lucilali
11.05.09,13:16
Prosim o radu - mam prenajom bytu ako FO, prenajom na dobu urcitu (1.2.2009 - 31.8.2009), platba za februar, marec, april prisla, dna 30.4.2009 som neobdrzala platbu za maj 2009, dna 6.5.2009 ma najomnicka kontaktovala, ze chce dobrovolne odovzdat byt, byt odovzdany.
Zmluva o prenajme vsak dalej bezi, chcem sa teda opytat / mam pravo pytat od nej:
a) adekvatnu cast za maj 2009 + zmluvnu pokutu vo vyske 1 mesacneho najomneho a poplatkov spojenych s uzivanim bytu (uvedene v zmluve o prenajme),
b) pravo ziadat cely maj + zmluvnu pokutu, alebo:

c) zmluva bezi dalej - potom akym sposobom ju podla zakona vypovedat, ked musi najprv neuhradit 3 mesiace najom a nasledne bezi vypovedna lehota 3 mesiace, to skor zmluva zanikne. Ukoncit zmluvu pisomnou dohodou? Aku ciastku mam potom pravo ziadat? Je mozne nechat zmluvu bezat a ziadat az sumu do konca augusta, aj ked odovzdala byt? Byt dalej zatial neprenajmem.

dakujem za kazdu radu a venovany cas, prispevok som vlozila druhykrat, nakolko mi neprisla ziadna rada..
L
Lianka
11.05.09,11:24
lucilali, svoju otazku si zadala aj tu: http://www.porada.sk/t111286-prenajom-bytu.html

Nezadavaj tu istu temu dvakrat.

V pripade, ze chces svoju temu dostat opät dopredu, staci napisat posledny prispevok s textom: posuvam.
lucilali
11.05.09,11:29
ospravedlnujem sa a zaroven prosim o radu. skutocne, neviem, co s tym a potrebujem im minimalne zaslat vyzvu na platbu.. len v akom zmysle. dakujem