mikli
27.05.09,19:21
Ahojte, aké máte skúsenosti so spoluprácou s finančnou inštitúciou alebo maklérskou spoločnosťou? Zaujíma ma prístup k poradcom, spolupráca, čím sa zaoberá a čo ponúka? Rozhodujem sa pre spoluprácu a chcem si vybrať tú najlepšiu.
Ďakujem.
mona091
27.05.09,18:02
Najlepsie informacie ziskas priamo v konkretnych maklerskych spolocnostiach,
ked su seriozne, nemali by Ta zavadzat, respektive zahmlievat,
a ak by to spravili, velmi lahko na to prides pri porovnani toho, co Ti povedia, a podmienok v zmluve, ktoru Ti predlozia na podpis,
tam si zisti vsetky podmienky, poziadavky, system prace, procesy, odmeny, portfolio a pod.,

zapamataj si, ze stale sa motaju medove motuzy, preto klad doraz na zmluvne podmienky, a nenechaj sa osalit, ze su tam nejake body len formalne,

prajem Ti uspech
leida3
28.05.09,13:13
Najlepsie informacie ziskas priamo v konkretnych maklerskych spolocnostiach,
ked su seriozne, nemali by Ta zavadzat, respektive zahmlievat,
a ak by to spravili, velmi lahko na to prides pri porovnani toho, co Ti povedia, a podmienok v zmluve, ktoru Ti predlozia na podpis,
tam si zisti vsetky podmienky, poziadavky, system prace, procesy, odmeny, portfolio a pod.,

zapamataj si, ze stale sa motaju medove motuzy, preto klad doraz na zmluvne podmienky, a nenechaj sa osalit, ze su tam nejake body len formalne,

prajem Ti uspechNesuhlasim. Ak mas dobreho poradcu tak ti netaha žiadné medove motuziky,dobrí fin. poradca ma zaujem poradiť klientom len to najlepšie, ja som totiž nahodou nezávisllý, pracujem pre seba a to tak aby som tým klientom mohla pozrieť do očí aj o 10čí 30 rokov. Slovo nezavislosť znamena že nie som zamestnancom žiadnej fin. inštitucii, iba s nimi spolupracujem!A tak môžem svojím klentom poradiť to najlepšie a pre neho v momentalnej situacii najvýhodnejšie.A čo sa týka podpisovania , unás sa robí prv analýza , čo vlastne potrebuje? a ž potom sa vyberajú produkty, ktoré by mohol vlastniť, a to s odborným výkladom tak aby klient porozumel.Ale pozríme sa koľko ľudí chodí priamo do pobočiek, daných inštitucii, s tým pocitom že mu tam poradia čo najlepšie od toho daneho faku,. Položme si otázku, môže dobre poradiť ak je tam zamestnaný??????????? Asi nie lebo jeho pracou je uzatvoriť zmluvu aby mal výplatu, hoci vie že na druhom konci ulice je taký istý produkt lacnejší a možná aj lepší. Asi tak to z hruba funguje, Je veľa Fin. poradcov ale nemali by používať slovo NEZAVISLOST pokiaľ su zamestnaný v nejakej inštit. tak iba toľko na upresnenie. Ja si myslim že klienta nikto nenuti nič podpisovať kým si to neprejdu spoločne s dotyčným poradcom. Pekný den prajem.
leida3
28.05.09,13:17
Ahoj. Nepýtaj sa môžeš to vyskúšať,ak máte záujem, napíš. Pekný den.
mona091
28.05.09,13:57
ach, jaj,

zadanie otazky znelo inac,

neva, takmer si vyvolala vo mne podnet na diskusiu, ale bolo by to mimotemy,

maj sa
mikli
28.05.09,18:15
Nie je potrebné skúšať, ja som v tomto biznise už štvrtý rok, chcem iba zmeniť spoločnosť, preto tá otázka. Viem, že sú rôzne názory na spoločnosti aj na poradcov. Záleží len na tom, ako sa venujú svojej práci. Nemôžem ale súhlasiť s tým, že keď je niekto zamestnancom nemá záujem, chce len predať. Ja som tiež interný zamestnanec, ale živnostník. Zarobíme len to, čo urobíme. Nie je to len o predaji, pokiaľ si klienta neudržíme, všetci dobre vieme, že prichádza storno. Takže je to aj o storne. Rada si o konkrétnych veciach napíšem súkromne.
mikli
28.05.09,18:16
ach, jaj,

