536234
16.05.09,09:42
Zdravím Vás poraďáci, ono sa to zdá, však je to len pes, ale je to vlčiak, intenzita hluku je fakt dosť silná, vieme stačí zavolať a políciu, chceme anonymne a čo sa bude potom diať? Dohováranie sme vylúčili., ako si s takýmto človekom-podnikateľom poradiť, ked mu to ešte nedošlo, že pes obťažuje svojim brechaním ľudí................. ďakujeme
kaco11
16.05.09,07:45
anonymne mu hod kazdy vecer kusok masa s tabletkou na spanie;)
536234
16.05.09,19:40
o.k.,.... a priznám sa také niečo, ale bez tabletky bolo, teraz mi skúste niečo vážnejšieho. d.
arizona
17.05.09,09:01
Každý pes šteká a breše. Niektorý menej, niektorý viac...

Iný spôsob neexistuje, jedine si zvyknúť. Žiaden zákon nezakazuje vlastniť psa. Obmedzenia môžu byť napr. v panelákoch, ale aj tam to často nepomáha.
Ale k dedine proste pes patrí :rolleyes:
Moji susedia tiež majú dvoch veľkých psov, ktorí občas v noci štekajú. A priamo pod oknom do spálne:mad:. Čo narobím ? Zakážem ich susedom mať? Bolo by to nezmyselné a zbytočné.
Keď nepomáha vankúš na ušiach, tak ich okríknem cez okno nech sú ticho. Našťastie poslúchnu:D:);)
Kazu
17.05.09,09:15
Keď je to až daľší sused, tak to si veľmi neporadíš. Keby bol hneď za plotom, stačí ho obliať vodou a on sa odučí. Mám to vyskúšané. Moji rodičia sú obidvaja po infarkte a kým ešte bývali vo svojom dome tak mali problém s brechajúcimi psami. /Zaujímavé, že ak brechal ich pes, to im nevadilo:---/. Susedia mali cca 4m od okna ich spálne dvoch psov a tí s tým našim celé noci súťažili. Tak som ich svorne všetkých oblievala vodou. Pre vlastnú bezpečnosť boli potom zalezení v búde a tam ich brechanie až tak veľmi nebavilo.:D
Ajuška
17.05.09,09:34
... Mám to vyskúšané...:D
mimotemy...Zuzii... je problém s ktorým si Ty neporadíš?...;):D...
Kazu
17.05.09,10:09
mimotemy...Zuzii... je problém s ktorým si Ty neporadíš?...;):D...

To vieš, na kopaniciach je tvrdý život :D:D:D .....a žandári ďaleko :---
misoft
17.05.09,18:05
Menšie technické riešenie :D: kúp si v chovateľských potrebách píšťalku na psov - ultrazvukovú (ty ju nepočuješ, pes áno), nejaký zdroj nepretržitého vzduchu a spusť to, keď "havinko" sa zvukovo prejavuje. Zaručujem, že ten pes sa z toho zaručene zblázni. Bude síce vyvádzať ešte viacej (možno ho potom aj majiteľ sám odprace), no keď jednú noc mu nedáš "dávku" ultrazvuku, možno bude ticho.
536234
17.05.09,19:01
díky, všetky sú poučné, aj oblievačka, aj tá píšťalka + tabletka na spanie,........... a my sme presto čakali, také niečo že" policajt majiteľovi určí, že pes musí byť v nočných hodinách na mieste kde, počuteľnosť nebude tak silná, ale máte pravdu treba sa s problémom pohrať..... d. hneď bude svet krajší...........
arizona
17.05.09,19:17
díky, všetky sú poučné, aj oblievačka, aj tá píšťalka + tabletka na spanie,........... a my sme presto čakali, také niečo že" policajt majiteľovi určí, že pes musí byť v nočných hodinách na mieste kde, počuteľnosť nebude tak silná, ale máte pravdu treba sa s problémom pohrať..... d. hneď bude svet krajší...........
:D:D to by policajti museli riešiť 99% (majiteľov) psov...vieš si to predstaviť v praxi?:eek::D

...ale páči sa mi Tvoj zmysel pre humor:D
durisovad
17.05.09,19:55
Viem, ze to moze byt neprijemne, ale treba si uvedomit, ze keby to bol slavik, tak by spieval. Ale ze je to pes, tak steka.
Myslim, ze keby bol na dvore alebo na ulici klud, pes by nemal dovod stekat. Takto upozornuje, ze sa deje nieco nezvycajne a reaguje na to. Nas pes upozornuje napr. na lasicu, zabu alebo opitych ludi, ktori idu po ulici.
536234
25.05.09,06:43
ahojte poraďáci, chceli sme Vám uviesť, že všetci radíte v smere " pohodička o nič nejde", ale ono je to opak je to vážny problém, inak by sme nepísali do porady, prosím poraďte, vidím, že políciu volať ste nikto ani nespomenul...... vďaka
iriska
25.05.09,07:11
Ako v inej téme tu bolo riešené zvonenie kostolných zvonov, tu je riešené štekanie psa.. Ja napríklad zaspím aj keď mi bude okolo hlavy každých 5 minút prechádzať vlak...
Tiež som si všimla, že starší ľudia alebo ľudia, ktorí žijú dlhšie sami sú náchylní na takéto zvuky a sú schopní aj celý deň nadávať susedom, že ich deti "vrieskajú" pod oknom (pritom sa len občas prevezú popod to okno na bicykli). Aj ľudia, ktorí sa presťahujú z paneláku na dedinu sa ohradia 3m múrom a vyrúbu stromy na dvore, aby nemuseli vidieť susedov a fuj, to hrozné lístie a to blato, čo je na trávniku a susedov kohút tak strašne kikiríka a ten rev vtákov... atď...
Takže možno policajti by pomohli, ale aby si potom ten sused z pomsty nedoniesol ešte jedného vlčiaka... možno len z dôvodu, že nemá pochopenie ako môže niekomu vadiť štekot psa.
Chobot
25.05.09,09:01
ahojte poraďáci, chceli sme Vám uviesť, že všetci radíte v smere " pohodička o nič nejde", ale ono je to opak je to vážny problém, inak by sme nepísali do porady, prosím poraďte, vidím, že políciu volať ste nikto ani nespomenul...... vďaka

Tu ide o medziľudské vzťahy, z pohľadu legislatívy nie je veľa čo poradiť. To, že občas štekne nejaký pes a niekomu to vadí, kvôli tomu nebudú zákonodarci prijímať zákon o štekaní psov.

Existujú všeobecné obecné nariadenia o dodržiavaní nočného kľudu. Pokiaľ ten štekot psa prekračuje povolenú hranicu hluku pre tento nočný čas, tak môže byť prikázané majiteľovi urobiť nejaké opatrenia napr. (uzatvorenie psa v noci do búdy, aby hluk z nej vychádzajúci bol v "norme"). Ak hranicu hluku štekot neprekračuje, tak nič neporušuje a to, že niekomu vadí akýkoľvek hluk si bude musieť riešiť vo vlastnej réžii (zvukotesné okná, štuple do uší, odsťahovanie sa na Aljašku,...).
kaupke
25.05.09,09:19
ahojte poraďáci, chceli sme Vám uviesť, že všetci radíte v smere " pohodička o nič nejde", ale ono je to opak je to vážny problém, inak by sme nepísali do porady, prosím poraďte, vidím, že políciu volať ste nikto ani nespomenul...... vďaka
Ja patrím medzi tých , čo majú takého psa , len šteká a šteká na všetko , čo sa pohne , niekedy mám dojem , že už aj na vietor . Trápi ma to , a čakám kedy mu susedia prehodia cez plot kostičku s arzénom . Už sme skúšali všeličo , ale nič nepomáha ! Je to vlčiak a nechápem , že on nechápe , veď vlčiaky sú inteligentné .
tutiola
25.05.09,09:26
Viem ake nepríjemne to je. Bývala som v bytovke a pod oknami sme mali rodinné domy. V jednom dvore mali dobrmana a ten štekal deň a noc a nikto z toho domu psa ani neokríkol. Bývam v rodinnom dome a tiež mám psa, ktorý mi lezie na nervy, lebo breše na všetko - vrabce, včely, sliepky, mačka, iný pes, opitý človek...... dllllllhý zoznam. Ale v noci, keď je na ulici kľud aj naš pes prespí bez štekotu. Nie raz vyletím z postele a zisťujem čo sa deje, keď breše. Na dedine je veľa psov a keď začne jeden..............
Čo sa dá s tým robiť? Jedine zmárniť psov, alebo rušiteľov psov. Ak ich zatvoríte do búdy, tak vám budú kňučať a tak by som mohla pokračovať. Sliepky kotkodákajú, kohuty kikiríkajú, husy gágajú, kto chová vtáky ttie tiež vyrušujú - čo s tým? Ako tomu zabrániť? Ale najviac by ma zaujímalo, aké rriešenie by ste očakávali od policajtov. Posadíme ku každému psu jedného policajta, aby preveril prečo pes breše? Nechcem, aby to vyznelo ako výsmech, alebo zľahčovanie, len aby sme sa nad tým všetkým zamysleli.
Hepi
25.05.09,09:55
Podľa mňa sa s tým nedá vôbec nič robiť. Máme tiež psa, ale nedá si povedať. Keď už veľmi lezie na nervy, vyjdem na dvor, zarevem na neho a čo myslíte, čo urobí? Zalezie, ja zaleziem tiež a on zasa vylezie a pokračuje si vo svojom štekaní. Takže to väčšinou vzdám.
comodo
25.05.09,10:20
Hovori sa aky pan , taky pes. Niekedy vsak plati, ze pan je hlupejsi nez pes , kedze mu navadi, ze pes si nevie zavriet papulu a treba ho ucit moresu. Ak nas pes stekal "na nic", vzdy sa dal utisit dohovorom. Sused ma psa, ani nevieme ze ho ma ale dalsi ma vlciacicu a ta ked zacane naprestane. Tu nepomoze nic ine iba ochutena klobasa. Obom :-)
Bionda
25.05.09,10:43
Ak má pes aj cez deň dostatok činnosti , v noci bez príčiny nezvykne štekať. Iba ak si je istý, že pánička vyláka von sa pozrieť , aký je jeho " PSíK" opustený a smutný :D:D .
Naša teriérka tá sa ide zblázniť ak niekto zastane pred naším plotom a napr. si hrabe v taške, alebo napravuje topánku- ale na to ten pes slúži, aby strážil :) sused " načierno" predáva krb. vložky a spravil si v tom dome prechodný sklad, vláči tam kade- koho a ja sa už ani nečudujem, že nášmu psovi to tak vadí.
Určite kvôli štekaniu by som nedala utratiť psa! a už vôbec nie na prianie suseda- iba ak by v nočných hodinách pred búdou sedával :D on miesto psa:D
Ako to tu už bolo napísané: dnes je to štekot a zvony, potom to budú kohúty , kravy, zanedlho bude vadiť aj vtáčí spev :eek: a to už potom sa môžeme sťažovať aj na vietor, lebo hlasno fučí :D:D:D- nejako začína chýbať tolerancia.........
comodo
25.05.09,16:37
nejako začína chýbať tolerancia.........

A co tolerancia majitela psa k susedom ? :(
Mozno to zavisi od rasy psa, ale pes ak sa mu majitel venuje dokaze pochopit co sa od neho chce. Ja som napr. jednemu stafordovi co mame v rodine a stale ma olizoval povedal, ze mu smrdi z huby a uz ani na mna nepozrie.
hanusvas
26.05.09,05:06
Po precitani prispevku od arizona sa mi otvoril nozik vo vrecku. Chudak prispievatel ktory trpi brechanim psa ziadal o radu, o pomoc a nasiel sa iny ktory miesto toho aby mu poradil mu cynicky oznamil, ze je jeho povinnostou trpiet dalej a ze to bude do budducna erste horsie. Pri minimalnej miere empatie, ak by som sa dokonca chcel vyhnut kritike postojov arizona, ocakaval by som od ludi s podobnymi postojmi minimalne mlcanie, ak uz nedokazu poradit a pomoct. A ak uz nemaju v sebe aspon tuto minimalnu mieru empatie tak uz to o psickaroch vypoveda dost...
katka
26.05.09,05:48
Nechcela som reagovať,ale po prečítaní príspevku od hanusvas mi už nedá.
Ja zase na rozdiel od Teba nechápem akú radu vôbec zadávateľ očakával.Tým,že sa niekdo rozhodne bývať v dome musí očakávať,že v susedných domoch budú mať aj psov.Na našej ulici je pes v každom dome,takže som sa tam sťahovala s vedomím,že bude aj štekot.Na jednom konci začne pes štekať a postupne sa pridajú všetci.Je to podľa mňa úplne normálne,že pes šteká a ešte keď je na dvore má k tomu kopu podnetov.
Neviem prečo by mali mlčať tí,krorí majú na vec iný názor,než aký by si si chcel prečítať. Jednoducho k psom patrí štekanie ,jeden šteká viac iný menej.
hanusvas
26.05.09,06:07
Porovnavat stebotanie vtakov s nocnym brechanim psa je hrubozrnna demagogia. Domaci psi nie su sucastou volnej prirody, a uz vuobec nie konske plemena, bojove plemena a pod. Domace psy su skor indikaciou psychologickeho profilu ich majitelov, presnejsie patopsychologickeho profilu. Existuje obciansky zakonnik, ktory napriek tomu ze je bezzuby mal ambiciu chranit obcanov pred obtazovanim od inych spoluobcanov od dosledkov ich bezdovodnej cinnosti. A ak uz taku iracionalnu cinnost nie je mozne uplne eliminovat, tak by aspon mala byt regulovana. Dalsi dovod preco porovnavanie stebotania vtakov s sialenym nocnym brechanim konskych psov je intenzita hluku, ktora je neporovnatelna. A naviac vaecsina zivocichov aspon v noci zmlkne. Problemom je, ze obciansky zakonnik je bezzuby plny deklaratornych prav a povinnosti a ze sudny system je nedostupny obycajnemu obcanovi s priemernym prijmom.
arizona
26.05.09,07:30
Každý pes šteká a breše. Niektorý menej, niektorý viac...

