Zavrieť

Porady

Finanční poradcovia z OVB

Dobrý deň, máte niekto skúsenosti (pozitívne či negatívne) s finančnými poradcami z OVB a finančnými poradcami vôbec? Viem, že finančné poradenstvo dnes ponúkajú aj banky, ale nedávno mi poskytla známa možnosť poradenstva cez OVB. Chcela odo mňa prefotiť všetky zmluvy našej domácnosti, ktoré sa týkajú financií, poistenia domácnosti a členov rodiny, úverov, teda celý finančný tok. Dali sme jej to, ale mám obavy, či to nejakým spôsobom nemôže byť zneužité. Predsa sú tam naše osobné údaje a pod. Na základe týchto podkladov nám má vypracovať analýzu našej domácnosti ako finančne hospodárime, kde by sa dalo ešte ušetriť a kde peniaze lepšie zúročiť. Tento týždeň s ňou budem mať stretnutie tak som zvedavá, čo nám povie, ale stále som na vážkach, aby sa z toho nevykľulo niečo iné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
S najväčšou pravdepodobnosťou to nezneužije (na záver poviem, na čo si máš dať pozor) ale je vysoko pravdepodobné, že Vaše ďalšie sedenie bude asi takéto:

- vysvetlí ti, že Vaša domácnosť hospodári celkom dobre ALE určite ti povie, že by mohla ešte lepšie
- ukáže ti minimálne 3 poistné zmluvy, ktoré sú podľa jej názoru pre Vašu rodinu nevýhodné a vysvetlí ti, by ste ich mali ukončiť a uzavrieť nové 3 poistky by boli "pre Vás lepšie" a ponúkne ti, že peniaze, ktoré takto mesačne ušetríte by ste mohli investovať do podielových fondov alebo do niečoho iného, pričom ti ukáže maximalistický variant Vašich budúcich výnosov (ktoré sa však v reáli nikdy nenaplnia)
- a keďže ty si to zrátať nevieš, tak s najväčšou pravdepodobnosťou sa ti to bude zdať super výhodné

Ale pozor ! Vačšina poradcov OVB ponúka nie tie produkty, ktoré sú najvýhodnejšie pre klienta, ale tie produkty, za ktoré majú najvyššie provízie. Pretože OVB poradcovia síce radia zadarmo ale platení sú z provízií za predaj produktov - a aj oni sú iba ľudia, ktorí chcú zarobiť.

A na záver upozornenie - daj si pozor, aby si sa koncom roku nedozvedela, že si ty a aj celá tvoja rodina, zmenila zdravotnú poisťovňu.
1 1
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... pri bezhlavom rušení pôvodných poistných zmlúv s vidinou uzatvorenia lepšej, výhodnejšie si treba uvedomiť, že odkupná hodnota je minimálna .
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Johanka Pozri príspevok
... že odkupná hodnota je minimálna .
.... a to najmä v prvých rokoch existencie poistných zmlúv....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
... pri bezhlavom rušení pôvodných poistných zmlúv s vidinou uzatvorenia lepšej, výhodnejšie si treba uvedomiť, že odkupná hodnota je minimálna .
A nehovoriac o tom, ak tie poistné zmluvy sa uplatňovali ako odpočitateľná položka, samozrejme ak splňali podmienky, tak pri zrušení treba dodaniť uplatnené odpočítanie.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Tiež som mala tú česť stretnúť sa finančnou poradkyňou a poradila mi ktore poistenie vyhovuje mne, a ktore manželovi a sme poistení každý v inej poistovni, pretože niektoré poistovne nemajú rovnaké podmienky pre ženu aj muža. a dalej mi odporúčala aby som sa nedala nachytať na telefonicke pripoistenia pretože tým sa poistenie navyšuje, ale nebude pri ukončení poistnej doby vyplatené. A aspon jedenkrát ročne mi volajú z poistovne a ponúkaju skvelé poistenie ale s tým že sa musím rozhodnúť napr. do 3 dní, že už nebude taká možnosť inokedy.Takže ti budem ťažko radiť rozhodnúť sa musíš sama.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tu si možeš o nich vytvoriť názor sama:
http://openiazoch.zoznam.sk/produkty...MOVB&CID=49371
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Ale pozor ! Vačšina poradcov OVB ponúka nie tie produkty, ktoré sú najvýhodnejšie pre klienta, ale tie produkty, za ktoré majú najvyššie provízie. Pretože OVB poradcovia síce radia zadarmo ale platení sú z provízií za predaj produktov - a aj oni sú iba ľudia, ktorí chcú zarobiť.