zadanie otazky znelo inac,

neva, takmer si vyvolala vo mne podnet na diskusiu, ale bolo by to mimotemy,

maj sa
Diskusia na túto tému by bola asi fajn. Rozoberáme to aj s kolegami. Je kopec maklérskych spoločností, ktoré sa zaoberajú predajom a "poradcov" robia študenti, ktorí si môžu super zarobiť. Žiaľ proti nim nič neurobíme, ale kazia meno kvalitným profesionálnym poradcom.
leida3
29.05.09,06:24
Zdravím. Ak chceš naozaj zmeniť spoločnosť tak si preštuduj:salvefinance.com,a porovnaj , je tam veľa veci ktore tam nenajdeš napísané, to je už na dlhšiu debatu.Pekný den prajem.
endzi1
03.06.09,12:14
dobry den, ja spolupracujem uz dlhu dobu s OVB, som s nimi spokojna, su uplne "nadupany" informaciami a vzdy mi dobre poradili.
Lianka
03.06.09,13:08
dobry den, ja spolupracujem uz dlhu dobu s OVB, som s nimi spokojna, su uplne "nadupany" informaciami a vzdy mi dobre poradili.

S tymto si dovolim nesuhlasit na zaklade osobnej skusenosti. Ohladom ich poradcov sa tu dost popisalo:
http://www.porada.sk/t73218-financni-poradcovia-z-ovb.html
Margaréta35
03.06.09,13:14
tiež nemám dobrú skúsenosť s OVB
endzi1
03.06.09,13:27
[QUOTE=Lianka;1061959]S tymto si dovolim nesuhlasit na zaklade osobnej skusenosti. Ohladom ich poradcov sa tu dost popisalo:


neviem, mozno som mala stastie. bola som s nimi spokojna.
mikli
04.06.09,18:56
[QUOTE=Lianka;1061959]S tymto si dovolim nesuhlasit na zaklade osobnej skusenosti. Ohladom ich poradcov sa tu dost popisalo:

Nemôžem ani ja súhlasiť, stretla som sa už s ľuďmi z OVB. Je to však vždy o ľuďoch a škoda, že robia zlé meno spoločnosti. Na žiadnom fóre sa nenapíše nič dobré o nich. Škoda.
AnitaMartinska
16.06.09,09:06
Ahoj. Nepýtaj sa môžeš to vyskúšať,ak máte záujem, napíš. Pekný den.
neviem, ci som spravne.
Mate skusenosti s teraz ponukanym produktom Hypoteka pre mladych?Ako sa vyznat v produktoch jednotlivych bank?
Viete poradit?
Vdaka
Lianka
16.06.09,11:00
Analyzam mnohych bankovych produktov sa venuje aj www.etrend.sk, zvacsa Blogy.

Ohladom Hypotek pre mladych linky: http://www.google.com/search?q=Hypoteka+pre+mladych&sourceid=ie7&rls=com.microsoft:en-US&ie=utf8&oe=utf8
stefan.u
19.06.09,04:35
Ak mozem tak pridam tiez svoj nazor. Poznam a poznal som vela ludi ktory pracovali pre OVB a vsetci od nich odisli a zacali pracovat pre ine spolocnosti alebo si zalozili vlastne firmy.
Ja mam najlepsiu skusenost s firmou Partners Group. Pani s ktorou som v kontakte mi vzdy pomoze vo vsetkom ohladom financii a viem ze sa na nu mozem spolahnut.
Mozem na nu poskytnut aj kontakt
borisp
23.06.09,07:32
Vzdy je to o ludoch. Kazda spolocnost ma svoje vyhodva aj nevyhody.
Este stale si sa nerozhodol?
:confused:
mona091
23.06.09,09:52
pre silnejsie zaludky, mozno trochu mimotemy,

alebo ani nie?????

http://www.zionmag.org/media.php?id=437
Lianka
23.06.09,10:42
leida3
24.06.09,17:47
Zdravím , neviem čo vás zaujíma , ale rada si najdem čas, dohodníme sa? leida3
mona091
24.06.09,18:55
Zdravím , neviem čo vás zaujíma , ale rada si najdem čas, dohodníme sa? leida3