Iný spôsob neexistuje, jedine si zvyknúť. Žiaden zákon nezakazuje vlastniť psa. Obmedzenia môžu byť napr. v panelákoch, ale aj tam to často nepomáha.
Ale k dedine proste pes patrí :rolleyes:
Moji susedia tiež majú dvoch veľkých psov, ktorí občas v noci štekajú. A priamo pod oknom do spálne:mad:. Čo narobím ? Zakážem ich susedom mať? Bolo by to nezmyselné a zbytočné.
Keď nepomáha vankúš na ušiach, tak ich okríknem cez okno nech sú ticho. Našťastie poslúchnu:D:);)


Po precitani prispevku od arizona sa mi otvoril nozik vo vrecku. Chudak prispievatel ktory trpi brechanim psa ziadal o radu, o pomoc a nasiel sa iny ktory miesto toho aby mu poradil mu cynicky oznamil, ze je jeho povinnostou trpiet dalej a ze to bude do budducna erste horsie. Pri minimalnej miere empatie, ak by som sa dokonca chcel vyhnut kritike postojov arizona, ocakaval by som od ludi s podobnymi postojmi minimalne mlcanie, ak uz nedokazu poradit a pomoct. A ak uz nemaju v sebe aspon tuto minimalnu mieru empatie tak uz to o psickaroch vypoveda dost...
NechápemTvoju reakciu... neviem, čo na môjom príspevku považuješ za cynické:confused::rolleyes:,či nebodaj urážlivé!
Napísala som iba svoj názor na vec. Myslím, že reálny.
Vôbec som nemala snahu byť cynická,alebo vulgárna...

Čo som jej mala napísať? "Volaj policajtov pri každom štekote psa, pohádaj sa so všetkými susedmi, daj ich na súd, súď sa s nimi, lebo ich pes šteká ?"
Ved je to hlúposť! Čo by tým dosiahla? NIČ. Jedine nevraživosť susedov a "gúľanie očami" policajtov,keby im telefonovala " príďte prešetriť-susedom šteká pes".:eek::D

Stojím si za tým, čo som pôvodne napísala , že jej nič iné nezostáva, iba si to nevšímať a zvyknúť si...
Bud si človek nájde bývanie na samote,ďaleko od ľudí, alebo musí občas strpieť to, že u susedov je rušno. Niekto píli drevo, niekto má psa, niekto včas ráno štartuje auto, niekto má hlučné deti ,niekto potrebuje pokosiť trávu a pod.
Myslím, že tolerancia je veľakrát lepším riešením ako "ťahaním sa po súdoch".;):)
hanusvas
26.05.09,09:24
Tak prepac za moje ofenzivne vyjadrovanie. Asi som trochu prchky. Tym slovom cynicky som jednoducho myslel nedostatok empatie. Vies, zadavatel prispevku ocakaval radu ako z problemu von a nie konstatovanie, ze sa problem riesit neda a uz vuobec nie ze to dokonca za problem nepovazujes a ze prispievatel problem iba konstruuje. Tiez preto sa mi tam dostalo ono - cynicky. A nehnevaj sa, podobne ofenzivne vyjadrovanie za ake som sa ti ospravedlnil mas i ty. Nehnevaj sa, tvoje vyjadrenie - ved je to hlupost nezaklada dobre vychodisko na korektnu diskusiu.
Ja si vuobec nemyslim ze by to bola hlopost. Ak je nejake ustanovenie v obc. zakonniku ktoreho sa niekto pokusi dovolavat vuobec si nemyslim ze by to bola hlupost. Naopak, to ze ma problem s vymahanim ustanoveni, to je velky problem v tejto krajine.
A dalej, nehnevajj sa, ale tvoj prispevok je takmer prespikovany zavadzajucimi formulaciami - ...alebo musí občas strpieť to, že u susedov je rušno....Moja mila, ale pojem OBCAS urcite neznamena - noc co noc, niekedy den co den i noc co noc.
Dalej, miesas jablka s hruskami. Obcasne pilenie dreva, obcasne kosenie travy, krik hrajucich sa deti je prirodzena sucast zivota. Tam by som chapal poziadavku na strpenie. Ale tie psy, to je o niecom inom. To je iba konicek, hobby skupiny ludi, podobne ako jazda po poli na terennych motocykloch, a pod. To nemuozes porovnavat.
iriska
26.05.09,09:56
Chovanie psa na dedine by som nebrala ako hobby, ale ako nevyhnutnosť pri ochrane majetku.. Byt si môžeš zamknúť, ale ako zamkneš pletivo okolo celého dvora... Jedine ak si ho fakt ohradím 3m múrom... ozáááj, to by bolo aj riešenie toho hluku od všetkých susedov, ešte si tú ohradu zakryjem strechou ponad celý dvor a mám super pokoj.
katka
26.05.09,10:12
Práve som chcela napísať niečo v tom zmysle,že pes v dome nie je len hobby,ak je to vôbec takto možné charaktrizovať,pretože tam je úpne iný vzťah ako k štvorkolke a pod.....,že je to aj o ochrane majetku,čo v dnešnej dobe nieje vôbec zanedbateľný dôvod k rozhodnutiu vlastniť psa v dome,ale Iriska ma už predbehla.
Ale zaujímalo by ma aké riešenie by vlastne Hanusvas navrhoval,aby boli spokojné obe strany?! Aj vlastník psa aj sused.
iriska
26.05.09,10:27
Ja viem aké - odstrelil by mu psa a zaplatil alarm okolo celého domu a jedného veľkého plyšáka na pritúlenie.
Bionda
26.05.09,10:28
Ja si tiež nemyslím, že psy pri dome sú len hobby, pri dome slúžia na to , aby strážili. Skôr by tvoje tvrdenie platilo na psov žijúcich v panelákoch, kde celý deň strávia sami zavretí..... nie je ich málo, čo celý deň zavýjajú, lebo im je smutno. A kastovať ľudí podľa toho k akému plemenu a veľkosti psov inklinujú........
Argesívnejšie a štekavejšie sú vždy menšie a malé plemená a to je fakt.
Ja na mieste zadávateľky by som osobne zašla za majiteľom a skúsila sa s ním bez emócií a hnevu porozprávať.
Nechcem nikoho súdiť , ja sa vždy snažím byť objektívna, ale na základe vypočutia len jednej strany, je neobjektívne hodnotiť celú situáciu a stať sa sudcom pre niekoho koho si si nevypočul.
536234 nehnevaj sa na mňa, ale skúsenosti mi nedovolia, aby som sa úplne priklonila na tvoju stranu, nakoľko poznám ľudí, ktorým nikdy nič nebude dobré ( nevravím a ani si nedovolím tvrdiť, že sem patríš ty - nepoznám ťa) a darmo sa človek bude akokoľvek snažiť - nevyhovie. Až keď osobne neuspeješ, môžeš riešiť vec s čistým svedomím aj spôsobom cez obecný úrad - starostu, event. mestský úrad, políciu ..... ( daj šancu druhej strane, možno to vôbec nevníma tak ako ty, popýtaj sa aj ostatných susedov či to vnímajú ako ty.....).
Bionda
26.05.09,10:29
baby ste rýchle, než čosi napíšem , vyzerá to, že opisujem :D
hanusvas
26.05.09,11:02
Ale ja som si myslel, ze to riesenie je viac menej jasne. a toto plati obecne, nie iba pri chove psov. Kazdy by mal citlivo zvazovat ci svojim sposobom zivota neobtazuje susedov a spoluobcanov. Ak ano a je to sposobene cinnostami (stylom zivota), ktore nie su nevyhnutne mal by byt pripraveny niest dosledky za takuto svoju cinnost a to v prvom rade rusivy vplyv odstranit. V pripade psa neviem radit co sa da podninut (preto psa nemam...), ale urcite existuju riesenia - prenajat si koterec mimo obytnu zonu, psie hotely na noc, zatvarat psa do miestnosti v noci....co ja viem? Toto ale je starost majitela psa a nie toho kto je nim traumatizovany.
Ak by sa nedalo najst riesenie na urovni etickej, treba prikrocit k hladaniu riesenia na urovni zakonnej. Ako som uz niekolkokrat spomenul, treba pouzit Obc. zakonnik, kde su paragrafy, o ktore by sa dalo oprit. Problem je s dokaznym bremenom. Bolo by trebauskutocnit meranie hlucnosti a expertizu. Ak ma brechot charakter rusenia nicneho kludu a je dajem tomu v kombinacii s ...proste tato zakonna cesta by sa dala dalej rozvijat. Nie je to jednoduche. Kazdopadne som presvedceny, ze radu v tomto zmysle od Vas zadavatel prispevku ocakaval..a nie to, cim ste ho zasypali. Ak zlyha i zakonna cesta, existuje este tretia cesta - vynucovat toleranciu nasilim...Iba podotykam, ze vasa predstava, ze nocny hluk je prirodzena sucast zivota a ten kto chce zit (spat) bez hluku je nenormalny a mal by byt tolerantny k nocnemu hluku je scestna. Ja to ako vyzadovat tzv. toleranciu obcanov ktori chcu znizit nehodovost v obci obmedzenim rychlosti aut voci tym, ktori by obmedzenie rychlosti radi zrusili s tym ze taktne pomlcia nevysloveny argument, ze cena niekolkych stratenych zivotov 'je relativne nizka dan ...'.
Barbara
26.05.09,11:46
nemyslím si, že keď má niekto psa, tak iba preto ho má , aby mu chránil majetok. Ide aj o to, že sú ľudia, ktorí milujú psov a preto ich majú a sú ľudia, ktorí psov nenávidia a preto ich nemajú.
myslím si, že je to celé o tom.
Predsa pes je najvernejšie a najvďačnejšie stvorenie,ktoré poznám a je aj dobrý priateľ. Vycíti všetko, to či máte dobrú náladu, či ste smutný, a sa k Vám prítulí, keby chcel tým dať najavo, že cíti s Vami. V podstate je ako človek aj Vy na ňom vidíte, či je veselý, či je smutný a potrebuje, aby ste ho pohľadkali. aj pes má mimiku ako človek.
Keby vedeli rozprávať, tak by rozprávali, nakoľko nevedia rozprávať tak štekajú a tým vyjadrujú svoje city a dajú majiteľovi najavo, že niečo sa deje..

Dalo by sa povedať, že niektorí ľudia tiež štekajú........

Mimochodom, keby som bývala v rodinnom dome, tak by som tiež mala vlčiakov , a to preto, lebo ich milujem. Nakoľko bývame v paneláku, tak máme pudla. Napríklad keď nie sme doma a prídeme,tak nás víta štekotom a vieme, že preto šteká, lebo je šťastný, že sme už doma.
Podotykam, že nie je celý deň sám, aby si to niekto nevysvetlil špatne.

Prosím Vás nech toto nikto neberie osobne, to je iba čisto môj názor.
katka
26.05.09,11:51
Môžem k tomu napísať už asi len jedno. Som skutočne šťastná,že bývam na ulici tolerantných ľudí a štekajúcich psov..............
mirpo
26.05.09,12:13
nemyslím si, že keď má niekto psa, tak iba preto ho má , aby mu chránil majetok. Ide aj o to, že sú ľudia, ktorí milujú psov a preto ich majú a sú ľudia, ktorí psov nenávidia a preto ich nemajú.
myslím si, že je to celé o tom.
Predsa pes je najvernejšie a najvďačnejšie stvorenie,ktoré poznám a je aj dobrý priateľ. Vycíti všetko, to či máte dobrú náladu, či ste smutný, a sa k Vám prítulí, keby chcel tým dať najavo, že cíti s Vami. V podstate je ako človek aj Vy na ňom vidíte, či je veselý, či je smutný a potrebuje, aby ste ho pohľadkali. aj pes má mimiku ako človek.
Keby vedeli rozprávať, tak by rozprávali, nakoľko nevedia rozprávať tak štekajú a tým vyjadrujú svoje city a dajú majiteľovi najavo, že niečo sa deje..

Dalo by sa povedať, že niektorí ľudia tiež štekajú........

Citujem tú časť príspevku, s ktorou 100% súhlasím /lebo síce bývam v RD ale mám 2 kokrov nie vlčiakov:---:D/

Čo sa týka toho štekania, my sme obmedzili štekanie - kňučanie našej prvej haviny zaobstaraním tej druhej.
Včera v noci sa obe rozštekali - príčina... ježko. Dali nám jasne najavo, že na našom pozemku je votrelec :D
Sťažnosti na štekot psov na našej ulici nie sú, lebo skoro každý má psa a podaktorí nie jedného /vrátane nás/.

