Zavrieť

Porady

Vybavenie živnosti

Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či mi neviete poradiť.
Chcel by som mať v živnosti predmety ako servis PC a výpočtovej techniky, tvorba a správa internetových stránok.
Zaujímalo by ma ale, či musím nejako dokladovať, že činnosti ktoré by som takto vykonával aj ovládam. Teda niečo ako "výučný list", alebo nejaký certifikát z akéhosi kurzu napríklad o tvorbe stránok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    dui Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem sa spýtať, či mi neviete poradiť.
    Chcel by som mať v živnosti predmety ako servis PC a výpočtovej techniky, tvorba a správa internetových stránok.
    Zaujímalo by ma ale, či musím nejako dokladovať, že činnosti ktoré by som takto vykonával aj ovládam. Teda niečo ako "výučný list", alebo nejaký certifikát z akéhosi kurzu napríklad o tvorbe stránok.
    Toto je tzv. voľná živnosť, čiže trebárs aj so základnou školou, bez kurzov a školení .
    Je to troška smutné, lebo napr. aj účtovníctvo môže začať robiť hocikto, aj bez ekonomickej školy, a potom to niekedy tak aj vyzerá. Ale v tom sa zasa vyžívajú kontroly na daňových úradoch.
    Takže odpoveď na tvoju otázku je: Nie, nepotrebuješ na to žiaden papier. Ale zasa to musíš ovládať, lebo keď neodvedieš dobrú prácu, ťažko si budeš hľadať nových klientov. Ale v tom myslím problém nie je, keď to chceš robiť.
    Pekný deň

    dui je offline (nepripojený) dui

    dui
    Ok, ďakujem za odpoveď. Ide práve o to, že to ovládam, len som samouk a preto na to nemám žiadny "papier".
    Na účtovníctvo by som aj mal, ale to sa mi nechce robiť. No je to smutné, ale ten človek si za to aj zodpovedá, tak najeskôr po prvej kontrole si to potom prípadne rozmyslí.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    dui Pozri príspevok
    Ok, ďakujem za odpoveď. Ide práve o to, že to ovládam, len som samouk a preto na to nemám žiadny "papier".
    Na účtovníctvo by som aj mal, ale to sa mi nechce robiť. No je to smutné, ale ten človek si za to aj zodpovedá, tak najeskôr po prvej kontrole si to potom prípadne rozmyslí.


    Mám to chápať tak, že akákoľvek činnosť okrem účtovníctva sa dá v pohode vykonávať aj bez vlastnej zodpovednosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.