OK leida,


porad mi, ako a kde mam pololozit 500 tisic v korunach na 10 rokov,
zabezpecena na dochodok som,
prosim, navrhni mi financny plan, som za mierne riziko
leida3
25.06.09,16:13
Zdravím ,ešte uvažuješ o zmene? Ak ano, napiš .
leida3
25.06.09,16:15
Najdi .fincop.sk/kalkulacka, a sa rozhodni.
Otakar.2
26.06.09,03:49
Mal by si vediet Partners grou vvznikla odchodom ľudí z OVB ako sa píši aj inde je to o ľudoch ktorým máš dôveru a z ktorými chceš pracovať
Otakar.2
26.06.09,04:08
Výber finančnej spoločnosti nie je podstatné podstata sú ľudia, ktorý robia spoločnosť ja sa tiež zaujímam o finančný trh a má to výhody nakoľko ty chces riešiť finančny problém a finančný sprostredkovateľ ti poradí a máš o jednu informáciu navyše. Keď ideš do banky alebo poisťovne každá ti ponúkne len svoj takzvane najlepší produkt sprostrdkovatľ ma informácie z viacerých bank a môže vybrať zo všetkých produktov, ktoré má k dispozícii najlepší pre teba môže vybaviť pri hypotékach aj zľavy ktoré ti nevybavís lebo za ním je silná spološnosť, ktorá môže vybaviť mnoztevné zľava ktorá davá banka tej spoločnosti V prípade nemusíš nikde chodiť finančný sprostredkovateľ za teba vybavý všetky potrebné dokumenty ušetrí to veľa času a od budúceho roka sa mení aj zákon o finančných poradcov a sprostredkovateľov kde budú viac zodpovedať čo ponúknu a čo urobia.
Otakar.2
narcis777
05.07.09,11:50
NIe je podstatné pre akú spoločnosť budeš pracovať, podstatné je , ako sa budeš venovať rozvoju svojej osobnosti a vytvoriš si u ľudi dôveru . Prezentuješ prevažne seba, a dôveru získavaš si u ľudi Ty, nie spoločnosť.
Pokiaľ Ta zaujímajú provízie, je potrebne spraviť analýzu v jednotlivých maklérskych spoločnostiach. Taktiež pri výbere spoločnosti záleží na tom v akej miere sa venuje vzdelávaniu svojich poradcov. Teda ak už nie si samostatny odbornik s niekoľkoročnou praxou.
Pracujem 10 rokov pre spoločnosť, ktorej vnútorne pravidla mi nevyhovuju, no vytvorila som si vlastny spôsob prace, samovzdelavania. Teda tuto spoločnosť Ti neodporúčim.

No z mojej praxe som sa stretla s pozitivnými ohlasmi na spoločnosť Partners Group, a možno Salve finance . Pokial sa venuješ neživotnemu poisteniu tak skús prehodnotiť aj spoločnosť Insia.
jufe
09.07.09,19:37
Ahojte, aké máte skúsenosti so spoluprácou s finančnou inštitúciou alebo maklérskou spoločnosťou? Zaujíma ma prístup k poradcom, spolupráca, čím sa zaoberá a čo ponúka? Rozhodujem sa pre spoluprácu a chcem si vybrať tú najlepšiu.
Ďakujem.
No hlavný faktor podľa ktorého sa rozhoduj je majetková účasť finančných inštitúcií v jednotlivých maklérskych spoločnostiach.
Napr. si pozri majetkovú účasť Deutscheringu v OVB
alebo Kooperetivy v Capitole a pod.
Nie vždy je šírka portfólia rozhodujúca.
Sú spoločnosti, ktoré majú kopec partnerov, ale aj tak iba na oko a gro produkcie robia do jednej alebo dvoch fin. inštitúcií.
Na tom nie je podľa mňa nič zlé, pokiaľ tam majú klienti makléra nejakú značnú výhodu, ktora je lepšia ako všetky produkty na trhu.
Najlepšie je široké portfólio a značné výhody :)
Z toho čo tu je by som odporučil Partnersgroup SK.
mona091
09.07.09,22:01
No hlavný faktor podľa ktorého sa rozhoduj je majetková účasť finančných inštitúcií v jednotlivých maklérskych spoločnostiach.
Napr. si pozri majetkovú účasť Deutscheringu v OVB
alebo Kooperetivy v Capitole a pod.
Nie vždy je šírka portfólia rozhodujúca.
Sú spoločnosti, ktoré majú kopec partnerov, ale aj tak iba na oko a gro produkcie robia do jednej alebo dvoch fin. inštitúcií.
Na tom nie je podľa mňa nič zlé, pokiaľ tam majú klienti makléra nejakú značnú výhodu, ktora je lepšia ako všetky produkty na trhu.
Najlepšie je široké portfólio a značné výhody :)
Z toho čo tu je by som odporučil Partnersgroup SK.