Čo sa týka zadanej otázky, skúsila by som sa pozhovárať s majiteľom psov, alebo zistiť, čo je príčinou štekania.
mimulik
27.05.09,14:05
Ale ja som si myslel, ze to riesenie je viac menej jasne. a toto plati obecne, nie iba pri chove psov. Kazdy by mal citlivo zvazovat ci svojim sposobom zivota neobtazuje susedov a spoluobcanov. Ak ano a je to sposobene cinnostami (stylom zivota), ktore nie su nevyhnutne mal by byt pripraveny niest dosledky za takuto svoju cinnost a to v prvom rade rusivy vplyv odstranit. V pripade psa neviem radit co sa da podninut (preto psa nemam...), ale urcite existuju riesenia - prenajat si koterec mimo obytnu zonu, psie hotely na noc, zatvarat psa do miestnosti v noci....co ja viem? Toto ale je starost majitela psa a nie toho kto je nim traumatizovany.
Ak by sa nedalo najst riesenie na urovni etickej, treba prikrocit k hladaniu riesenia na urovni zakonnej. Ako som uz niekolkokrat spomenul, treba pouzit Obc. zakonnik, kde su paragrafy, o ktore by sa dalo oprit. Problem je s dokaznym bremenom. Bolo by trebauskutocnit meranie hlucnosti a expertizu. Ak ma brechot charakter rusenia nicneho kludu a je dajem tomu v kombinacii s ...proste tato zakonna cesta by sa dala dalej rozvijat. Nie je to jednoduche. Kazdopadne som presvedceny, ze radu v tomto zmysle od Vas zadavatel prispevku ocakaval..a nie to, cim ste ho zasypali. Ak zlyha i zakonna cesta, existuje este tretia cesta - vynucovat toleranciu nasilim...Iba podotykam, ze vasa predstava, ze nocny hluk je prirodzena sucast zivota a ten kto chce zit (spat) bez hluku je nenormalny a mal by byt tolerantny k nocnemu hluku je scestna. Ja to ako vyzadovat tzv. toleranciu obcanov ktori chcu znizit nehodovost v obci obmedzenim rychlosti aut voci tym, ktori by obmedzenie rychlosti radi zrusili s tym ze taktne pomlcia nevysloveny argument, ze cena niekolkych stratenych zivotov 'je relativne nizka dan ...'.


No, keď existujú ľudia ako ty, a takí ľudia majú deti, nečudujem sa, keď je v správach každú chvíľu nejaká otrasná reportáž o krutých zábavkách na zvieratách:mad:

Ja psa nemám, ale viem, že každý kto má psa, berie ho ako súčasť rodiny a zatvárať ho na noc do hotelov, kotercov mimo obytnú zónu, to si hádam robíš srandu, nie?:eek: A ďalšia dobrá rada: NÁSILIE. Najprimitívnejší spôsob riešenia problému:mad:. Na našej ulici majú kokršpaniela, rozkošný psík, ale proste tiež stále šteká, ale je to pes, tak čo. Mám malú dcérku a keď spala či už cez deň alebo v noci, nikdy ju pes nezobudil. Takže keď chcem spať, spím, keď chcem, vždy si niečo nájdem.

Nočný hluk nie je nič zvláštne, možno ty žiješ niekde na samotke so svojím prístupom a toleranciou, ale napr. ja musím tolerovať nočné jazdy kamiónov, keď sa mi často trasú sklá na oknách, keď celé leto jazdia kombajny a tie sa presúvajú zásadne v noci, keď nám tu teraz budú celý ok lietať americké stíhačky celý deň....atď....čo mám podľa teba robiť, najlepšie by bolo posadiť sa k ceste a jedno po druhom tých kamionistov, kombajnistov, motorkárov odstrelovať, najlepšie riešenie, nie? Lebo zákonnou cestou by som si tu fakt nepomohla. A čo kohúti a sliepky na dedine? (lebo to zase vadí mne, ale tolerujem to). Tiež by si doporučil nejaký nočný hotelík?

A ešte jedna vec - porovnávať smrteľné nehody v dôsledku rýchlej jazdy v meste a brechanie psov, :eek::eek::eek: na brechot psa ešte nikto neumrel, ale na prirýchlu jazdu už doplatil nejeden človek životom. Treba trochu rozlišovať a vážiť voľbu argumentov.

A moja rada, tiež pohovoriť s majiteľom.
kuky969
28.05.09,06:45
Pozdravujem Vás
zaujímavá debata , v podstate každý ma svoju pravdu. Ja som mal psa 5 rokov krásneho leonbergra ,kludného, zastekal len uz ked sa fakt nieco dialo v blízkosti plota. Bol som velmi spokojný.Bohuzial ked sa nam narodilo prvé dieta manzelka sa velmi bála o "kontakt" medzi dietatom a psom a tak som ho daroval .
ALE chcem napisat nieco ine. V podstate ani velmi necakam radu ( aj ked by som bol velmi potešený).
Byvam v mestaskej casti rodinnych domov v Kosiaciach. Moja suseda hned za mojim plotom ma zriadenu chovnu stanicu v ktorej ma odhadom 20-30 psov (presny pocet nevie ani ona kedze je castejsie naliata v alkohole a do 30 uz asi aj zabudla pocitat) Ide do slova o biznys , z toho zije. To ci to ma zlegalizovane, ci plati dane a vsetky poplatky za psov ako ma neskumam,nezaujima ma to . Sedem rokov som jej trpel pravidelný ohromujúci denno-nočný brechot,zavýjanie a skučanie psov, smrad ktorý vzniká pri denno dennom varení tymto psom (bohužial tak ma umiestnenu zahradnu kuchynu ze smrad ide priamo na moju terasu kde v lete travime väcsinu casu) . Samozrejme vsade okolo su dalsi susedia ,ktorí to v minulosti riesili pravidelnými hádkami s ňou, hromdnými sťažnosťami, a pod. Ja kedze mam rad psov a dobre vztahy som s nou vychadzal relativne dobre - standartne. Na zaklade staznosti susedov boli u nej rôzne kontroly z veteriny, konstatovali nedostatocne podmienky pre zdravý rast psov, nedostatky v likvidácii trusu a pod. Skončilo to utratením niektorých psov , pokutou a pravidelnými kontrolami. Ale to nijak neriesi situáciu susedov.
Po narodení prvého dietata pred dvoma rokmi ale uz aj moj pohar trpezlivosti pretiekol. Najprv som to skusil slusne . Argumentoval som tym ze uz pred 7 rokmi jej bolo nariadené starostom mestskej casti zrusit chovnu stanicu a chovat max 3 psov s cim ona suhlasila ( mam pisomny zapis ) . Jej miera arogancie je ale natolko velka ze za 7 rokov s tym nic nespravila a ani nemala najmensiu snahu. Slubila mi ze sa bude snazit varit pre psov kazdy den skoro rano aby okolo 9 hod ,ked uz manzelka s 2 detmi ( na materskej)je na terase mala už navarené ,a smrad by mojej rodine neznizoval kvalitu zivota. Samozrejme ze to nedodrzuje a ked som jej to vcera pripomenul tak na mna vyskocila( odhadujem s 1,5 promile alkoholu v krvi) ze ona sa so mnou na nicom nedohodla. So vsetkymi susedmi vychadzam velmi dobre a nikdy s nikym som nemal ziadny konflikt( ved sa vraví ze dobrý sused lepsí ako rodina) ale v tomto okamihu som sa neudrzal a priserne som jej vynadal. Fakt strašne.
To sa stalo včera a ešte teraz som z toho "rozhodený".
Cize co stým.???? Samozrejme je tu obciansky zakonnik paragraf 127 , je tu moznost sudnej zaloby. Ale pri rychlosti konania nasich sudov je to na dlhe lakte, .... a vlastne co jej sud moze nariadit ???? . Zrusit chovnu stanicu celkom ???. Ak aj ano, som presvedceny ze vdaka svojej arogancii a v kombinacii s pravidelnou dennou davkou alkoholu to proste nespravi...ved z coho bude zit ,z coho bude zivit tri malolete deti ??????
A tak je tu dalsia otázka ...existuje v tejto veci vymožitelnost prava ???
.Kazda dobra rada draha v tejto situacii, ale budem rad ak niekoho nieco konstruktivne napadne a napise.
hanusvas
28.05.09,09:31
Evidentne si tu jeden z mala intelegentnych, ktori sa obsmietli okolo tejto temy. A teda vies pravdepodobne najlepsie aka je realita a ake su tvoje moznosti v nej. Nakoniec si to vlastne v tvojom prispevku i naznacil. Ak ako pises uz starosta, obecny urad, hygiena, zivnostensky urad, danovy urad, ochranari uz aktivitu vykazovali a bezuspesne, zostava sud, co v praxi znamena, cakat 2, alebo 5 rokov na vysledok. A potom asi poziadat exekutora ak vuobec bude rozsudok pozitivny. No, a ak mas v medzidobi cakania na sud cas a energiu, je mozne situaciu monitorovata zbierat pripadne dokazy ktorymi by sa dali reiniciovat nove aktivity vyssie vymenovanych institucii....s novymi dokazmi v ruke.
Je otrasne ze na takychto sialenych ludi nakoniec doplacaju tie zvierata, ktore za nic nemuozu. Tie zvierata, ktore nikto nechce sa vuobec nemali narodit, v tom je problem. Vztah tychto ludi k zvieratam je zvrhly. Oni sa nimi obklopuju predovsetkycm preto, ze su to jedine tvory, ktore su im podriadene a zavisle od nich. Tymto ludom sa nepodarilo obklopit ludmi, ktorych by dostali do podobneho postavenia a preto k tomu pouzili nestastne zvierata. Chyba zakon, ktory by zabezpecil, ze ak si niekto obstara domace zviera (pet) tak je povinny ho v dostojnosti doopatrovat az do jeho prirodzenej smrti.
wagner
28.05.09,10:52
AJ pes môjho suseda o dva domy ďalej v noci šteká. Tiež niekedy nemôžem spať, ale nejdem sa sťažovať, lebo aj môj pes kedysi v noci štekal. Teraz už nie, je starý a celú noc spí. Je hluchý, nič nepočuje, tak nemusí štekať. ALe beriem to ako prirodzenú vec. Pes keď šteká, tak asi má dôvod. Keď je toho veľa, zavriem okno a skôr zaspím. Tiež počujem hudbu, ktorá hrá pravidelne v sobotu vo vedľajšej dedine, lebo je tam zábava - samozrejme vonku. A čo pre mňa nebude hrať na zábave hudba? Tiež počujem odbíjanie hodín každú štvrť hodinu na kostole vo vedľajšej dedine. Priznám sa, že menovať by som mohla dlho. Ale viem, že žijem v civilizovanej spoločnosti, kde aj takéto zvuky sú bežné a normálne. Nerobme si problémy len za to, že si pes dovolí v noci zaštekať. Je to živý tvor ktorý má na štekanie právo aj v noci. Naučme sa tolerovať prejavy psa aj keď je to v noci a my chceme spať.
kuky969
28.05.09,12:16
V podstate sme trosku odbocili od primarneho ucelu - poradit-a skor uz len prezentujeme svoje nazory na danu temu. Nevadi ,vidime to inak aj preto ze kazdy je iny , kazdy ma inu zivotnu skusenost s danym problemom a je v inej zivotnej situácii.Ak by niekto pracoval na smeny trebars v US Steele( kde taka nocna da fakt zabrat) ako tavic pri vysokej peci , od jeho prijmu zavisi existencia celej rodiny, tak sa fakt potrebuje vyspat pred nocnou. No a ked mu v zahrade 23 hodin denne zavyja susedov pes tak urcite vysmeje toho kto ho vyzyva k tolerancii a prirovnava to k odbijaniu hodin na vezi .Zase clovek - milovnik psov- ktoreho najvecsi denny problem je ci jeho psy maju spravnu dlzku strihu srsti sa dokaze cez niejake nocne stekanie v pohode preniest.
Osobne si myslim ze laska k zvieratam je sice pekna vec ale clovek ,jeho rodina , klud relax a pohoda by mali byt na prvom mieste. A preto ak ma niekto psa ktoreho stekanie evidentne a vo velkej miere znizuje kvalitu zivota susedom ,tak je jeho psiou povinnostou spravit vsetko pre napravu danej situacie . Okrem lasky k zvieratam existuje este aj nieco take ako "laska k bliznemu" a ako som napisal aspon pre mna je predsa len clovek na prvom mieste. No ale na to co je " evidentna a velka miera znizenej kvality zivota" mame kazdy iny nazor a to je jadrom problemu.
Podla mna skutocne rada tak aby ostali vsetci spokojní v danom právnom systéme Slovenska neexistuje . Je to cele o komunikacii,ochote a tolerancii ludi navzajom. Zaraza ma ze ale neexistuje pravne upravena takato skutocnost ze pokial si doma zriadim chovnu stanicu slonov (samozrejme prehanam)a tyto budu v kuse vyhravat na trumpety a hlucne sa prejavovat ,cele to postavim na odôvodnení ze som milovník zvierat a slonov speciálne ,tak mi nikto nic nemoze. Nazlostenym susedom budem cez plot ukazovat transparenty s napisom aby sme sa vsetci naucili tolerovat prejavy tychto zvierat a to ze sused sa rano musí vyspaný a odychnutý postavit pred sustruh vo fabrike aby uzivil svoju rodinu ma uz nezaujima. Cize ako to riesit ???? zobrat spravodlivost do vlastnych ruk????? ..... Ale to uz nie sme v pravnom state ... a zlo plodi stale len zlo
hanusvas
28.05.09,12:30
Dovolil by som si podotknut, ze prekrucovat zmysel tejto debaty nie je korektne. Tato debata nie je namierena proti prirodzenym prejavom psov. Kazdy vie, ze pes je iba zviera. Oredmetom debaty su majitelia psov, ktori su za vsetky dosledky zodpovedni. Dovolil by som sa pohorsit nad poznamkou : naucme sa tolerovat....! Pri najlepsej voli, ak ja musim vstavat denno-denne o 5:00 aby som sa dostal na 6:00 a kvoli stekotu sa nevyspim a zaspavam potom pri stroji na co sa mi sef vyhraza vyhadzovom. Tak vobec necchapem preco by som to mal byt ja, kto sa ma stat tolerantnym. A ani ma nenapadne spavat v lete pri 20 stupnovych nociach pri zatvorenom okne. Co je to za nezmyselnu poziadavku?
536234
29.05.09,08:11
Ja si tiež nemyslím, že psy pri dome sú len hobby, pri dome slúžia na to , aby strážili. Skôr by tvoje tvrdenie platilo na psov žijúcich v panelákoch, kde celý deň strávia sami zavretí..... nie je ich málo, čo celý deň zavýjajú, lebo im je smutno. A kastovať ľudí podľa toho k akému plemenu a veľkosti psov inklinujú........
Argesívnejšie a štekavejšie sú vždy menšie a malé plemená a to je fakt.
Ja na mieste zadávateľky by som osobne zašla za majiteľom a skúsila sa s ním bez emócií a hnevu porozprávať.
Nechcem nikoho súdiť , ja sa vždy snažím byť objektívna, ale na základe vypočutia len jednej strany, je neobjektívne hodnotiť celú situáciu a stať sa sudcom pre niekoho koho si si nevypočul.
536234 nehnevaj sa na mňa, ale skúsenosti mi nedovolia, aby som sa úplne priklonila na tvoju stranu, nakoľko poznám ľudí, ktorým nikdy nič nebude dobré ( nevravím a ani si nedovolím tvrdiť, že sem patríš ty - nepoznám ťa) a darmo sa človek bude akokoľvek snažiť - nevyhovie. Až keď osobne neuspeješ, môžeš riešiť vec s čistým svedomím aj spôsobom cez obecný úrad - starostu, event. mestský úrad, políciu ..... ( daj šancu druhej strane, možno to vôbec nevníma tak ako ty, popýtaj sa aj ostatných susedov či to vnímajú ako ty.....).
možno fakt prehodnotíme situáciu pohovoriť si s majiteľom................ aj ked sme tu v zadaní úplne vylúčili.....
536234
29.05.09,08:25
V podstate sme trosku odbocili od primarneho ucelu - poradit-a skor uz len prezentujeme svoje nazory na danu temu. Nevadi ,vidime to inak aj preto ze kazdy je iny , kazdy ma inu zivotnu skusenost s danym problemom a je v inej zivotnej situácii.Ak by niekto pracoval na smeny trebars v US Steele( kde taka nocna da fakt zabrat) ako tavic pri vysokej peci , od jeho prijmu zavisi existencia celej rodiny, tak sa fakt potrebuje vyspat pred nocnou. No a ked mu v zahrade 23 hodin denne zavyja susedov pes tak urcite vysmeje toho kto ho vyzyva k tolerancii a prirovnava to k odbijaniu hodin na vezi .Zase clovek - milovnik psov- ktoreho najvecsi denny problem je ci jeho psy maju spravnu dlzku strihu srsti sa dokaze cez niejake nocne stekanie v pohode preniest.
Osobne si myslim ze laska k zvieratam je sice pekna vec ale clovek ,jeho rodina , klud relax a pohoda by mali byt na prvom mieste. A preto ak ma niekto psa ktoreho stekanie evidentne a vo velkej miere znizuje kvalitu zivota susedom ,tak je jeho psiou povinnostou spravit vsetko pre napravu danej situacie . Okrem lasky k zvieratam existuje este aj nieco take ako "laska k bliznemu" a ako som napisal aspon pre mna je predsa len clovek na prvom mieste. No ale na to co je " evidentna a velka miera znizenej kvality zivota" mame kazdy iny nazor a to je jadrom problemu.
Podla mna skutocne rada tak aby ostali vsetci spokojní v danom právnom systéme Slovenska neexistuje . Je to cele o komunikacii,ochote a tolerancii ludi navzajom. Zaraza ma ze ale neexistuje pravne upravena takato skutocnost ze pokial si doma zriadim chovnu stanicu slonov (samozrejme prehanam)a tyto budu v kuse vyhravat na trumpety a hlucne sa prejavovat ,cele to postavim na odôvodnení ze som milovník zvierat a slonov speciálne ,tak mi nikto nic nemoze. Nazlostenym susedom budem cez plot ukazovat transparenty s napisom aby sme sa vsetci naucili tolerovat prejavy tychto zvierat a to ze sused sa rano musí vyspaný a odychnutý postavit pred sustruh vo fabrike aby uzivil svoju rodinu ma uz nezaujima. Cize ako to riesit ???? zobrat spravodlivost do vlastnych ruk????? ..... Ale to uz nie sme v pravnom state ... a zlo plodi stale len zlo
ak zlyháva komunikácia s dotyčnou osobou- a u Teba hej, volaj každý večer- noc políciu- hovory sú nahrávané a mestská samospráva to musí riešiť ak je hovorov viac....... a možno sa veci pohnú...... prajem úspech! po toľkých rokoch si ho zaslúžite!
536234
29.05.09,09:03
Zdravím Vás poraďáci, priznám sa takýto záujem o túto tému sme nečakali. Väčšina z Vás ste písali- "nič iné nezostáva len tolerovať a zvyknúť si" zľahčili
ste tému, riešili zbytočné zrovnávanie brechot vlčice s - kohút, kravy, vrabce, sliepky, vietor.... atď. Áno ako si sme si na Slovensku zvykli, že porušovanie nočného kľudu sa stáva samozrejmosťou a spoliehame sa na tú tolerantnosť a potom sa môžme čudovať koľko srdcových chorôb pribúda, koľko psychických porúch je a koľko mladých ľudí zomiera, áno aj toto sú veci, ktoré prispievajú k takýmto negatívam, ak budeme ľahostajní k " nočnému kľudu" Uvedené sme trocha odbočili od danej témy, ale súvisí s ňou. hanuvas chcel pomôcť na danú tému, spomenul občiansky zákonník a paragrafy, podobne ako Chobot- existujú všeobecné obecné nariadenia pre dodržiavanie nočného kľudu- môžem o ne poprostiť? V prinajmenšom skreslila problém Bionda a Arizona, Mimulík to vyriešil ako ochranca zvierat /ale tu potrebuje pomôcť človek/- "zatvárať na noc psa do kotercov- si robíš srandu?" Naopak je to riešenie u takéhoto psa. Oceňujem Kaupke poukázal vlastné na genetiku na túto rasu- vlcica- breše na všetko a comado napísal " sused má psa, ani o ňom neviem a ďalší má vlčicu a tá ked začne- neprestane"., a chápeten ktorý to pozná, aký je ďeň po takejto prebdenej noci! Takže poraďáci, sme ľudia od toho aby sme si pomáhali--- tak nech sa nám to darí !
Chobot
29.05.09,12:54
Chobot- existujú všeobecné obecné nariadenia pre dodržiavanie nočného kľudu- môžem o ne poprostiť? !

