to vsimli ostatný tak firmy 2create.sk a topjobs.sk si hned zaplatili sponzorované odkazy, takze to urcite beru aj toto spojenie ako konkurenciu;)
poisonkatka
20.05.09,10:05
michal, pozries sa aj na moj shop:
www.katkinshop.eu

registrovala som to kade tade do vyhladavacov ale nic moc odozva. teraz riesim nejaky banner a mailing

dakujem
dragan.michal
20.05.09,10:34
v prvom rade odkaz pre ciello.sk do banneru neuvadzaj ze dovoz majitelom shopu. Daj tam len jednoduchu dovoz tovaru zadarmo

teraz ku katkinshop.eu

v prvom rade:
html nevalidny
css nevalidny

nadpisy:
mas H1 a potom hned skok na H4 to je velmi velmi zle
treba sa drzat postupnosti a to od H1 po H6, takze H4 zmen na H2

keywords:
klucove slova co mas v keywords su malo rozmiestnene na stranke
v keywords mas slova : šperky, prsteň, náramok, náhrdelník, náušnice, kozmetika, drogéria, bytové doplnky
ale ich pocet na stranke:
sperky 0
prstne 0
naramok 0
nahrdelnik 0
nausnice 0
kozmetika 4
drogeria 2
bytove doplnky 2

odporucam zmenu webu

kozmetika
poisonkatka
22.05.09,08:38
v prvom rade odkaz pre ciello.sk do banneru neuvadzaj ze dovoz majitelom shopu. Daj tam len jednoduchu dovoz tovaru zadarmo

teraz ku katkinshop.eu

v prvom rade:
html nevalidny
css nevalidny

nadpisy:
mas H1 a potom hned skok na H4 to je velmi velmi zle
treba sa drzat postupnosti a to od H1 po H6, takze H4 zmen na H2

keywords:
klucove slova co mas v keywords su malo rozmiestnene na stranke
v keywords mas slova : šperky, prsteň, náramok, náhrdelník, náušnice, kozmetika, drogéria, bytové doplnky
ale ich pocet na stranke:
sperky 0
prstne 0
naramok 0
nahrdelnik 0
nausnice 0
kozmetika 4
drogeria 2
bytove doplnky 2

odporucam zmenu webu

kozmetika

no s html a css vela nenarobim, kedze to mam u webareal.sk, a nechapem ten pocet slov na stranke, to ako si myslel? vsak v popise tovaru sa tie slova vyskytuju..som z toho magor :-))
dragan.michal
22.05.09,08:57
ale vyhladavace ich nenajdu. Su zle umiestnene. Vyhladavce porovnavaju slova v keywords so slovami v desription, title a v obsahu stránky. Dolezité su tie nadpisy.
poisonkatka
22.05.09,11:33
ale vyhladavace ich nenajdu. Su zle umiestnene. Vyhladavce porovnavaju slova v keywords so slovami v desription, title a v obsahu stránky. Dolezité su tie nadpisy.

no ale ako to tam umiestnim? kedze je to vytvoreny e-shop a ja tam iba doplnam do tabuliek udaje..s tym asi vela nenarobim
dragan.michal
22.05.09,13:25
to asi vazne neurobis nic
jess
22.05.09,13:30
Tak to nás je viac :eek:. Tiež mám redakčný systém.
dragan.michal
22.05.09,13:52
neviem ako to maju ostatne redakcne systemy, musel by som sa na to pozriet. Kedze ja CMS (redakcny system nepouzivam). Ale myslim ze minimalne nadpisy by sa mali dat zmenit
jess
22.05.09,13:56
Ja som si vytvorila e-shop v joomle. Programovať neviem, takže tieto tvoje rady bohužiaľ aj tak neviem uplatniť.
dragan.michal
22.05.09,14:45
to nevadi,
zaklady Ti ukazem

popis stránky, title je ako nazov knihy





Nadpisy menis nasledovne:








do medzier dopln udaje, pricom na stranke by mali ist nadpisy za sebou od H1 po H6 podla dolezitosti
napr.:
H1 eshop bla bla bla
H2 elektorinka, bla bla bla
H3 pracky, biela technika
H4 popis vyrobku
H5 ostatné
H6 kontakty
dragan.michal
02.06.09,09:57
Tak nejaka ukazka SEO. Zacal com cca pre mesiacom a tu su vysledky z googla:

reklamná agentúra a poradenstvo 1.miesto (81 300 dalsich odkazov)
reklama na facebook 6. miesto (353 000 dalsich odkazov)
reklamná agentúra 53.miesto (260 000 dalsich odkazov)
reklama na internet 26.miesto (1 470 000 dalsich odkazov)

Viem, poviete si co je to byt 30, alebo 60. Ale podla mna je to dost dobre, za jeden mesiac sa dostat tak dopredu. Napriklad pri spojeni reklamná agentúra idem kazdy tyzden vyssie skoro o 10 pozicii.
Bastian
02.06.09,11:33
Tak nejaka ukazka SEO. Zacal com cca pre mesiacom a tu su vysledky z googla:

reklamná agentúra a poradenstvo 1.miesto (81 300 dalsich odkazov)
reklama na facebook 6. miesto (353 000 dalsich odkazov)
reklamná agentúra 53.miesto (260 000 dalsich odkazov)
reklama na internet 26.miesto (1 470 000 dalsich odkazov)

Viem, poviete si co je to byt 30, alebo 60. Ale podla mna je to dost dobre, za jeden mesiac sa dostat tak dopredu. Napriklad pri spojeni reklamná agentúra idem kazdy tyzden vyssie skoro o 10 pozicii.