velkost firmy nehovori o kvalite,

a mam skusenost, ze prave vo firmach, ktore si spominal, je najviac zmanipulovanych poradcov, az prilis lojalnych, az prilis slepych, az prilis neodbornych, su uceni v prvom rade na predaj, su uceni na argumentaciu, ktorou sleduju iba ciel svojich nadriadenych, su uceni na nekladenie otazok a nehladanie odpovedi, a hlavne su zmagoreni filozofiou, ze pomahaju klientom, pricom pomahaju iba vlastnikom spolocnosti,

btw: doteraz mi nikto z "poradcov" nenacrtol strategiu investovania, aj ked som niekolkokrat o to ziadala (vid vyssie) a sucasne som touto formou mala zaujem zmenit moj nazor na poradcov, zial, nnepodarilo sa,

viem, ze su aj skutocni odbornici, ale je ich fakt mizive %
leida3
10.07.09,06:58
Sme poradenska spoločnosť Salve Finance, a podla mojích skusenosti od 2001 co som pôsobila vo viacerích spoločnostiach, tak tato ma najviac oslovila , naozaj im ide o dobro klienta, a ponúka najdostupnejšie produkty v dnesnej dobe , ma ich najlacnejšie, take nema nikto co som skúmala doteraz, takže doporucujem každemu, nechválim , to je moje preverovanie, a dospela som ktomu s porovnavaniami rovnakých produktov v daných institúciach a to iste naše v ponuke je obrovský rozdiel. Preto odporučam vyskušat ak niekto chce zmeniť spoločnosť. pekný den
mijuška
10.07.09,09:34
BSG,návrh investovať: tak napr. výborná investícia FIMEX Capital obchodník s cennými papiermi, a.s.
mona091
10.07.09,09:40
Sme poradenska spoločnosť Salve Finance, a podla mojích skusenosti od 2001 co som pôsobila vo viacerích spoločnostiach, tak tato ma najviac oslovila , naozaj im ide o dobro klienta, a ponúka najdostupnejšie produkty v dnesnej dobe , ma ich najlacnejšie, take nema nikto co som skúmala doteraz, takže doporucujem každemu, nechválim , to je moje preverovanie, a dospela som ktomu s porovnavaniami rovnakých produktov v daných institúciach a to iste naše v ponuke je obrovský rozdiel. Preto odporučam vyskušat ak niekto chce zmeniť spoločnosť. pekný den

teraz sa Ta spytam:

preco vravis, ze Salve ma najlacnejsie produkty?
- Ake produkty ma Salve najlacnejsie?
- Aky je rozdiel medzi poistkou cez Salve, a inou spolocnostou?
- aky je rozdiel uveru cez Salve, a napriklad priamo z banky?
- aky je rozdiel medzi stavebnym sporenim uzatvorenym cez Salve,
alebo priamo v stavebnej sporitelni?

- ak Salve sprostredkuje uver, pre klienta nie je o nic lacnejsi ten uver, ako ked si ho sprostredkuje sam
- ak Salve sprostredkuje poistky, fondy, stavebky a ine, zase pre klietna to nie je o nic lacnejsie, ako ked si to vybavi priamo v danej institucii

trochu odvazne slova,
ale pomozem Ti, ak povies, ze klietovi usetris cas, a cas su peniaze!,
a informacie su najdoletzitejsie a za tie sa plati, a vy tie informacie mozete mat,
vtedy naozaj ho produkt vyjde lacnejsie,

takze zase sme pri tom, ze sprostredkuvate predaj produktov, a zalezi, ako ste na tom po odbornej stranke, aky je kazdy poradca vzdelany, znaly atd. - to aby nenastala situacia, ako v inej teme, kde jeden tiez sprostredkovatel odporucil pravnika na precitanie zmluvy o PZP, pretoze poradca nevie, co predava,
mona091
10.07.09,11:17
BSG,návrh investovať: tak napr. výborná investícia FIMEX Capital obchodník s cennými papiermi, a.s.