Záleží od toho, z ktorého si mesta. Každá samospráva si vydáva vlastné VZN, takže pozri na stránke svojej obce, aké VZN vydala. (Napr. mestská časť Petržalka v BA o nočnom kľude pojednáva vo VZN č. 1/2001 (http://www.petrzalka.sk/index.php?id_menu=44242&module_action__103730__id_vzn=5187&module_action__103730__year=2001#m_103730))

Inak existuje aj vyššia legislatíva, bohužiaľ zákony, na ktoré som odkazoval tu (http://www.porada.sk/333722-post12.html), sa už niektoré zrušili. ALe ten sadzobník pokút je stále platný.

Našiel som pokračovateľov tých zákonov, napr. Vyhlášku Min. Zdravotníctva č. 549/2007 o prípustných hodnotách hluku, len som tam nenašiel údaj, čo sa považuje za dennú, večernú a čo za nočnú hodinu.

Tak si to pozri.
Bionda
29.05.09,13:27
Zdravím Vás poraďáci, priznám sa takýto záujem o túto tému sme nečakali. Väčšina z Vás ste písali- "nič iné nezostáva len tolerovať a zvyknúť si" zľahčili
ste tému, riešili zbytočné zrovnávanie brechot vlčice s - kohút, kravy, vrabce, sliepky, vietor.... atď. Áno ako si sme si na Slovensku zvykli, že porušovanie nočného kľudu sa stáva samozrejmosťou a spoliehame sa na tú tolerantnosť a potom sa môžme čudovať koľko srdcových chorôb pribúda, koľko psychických porúch je a koľko mladých ľudí zomiera, áno aj toto sú veci, ktoré prispievajú k takýmto negatívam, ak budeme ľahostajní k " nočnému kľudu" Uvedené sme trocha odbočili od danej témy, ale súvisí s ňou. hanuvas chcel pomôcť na danú tému, spomenul občiansky zákonník a paragrafy, podobne ako Chobot- existujú všeobecné obecné nariadenia pre dodržiavanie nočného kľudu- môžem o ne poprostiť? V prinajmenšom skreslila problém Bionda a Arizona, Mimulík to vyriešil ako ochranca zvierat /ale tu potrebuje pomôcť človek/- "zatvárať na noc psa do kotercov- si robíš srandu?" Naopak je to riešenie u takéhoto psa. Oceňujem Kaupke poukázal vlastné na genetiku na túto rasu- vlcica- breše na všetko a comado napísal " sused má psa, ani o ňom neviem a ďalší má vlčicu a tá ked začne- neprestane"., a chápeten ktorý to pozná, aký je ďeň po takejto prebdenej noci! Takže poraďáci, sme ľudia od toho aby sme si pomáhali--- tak nech sa nám to darí !

Osobne nechápem, v čom som skreslila situáciu? Napísala som príspevok objektívne ( bez zaujatosti voči ktorejkoľvek strane a aj väčšina sa o to snažila) a stojím si za tým, že treba zájsť za majiteľom ( neskúsila si? ak nie, treba skúsiť sa porozprávať- neodsúdiť to už vopred na neúspech ). Bohužiaľ poznám ľudí, ktorí patria do skupiny "chronickí sťažovatelia" - ja nevravím , že sem patríš ty, lebo ťa nepoznám, rovnako nemôže nikto z nás objektívne(!) posúdiť celú situáciu, nakoľko nikto z nás nie je na mieste, aby to posúdil a preto to nemáme právo ani odsúdiť!
Ak neuspeješ s majiteľom ,treba ísť na obecný úrad. Snažiť sa riešiť veci anonymne je absurdné- v mojom ponímaní. Ak ma niečo trápi, budem to riešiť priamo.
536234
17.08.09,17:41
zdravím kuky 969.... chcem sa spýtať po dlhšej dobe ,,ako sa u Vás vyriešila,,resp. nevyriešila situácia so susedkou a tými psami,,,čo bolo neriešiteľné,,,ako si žijete dnes? dakujem
avonka1
17.08.09,20:45
Tak táto téma bola pre mňa aktuálna minulý rok v lete, keď retriever z asi 30m vzdialenej záhrady, resp. z dvora, pravidelne okolo pol tretej nadránom spustil rev. A vraj retriever nešteká!!! Bývam v doline, takže sa to tu fantasticky ozývalo. Sprvu som zatvárala okná, čo moja polovička vzápätí otvárala a tak sme mali hádky noc čo noc. Počas takejto prebdenej noci som na nete hľadala možnosť, ako si pomôcť a našla som: obojok proti štekaniu. Je založený na princípe senzora, ktorý sníma vibrácie hlasiviek. Pri brechote vibruje aj obojok, čo je psovi nepríjemné a časom by sa mal odučiť zbytočne brechať a teda obojok potom nebude potrebný. Samozrejme, pre zdravie psa táto pomôcka nepredstavuje ohrozenie. Navrhla som majiteľom daného psa, že obojok na svoje vlastné náklady zadovážim ( stál okolo 2.500,- až 3.000,- Sk , ale bola som ochotná kúpiť si spánok ).
Majitelia sa vyjadrili, že oni svojho psa nechcú učiť na obojok!
Dnes je situácia taká, že aj počas tropických nocí spíme pri zatvorenom okne. Priateľ na toto riešenie pristúpil, keď sme ráno cestovali do práce autom a zastihol ma za volantom mikrospánok! Keby nesedel vedľa mňa, už by som tu zrejme nebola.
Ako dokážu náš život ovplyvňovať také "banality a hlúposti" , však???
jaros5
17.08.09,21:59
Predsa každodenný-celonočný štekot psa musí rušiť aj samotného majiteľa - v každom prípade si treba hlavne s ním pohovoriť, nie dohovárať, poučovať, vyhrážať sa - možno aj on má problém, ako zadávateľka podobnej témy : http://www.porada.sk/t81028-p2-hafan.html
Ak predložíš majiteľovi svoj problém vhodnou formou, je veľký predpoklad, že sa bude správať ústretovo;
( A čo ostatní susedia - nevadí im to ?)
jaros5
17.08.09,22:31
Chcel by som niektorých poraďákov vyviesť z omylu, že "vlčiaky" resp. veľké plemená sú uštekané, alebo že to majú v génoch;