A na záver upozornenie - daj si pozor, aby si sa koncom roku nedozvedela, že si ty a aj celá tvoja rodina, zmenila zdravotnú poisťovňu.[/quote]

Systém provízií platí aj pre ostatné spoločnosti na trhu - napríklad aj PartnersGroup. Nepáči sa mi napríklad to, že rovnakí poradcovia, ktorí vyslovene vystríhali pred poisťovňou AEGON pokiaľ pracovali pre OVB, teraz ju veselo ponúkajú cez Partners Group. Súhlasím však s tým, že niektoré produkty môžu zlepšiť cash flow rodiny, netreba sa však unáhliť a siahnuť hneď po prvom riešení, ale porovnať si ponuky viacerých poisťovní, bánk. Verte mi, že veľmi znervóznejú, keď prídete s rovnakou alebo lepšou ponukou od konkurencie, ktorú nemajú ako zmluvného partnera.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

podla mojho nazoru su poradcovia a poradcovia
tych dobrych je ako safranu a urcite pri volbe poradcu by som dal na referencie
poslednu hypoteku som vybavoval cez poradcu.bol som spojony dokonca som ani nebol v banke a uver som dostal, dokonca bankar prisiel za mnou aj so zmluvami.vsetko prebehlo rychlo a dobre uver bol schvaleny do par dni a peniaze uz boi aj vyplatene majitelovi nehnutelnosti
mam ekonomicke vzdelanie a viem posudit co je pre mna vyhodne, ale jednoducho nemam cas chodit a vybavovat, preto som to zveril poradcovi
dobry poradca poradi co je dobre pre klienta a nie z kratkodobeho pohladu pre poradcu.
financny poradca nepredava len poistky, ale radi ako investovat peniaze!!!
na poistku nepotrebujem poradcu, tu uzavriem po telefone za 20 minut...
0 0
dilnak dilnak

dilnak je offline (nepripojený) dilnak

hovoria si poradcovia, ale sú to len poistováci. Tlačia človeka do poistných zmlúv , ktoré ani nepotrebujete. Nečudujte sa im, majú z každej podpísanej zmluvy peniaze. dá sa povedať že Váš jednoročí vklad. Tiež som si myslel že mi hlavne pomože ohladom rozumného investovania, ale ozaj to boli iba poistky. Takže ak počujem toto oslovenie otvára sa mi vo vrecku nožík.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Svojho casu som robil aj priamo predajcu hypotek na pobocke. Mal som raz jednu klientku, menezerku jedneho nasho .... spevaka. Kedze dievca bolo slobodne, banka mala poziadavku na uzatvorenie životnej poistky. Stacila taka rizikova, pre pripad smrti. Moju ponuku od kooperujucej poistovne neprijala. Prisla az po dlhsej dobe, klientka bola dost zaneprazdnena. Ukazuje mi poistku co si uzatvorila cez maklera. Pozeram na parametre, vravim jej: "nevravela ste, že potrebujete kapitalovu ž.poistku?"
Ona: "ako?"
Ja: "Ved ste zaplatila za kapitalovu ž.poistku, 29 tisic rocne. U nas by vas poistenie stalo zlomok, mozno 2 ci 3 tisicky rocne."
Ona: "Ja ich roztrhnem! Predali mi to, co som vobec nepotrebovala"
Este dodavam, ze klientka si poistku zrusila, avsak nestihla to v termine do 1 mesiaca. Prisla o 29 tisic.
Boli za tym predajcovia OVB.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tiež sme mali česť s jednou pani, neviem, či bola poisťováčka, či poradkyňa, ale vytiahla z drahého veci (ktoré jej podľa mňa nemusel hovoriť, ale neskúsený!), napr. životnú poistku, havarijnú, PZP, vraj mu ponúkne čosi výhodnejšie. Vyvolávala mu, ťahala ho na stretká a podobne. Potom šla na operáciu, vraj sa o mesiac ozve. Je to skoro rok a do dnešného dňa sa neozvala.