odporucila si investovanie u obchodnika, ale neodporucila si preco prave u neho ( kedze licencovanych porovnatelnych obchodnikov je viac), a uz vonkoncom si nenacrtla investicnu strategiu,

to akoby si povedala, ze ked chcem leasing, a Ty poznas napriklad jednu z leasingoviek, tak ma tam posles, ale sama nevies preco
leida3
10.07.09,22:34
Zdravím , nebudem všetke rozdieli rozpisovať na porovnanie aby si nepochyboval je pripoistenie v nezamestnanosti strata príjmu ) ma to iba jedna spol. Allianz , ponuka 50%z hrubeho príjmu klienta :) a cez poradensku spol. 75% , to si myslím je velky rozdiel, a to ma aj v inych produktoch v inych spol.
leida3
10.07.09,22:57
Tajnosti nerobime , iba si uvedom ze to nie su informacie cez net, poradene si mala,ale ak si sama nevies vybrat tak je najlepsie je poradit sa s odbornikom kto sa investovaniu venuje a sleduje to . Mne poradili v roku 2001 OVB a nemam na ucte ani polovicku a môj poradca Finančny už nepracuje vo finančnictve .ale to nie som iba ja natom tak taku strategiu mi poradil a verila som . Dnes už viem že to by som nedoporučila nikomu. Ak to myslíš važne stým investovanim tak napíš a niečo pripravím. iba nie verejne oki?
mona091
11.07.09,09:57
Zdravím , nebudem všetke rozdieli rozpisovať na porovnanie aby si nepochyboval je pripoistenie v nezamestnanosti strata príjmu ) ma to iba jedna spol. Allianz , ponuka 50%z hrubeho príjmu klienta :) a cez poradensku spol. 75% , to si myslím je velky rozdiel, a to ma aj v inych produktoch v inych spol.

Leida, ani nevies, ale zavadzas!

kazdy klient, ak splni poistne podmienky, tak pri danom poisteni v Allianzi moze mat maximalnu vysku plnenia do 75% z hrubeho mes. prijmu,

na to, aby mal 75%.plnenie potrebuje splnit podmienky, medzi ktorymi urcite nie je to, aby mal uzatvorenu zmluvu cez nejaku poradensku firmu!
Je uplne jedno kto mu sprostredkuje podpis tejto zmluvy!

Leida, raz prides na to, ze vsetky informacie si musis nastudovat a overit sama, a dufam, ze dovtedy tvoje rady neposkodia klientov,

takze zase som sa nic nedozvedela, zacala si s tym, ako vam ide o dobro klietna, a skoncilo to pri tom, ze akurat vas na skoleniach manipuluju
sanni
16.07.09,18:46
myslim, ze poradenstve tohto typu vzdy zalezi od kvality konkretneho cloveka. Preto odporucam rozvahu a porovnanie viacerych moznosti.
mariena1404
13.08.09,06:22
Dobrý deň. Ja pre OVB robím 3 roky....To všetko je o prístupe ku klientovi a o informáciach. V každej spoločnosti sa nájdu čierné ovce,ktoré za firmou vidia len zárobok.Ja osobne som išla do OVB tak,že som potrebovala pomoc a radu a tam mi pomohli.Potom som dostala aj ponuku na spoluprácu.Káždý má možnosť výberu a čo sa týka informácii máme ich fakt dostatočne a záleži to len na poradcovi ako ich poskytne a vysvetlí klientovi.
Mária.K.
13.08.09,06:53
Pracujem pre sprostredkovateľa OVB. Do kancelárie chodí množstvo materiálov o jednotlivých produktoch, ktoré sa sprostredkovávajú. Ale na to, aby ich sprostredkovateľ vedel klientovi podať a správne poradiť, je potrebné aj študovať.
Reprografia
13.08.09,07:15
Ja mám finančného poradcu zo Salve finance a som spokojná. Synovi sme vložili do fondov nejaké peniažky a podotýkam, že aj do akciových (neviem presne %), a je jediný z rodiny, ktorému priniesli v krízovom roku zisk. Keď mi prišiel výpis, neverila som vlastným očiam.
Vlado.s
13.08.09,18:29
OK leida,


porad mi, ako a kde mam pololozit 500 tisic v korunach na 10 rokov,
zabezpecena na dochodok som,
prosim, navrhni mi financny plan, som za mierne riziko

Zdravím Mona... . No ako čítam tak čítam, žiaden poradca ti neporadil. Ani ja ti nebudem radiť, len ti poviem o mojom "investovaní";).