Poopravuj si chyby na stránke. lebo to vyznie potom ako fušerina, keď tak vyzdvihuješ svoje schopnosti a kvality... Čo si myslíš, ako vnímajú tie chyby ľudia? Myslíš si, že ich presvedčíš textom v ktorom je tak veľa chýb? Nemáš ho tam tak veľa, tak by si to mohol mať v poriadku.

Trocha Ti pomôžem - v rýchlosti som to prebehol a všimol si tieto chyby:

V každej obore (v každom)

v neposlednom rade (predložku v si spoj pomocou   so slovom)

zahranicnú klientelu (č)

zviditeľlníme

V kombinácii a online (s online)

Desing a výroba

desing firemných aút

odráža naše predvedčenie a vieru v naše schopnosti.

Presvedčte sa o našich kvalitnýh službých

Vybraný partneri

Obrátte sa na nás (Obráťte)

Vážení návšetvník naše stránky

Chcete sa dozvedieť niečo z našej firmy? (o našej firme)

Inak to 1. miesto Ťa môže tešiť, ale pochybujem že niekto zadá takú dlhú 3-slovnú kombináciu. Na 2-3 slovové kombinácie nie je problém dostať stránku na prvé miesta.
dragan.michal
02.06.09,12:24
ja viem o tých chybách, meníme celý design stránky aj obsah stránky
Vlado.s
02.07.09,23:00
Tak, podľa mňa je tvoj web celkom pekný a prehľadný čiže to ľudí neodrádza. Jediné čo mi vadilo je, že v sekcii o nás nieje nič konkrétne písané o firme o tebe. Síce niesom nejaký analitik a pod, ale ja osobne sa bojím kupovať cez internetové obchody. Ale keď sa k tomu kroku odhodlám, tak chcem vedieť čo najviac o tej firme, že či majú kvalitný tovar, aký dovoz, do koľko hodín (dní) či zadarmo, atď.
K reklame. Ako som vyššie čítal, tak v tejto brandži je veľká konkurencia a práve preto musíš zaujať niéčím extra. Inzerovanie na facebooku, google adwords a etargete by mala byť samozrejmosťou. Ikeď som čítal, že sú to čiastočne šarlatáni, ale asi to niečo pomáha, keď sa o tom toľko kecá. Možno by si si mohol objednať letáky a s kamošmi ísť rozdávať po mesta, hádzať do schránok a proste dávať všade, kde sa len dá. A spraviť na prvý mesiac nejakú super neodoľatelnú akciu. To sme spravili aj my v salóne a síce sme prvý týždeň pracovali takmer zadarmo, tak na druhý týždeň sa nám vracajú ľudia aj so známimi. Hlavné je ale mať kvalitné služby. Myslím si, že Slovákov viac zaujíma kvalita než cena (aspoň mňa určite). Radšej nech tá telka stojí o 30EUR viac, ale dáš že dovoz po celej SR zadarmo do 24 hod. Držím ti palce

Súhlasím a len dopĺňam čo som ti už poslal aj na mail, ale aby to bolo aj pre ostatných a pekne po kope.

Zdravím Lukáš, dostal som sa na tvoju stránku z PORADY. Budem v blízkej budúcnosti kupovať novú telku a radšej dám zarobiť "známemu" poraďákovi ako niekomu cudziemu. Zatial som si nevybral, len mám taký postreh na vylepšenie vyhľadávania na tvojej stránke. Ja som človek, ktorý si najprv naštuduje o produkte, parametroch, na základe toho sa rozhodnem čo chcem a to hľadám na nete. Napríklad po štúdiu TV som sa rozhodol, že chcem HD LCD TV a teda ak hľadám tak si do vyhľadaváča zadám "HD LCD TV" a vyberám si. To na okraj, aby si si do popiskov (či ako sa tomu hovorí) zadal aj to ak to tam ešte nemáš. Po 2.: Privítal by som aj rozdelenie TV podľa uhlopriečok a či sú HD alebo HD ready. Mal by si to mať čo najjednoduchšie pre zákazníka. Stránku máš pekne graficky spracovanú, prehľadnú, len keď mi tam dalo všetky telky pokope, tak ma to dosť odradilo, že aj keď viem čo presne hľadám, tak sa musím "prehrabávať" cez všetky telky a pracne čítať ktorá je HD ktorá len ready, aká uhlopriečka... . Tak len toľko z mojej strany. Dúfam, že ti to pomôže.
specreo.com
14.08.09,22:28
michal, mohol by si este pozriet moj eshop? specreo.com velmi pekne dakujem
Dantess
02.11.09,19:44
Tak nejaka ukazka SEO. Zacal com cca pre mesiacom a tu su vysledky z googla:

reklamná agentúra a poradenstvo 1.miesto (81 300 dalsich odkazov)
reklama na facebook 6. miesto (353 000 dalsich odkazov)
reklamná agentúra 53.miesto (260 000 dalsich odkazov)
reklama na internet 26.miesto (1 470 000 dalsich odkazov)

Viem, poviete si co je to byt 30, alebo 60. Ale podla mna je to dost dobre, za jeden mesiac sa dostat tak dopredu. Napriklad pri spojeni reklamná agentúra idem kazdy tyzden vyssie skoro o 10 pozicii.
Tak vo fakture si mi uviedol teda som platil aj za SEO, no rad sem skopirujem vyroky mojho SEO konzultanta. Nieje jediny. Skontaktoval som viac firiem a každá jedna mi potvrdila, že moja stránka o SEO optimalizácii ani len nepočula, ale pokračuj v oblbovaní, to ti ide lepšie ako SEO ;-)