Je to vec výchovy (výcviku) psa; Samozrejme je faktom, že niektoré plemená sú vzrušivejšie, iné menej = ale štekanie sa dá podstatne ovplyvniť správnym vedením;
Ak budem bývať na samote, tak tento prirodzený prejav psa nebudem tlmiť (pokiaľ to mne samotnému nevadí), ak bývam v radovej zástavbe, tak ho patrične utlmím a ak mám psa v bytovke (to je aj môj prípad - máme vlčiaka a nie je s ním žiaden problém) tak ho potlačím čo najviac. Tu nájdete dobré rady http://www.havino.net/index.php?option=com_content&task=view&id=165

Za každého psa je zodpovedný majiteľ.
hanusvas
21.08.09,06:27
Myslim si, ze si trochu mimo 'obrazu'. Ucel tejto debaty je riesit situaciu, ak uz vsetky pokusy o dohovaranie zlyhali. Aspon ja som k tejto teme vzdy pristupoval v tomto kontexte. Dalej, pre ruseneho je irelevantne, ci stekot rusi aj samotneho majitela. Podstatne pre neho je, ze majitel nie a nie zakrocit a zjednat napravu.
hanusvas
21.08.09,06:28
Keby mal kazdy majitel psa taky pristup ako ty, ...to by bolo hned lepsie sveta zit.
Nachtigal
21.08.09,06:43
môj sused mal psa dalmatínca, takého hlupučkého, ktorý tiež stále brechal, ja som si zvykla ale môj manžel bol z toho hotový, pretože má problém so spánkom. Trvalo to niekoľko rokov, potom sme dali plastové okná, brechot tak nebolo počuť ale len keď boli zatvorené!!! Psíka už sused nemá ale zato dvoch baranov a každý má veľký zvoniec na krku!!!
No nie je to pokrok? Nenavrhla som síce žiadne riešenie, ale dúfam, že vás to aspoň trošku pobavilo. :D
jaros5
21.08.09,10:41
Myslim si, ze si trochu mimo 'obrazu'. Ucel tejto debaty je riesit situaciu, ak uz vsetky pokusy o dohovaranie zlyhali. Aspon ja som k tejto teme vzdy pristupoval v tomto kontexte. Dalej, pre ruseneho je irelevantne, ci stekot rusi aj samotneho majitela. Podstatne pre neho je, ze majitel nie a nie zakrocit a zjednat napravu.

Rešpektujem tvoj názor, ale nemyslím, že svojimi príspevkami 47 a 48 som bol mimo obraz :), kto chcel a vedel, ten pochopil ;).
Dovetok: Účelom tejto debaty ( porady) je aj to, že si ju prečítajú aj majitelia práve tých štekajúcich hafanov;)
raabova
05.09.09,19:29
Existuju Ultrazvukove plasice s roznymi dosahmi/vykon

My mame tiez psa a aj sused ma psa
dali sme to tam kde nechceme aby brechal radius asi 3-5m cena asi 600skk + doprava z Ebay ( STOP barking alebo DOG REPELER )
nas pes tam nechodi a susedov ak pride tak odide
a je klud unas aj so sudedom ten ani nevie ze preco tam jeho pes nieje dlhsie ako 1min

inak uplne zbytocna debata o tom ze pes ma stekat a podobne
proste ked je pes ktory steka na oblak a tak je problem u cloveka ze mu to dovolil
a ze ho podporoval alebo proste nezodpovednostou prispel ktomuto stavu

Teraz je na Vas aby ste sa dohodli
stareho psa sa to uci zle a ak je to pes ktory sa boji este horsie.

kazdom pripade po 22:00 to moze by rusenie nocneho kludu
Riesenie ako niekto napisal jedlo + nieco do toho je drahe musi sa pravidelne opakovat
psovi nakoniec nieco bude alebo proste casom nezozerie lebo sa nauci ze odvas to proste nieje z lasky.

Problem ale bude so pson ktory je mimo dosah a ozyva sa cela ulica a rozstekava ostatne tak toje potom dost problem
avonka1
06.09.09,11:18
Pes, ktorý oberal o spánok mňa, brechal z nudy ! Z okna mám na ich dvor parádny výhľad ( je to asi 30m cez záhradu ) a ten pes sedí v ohrade, pokojne sa obzerá okolo seba, na zem,... a hučí si len tak sám pre seba... alebo sedí za bránou, ak je cez noc vypustený a hučí a hučí... :-(
arizona
06.09.09,11:50
Pes, ktorý oberal o spánok mňa, brechal z nudy ! Z okna mám na ich dvor parádny výhľad ( je to asi 30m cez záhradu ) a ten pes sedí v ohrade, pokojne sa obzerá okolo seba, na zem,... a hučí si len tak sám pre seba... alebo sedí za bránou, ak je cez noc vypustený a hučí a hučí... :-(
Toto je ukážkový príklad toho, keď ľudia nadávajú na psa a pritom je to chyba aj majiteľa.
Niektorí majitelia psov si myslia, že stačí , že pes je vonku na dvore a to mu stačí :mee::mee: ... veď si pobehá...

Ked sa mu nevenujú , pes šteká, zavýja , či inak zabíja nudu, alebo na seba upozorňuje.
Okolití susedia sú nahnevaní, čo za "blbý" pes to stále vyštekáva...
jaro3
20.03.10,20:30
v Kosiciach uz take pripady riesi Obvodny urad,/aj Mestska policia./
pokuta 500Sk az 5000,je uverejnene v denniku Korzar uz myslim z r.2006

uspel som 2x na urade,aj ked sa dotycni branili,ze psi su ticho,/pritom celodenny brechot v kuse/ a ze staznost je neopodstatnena,odvtedy po navsteve z uradu fakt bol klud./mal som pre istotu aj nahravku na magnetofone,co som nepouzil/.
Ale jedine staznost pisomne,kopia na podatelnu,vtedy musia reagovat.
Ale na urade reaguju napr. aj na anonym,co poslali na mna asi o rok ini vdacni susedia....:mad:
musia aj to riesit,aspon davnejsie.....bolo tak.

dalsi priklad z tlace -archiv:

Nočnou Dúbravkou v okolí Homolovej ulice znel včera v noci silný brechot psa dávajúceho o sebe vedieť v okne na štvrtom poschodí. Vchodové dvere bytu, za ktorými pes štekal nikto neotváral a pes štekotom rušil susedov. Mestskí policajti sa preto spojili s hasičmi a tí sa pomocou rebríka dostali až k oknu, pri ktorom tento pes vystrájal. K domu sa medzitým dostavila aj 23-ročná Bratislavčanka, ktorej vystrašený pes patrí. Tá za jeho vyčíňanie musela zaplatiť 500-korunovú blokovú pokutu.
A kto ma pribuznych v Nemecku,vie tiez,ako sa dodrzuje nocny klud ap....
raz upozornia,druhykrat pokuta.,3.krat odoberu psa alebo majitel urobi poriadok./a podobne aj s hlukom diskoteky,ap./
KE je myslim v VZN mestskej casti Sever uz davno uvedene,ze pes nesmie bezdovodnym brechanim rusit okolie,a to bez ohladu na dobu/aj cez den/.
Bohuzial je to aj nerovny boj....s bezohladnymi majitelmi....
Obycajne clovek na vzdialenejsie domy reaguje,ale priamych susedov okolo si nechce pohnevat,pozname bohuzial slovensku naturu.
jaro3
20.03.10,20:52
plne chapem tych ,co maju taky problem,
ved potom ja si mozem len tak z pasie pustit flexo brusku alebo motorovu pilu,....kazdy den a nech sa stazuju majitelia psov:)
niekedy bolo v mojom pripade v susednych domoch spolu aj 10 psov /v jednom 7 a v dalsich najblizsich este 2 a 1/
ved hluku je tolko,ze si este ani normalne prostredie nebudeme vazit?
kuky969
21.03.10,05:26
ahoj Jaro
ano ,sused sa uz naplatil viac pokut ,dokonca mu veterinarna sprava utratila aj niejakych psov (pravdepodobne boli tazko chorí) ale kedze chovanie psov je jeho "biznis" tak s tym neprestava
536234
09.04.10,06:14
Zdravím Ta jaro a ďakujem za trefnú a vecnú odpoved, dostala som sa na stránky až teraz ked pes začína vystrájať / predtým sa mi pozdávalo že je to lepšie/ a Tvoja odpoved mi dodáva odvahu konať.
avonka1
09.04.10,10:12
Toto je ukážkový príklad toho, keď ľudia nadávajú na psa a pritom je to chyba aj majiteľa.
Niektorí majitelia psov si myslia, že stačí , že pes je vonku na dvore a to mu stačí :mee::mee: ... veď si pobehá...

Ked sa mu nevenujú , pes šteká, zavýja , či inak zabíja nudu, alebo na seba upozorňuje.
Okolití susedia sú nahnevaní, čo za "blbý" pes to stále vyštekáva...


Arizona, už dávnejšie som oslovila majiteľov s tým, že som ochotná na vlastné náklady zakúpiť ich psovi obojok "proti štekaniu"- a nie je zrovna najlacnejší... Odmietli to, lebo podľa nich so psom nie sú problémy.
Už sa "teším" na leto, keď v noci budeme spávať v rozhorúčenej izbe so zatvorenými oknami a zatiahnutými vonkajšími žalúziami... Navyše čakáme prírastok, takže budú to "perné" noci...
niella
10.04.10,18:50
v Kosiciach uz take pripady riesi Obvodny urad,/aj Mestska policia./
pokuta 500Sk az 5000,je uverejnene v denniku Korzar uz myslim z r.2006

uspel som 2x na urade,aj ked sa dotycni branili,ze psi su ticho,/pritom celodenny brechot v kuse/ a ze staznost je neopodstatnena,odvtedy po navsteve z uradu fakt bol klud./mal som pre istotu aj nahravku na magnetofone,co som nepouzil/.
Ale jedine staznost pisomne,kopia na podatelnu,vtedy musia reagovat.
Ale na urade reaguju napr. aj na anonym,co poslali na mna asi o rok ini vdacni susedia....:mad:
musia aj to riesit,aspon davnejsie.....bolo tak.

dalsi priklad z tlace -archiv:

Nočnou Dúbravkou v okolí Homolovej ulice znel včera v noci silný brechot psa dávajúceho o sebe vedieť v okne na štvrtom poschodí. Vchodové dvere bytu, za ktorými pes štekal nikto neotváral a pes štekotom rušil susedov. Mestskí policajti sa preto spojili s hasičmi a tí sa pomocou rebríka dostali až k oknu, pri ktorom tento pes vystrájal. K domu sa medzitým dostavila aj 23-ročná Bratislavčanka, ktorej vystrašený pes patrí. Tá za jeho vyčíňanie musela zaplatiť 500-korunovú blokovú pokutu.
A kto ma pribuznych v Nemecku,vie tiez,ako sa dodrzuje nocny klud ap....
raz upozornia,druhykrat pokuta.,3.krat odoberu psa alebo majitel urobi poriadok./a podobne aj s hlukom diskoteky,ap./
KE je myslim v VZN mestskej casti Sever uz davno uvedene,ze pes nesmie bezdovodnym brechanim rusit okolie,a to bez ohladu na dobu/aj cez den/.
Bohuzial je to aj nerovny boj....s bezohladnymi majitelmi....
Obycajne clovek na vzdialenejsie domy reaguje,ale priamych susedov okolo si nechce pohnevat,pozname bohuzial slovensku naturu.