Ja som mal voľných 700 000,- Sk tak som za 670 kúpil 2i byt v pôvodnom stave aj s kompletným zariadením. Neinvestoval som nič viac. Byt som prenajal. Za 13,95 roka mám 100% zisk. Jednoduchšie povedané o 14 rokov mám späť mojích 670 a ďalších minimálne tých 670 v hodnote nehnutelnosti, čo si myslím, že bude určite väčšia.

Ďalšie výhody:
- každý mesiac mám vyplatený zisk, nečakám na neho 14 rokov
- netrasiem sa, že akcie alebo spoločnosť, do ktorej som investoval, padne, alebo krachne.
- neznášam takmer žiadne riziko (poistenie proti komplet všetkému)
- môžem skončiť kedy sa ja rozhodnem, resp. to potrebujem a navyše bez akejkoľvek straty, poplatkov ... a stále so ziskom.

Ak dáš na poradcu, dávaš na názor neznámeho človeka. Skôr polož svoju otázku nejakým úspešným známym, porovnaj si návrhy a vyber si z nich to naj. Nie sú úspešní, lebo mali kopec šťastia a spadlo im všetko z neba.

Ak si nechať niekým radiť, tak človekom ktorý niečo dosiahol.

A ešte jedná vec: Môj otec je len obyčajný družstevník (a teda nie nejaký intelektuál), ale v jednej veci má 100%nú pravdu. A síce, Ak počúvaš cudzí rozum, do svojho môžeš nas..ť!.
reaktor32
05.04.10,20:24
Spokojnosť klienta je nadovšetko, aj pre sprostredkovatela ma dlhodobejšie výhody. a ano Ovb je iba spoločnosť s ktorou spolupracujú.
reaktor32
05.04.10,20:31
Dobrý deň, a o akú nepŕijemnú záležitosť išlo?
peter977
26.04.10,09:51
Dobrý deň,

v prvom rade jedna vec na internet neexistujú poradenské portáli, ktoré by Vám objektívne poradili!!!!

Dôvod? Každí človek je v inej situácií a práve preto sa takéto rady nedajú aplikovať v praxi. Väčšina týchto portálov je zameraná na produkty ale podstatné je to, čo sa vpisuje do tej zmluvy a nie produkt! Aj dobrý produkt môže byť katastrofálne nastavený!!!

Neznášam ľudí, ktorí ohovárajú konkrétnu spoločnosť, napríklad ako OVB! Každá spoločnosť má svoje pre a proti a práve preto sem chcem napísať podľa čoho sa orientujte pri poradenský spoločnostiach!

- Právna forma, poradenská spoločnosť ba mala určite byť akciová spoločnosť a mala by patriť do holdingu, ktorého základné imanie presajuje 1 000 000 €!

- história , poradenská spoločnosť ktorá funguje na trhu menej ako 15 rokov nie je poradenská ale robi čistý predaj! Založenie takej firmy je maximálne nákladné, takže požičiavajú poisťovne a banky a potom poradenská spoločnosť musí v rámci splácania dlhov robiť výhradne ich produkty!!!

- Partnerské spoločnosti! Poradenstvo je poradenstvom vtedy ako firma pracuje so všetkými segmentami trhu, teda banky, poisťovne, stavebné sporiteľne, daňový úrad, správcovské spoločnosti, leasingové spol., investičné spoločnosti, prípadne burzy! Minimálny počet partnerov by mal byť 20!

A z každého segmentu mať aspoň 2 partnerov, pri bankách a poisťovniach aspoň 5 partnerov.

- Samotný poradca : ja vždy hovorím, že človeku všetko ide z očí! Už na prvý pohľad do očí vidíte, kto je na peniaze a komu ide o Vás ako človeka! Nenechajte sa zlákať pochvalami a úsmevom, v prvom rade musí byť poradca odborník a do detailu ovládať svoje produkty! V druhom rade jeho finančný plán musí obsahovať to čo chcete. Ak máte z poradcu zlý pocit, radšej s ním ani nespolupracujte!
peter977
30.04.10,14:44
Nesuhlasim s tvrdenim, ze na internete neexistuju poradenske portaly, ktore vam objektivne poradia. Tymto tvrdenim v podstate znevazujete aj tento portal a aj svoj samotny prispevok - takze sa mu neda verit !!! Sanca, ze na internete najdete objektivny portal je prave taka, ako ze najdete objektivneho poradcu medzi ludmi.
Milý poraďák!