Ja mám pocit, že si len zistila našu fin. situáciu a keď zistila, že z nás asi veľa mať nebude, tak zdupkala.

Keď sme potrebovali poistenie domácnosti, tak nám poslala lajstrá z poisťovne, také všeobecné a zvýrazňovačom nám označila dôležité veci. Keď som to uvidela, šlo to do koša a poistenie domácnosti som obstarala sama. Drahý sa nad tým dnes len usmieva a zistil, že jej pekne naletel....
0 0
Magda14 Magda14

Magda14 je offline (nepripojený) Magda14

Po niekolkorocnej skusenosti z prace v bankovnictve ti mozem Mirka poradit, aby si pri takomto systeme financneho poradenstva a predaja davala hlavne pozor na tzv."terennych" poradcov. Je to jedno, ci su z OVB, alebo inych spolocnosti. Stretla som vo svojej praxi vela sklamanych klientov. Obchod sa uzatvori, predajca dostane proviziu a ked je treba robit nasledny neplateny servis atd., mnohokrat sa na poradcu neda nakontaktovat. Samozrejme si vazim tych poctivych a cestnych, ktorym ide o klienta. To sa vzdy oplati, lebo aj po 8-mich rokoch ma moji klienti volaju, ked chcu radu. Pri najblizsom sedeni a podpisovani obchodu si pytaj od poradcu kontakty aj na jeho nadriadeneho a pripadne na centralu, alebo prislusnu pobocku firmy. Ja takymto systemom poistiek a sporeni nefandim.
Na nepoctiveho poradcu doplatil aj moj 18-rocny syn, ktory podpisal zmluvu do II.piliera doch.sporenia v nevedomosti u svojho spoluziaka v skole. Zaplatil mu za to 200,-Sk a poradca, ktory mal takychto dohadzovacov obchodu dostal tucnu proviziu. Podvod, nepomohol ani podnet do NBS, odpovedali a uz druhy rok sa nic nedeje. Ma smolu.
Tak rozmyslam, kto ma zelenu v nasej spolocnosti?!
Vela spravnych rozhodnuti, ale aj opatrnosti. Pekny den
0 0
norikas norikas

norikas je offline (nepripojený) norikas

Cele poradenstvo sa zaklada predovsetkym na vzajomnej dovere.Ak nedoverujete,nedavajte si ziadne udaje nikomu.Ani banke,ani poistovni.Skuste sa zamysliet,ako su chranene vase osobne udaje.Kazdy poradca,ktory ma licenciu je pod dohladom NBS.Pokial sa dokaze,ze vase udaje zneuzil,je postihnutelny.Zamyslam sa nad tym,ako doverujete svojej znamej,ked ju teraz tak podozrievate?Drzim vam palce k spravnemu rozhodovaniu.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

MirkaT Pozri príspevok
Dobrý deň, máte niekto skúsenosti (pozitívne či negatívne) s finančnými poradcami z OVB a finančnými poradcami vôbec? Viem, že finančné poradenstvo dnes ponúkajú aj banky, ale nedávno mi poskytla známa možnosť poradenstva cez OVB. Chcela odo mňa prefotiť všetky zmluvy našej domácnosti, ktoré sa týkajú financií, poistenia domácnosti a členov rodiny, úverov, teda celý finančný tok. Dali sme jej to, ale mám obavy, či to nejakým spôsobom nemôže byť zneužité. Predsa sú tam naše osobné údaje a pod. Na základe týchto podkladov nám má vypracovať analýzu našej domácnosti ako finančne hospodárime, kde by sa dalo ešte ušetriť a kde peniaze lepšie zúročiť. Tento týždeň s ňou budem mať stretnutie tak som zvedavá, čo nám povie, ale stále som na vážkach, aby sa z toho nevykľulo niečo iné.
sú to pochybné firmy - najprv pomôžu, potom ti vedia riadne zmanipulovať život.
0 0
lbubo lbubo

