silviamb
14.05.09,03:20
Dobry den, kedze mi aktualne dochadzaju napady, chcem Vas poprosit o pomoc, napady, pripadne Vase skusenosti s e-shopom.
V decembri som spustila e-shop zamerany na znackove oblecenie a doplnky. Bola som cela nadsena, pretoze ten prvy mesiac bol nad moje ocakavania (vlastne som toho ani vela v prvy mesiac necakala). Tak som si si v duchu vravela, ze zaciatky su najtazsie a teraz to uz pojde len lepsie. No, a je maj a ja musim skonstatovat, ze aktualne je to u mna viac ako zufale:mee:. Uz druhy mesiac vyuzivam adwords, navstevnost sa mi sice super zvysila, lenze predaj z toho je nula bodov. A tak aktualne neviem, kde hladat chybu - mam zle urobenu stranku? Je chyba v tovare? Ako su na tom ine e-shopy? Co e-shopy s podobnym zameranim? Budem velmi vdacna, ak mi pomozete s hladanim odpovedi na tieto otazky, pripadne ak sa podelite o know how ako ste rozbehli Vy ten Vas e-shop a co Vam najviac pomohlo, pripadne coho sa vyvarovat. Dakujem krasne za Vase nazory a rady.
Martin Mocko
14.05.09,04:34
..asi sa budeš musieť vyhovoriť na krízu..
Musíš si uvedomiť, že kríza je medializovaná čim ďalej tým viac. Je to reťazová reakcia - firmy siahli zamestnancom na odmeny a prémie, prestali sa vyplácať 13-14 mzdy a veľa ľudí dokonca prišlo o prácu. Netreba sa čudovať, že ľudia si začali uvedomovať zložitosť situácie a začali naozaj šetriť a kupujú naozaj iba nevyhnutné veci pre život.
Pred pár dňami som sa o tom bavil s bratom, ktorý žije v USA. Povedal mi, že tam kríza skôr začala a vyzerá to tak, že i skôr skončí ako v Európe. Taktiež nezabudol pripomenúť, že tam predajcovia veľmi účinne zareagovali na znížený dopyt rapídnym znížením cien. Spotrebitelia začali zase nakupovať v pôvodnom tempe v hesle "No nekúp to za takú cenu" a trh sa začína stabilizovať...
To je možno niečo, čo chýba európskemu trhu. Firmy zatiaľ nie sú ochotné upustiť od svojich marží...uvidíme dokedy.
Filip Glasa
14.05.09,07:17
V prvom rade internet dobre funguje na od jesene do zimy, čiže v mesiacoch keď ľudia neradi chodia von.
V druhom rade máš hodne sezónny eshop (oblecenie, doplnky).
A po tretie začínala si v najlepšom mesiaci, vo vianočnom decembri. Takže ten pokles by si mala - kríza nekríza.
Nehovoriac o tom, že sa určite zvýšila aj konkurencia.
Lianka
14.05.09,15:13
silviamb
17.05.09,01:28
Dakujem za Vase prispevky. Kedze nechcem sediet so zalozenymi rukami a plakat nad krizou, tak hladam nejake sposoby "prezitia" a viac hlav, viac rozumu. Aj ked neviem, ako mi unikla tema Dobra rada nad zlato. Aj som rozmyslala o tom, ze poradakom dam zlavu, len neviem, ako to tu napisat, aby to nebola neziaduca reklama na zaklade ktorej ma tu niekto zrusi. Tak mi este prosim poradte mudre hlavicky :-) Dakujem
Filip Glasa
17.05.09,14:16
ten adwords - máš dobre nastavený, tak aby si nemal zbytočne veľa preklikov a žiadne objednávky? Skús si k tomu preštudovať nejaké články.

objednávanie - maximálne zjednoduš proces objednania: aj bez registrácie a cez jednoduchý formulár so zadaním údajov k objednávke.

ďalší tovar - jeden eshop už si zvládla, tak kľudne môžeš rozmýšľať nad ďalším tovarom a eshopom. Časovo to bude narovnako - každá objednávka bude trvať približne rovnako dlho, ale prinajhoršom urobíš 2x malú tržbu namiesto jednej malej. Najlepšie ak by si našla niečo ďalšie čo dodávajú už aj tvoji terajší dodávatelia.

katalógy - si vo všetkých katalógoch a katalógoch eshopov? Mne chodí aj malých katalógov celkom dosť návštevníkov.

porovnávače tovarov - treba síce doprogramovať prenosy, ale tiež ti to privedie nejakých zákazníkov.

Blog, web, fórum atď. - skús vymyslieť tému o ktorej by si urobila zaujímavý blog, alebo diskusiu. Na tomto webe by si si robila reklamu, alebo by mohol byť aj súčasťou eshopu.

Dodávatelia - rozširuj sortiment aj v textile a hľadaj lacnejších dodávateľov.

SEO - naštuduj si niečo o optimalizácii pre vyhľadávače - ak už si v tom niečo nepodnikla.

Zľavy, znižovanie cien atď. - pokiaľ nemáš nejaké úžasné marže oproti konkurencii, tak tomuto sa zatiaľ vyhni. S cenou hýb dole len vtedy, ak nájdeš výhodnejších dodávateľov. Inak zistíš, že síce predávaš viac, ale hrubý zisk je nižší.
silviamb
18.05.09,11:27
[QUOTE=Filip Glasa;1045030]ten adwords - máš dobre nastavený, tak aby si nemal zbytočne veľa preklikov a žiadne objednávky? Skús si k tomu preštudovať nejaké články.

Este otazka k adwords u internetovych predajcov - snazim sa ho stale "vyladit" ale len tak pre porovnanie by ma zaujimalo, ake mate skore pocet znazorneni reklamy - pocet preklikov - objednavky - ja som zatial z adwords objednavku nemala, tak nech ma motivujete :-)
Filip Glasa
19.05.09,10:25
ja adwords nepoužívam, len viem že to nie je sranda doladiť, tak aby to aj predávalo.
dragan.michal
19.05.09,13:55
osobne by som rozlisoval reklamu PPC a kontextovú reklamu.

Clovek co pride z vyhladavaca hlada nieco konretne a ked to nenajde tak odide.
Pri kontextovej reklame clovek ide na stranku pricom este nevie presne co chce. Ale vacsinou nakupi.
Skus si spravit viac reklamných textov, osobitne na jeden druh oblecenie, jeden na druhy a podobne + jeden univerzalny.

Dalej suhlasim S Filipom. Vezmi si taky TopShop. Na internete zvolili uplne nieco nove. Posielaju newstelery o zdravi a podobne, pricom vzdy tam najdes nejaky ich vyrobok. Urcite si aspon ludia sponu ked nieco budu potrebovat na TEba.

Meta tagy mas vyplnene? ako title, keywords, description a podobne?

Co sa týka zlavy pre Poradakov, skus kontakty cez reklamu. Mozno nieco take vyuziju
Filip Glasa
28.05.09,11:52
silviamb
28.05.09,15:24
bezplatné semináre o Adsense:
http://www.google.sk/intl/sk/adwords/webinars/index.html

Dakujem - nejde mi pridat bod, tak aspon takto;)