Objektívny znamená, že ho nič neovplyvňuje!

Všetky portáli o financiach sú ovplyvňované médiami a tie zas štátom. Okrem toho ak chceš radu v oblasti financií, tak dostaneš vždy len všeobecnú.

Finančný poradca nerieši všeobecné rady! (kvalitný určite nie!)
Jeho úlohou je riešiť konkrétnu situáciu klienta!

Objektívny je len ten, kto je nad vecou a skús si pozrieť kto je majiteľom domén, ktoré ponúkajú "overné objektívne" informácie!

Portál na porovnanie cien PZP je zaplatený konkrétnymi poisťovňami, tak aby ich ceny vyšli ako tie naj! Ale choďte podľa toho na pobočku a zrazu je to drahšie! Uzavrite si pzp online a zrazu Vám príde zmluva z logom neakej maklérskej spoločnosti!!!

Ak by boli portáli objektívne a internet, tak sme všetci finančne oveľa viac vyspelí! Aj na tomto portáli sa nachádzajú ľudia, ktorí hľadajú potenciálnych klientov medzi Vami a napíšu to, čo chcete počuť! A to nie je objektívnosť!
peter977
23.07.10,10:37
Zdravím , nebudem všetke rozdieli rozpisovať na porovnanie aby si nepochyboval je pripoistenie v nezamestnanosti strata príjmu ) ma to iba jedna spol. Allianz , ponuka 50%z hrubeho príjmu klienta :) a cez poradensku spol. 75% , to si myslím je velky rozdiel, a to ma aj v inych produktoch v inych spol.

leida pozor!!!!

Má to aj Cardif, takže kočka dávaj pozor na to, čo píšeš!!!

A tých 75 % môžem dať aj ja, takže FinCo neFinCo, nie je v tom rozdiel!
Olča
20.05.11,12:00
Môžte mi z OVB odporučiť nejaký konkrétny produkt, ak chcem investovať bez rizika a sporiť na dôchodok? Ďakujem za ponuku
peter977
08.07.11,19:21
Môžte mi z OVB odporučiť nejaký konkrétny produkt, ak chcem investovať bez rizika a sporiť na dôchodok? Ďakujem za ponuku

:)
Tak toto ma pobavilo.

OVB alebo iná firma, to je jedno, produkty sú stále isté, len sú ich názvy odlišné, no základ aj sadzby sú identické.

Ak má ísť o investovanie, tak fond s riadeným portfóliom na dennej báze, so životným cyklom a s poplatkovou štruktúrov, kt. Vám zabezpečí, že pri 6 % priemernom ročnom výnose budete prvý rok v pluse.

Momentálne je situácia na trhu dosť zložitá a poradiť konkrétny fond, cudzej osobe o kt. nič neviem je na hrane s mojími zásadami.

Oplati sa poobzerať po komoditných fondoch alebo fondoch založenýcn na investovaní do realitných projektov, kde prenájom budovy predstavuje aspoň 7 % s celkovej hodnoty investičného zámeru.

Vyhľadajte poradcu a nechajte si vypracovať ponuky od viacerých a potom sa rozhodnite.
martinko123456
08.03.14,09:28
ja osobne som sa stretol tiež z viacerými ľudmi z rôznych spoločnosti..
z počiatku to bolo kvôli riešeniu životných poistení, neskôr zhodnocovania finančných úspor a vo finále hypotékou. nie je to spoločnosti ale o jednotlivých ľudoch, ako sa tí k tomu postavia, či ide tomu konkrétnemu konzultantovi o prospech klienta a svoj, alebo len o svoj prospech ako sa to stalo mne pri riešení v zmenách životnej poistovne. Pre spoločnosti e.u.consulting pracoval neaký pán R.... ktorý mi menil poistenie / na ktoré som mal akože právo, vždy ako budem musieť kvôli neakým dôvodom určité veci zmeniť/ vo finále som prišiel o peniaze nakoľko to zobral len a len pre svoj prospech...

momentálne teraz nerobím žiadne rozhodnutia ihneď, vždy si dám niečo ukázať, ako to vyzerá a premýšľam a zisťujem ono to asi ani inak v tejto dnešnej dobe nejde....