dui
22.05.09,08:45
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či mi neviete poradiť.
Chcel by som mať v živnosti predmety ako servis PC a výpočtovej techniky, tvorba a správa internetových stránok.
Zaujímalo by ma ale, či musím nejako dokladovať, že činnosti ktoré by som takto vykonával aj ovládam. Teda niečo ako "výučný list", alebo nejaký certifikát z akéhosi kurzu napríklad o tvorbe stránok.
manus
22.05.09,07:00
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či mi neviete poradiť.
Chcel by som mať v živnosti predmety ako servis PC a výpočtovej techniky, tvorba a správa internetových stránok.
Zaujímalo by ma ale, či musím nejako dokladovať, že činnosti ktoré by som takto vykonával aj ovládam. Teda niečo ako "výučný list", alebo nejaký certifikát z akéhosi kurzu napríklad o tvorbe stránok.

Toto je tzv. voľná živnosť, čiže trebárs aj so základnou školou, bez kurzov a školení :).
Je to troška smutné, lebo napr. aj účtovníctvo môže začať robiť hocikto, aj bez ekonomickej školy, a potom to niekedy tak aj vyzerá. Ale v tom sa zasa vyžívajú kontroly na daňových úradoch.
Takže odpoveď na tvoju otázku je: Nie, nepotrebuješ na to žiaden papier. Ale zasa to musíš ovládať, lebo keď neodvedieš dobrú prácu, ťažko si budeš hľadať nových klientov. Ale v tom myslím problém nie je, keď to chceš robiť.
Pekný deň :)
dui
22.05.09,07:21
Ok, ďakujem za odpoveď. Ide práve o to, že to ovládam, len som samouk a preto na to nemám žiadny "papier".
Na účtovníctvo by som aj mal, ale to sa mi nechce robiť. :) No je to smutné, ale ten človek si za to aj zodpovedá, tak najeskôr po prvej kontrole si to potom prípadne rozmyslí. :)
Paula
22.05.09,07:27
Ok, ďakujem za odpoveď. Ide práve o to, že to ovládam, len som samouk a preto na to nemám žiadny "papier".
Na účtovníctvo by som aj mal, ale to sa mi nechce robiť. :) No je to smutné, ale ten človek si za to aj zodpovedá, tak najeskôr po prvej kontrole si to potom prípadne rozmyslí. :)



Mám to chápať tak, že akákoľvek činnosť okrem účtovníctva sa dá v pohode vykonávať aj bez vlastnej zodpovednosti? ;)