Chcem len poznamenať, že brechot psov je určite hudbou prírody v porovnaní so ziapaním ožranov, ktorých v KE je neúrekom, ale inštitúcie s týmito putikami nebudú nič robiť, lebo je to príjem do mestskej kasy. Takže buďte radi, ak "musíte" počúvať túto hudbu a nezúriť nad rušením nočného kľudu ožratými opicami ľudského rodu.... Závidím vám, vymenila by som si to s vami okamžite....
maverick27
10.04.10,19:39
Heh, sranda niektoré príspevky. Ja mam zase vo vedľajšom dvore sídlo záchrannej služby a Tí niekoľko krát za noc idú na výjazd, pochopiteľne že vychádzajú v plnej paráde (tam asi nepomôže klobáska s arzénom :D). Ja mam tiež psa, bieleho švajčiarskeho ovčiaka, takže určite viem, že je to o výchove psa. Keď ma niekto psa vo dvore a je mu to jedno, ten pes potom nevie kde sú isté medze. Keď ho nik nenapomenie (majiteľ) alebo nedostane "výchovnú" neprestane. Určite by som to riešil písomnou sťažnosťou na príslušnom úrade a oni musia konať na základe sťažnosti. A kvôli takýmto nezodpovedným majiteľom ľudia priotravujú a zabíjajú iné živočíchy, ktoré za to ani nemôžu, pretože chyba je v majiteľovi. Priateľka býva v BA v DNV a hneď nad nimi býva jedna .... pani, ktorá ma nejakého malého psa. Majú plávajúcu podlahu bez tlmiacej podložky, takže počuť každý jeho krok. No a ten psík začne brechať v noci a končí nad ránom, keď už zrejme nevládze, a keď sa moc nudí tak sa po tej podlahe naháňa za bohvie čím. Tiež to museli riešiť písomnou sťažnosťou. Takže skús začať týmto.
magnum
10.04.10,20:24
navrhujem naucit toho psa piskat alebo mnaukat pripadne este lepsie rozpravat
536234
15.04.10,18:41
Pre: niella - hej inštitúcie nebudú nič robiť s ožranami,, ale my môžme treba sa brániť a nenechať to tak. Denne volať políciu /hovory sú nahrávané/a oboznámiť ich s rušením nočného kľudu takýchto ľudí.
Len neostante pasívni k takémuto problému!
držím palce
monnica
06.10.10,08:29
Dobrý deň, ja bývam v rodinnom dome, ale náš sused má troch bastardov v koterci hneď za stenou našej spálne asi tak 3 - 4 metre. Tie psiská štekajú ako nepríčetné od rána do večera. To si neviete ani predstaviť. Ráno si pospať neexistuje, večer zaspať neexistuje a ani cez deň. To je katastrofa. My tiež máme psa a aj na ulici majú viacerí psov ale ani jeden nerobí cirkus ráno o 4.00 alebo hocikedy keď sa nič nedeje a neprejde ani auto ani človek všetky sú ticho len oni traja štekajú ako sprostí. Stačí , že spadne list a už je cirkus. A nevedia prestať. Iné psiská sú ticho a tieto robia cirkus stále. Ja som sa už sťažovala priamo u nich , pýtala som sa ich druhej susedy či im to nevadí - a vadí ale sú kamaráti tak im nič nepovedia. Písala som výhražné listy. Chodím na tie psy vrieskať v ktorúkoľvek aj nočnú hodinu a nič nepomáha. Neviem čo sa dá robiť. A to som bola na materskej 2,5 roka s večne budiacim sa dieťaťom pretože to by zobudilo aj hluchého. Tie bastardy budú žiť ešte aspoň 7 - 9 rokov!!!!!!!! Naozaj sa s tým nedá nič robiť?:mee: To sa mám ako odsťahovať alebo čo? Sused povedal, že s tým nevie nič robiť a že tie psy už chcel niekomu darovať a tak....kto by ich chcel? bojové pokrýžené bastardy?
Inak mám psov rada ale čo je veľa to je veľa. Moja vlčiačka šteká len na ľudí ktorí priamo zasahujú k nám na bránu alebo zvonia - poštár a podobne. Určite nešteká na každého kto prejde po ulici. Ale to je moja výchova. Neznášam nevychované a neposlušné psiská. Také len otravujú a znepríjemňujú život a sú na starosť a nie pre radosť! Nech si hovorí kto čo chce.:cool:
sybila3
06.10.10,08:32
No to sa máte, náš sused cez dva domy má asi 35 psov aj malé štence a tí čo robia v noci, no úžasné, už sme sa sťažovali na mestskom úrade ale povedali, že nedá sa s tým nič robiť. A bolo.
arizona
06.10.10,08:46
Dobrý deň, ja bývam v rodinnom dome, ale náš sused má troch bastardov v koterci hneď za stenou našej spálne asi tak 3 - 4 metre. Tie psiská štekajú ako nepríčetné od rána do večera. To si neviete ani predstaviť. Ráno si pospať neexistuje, večer zaspať neexistuje a ani cez deň. To je katastrofa. My tiež máme psa a aj na ulici majú viacerí psov ale ani jeden nerobí cirkus ráno o 4.00 alebo hocikedy keď sa nič nedeje a neprejde ani auto ani človek všetky sú ticho len oni traja štekajú ako sprostí. Stačí , že spadne list a už je cirkus. A nevedia prestať. Iné psiská sú ticho a tieto robia cirkus stále. Ja som sa už sťažovala priamo u nich , pýtala som sa ich druhej susedy či im to nevadí - a vadí ale sú kamaráti tak im nič nepovedia. Písala som výhražné listy. Chodím na tie psy vrieskať v ktorúkoľvek aj nočnú hodinu a nič nepomáha. Neviem čo sa dá robiť. A to som bola na materskej 2,5 roka s večne budiacim sa dieťaťom pretože to by zobudilo aj hluchého. Tie bastardy budú žiť ešte aspoň 7 - 9 rokov!!!!!!!! Naozaj sa s tým nedá nič robiť?:mee: To sa mám ako odsťahovať alebo čo? Sused povedal, že s tým nevie nič robiť a že tie psy už chcel niekomu darovať a tak....kto by ich chcel? bojové pokrýžené bastardy?
Inak mám psov rada ale čo je veľa to je veľa. Moja vlčiačka šteká len na ľudí ktorí priamo zasahujú k nám na bránu alebo zvonia - poštár a podobne. Určite nešteká na každého kto prejde po ulici. Ale to je moja výchova. Neznášam nevychované a neposlušné psiská. Také len otravujú a znepríjemňujú život a sú na starosť a nie pre radosť! Nech si hovorí kto čo chce.:cool:
Ako to, že nevie s tým nič urobiť? Prečo si taký človek zaobstará troch psov a zavrie ich na celý život do koterca a viac sa nestará?
Si nahnevaná na tých psov, ale je to jednoznačne chyba majiteľa.Psy sú spoločenské zvieratá, potrebujú pohyb a určitú starostlivosť od svojho pána. Ak im niečo chýba a žijú v nevhodných podmienkach,tak dávajú najavo svoju nespokojnosť tak ako vedia...

Požiadaj suseda,nech tie koterce presťahuje aspoň na vzdialenejšiu časť pozemku,aby ste ich nemali blízko okien.
Ak túto situáciu nechce sused riešiť, skús a obrátiť na obecný úrad,alebo regionálnu hygienu.
monnica
06.10.10,08:51
No paráda. A to má nejakú registrovanú chovnú stanicu? Lebo ak nie tak by som sa pozrela na to ako tie zvieratá žijú, v akých podmienkach či ich stačia uživiť a či stačia pratať tie výkaly. Lebo len päť hovien by tam bolo tak sa obrátim na slobodu zvierat keď miestny úrad s tým nechce nič robiť. Ja mám za hlavou troch a neviem čo s tým. Chystám sa nahrať záznam o tom štekaní a odfotiť ich , pretože tiež ležia vo svojich výkaloch. Ľudia už nevedia čo so sebou a s tými ich miláčikmi. Ale predávajú už aj buginy - športové kočiare pre psov keby mal niekto záujem.......:D to len na margo....
monnica
06.10.10,08:59
Ako to, že nevie s tým nič urobiť? Prečo si taký človek zaobstará troch psov a zavrie ich na celý život do koterca a viac sa nestará?
Si nahnevaná na tých psov, ale je to jednoznačne chyba majiteľa.Psy sú spoločenské zvieratá, potrebujú pohyb a určitú starostlivosť od svojho pána. Ak im niečo chýba a žijú v nevhodných podmienkach,tak dávajú najavo svoju nespokojnosť tak ako vedia...

Požiadaj suseda,nech tie koterce presťahuje aspoň na vzdialenejšiu časť pozemku,aby ste ich nemali blízko okien.
Ak túto situáciu nechce sused riešiť, skús a obrátiť na obecný úrad,alebo regionálnu hygienu.
No to som sa ho už pýtala načo sú mu tie potvory v koterci, na to že toľko štekajú tak už ani nerozozná či je tu zlodej alebo spadol list zo stromu a že sa nudia a preto štekajú. A to gól je že chová aj mačky , ktoré sa tým psom premávajú rovno pred očami....... to je proste katastrofa. A vieš čo povedal? že ich naučí spievať....to je dnešný egoistický človek a tak vyzerá aj celý náš svet. Žiadne pravidlá, žiadny poriadok , žiadna výchova .........len chovať, zhromažďovať a otravovať..........môj názor.
hanelie
06.10.10,09:01
odporúčam sústrediť svoj hnev na suseda, tí psy skutočne nemôžu za to, že trpia v nevhodných podmienkach
a takisto odporúčam preštudovať zákon o držbe psov a zákon na ochranu zvierat a podľa toho podať podnet na obecný/mestský úrad
monnica
06.10.10,09:07
Ja viem som nahnevaná, a skúšam čo sa dá. Paradox je, že tiež som milovníčka psov a mala som nie jedného ale moja zásada je že pes proste musí počúvať a mať režim nech je chovaný kdekoľvek. A ak nie, nech radšej nie je. Mám skúsenosti aj s útokmi......Treba sa o svojich psov starať a aspoň ako tak im dať výchovu.
sybila3
07.10.10,05:56
my sme dali podnet viacerí susedia ale sme si nič nepomohli a dokonca tí psi tam žijú v hrozných podmienkach. A je pravda ako píše monnica, pes má byť vychovaný, my máme troch rôznych rás a keď moj labrador pár krát štekol v noci až zacítil ježka alebo potkana tak hned som bola v okne a ohlásila ho a bol ticho ale aj v noci keď neprestal som išla k nemu a zisťovala čo sa deje, lebo naši psy neštekajú bez príčiny. Viem, že keď zaštekajú v noci niečo sa deje.
helas
12.06.11,12:05
Dobrý deň, ja tiež prosím o pomoc.
Je to možno banálnosť, ale ja som už unavená. Bývam v Košiciach v krásnom prostredí pri Botanickej záhrade, máme krásny výhľad, na stromy, agáty voňajú, lipy takisto, nádherá, ale už asi druhý mesiac nám ruší spánok pes, ktroý šteká a šteká celú noc. Bola som sa aj sťažovať v Botanickej, povedali mi , že je to strážny pes a že do záhrady im chodia diviaky a on si len robí svoju robotu, ja to chápem, ale čo máme robiť my?
Šteká až kým sa nerozvidní. Písali sme aj sťažnosť, ale nič sa nedeje.Nie som proti psovi, ale chceme spať.
Poradíte niečo
arizona
12.06.11,16:04
Dobrý deň, ja tiež prosím o pomoc.
Je to možno banálnosť, ale ja som už unavená. Bývam v Košiciach v krásnom prostredí pri Botanickej záhrade, máme krásny výhľad, na stromy, agáty voňajú, lipy takisto, nádherá, ale už asi druhý mesiac nám ruší spánok pes, ktroý šteká a šteká celú noc. Bola som sa aj sťažovať v Botanickej, povedali mi , že je to strážny pes a že do záhrady im chodia diviaky a on si len robí svoju robotu, ja to chápem, ale čo máme robiť my?
Šteká až kým sa nerozvidní. Písali sme aj sťažnosť, ale nič sa nedeje.Nie som proti psovi, ale chceme spať.
Poradíte niečo
http://www.porada.sk/t111760-ako-riesit-problem-ak-susedov-vlciak-cez-2-domy-v-noci-rad-vybrechava.html
katalóg
13.06.11,15:22
Prebehla som všetky príspevky. Legislatíva aj občiansky postoj sú v súčasnej dobe na zaplakanie.
Súdnou cestou človek nič nevyrieši. Prosba určená majiteľovi by bola v dnešnej dobe zázrak, aby ten vyšiel v ústrety požiadavke stlmiť svojho vartáša aspoň počas nočného kľudu.

Jednoznačne prerušovaný spánok má vplyv na fyzické a psychické zdravie.
Čo má prednosť - človek alebo pes?

Na súčasnej adrese bývam viac desiatok rokov. Prvého sme mali vlčiaka, večné sťažnosti.
Manžel tiež nechcel ustúpiť.
Časom prišli ďalší psy, naokolo pribudli ďalší psy, situácia sa nabaľovala až do dňa, kedy sa k nám do susedstva nasťahovali noví majitelia, na noc si svojho zatvárali do domu, nasledovali vďaka mne naši psy v noci do predsiene, pridali sa ďalší susedia oproti, potom z boku.
Bez nejakého spoločného dohovoru ich vyvenčíme naposledy do 22.oo hod., a vypúšťame o 6.oo hod.
Po rokoch rokúcich máme zaslúžené ticho.
Ak je pohyb na ulici, pes sa ozve aj tak. Detto v záhrade. To je psova prvoradá funkcia, ochrániť majiteľa. Nemusí sa ešte preto celú noc angažovať priamo na pozemku.
Trochu sedliackeho zdravého rozumu, doba sa zmenila, ľudia sú vyčerpaní z rýchleho tempa a požiadaviek doby.
Tak prečo si život nezefektívniť? Veď je to predovšetkým o zdraví nás všetkých.
Stačí iba maličký ústupok. A koľko prínosu z neho. Aj príroda si v noci zaslúži stíšenie a nie rozvibrovaný éter.
helas
20.06.11,08:14
Prečítala som všetky príspevky a ja sa skutočne nehnevám na toho psa. Po mojej sťažnosti bol chvíľku pokoj, sem tam zaštekal, ale dnes v noci to bol zase horor, štekal a štekal v kuse, ráno musel byť zachrípnutý /nie je to týranie?/ Teraz je ticho, suseda povedala, že je to akoby mu niekto povedal " a teraz štekaj" . Toho psa sme nevideli, nemáme výhľad do Botanickej viete, ale keď sa to rozbreše, všetky psi v okolí mu odpovedajú a tak máme dojem, že je to len
nejaké nahraté štekanie,lebo sa to opakuje pravidelne každých 20 minút /sama som to odskúšala,/ Bývam tu vyše 30 rokov, ale toto som ešte nezažila, aj v bloku mali psov , aj štekali, keď boli doma samy a niekto prešiel popred
ich dvere, ale to mi nevadilo, tento pes ani nezašteká cez deň, kde je? Už mi to začína byť podozrivé. Do záhrady sa nedos.Viete žiadne sťažnosti nepomohli, a tak si to zoberiem do svojích rúk
jaro3
27.01.13,16:23
neda mi neodpovedat,ak pes moze bezdovodne cely den brechat,mozem aj ja cely den podobne bezdovodne niecim buchat,ak on jaci ako sirena,ja mozom pustit sirenu,a uvidime,..../ja si myslim ze mam rovnake prava ako sproste zviera/
boli roky,ked do polnoci v kuse a cca od pol piatej nebolo nikdy ticho od okolitych psov....
ako to,ze napr,vlciaky vychovane aj cez den,ked idu ludia okolo,iba pozeraju,a ine psi sa idu zbesniet aj na 100m ked nieco zacuju?
podobne,ako deti,su co obcas zakricia ,su co vrestia a su take,akoby ich z koze drali,.....
precitajte si,ze uz aj v lietadlach nevychovane deti su obtazujuce a dokonca su oddelenia bez nich,....
jaro3
27.01.13,16:34
snad sa civilizacia ludi vyvija,ale na Slovensku asi nie....
podobne ako fajciari,niekedy v kacelarii nebolo ani vidno,ked som sa stazoval,ze dam vypoved,sa mi smiali,ze aky dovod?este cca v70tych rokoch....neskor som po par rokoch aj tak odisiel,aj ked medzitym po vypovedi sef uznal,a problem sa riesil,vypoved som zrusil.
ja som kludas,ale po tom,co som zazil s hlukom,uz mam vysoky tlak,arytmiu,ap....nech si niekto pozrie studie o hluku,alebo inac....
skuste ten brechot dat vaznom,cele roky,aj do strasburgu sa budu stazovat a mozno vyhraju,....
ludia,co tvrdia,ze im to nevadi,a napr.skripanie vidlicky po tanieri vam vadi,alebo kvapkajuci kohutik,...to su velmi slabe zvuky....ale fakt,kto je citlivy,sa velmi trapi....
len Slovaci /som tiez/su taky narod,ze ked sa niekto stazuje,ostatni sa tesia,....nie aby mu pomohli alebo spolu riesili/dokonca aj "kamarati"
mam 60 rokov,mozem si dovolit hodnotit,aj mladi mi hovoria,ze to je tak.....
jaro3
27.01.13,16:52
napadlo ma,len pre info,dost viem o hluku /som elektronik/:maly biely jacivy pes u suseda za plotom asi 3m mal taku intenzitu jacania,ze som mal stupliky v usiach,v rukach motorovu pilu /len jediny raz/,dal som plny plyn a ten zvuk bol tak silny,ze to prehlusil,ze ma to poriadne rusilo.....pila ma myslim udavane 97 dB,teraz nech niekto skusi oponovat,....myslim,ako uz pisali,ze problem nie su psi,ale narod ako taky,....resp.ludia....sebecki,bezohladni,....ap.
v Cechach ich je vraj 2 miliony,na 10?mil.obyvatelov....a vo Francii vraj dokonca viac ako obyvatelov.....nehovoriac o vykaloch,....dalsia kapitola,spocitajte,kolko denne ostane na chodnikoch,....
v KE je vraj okolo 20 tis.psov registrovanych,...a asi tolko neregistr.
a pri nas chodia vencit von psov aj majitelia RD,....kultura naroda ako v stredoveku.../co po nich ostane na chodniku/
raz niekto napisal,ze ti ludia su ako biresi/byvali sluhovia/,potrebuju spat so zvieratami v chlieve,nuz si to kompenzuju,.....
pri inych susedoch som sa zas citil ako stvana zver na polovacke,zbesily stekot dvoch psov takmer nonstop,....
a vsimnite si jedno,dokonca do reklam davaju psi stekot,do scen,aj takych,co sa odohrava v nemocnici,ap.no pakultura....
dam otazku pre zastancov :
kde je prijatelny brechot...
budete mat kancelariu,s klientami,restauraciu,nemocnicu,skolu,rekreacne zariadenie ap...doma sa deti budu ucit,...vsade je to rusive....
clovek ide do lesa a aj tam sa casto rozlieha psi stekot,ani tam si clovek neodychne,aj zver musi trpiet,....
jaro3
27.01.13,17:03
spomenul som si,raz v Ke na Juhu sa ludia v bloku stazovali na drevarsku prevadzku,oproti v rod .dome.....a riesil to urad,jednalo sa o denne hodiny.
a to je prosim uzitocna cinnost,dava ludom zamestnanie.....
preco by potom nemalo byt potlacane bezdovodne rusenie ....
a ak to nebudu riesit,skuste vy buchat poriadnym kladivom po nejakom plechu,ap. ,ci sa susedia nespamataju....ved by im hluk vadit nemal....:-))))/videl som v tv,kde jedna zena tym riesila hluk na stavbe vedla,prisla MP a vraj nic nemohli robit/
ako sa hovori,na hrube vrece hruba zaplata....:-)))))))
arizona
27.01.13,17:07
odpovedas na 4r.staru otazku .-)
Rosnerova Irena
14.06.14,23:39
Pes je viac, ako človek?? Jednoznačne bez milosti by som likvidovala susedov psa, ktorý ma celú noc vyrušuje. Psa možno vychovať a novinami mu dať po chrbte po každý krát, keď bez dôvodu začne štekať. Ak to sused nedokáže, tak naozaj by som postupovala tvrdo. Nikto nemá právo rušiť druhého človeka!
lujza.j
15.06.14,05:30
že by pani Irena?!
http://badoo.com/sk/rosnerova/
buchač
15.06.14,06:56
Pes je viac, ako človek?? Jednoznačne bez milosti by som likvidovala susedov psa, ktorý ma celú noc vyrušuje. Psa možno vychovať a novinami mu dať po chrbte po každý krát, keď bez dôvodu začne štekať. Ak to sused nedokáže, tak naozaj by som postupovala tvrdo. Nikto nemá právo rušiť druhého človeka!

Áno ..." súhlasím ..." !!!

Len mi potom povedz , čo v prípade , ak by ma vyrušoval jedinec alebo skupinka jedincov ?
Aj človeka predsa možno vychovať a aj vychovaní vedia narobiť riadny bordel .
...a noviny nepomôžu aj tých prípadoch , kde nepomôže ani pelendrek ...
Ak to nedokáže polícia , tak ako potom postupovať??? ...a hlavne tvrdo ???
Zastreliť toho psa ???
Potom čo by sa malo robiť s nevychovanými psami ( ľuďmi ) ...???
Nábojov a zbraní dostatok ... len tie zákony sú nedostačujúce ....či ?!

Bóóóóže , kde to žiješ ?????


P.S.:
Aj mne vadí to štekanie psov , no čo mám robiť ?
korela
15.06.14,07:32
Psa si môže každý zavrieť do predsiene, ak nie aj do bytu na noc.
Človek má právo na neprerušovaný spánok. Pes zacíti záškodníka na pozemku i tak a ohlási.
Ide o zdravie ľudí, predsa majiteľ cez psa nebude terorizovať ľudí v okolí.
Spíšte petíciu a na obec s ňou. Aj my sme roky trpeli, aj naši štekali, až kým nás "nepoľudštili" noví susedia z bytovky. Konečne máme ticho v noci.
Všetko sa dá, iba človek si nevie predstaviť nový prístup. Teľací chodník, nikto nevybočí.
O zákon sa nedá oprieť,
kopretinka
15.06.14,08:22
Pes je viac, ako človek?? Jednoznačne bez milosti by som likvidovala susedov psa, ktorý ma celú noc vyrušuje. Psa možno vychovať a novinami mu dať po chrbte po každý krát, keď bez dôvodu začne štekať. Ak to sused nedokáže, tak naozaj by som postupovala tvrdo. Nikto nemá právo rušiť druhého človeka!
pekná vizitka............dajte si to aj do popisu,aspoň bude každý vedieť,čo ste zač.
misoft
15.06.14,08:27
Pes je viac, ako človek?? Jednoznačne bez milosti by som likvidovala susedov psa, ktorý ma celú noc vyrušuje. Psa možno vychovať a novinami mu dať po chrbte po každý krát, keď bez dôvodu začne štekať. Ak to sused nedokáže, tak naozaj by som postupovala tvrdo. Nikto nemá právo rušiť druhého človeka!
Pes je podľa zákonov vedený ako vec. Niektoré veci majú vypínače - vypneš a je pokoj. Táto vec však žiadny vypínač nemá - nevypneš to. *Túto "vec" môžeš jedine prevychovať a naučiť, alebo nechať tak. A posledná možnosť - túto "vec" zrušiť - lenže tu by si narazila zase na iný zákon - týranie zvierat.
A buchač tiež naznačil s "jedincami" - ak by si ich chcela novinami prevychovať - mohlo by sa stať, že by ťa oni "prevychovali" - a pohľad by to asi pekný nebol.....

P.S. Oproti mne sú rodinné domy - v každom je minimálne jeden pes - koncert celú noc (stačí len jeden, aby začal a orchester sa spustí). Mám ísť do každého domu a "vypínať" tie veci podľa tvojho "návodu"?
A čo takto potom - poškodzovanie cudzej veci?
Zvykaj si - aj tie "veci" časom prestane baviť robiť hluk a nebudú havkať celú noc. Alebo si daj urobiť kvalitné plastové okná - bude ticho.....
arizona
15.06.14,08:37
..aj tak še dá :-)
korela
15.06.14,08:47
Pes je viac, ako človek?? Jednoznačne bez milosti by som likvidovala susedov psa, ktorý ma celú noc vyrušuje. Psa možno vychovať a novinami mu dať po chrbte po každý krát, keď bez dôvodu začne štekať. Ak to sused nedokáže, tak naozaj by som postupovala tvrdo. Nikto nemá právo rušiť druhého človeka!
Pes je podľa zákonov vedený ako vec. Niektoré veci majú vypínače - vypneš a je pokoj. Táto vec však žiadny vypínač nemá - nevypneš to. *Túto "vec" môžeš jedine prevychovať a naučiť, alebo nechať tak. A posledná možnosť - túto "vec" zrušiť - lenže tu by si narazila zase na iný zákon - týranie zvierat.
A buchač tiež naznačil s "jedincami" - ak by si ich chcela novinami prevychovať - mohlo by sa stať, že by ťa oni "prevychovali" - a pohľad by to asi pekný nebol.....

P.S. Oproti mne sú rodinné domy - v každom je minimálne jeden pes - koncert celú noc (stačí len jeden, aby začal a orchester sa spustí). Mám ísť do každého domu a "vypínať" tie veci podľa tvojho "návodu"?
A čo takto potom - poškodzovanie cudzej veci?
Zvykaj si - aj tie "veci" časom prestane baviť robiť hluk a nebudú havkať celú noc. Alebo si daj urobiť kvalitné plastové okná - bude ticho.....
Ja spím od narodenia pri otvorenom okne v zime, v lete. Okná by mi nepomohli.
Dokonca sme mali suseda, čo natiahol psovi večer voľne na krk reťaz, čo sa mu pri chôdzi hompáľala po hrudníku a "rinčala". Chudák pes, bola ťažká, a majiteľ ešte väčší chudák.
Prišiel sem bývať, nevedel čo od rozkoše. V horúcich letách sa nedá spávať pri zavretých oknách, kedy sa má byt ochladiť? Dobre, že mu nezavesil spiežovec na krk.
misoft
15.06.14,08:58
Ja spím od narodenia pri otvorenom okne v zime, v lete. Okná by mi nepomohli.
Dokonca sme mali suseda, čo natiahol psovi večer voľne na krk reťaz, čo sa mu pri chôdzi hompáľala po hrudníku a "rinčala". Chudák pes, bola ťažká, a majiteľ ešte väčší chudák.
Prišiel sem bývať, nevedel čo od rozkoše. V horúcich letách sa nedá spávať pri zavretých oknách, kedy sa má byt ochladiť? Dobre, že mu nezavesil spiežovec na krk.
Na okraj - v mladosti sme bývali neďaleko trate - vlaky jazdili a pri priecestí pískali a trúbili. Rušilo ma to, kým som si nezvykol - a potom som NEBOL schopný zaspať, ak som ten ruch v pozadí nepočul.... A aj teraz - psí koncert - síce ruší, ale šedá hmota v lebeni to akosi "zázračne" vie odfiltrovať a prestane na to reagovať a spím ako bukové drevo..... :D:D:D
korela
15.06.14,10:54
Ja spím od narodenia pri otvorenom okne v zime, v lete. Okná by mi nepomohli.
Dokonca sme mali suseda, čo natiahol psovi večer voľne na krk reťaz, čo sa mu pri chôdzi hompáľala po hrudníku a "rinčala". Chudák pes, bola ťažká, a majiteľ ešte väčší chudák.
Prišiel sem bývať, nevedel čo od rozkoše. V horúcich letách sa nedá spávať pri zavretých oknách, kedy sa má byt ochladiť? Dobre, že mu nezavesil spiežovec na krk.
Na okraj - v mladosti sme bývali neďaleko trate - vlaky jazdili a pri priecestí pískali a trúbili. Rušilo ma to, kým som si nezvykol - a potom som NEBOL schopný zaspať, ak som ten ruch v pozadí nepočul.... A aj teraz - psí koncert - síce ruší, ale šedá hmota v lebeni to akosi "zázračne" vie odfiltrovať a prestane na to reagovať a spím ako bukové drevo..... :D:D:D
No to si ty, čo máš čisté svedomie ako anjel, môžeš dobre spávať. Ale čo my ostatní hriešnici? Vieš, nás zobudí i malé šuchnutie, a po tebe keby prešla aj lokomotíva, tak si to nevšimneš.
Spýtaj sa v spánkovom štúdiu ako funguje spánok, vysvetlia ti to veľmi odborne a už tu takéto nezmysly nebudeš vypisovať.
misoft
15.06.14,15:35
No to si ty, čo máš čisté svedomie ako anjel, môžeš dobre spávať. Ale čo my ostatní hriešnici? Vieš, nás zobudí i malé šuchnutie, a po tebe keby prešla aj lokomotíva, tak si to nevšimneš.
Spýtaj sa v spánkovom štúdiu ako funguje spánok, vysvetlia ti to veľmi odborne a už tu takéto nezmysly nebudeš vypisovať.
Poviem ti - spánkové štúdium hádam potrebujú tí, ktorí majú poruchy spánku. Ak máš na mysli fázy spánku (REM, alfa a pod.) - viem niečo o tom - šak je toho plný net.
A nezmysel? Aký? To by si musela ty dokonale poznať funkcie mozgu - a ľudské telo i mozog je véééééľmi prispôsobivý..... hádam si počula o úrazoch hlavy a čiatočných poškodeniach mozgu, ktorý si však našiel prepojenia neurónov, aby aspoň čiastočne (a niekedy celkom) obnovil svoje funkcie. Teda i na hluk sa dokáže prispôsobiť (podnety) .....
Terezia13
15.06.14,16:31
ja vám závidím to ticho
my máme z jednej strany vlčiaka, v neďalekej záhrade ďalšieho a hneď cez cestičku oproti domu bernského salašníckeho, ktorému v brechaní vždy rád pomáha jeho kamarát retríver
buchač
15.06.14,17:00
Pes je viac, ako človek?? Jednoznačne bez milosti by som likvidovala susedov psa, ktorý ma celú noc vyrušuje. Psa možno vychovať a novinami mu dať po chrbte po každý krát, keď bez dôvodu začne štekať. Ak to sused nedokáže, tak naozaj by som postupovala tvrdo. Nikto nemá právo rušiť druhého človeka!
Pes je podľa zákonov vedený ako vec. Niektoré veci majú vypínače - vypneš a je pokoj. Táto vec však žiadny vypínač nemá - nevypneš to. *Túto "vec" môžeš jedine prevychovať a naučiť, alebo nechať tak. A posledná možnosť - túto "vec" zrušiť - lenže tu by si narazila zase na iný zákon - týranie zvierat.
A buchač tiež naznačil s "jedincami" - ak by si ich chcela novinami prevychovať - mohlo by sa stať, že by ťa oni "prevychovali" - a pohľad by to asi pekný nebol.....

P.S. Oproti mne sú rodinné domy - v každom je minimálne jeden pes - koncert celú noc (stačí len jeden, aby začal a orchester sa spustí). Mám ísť do každého domu a "vypínať" tie veci podľa tvojho "návodu"?
A čo takto potom - poškodzovanie cudzej veci?
Zvykaj si - aj tie "veci" časom prestane baviť robiť hluk a nebudú havkať celú noc. Alebo si daj urobiť kvalitné plastové okná - bude ticho.....

Zasa spomeniem chalupu ...

Obec , kde je postavená , leží v údolí ...ako by spieval F.Veselý ..;)...hneď za záhradami domov sú lesy .
Je tam celkom slušný počet psov . Z oboch strán mám po 1 - 2 a oproti cez potok tiež pár .
Stačí mi len večer buchnúť silnejšie dverami a už sa spustí havkanie ...

Keď začne vysoká zver - jelene spievať svoju pieseň lásky ...kúúúa , to je len hukot ...
Jelene ručia a psi brešú ...
Všetko ale občas stíchne , keď sa v diali ozve výstrel .
arizona
15.06.14,17:55
Ja spím od narodenia pri otvorenom okne v zime, v lete. Okná by mi nepomohli.
Dokonca sme mali suseda, čo natiahol psovi večer voľne na krk reťaz, čo sa mu pri chôdzi hompáľala po hrudníku a "rinčala". Chudák pes, bola ťažká, a majiteľ ešte väčší chudák.
Prišiel sem bývať, nevedel čo od rozkoše. V horúcich letách sa nedá spávať pri zavretých oknách, kedy sa má byt ochladiť? Dobre, že mu nezavesil spiežovec na krk.
Na okraj - v mladosti sme bývali neďaleko trate - vlaky jazdili a pri priecestí pískali a trúbili. Rušilo ma to, kým som si nezvykol - a potom som NEBOL schopný zaspať, ak som ten ruch v pozadí nepočul.... A aj teraz - psí koncert - síce ruší, ale šedá hmota v lebeni to akosi "zázračne" vie odfiltrovať a prestane na to reagovať a spím ako bukové drevo..... :D:D:D
Ja ti tiez zavidim, ze tvoj mozog dokaze odfiltrovat pocas spanku hluk.
My sme byvali 10 rokov na dost hlucnom mieste,ale nezvykli sme si,skor sa nam ten hluk zacal prejavovat negativne na zdravi.
Obetovali sme pekny,uplne zrenovovany domcek, krasnu zahradu a odstahovali sme sa...

Ale to uz sme mimo temy...
korela
16.06.14,08:52
Pes je viac, ako človek?? Jednoznačne bez milosti by som likvidovala susedov psa, ktorý ma celú noc vyrušuje. Psa možno vychovať a novinami mu dať po chrbte po každý krát, keď bez dôvodu začne štekať. Ak to sused nedokáže, tak naozaj by som postupovala tvrdo. Nikto nemá právo rušiť druhého človeka!
Pes je podľa zákonov vedený ako vec. Niektoré veci majú vypínače - vypneš a je pokoj. Táto vec však žiadny vypínač nemá - nevypneš to. *Túto "vec" môžeš jedine prevychovať a naučiť, alebo nechať tak. A posledná možnosť - túto "vec" zrušiť - lenže tu by si narazila zase na iný zákon - týranie zvierat.
A buchač tiež naznačil s "jedincami" - ak by si ich chcela novinami prevychovať - mohlo by sa stať, že by ťa oni "prevychovali" - a pohľad by to asi pekný nebol.....

P.S. Oproti mne sú rodinné domy - v každom je minimálne jeden pes - koncert celú noc (stačí len jeden, aby začal a orchester sa spustí). Mám ísť do každého domu a "vypínať" tie veci podľa tvojho "návodu"?
A čo takto potom - poškodzovanie cudzej veci?
Zvykaj si - aj tie "veci" časom prestane baviť robiť hluk a nebudú havkať celú noc. Alebo si daj urobiť kvalitné plastové okná - bude ticho.....

Zasa spomeniem chalupu ...

Obec , kde je postavená , leží v údolí ...ako by spieval F.Veselý ..;)...hneď za záhradami domov sú lesy .
Je tam celkom slušný počet psov . Z oboch strán mám po 1 - 2 a oproti cez potok tiež pár .
Stačí mi len večer buchnúť silnejšie dverami a už sa spustí havkanie ...

Keď začne vysoká zver - jelene spievať svoju pieseň lásky ...kúúúa , to je len hukot ...
Jelene ručia a psi brešú ...
Všetko ale občas stíchne , keď sa v diali ozve výstrel .
Áno, ale na zabúdaj, že si na chalupe a nepobývaš tam po celý rok. Okrem toho si zvykneš poobede každý deň pospať, tak si deficit, resp. únavu, znižuješ a naberieš energiu.
Ale ľudia čo majú v práci podávať nevyspatí po celý deň výkon,uznáš, že je to o niečom inom už. Platí to aj pre deti.
kopretinka
16.06.14,09:01
ježíííš,ľudia,nejaká píp tu vytiahla starú tému spred 5 rokov,vypľula sem svoj jediný príspevok a vy sa tu furt ešte vykecávate ? OMG :confused:
erik555
16.06.14,09:02
..aj tak še dá :-)
lenze sustavne stekanie na cokolvek to asi nebude prave orechove! ;) Ak je to z uzkosti, z nudy a podobne, tak ten pes nie je po psychickej stranke v poriadku. Potrebne je so psom travit aj volny cas v prirode, aby sa vybehal atd., take zavrete psi iba za brankou, bez dennej aktivity, su skor na polutovanie!
korela
16.06.14,09:06
No to si ty, čo máš čisté svedomie ako anjel, môžeš dobre spávať. Ale čo my ostatní hriešnici? Vieš, nás zobudí i malé šuchnutie, a po tebe keby prešla aj lokomotíva, tak si to nevšimneš.
Spýtaj sa v spánkovom štúdiu ako funguje spánok, vysvetlia ti to veľmi odborne a už tu takéto nezmysly nebudeš vypisovať.
Poviem ti - spánkové štúdium hádam potrebujú tí, ktorí majú poruchy spánku. Ak máš na mysli fázy spánku (REM, alfa a pod.) - viem niečo o tom - šak je toho plný net.
A nezmysel? Aký? To by si musela ty dokonale poznať funkcie mozgu - a ľudské telo i mozog je véééééľmi prispôsobivý..... hádam si počula o úrazoch hlavy a čiatočných poškodeniach mozgu, ktorý si však našiel prepojenia neurónov, aby aspoň čiastočne (a niekedy celkom) obnovil svoje funkcie. Teda i na hluk sa dokáže prispôsobiť (podnety) .....
Máme to odskúšané na vlastnej skúsenosti, ako sa vie mozog prispôsobiť podmienkam. Ide o to, o aké.
So susedom sme vychádzali veľmi dobre, takže o žiadnu averziu neišlo.
My sme mali spáľňu orientovanú do ulice, on do záhrady. Jedného dňa si zadovážil psíka, ten sa zdržiaval ako inak, pri plote k ulici. To bolo na jeseň, muž nikdy nemal rád spánok pri otvorenom okne, takže sme mali okno zatvorené. Po troch mesiacoch sme sa ráno nevedeli pozbierať z postele. Nechápali sme. Potom nám došlo - pes.
Keďže mal prácu akú mal, a zodpovednosť veľkú, tak jednoducho bez toho aby mi to oznámil, vzal jedného dňa milého psíka a našiel mu vhodnejšie miesto pre život. Náš život a hlavne zdravie sa dostalo späť do pôvodných koľají.
V tomto prípade kašlem na rôzne výskumy. Viem, ako sme boli vyčerpaní. A to sme boli ešte bez detí, ku ktorým sme nemuseli vstávať.
Že som sa cítila určitú dobu blbo, je jasné, nemusela som o tom vôbec vedieť, mohol ma toho ušetriť.
korela
16.06.14,09:11
ježíííš,ľudia,nejaká píp tu vytiahla starú tému spred 5 rokov,vypľula sem svoj jediný príspevok a vy sa tu furt ešte vykecávate ? OMG :confused:
Táto téma je stále aktuálna, a je ďaleko horšie počúvať štekot vonkajší ako vnútri obytného domu. Zákon, ktorý je, je úplne nefunkčný.
kopretinka
16.06.14,09:38
Zákon, ktorý je, je úplne nefunkčný.
ktorý?
korela
16.06.14,09:43
Zákon, ktorý je, je úplne nefunkčný.
ktorý?
Nerušiť susedov nad mieru, nikde nie je uvedené čo tou mierou je, koľko Db a pod., prachu, dymu, zákon o ničom.
misoft
16.06.14,15:45
Zákon, ktorý je, je úplne nefunkčný.
ktorý?
Nerušiť susedov nad mieru, nikde nie je uvedené čo tou mierou je, koľko Db a pod., prachu, dymu, zákon o ničom.
Problém je v tom, že zákon síce definuje, ale nepočíta s "vecou", ktorá je živá.... zákon myslel na hluk, ktorý spôsobuje ČLOVEK! A pes (ako "vec") sa vypnúť NEDÁ!