lbubo je offline (nepripojený) lbubo

Myslim ak niekto nevie co mate uzatvorene tazko sa radi.vid predajca, teta v nejakej tej institucii.Poradca prehliadne zmluvy a mal by aj kvalitne poradit.Inak dlho nevydrzi a bez dobreho mena je mu to k nicomu-nemyslite?To prehliadanie zmluv je asi aby som neplatil nieco aj 2 krat.vzdy chcem nieco nove , ine, lepsie.
0 0
eskaa eskaa

eskaa je offline (nepripojený) eskaa

my nemame dobru skusenost s poradcami v ovb.. jednemu takemu sme naleteli.. teraz ked si na to spominam, tak to bolo akoze nam robi poradenstvo, ale v skutocnosti mu islo len o to, aby sme cez neho pouzatvarali kopu poistiek.. neskor som sa do toho trochu zavrtala a prisla som na to, ze vlastne tie poistky su dost nevyhodne.. bohuzial sa uz nedalo nic robit, takze jednu som zrusila a druhu zredukovala o 25%, nic ine sa s tym nedalo robit.. aj tak som prisla o dost penazi..

teraz sa obraciam na jedneho poradcu kt. robi pre Finco a je to uplne ine kafe.. radi mi vo vsetkom co sa tyka financii.. hypotekarne uvery, podielove fondy atd..

daj si pozor, aby si nepouzatvarala kopu nevyhodnych poistiek a kym nieco podpises, tak si to poriadne prestuduj..
0 0
slavatka slavatka

slavatka je offline (nepripojený) slavatka

Nie je poradca ako poradca. To je hlavne kriterium spokojnosti. Neporadila som, viem, ale poznam vela ludi, ktorym takyto ludia velmi pomohli. Neboli to vsak len neduchaplne poistky, ale aj investicie, uvery. Ide o to, aby vas poradca robil tzv. servis. To je, ze sa bude o vas starat stale a jeho praca nekonci podpisanim zmluv. Inac, bez vydokladovania vsetkych uzatvorenych zmluv a zavazkov tazko moze posudit vasu financnu situaciu a poradit. Jednoducho, dovera musi fungovat, bez nej sa nevyriesi nic. Celkovo, je to dost osemetna situacia, malokto rad poukazuje na svoj financny status ci uz ma alebo nema. Neradi rozpravame o peniazoch, ale ak potrebujeme pomoct ohladom financii, musime sa otvorit. Oni su viazani mlcanlivostou, je to ako u lekara. Moze to byt znamy vasej kamaratky a tak mu nepoviete, ze mate take a onake problemy? Musite, inac vas nevylieci. Takze tak to je. Co sa tyka provizii, tak aj bankovi makleri maju z toho prasule a tym padom vam nikto nezaruci, ze vas pekne "neskasnu". Kazdy sprostredkovatel ma z toho prachy a to je jedno, ci je priamo zamestnanec banky alebo sprostredkovatel financnej skupiny. Produkty mozu ponuknut ovela vyhodnejsie, pretoze ich spolocnost ma urcite zmluvy s bankovymi instituciami a urcite produkty maju vyhodnejsie pre klienta a menej pre sprostredkovatela, tzn. ze vy usetrite a sprostredkovatel ma nizsiu proviziu.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
slavatka Pozri príspevok
Produkty mozu ponuknut ovela vyhodnejsie, pretoze ich spolocnost ma urcite zmluvy s bankovymi instituciami a urcite produkty maju vyhodnejsie pre klienta a menej pre sprostredkovatela, tzn. ze vy usetrite a sprostredkovatel ma nizsiu proviziu.
Robia vsetko, uvery, poistky, fondy. A uplne bombove je, ak to robi niekto, kto včera ešte predaval v bufete hotdogy, alebo kvetiny. Financny trh sa iba pomaly zlepsuje a potrva roky, ked v tej branži maklerov zostanu iba skutoční odborníci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať