janakova29
07.02.10,20:51
Zuzko já v létě orchidejí 32ks,palmi11ks,sukulenty114ks,masožravky5ks,kaktu sy25ks,tilandsie29ks,zmijovce 5ks a ostatních kvítek 38ks ale to bylo v létě a nemněl jsem ještě 26 Amaryllek ale zase nějaké sukulenty ubyly a ono se to ještě nějak vytříbí do jara
Čo tu potom robím ?! Ja som nevedela, že som v sekcii botanická záhrada :-)
zuzkahris
08.02.10,05:05
zuzkahris aj ra.cermak, tak vám len gratulovať. Vidno, že kvietky milujete.;)
Ďakujeme pekne :)
zuzkahris
08.02.10,05:06
Zuzko já v létě orchidejí 32ks,palmi11ks,sukulenty114ks,masožravky5ks,kaktu sy25ks,tilandsie29ks,zmijovce 5ks a ostatních kvítek 38ks ale to bylo v létě a nemněl jsem ještě 26 Amaryllek ale zase nějaké sukulenty ubyly a ono se to ještě nějak vytříbí do jara
No Radek, tak to vyzerá, že ja som na tom ešte dobre :D:), super gratulujem :)
zuzkahris
08.02.10,05:07
Čo tu potom robím ?! Ja som nevedela, že som v sekcii botanická záhrada :-)
No ešte niesme v botanickej :):)
ra.cermak
08.02.10,15:11
Já také děkuji někdy si připadám jak v Botanické ale Zuzi ty mne brzo doženeš ....s tou tvou rychlostí to nestíhám ani sledovat
privát
08.02.10,15:36
Jak to dopadlo je něco na kořenech nebo ...
Zuzka a Radek podávam info - korene krásne, žiadne príznaky choroby, ani hniloby. V zemine som žiadneho votrelca nezbadala (podotýkam, že to isté som mala s prvou). Zostávalo len ju osprchovať a pre istotu zasadiť do novej zeminy. Dneska jej celkom ožltli spodné dva poschodia konárov, pôjde to dole. Vypadá to zle, neverím, že sa z toho dostane. Najhoršie, že neviem čo jej poškodilo.
zuzkahris
08.02.10,17:09
Zuzka a Radek podávam info - korene krásne, žiadne príznaky choroby, ani hniloby. V zemine som žiadneho votrelca nezbadala (podotýkam, že to isté som mala s prvou). Zostávalo len ju osprchovať a pre istotu zasadiť do novej zeminy. Dneska jej celkom ožltli spodné dva poschodia konárov, pôjde to dole. Vypadá to zle, neverím, že sa z toho dostane. Najhoršie, že neviem čo jej poškodilo.
Takže bude to asi prehnojením ... No viac ako presadiť a osprchovať korienky si už spraviť nemohla. Už ju nehnoj, len raz za týždeň ju polej do misky a dúfajme, že sa z toho dostane. Silno držím palčeky !!!
ra.cermak
08.02.10,18:03
tak to je moc škoda zkusíme se zeptat u nás na fóru ? Zuzi?
zuzkahris
08.02.10,18:31
tak to je moc škoda zkusíme se zeptat u nás na fóru ? Zuzi?
No skús sa opýtať na tom vašom fóre, teba poznajú lepšie ako mňa:)
zuzkahris
08.02.10,18:35
Mimochodom má z vás niekto skúsenosti s pestovaním Tacci? Dnes mi prišla zásielka s jej semienkami, čo som si objednala :), pozrite tú stránku, tá rastlinka je ÚŽASNÁ : http://www.snowkat.cz/products/cerny-netopyr-tacca-chantieri-top-hit-/
a druhá : http://www.snowkat.cz/products/bily-netopyr-tacca-nivea-top-hit-4-semena/, čo povieš Radek, objednáš aj ty?
rozborova
08.02.10,19:01
Mimochodom má z vás niekto skúsenosti s pestovaním Tacci? Dnes mi prišla zásielka s jej semienkami, čo som si objednala :), pozrite tú stránku, tá rastlinka je ÚŽASNÁ : http://www.snowkat.cz/products/cerny-netopyr-tacca-chantieri-top-hit-/
a druhá : http://www.snowkat.cz/products/bily-netopyr-tacca-nivea-top-hit-4-semena/, čo povieš Radek, objednáš aj ty?
Zuzka,je to krásny kvet.A kde si si ho objednala?
privát
08.02.10,19:29
Zuzka, krásna exotika. Akej farby si si? Ale na zimu ju zrejme dáš dnuká, že?
zuzkahris
09.02.10,05:15
Zuzka,je to krásny kvet.A kde si si ho objednala?
Objednala som ho na tej stránke, čo som pridala odkaz ako vyzerá : www.snowkat.cz :)
zuzkahris
09.02.10,05:16
Zuzka, krásna exotika. Akej farby si si? Ale na zimu ju zrejme dáš dnuká, že?
Ja som si objednala semienka jednej aj druhej, tak dúfam, že sa mi podarí ich vypestovať. U nás sa bude pestovať ako izbová rastlinka :)
privát
09.02.10,10:30
Zuzka, aj ty máš tú araucáriu krásnu (zhliadla som tvoj album). Ako sa o ňu staráš, ako často polievaš a hnojíš (akým hnojivom)?
zuzkahris
09.02.10,16:47
Zuzka, aj ty máš tú araucáriu krásnu (zhliadla som tvoj album). Ako sa o ňu staráš, ako často polievaš a hnojíš (akým hnojivom)?
Ďakujem pekne. Ja nijakú špeciálnu starostlivosť ani nepoužívam.., teraz v zime nehnojím, polievam 1 krát týždenne do misky. Ako hnojivo na jar a v lete používam buď ENGO na zmäkkčenie vody, alebo klasické hnojivo na zelené rastliny a palmy.
privát
09.02.10,16:57
Ďakujem pekne. Ja nijakú špeciálnu starostlivosť ani nepoužívam.., teraz v zime nehnojím, polievam 1 krát týždenne do misky. Ako hnojivo na jar a v lete používam buď ENGO na zmäkkčenie vody, alebo klasické hnojivo na zelené rastliny a palmy.
ďakujem, nech ti ďalej pekne rastie.
zuzkahris
09.02.10,18:14
ďakujem, nech ti ďalej pekne rastie.
Ďakujem pekne a nemáš za čo, ja len pevne verím, že sa ti z toho dostane. A v akej približne teplote ju máš?
ra.cermak
09.02.10,19:49
chtěl jsem přetáhnout tu fotku k nám a zeptat se na tu aurac a nemohu to nějak provést něco z počítačem... jest li to Zuzi skusíš a já to tam roztáhnu na fóru to by bylo abychom nepomohly
privát
10.02.10,08:49
ďakujem vám obom krásne za pomoc.
Zuzka, presne zmerám teplotu, keď prídem domov, ale je to najchladnejšia miestnosť v dome.
privát
10.02.10,14:33
Zuzka, teplota v miestnosti je 20°C
zuzkahris
10.02.10,16:34
Zuzka, teplota v miestnosti je 20°C
Tak to je v poriadku, aj keď všetky moje múdre knižky píšu, že by malo byť v zime trošku chladnejšie, ale ja aj Radek ju máme normálne v teplej miestnosti..
ra.cermak
10.02.10,18:16
Tak jsem to tam holky šoupnul pokud Zuzi budeš mít chvilinku tak se tam mrkni a zkus mne opravit jest li jsem to tam dal dobře a nebo ať se tam mrkne privát ????a doplní to ....
ra.cermak
10.02.10,18:46
Už tam je první odpověď že možná nedostatkem světla ale já ji mám na chodbě a nedělá mito a už druhá a je to PŘEHNOJENÍ ...
privát
11.02.10,06:38
vy ste oba zlatí, veľká vďaka, už jej nedám hnojivo, potom neskoršie poinformujem ako sa má, ahojte
beba13
18.02.10,16:39
..dievčence potrebujem poradiť,prečo táto calatea takto z ničoho nič poskrúcala listy, ved doteraz sa jej darilo a behom dvoch dní sa takto všetky listy začali stáčať, je stále na jednom mieste pri rovnakej izbovej teplote
bea7
18.02.10,18:26
Calathea patrí medzi rastliny náročnejšie na pestovanie. Reaguje na každú malú chybičku, ktorú urobíme pri jej pestovaní. Poskrúcané listy môžu byť dôsledkom nedostatočnej vlhkosti, lebo potrebuje vysokú vzdušnú vlhkosť. Substrát by mal byť stále mierne vlhký, nie premokrený. Ďalšou príčinou môže byť zálievka tvrdou vodou a tým dochádza k zasoleniu substrátu, neviem ako dlho ju máš v tom istom substráte. Tiež aj príliš suchý vzduch napomáha rozširovaniu roztočcov, zvýšením vzdušnej vlhkosti zamedzíme ich rozširovaniu.
lujza.j
18.02.10,19:35
Zuzko já v létě orchidejí 32ks,palmi11ks,sukulenty114ks,masožravky5ks,kaktu sy25ks,tilandsie29ks,zmijovce 5ks a ostatních kvítek 38ks ale to bylo v létě a nemněl jsem ještě 26 Amaryllek ale zase nějaké sukulenty ubyly a ono se to ještě nějak vytříbí do jara

je úúúúžasné :) že na toto všetko máš miesto, úprimne ti závidím a zároveň želám, aby sa tej tvojej květene darilo!!!:):)
adi11
18.02.10,20:10
Tiez mam Calatheu a dari sa jej velmi dobre, stale vyhana nove stepy. Mam ich v kuchyni a vsimla som si, ze niektore listy sa cez den skrucaju, ale na vecer sa pekne rozvinu, je to zaujimave.
Naopak, ta druha kvetinka mi stoji, vobec nerastie, ani neviem ako sa vola.
rozborova
19.02.10,07:16
Tiez mam Calatheu a dari sa jej velmi dobre, stale vyhana nove stepy. Mam ich v kuchyni a vsimla som si, ze niektore listy sa cez den skrucaju, ale na vecer sa pekne rozvinu, je to zaujimave.
Naopak, ta druha kvetinka mi stoji, vobec nerastie, ani neviem ako sa vola.
Vyzerá to na scheffleru arboricolu.Potrebuje veľa svetla bez priameho slnka,môže sa rosiť.Niekto skúsenejší Ti však poradí,ako na ňu.
beba13
19.02.10,11:50
Tiez mam Calatheu a dari sa jej velmi dobre, stale vyhana nove stepy. Mam ich v kuchyni a vsimla som si, ze niektore listy sa cez den skrucaju, ale na vecer sa pekne rozvinu, je to zaujimave.
Naopak, ta druha kvetinka mi stoji, vobec nerastie, ani neviem ako sa vola.
tá prvá rastlina sa volá Marantha leuconeura a tá druhá je šeflera panašovaná
beba13
19.02.10,11:52
Calathea patrí medzi rastliny náročnejšie na pestovanie. Reaguje na každú malú chybičku, ktorú urobíme pri jej pestovaní. Poskrúcané listy môžu byť dôsledkom nedostatočnej vlhkosti, lebo potrebuje vysokú vzdušnú vlhkosť. Substrát by mal byť stále mierne vlhký, nie premokrený. Ďalšou príčinou môže byť zálievka tvrdou vodou a tým dochádza k zasoleniu substrátu, neviem ako dlho ju máš v tom istom substráte. Tiež aj príliš suchý vzduch napomáha rozširovaniu roztočcov, zvýšením vzdušnej vlhkosti zamedzíme ich rozširovaniu.
..neviem ako starý je ten substrát to je mamina rastlina, ale je možné že to spôsobila ta vlhkosť vzduchu v izbe je suchý vzduch, a dá sa ešte zachrániť?
adi11
19.02.10,12:38
tá prvá rastlina sa volá Marantha leuconeura a tá druhá je šeflera panašovaná
beba dakujem, tak Maranthu to mam, uz som si vyguglila aj ich je viacej druhov. Tu sefleru zacnem rosit a hnojit, to som doteraz nerobila, hadam porastie.
lujza.j
19.02.10,15:00
Tiez mam Calatheu a dari sa jej velmi dobre, stale vyhana nove stepy. Mam ich v kuchyni a vsimla som si, ze niektore listy sa cez den skrucaju, ale na vecer sa pekne rozvinu, je to zaujimave.
Naopak, ta druha kvetinka mi stoji, vobec nerastie, ani neviem ako sa vola.

tu druhú som mala, neviem síce ako sa volá, ale vypiplala som si ju sama.boli to mladé výhonky bez korienkov až do velkosti cca. 1m, rástla dosť rýchlo,potom som ju darovala. mala som ju v izbe ktorá je otočená východne, slnko tam svieti tak do 13.30h, nebola priamo na parapete slnko na ňu svietilo tak cez žalúzie - nepieklo na ňu priamo, ale mala tam dosť svetla. zalievala som ju klasicky ked bol substrát suchý tak som ju poliala. :):)
bea7
19.02.10,16:29
..neviem ako starý je ten substrát to je mamina rastlina, ale je možné že to spôsobila ta vlhkosť vzduchu v izbe je suchý vzduch, a dá sa ešte zachrániť?

Ja by som začala zvýšením vzdušnej vlhkosti. Iba rosenie raz do dňa asi nestačí. Práve minulý týždeň moja čínska ruža tiež spustila listy, aj keď bol substrát mokrý. Už som myslela, že je po nej. Skúsila som však poslednú nádej a to tak, že som ju obtočila celofánom s dierkami, vrch som v strede zopla sponkovačkou a rosila som ju, aby mala dostatočnú vlhkosť. O dva dni sa listy postavili.
zuzkahris
26.02.10,18:42
Dnes mi prišli semienka tejto exotickej krásky, tak držte palce ;) :)
janakova29
26.02.10,18:49
Dnes mi prišli semienka tejto exotickej krásky, tak držte palce ;) :)
Vyzerá to krásne. Čo je to ? Je to vonkajšia rastlina ? Samozrejme, že palce budem držať aby si mohla poslať fotky.
zuzkahris
26.02.10,18:58
No asi sa načakáme :), ale nevadí :), je z čelade broméliovitých a volá sa Puya berteroniana, no som zvedavá :)
ra.cermak
27.02.10,06:28
Zuzi moc zajímavé budu držet palce
Rozalka
28.02.10,18:40
Verte, či nie, táto kvetinka v jednom kuse kvitne od septembra 2008.
Nikdy nemala menej kvietkov, ako 5, no mala už aj 25.
Asi sa jej páči miesto: presvetlená južná strana s dosť hustou záclonou.
arizona
28.02.10,19:05
Rozálka, nie je umelá , keď v kuse kvitne? :---
Krásna :):):)
betrix
01.03.10,06:14
Ahojte, môžete mi poradiť, pri akej teplote je už možné dať izbové kvety na balkón. Je zasklený a u niekoho som už videla na balkóne kvety. Neviem, nie je to skoro?
bea7
01.03.10,13:54
Ahojte, môžete mi poradiť, pri akej teplote je už možné dať izbové kvety na balkón. Je zasklený a u niekoho som už videla na balkóne kvety. Neviem, nie je to skoro?

Záleží od toho, aké kvety chceš dať na balkón. Ja mám presklený balkón zaplnený celú zimu, ale iba takými druhmi, o ktorých viem, že to znesú /muškáty, fuksie, oleandre a iné/.
kysna
06.03.10,16:42
dobry den, prosim surne o radu. trochu som si robila poriadky s kvetinkami a kaktusmi. jeden z nich sa mi uz dlhsie vytacal tak som ho podoprela palickami a dnes ked som ich vybrala mi zrazu cely padol. je zo spodu uplne prehnity, tipujem ze asi preliaty. zatial sa ale este drzi a je pekne zeleny, preto sa chcem spytat ci je este nejakym sposobom mozne ho zachranit. napr nejakym odrezkom alebo podobne. ide o tuto madagaskarsku palmu http://www.bonsai-collectables.com/Pachypodium%20lamerei.jpg PACHYPODIUM LAMEREI. uz dlhsie je vsak bez listov ale pripisovala som to tomu ze sa jej mozno nezda izbova teplota a hadam sa vzchopi. mam ju uz vyse 3 rokov a bol to darcek. vzdy mi robila radost preto o nu nechcem prist:( ak ma niekto skusenosti s odrezkami poradte prosim, dakujem :)
ra.cermak
06.03.10,18:10
Něco z dneška
ra.cermak
06.03.10,18:13
Zkusil bych ho uříznout až ve zdravém pak zaprášit stimulátorem růstu a nechat dva dny zaschnout pak zasadit do substrátu propustného pro sukulenty a nejmíň 10 dní nezalévat vůbec
lujza.j
06.03.10,18:40
Něco z dneška

ta díky to čumím :eek::eek: keby som nevedela aký si "mičurinec" tak by som si myslela, že to je umelý kvet, je fakt dokonalý !!!
ra.cermak
06.03.10,19:02
No jenom dnes zítra už bude škaredej díkec
kysna
06.03.10,20:46
Zkusil bych ho uříznout až ve zdravém pak zaprášit stimulátorem růstu a nechat dva dny zaschnout pak zasadit do substrátu propustného pro sukulenty a nejmíň 10 dní nezalévat vůbec

dakujem sa radu, stimulator ani nic podobne nemam, tak sa budem muset nejak zaobist bez toho. najprv som odrezala vrchnu asi 5cm cast, trochu spodok zrezala a polozila na parapet. som zvedava co z toho bude ale dufam ze sa chyti. bolo by mi velmi luto keby on pridem. ved uz toho 30 cm zvysku co som vyhodila mi bolo hrozne luto. este raz dakujem
Dianka2401
06.03.10,22:18
Něco z dneška
jednoducho krasa :eek:
ra.cermak
07.03.10,08:17
a nebo když nemáš stimulátor zkus do rozdrceného dřevěného uhlí je to na dezinfekci a jak zaschne tak do toho substrátu a přeji ať ti zakoření
Iconka
09.03.10,15:39
Tieto izbovky mi teraz kvitnu, alebo ked aj nekvitnu, ale robi ami radost:)
bea7
09.03.10,17:56
Tieto izbovky mi teraz kvitnu, alebo ked aj nekvitnu, ale robi ami radost:)

Aká je to rastlinka na poslednom obrázku vpravo hore - červená ?
kysna
09.03.10,19:23
Iconka a ta zlta nalavo hore na poslednom obrazku je kalanchoe?mne sa mimochodom z obycajneho kalanchoe podarilo vytvorit nieco celkom nove co by som vobec necakala :) zacina mi to pripominat bonsaj, tahaju sa tomu haluzky ktore sa rozne krutia a kazdemu sa paci :) pripajam porovnanie a fotky mojej malej parapetnej zahradky, ktora mi robi radost a po pisomnych maturitach sa pustim do jej rozsirovania :)
(ospravedlnujem sa za kvalitu, fotene to bolo mobilom)
ra.cermak
09.03.10,19:29
to je moje sukulenty paráda
kysna
09.03.10,19:37
na 5. fotke je nalavo vidiet tie pozostatky z mojej prehnitej madagaskarskej palmy. uz len dufat ze sa uchyti :)
Iconka
10.03.10,04:30
Bea, sorry, ale to je jedna z mala mojich, kktorej neviem meno.

Kysna ano, je to kalanchoe.
Dianka2401
10.03.10,07:59
Aká je to rastlinka na poslednom obrázku vpravo hore - červená ?
je ju vidiet aj uplne dole, nalavo v rohu, tiez mam taku, je to nejaka popinava rastlina, ale neviem jej meno ani ja
VieraHu
10.03.10,09:49
je ju vidiet aj uplne dole, nalavo v rohu, tiez mam taku, je to nejaka popinava rastlina, ale neviem jej meno ani ja
Táto rastlinka patrí do rodu EPISCIA. Je ich veľa druhov a líšia sa hlavne farbou listov.
Iconka
10.03.10,11:19
Uz viem, je to KOHLERIA.:)
Dianka2401
10.03.10,12:05
Uz viem, je to KOHLERIA.:)
vdaka, uz aspon viem, o co sa jedna :)
bea7
10.03.10,14:29
Uz viem, je to KOHLERIA.:)

Ďakujem za názov. Pýtala som sa preto, lebo podľa fotky vyzerá ako moja, ktorá nemá však korene, ale má malé hľuzky podobné húseniciam. :):):)
Iconka
10.03.10,14:45
Bea,tak to je ona,aj moja ma take ruzove akoby copiky,alebo dazdovky ma namiesto korienkov, ono to ma aj spec.nazov, len som ho zabudla a vraj sa da aj mnozit,ked odrezes kusok z neho a zasadis,mala by vyrast, ale odskusane to nemam.
bea7
10.03.10,14:51
Bea,tak to je ona,aj moja ma take ruzove akoby copiky,alebo dazdovky ma namiesto korienkov, ono to ma aj spec.nazov, len som ho zabudla a vraj sa da aj mnozit,ked odrezes kusok z neho a zasadis,mala by vyrast, ale odskusane to nemam.

A čo v zime? Ja som to skúšala normálne zimovať v chlade ako ostatné cibuľoviny a v jari po prenesení do tepla a presadení mi to pekne popúšťalo. Teraz neviem, či to má byť zelené celý rok alebo to má zimovať. :confused:
Iconka
10.03.10,15:13
dnes som sa o to viac zaujimala a zistila som,ze sa ma o nu spravne starat ako o gloxiniu, cize zimovat by mala, ale polievat ju treba aj v zime,nesmie vyschnut. Na jesen,ked zacne chradnut sa ma zostrihnut na kratko a na jar povyhana.Ja som to nevedela,tak som ju nezimovala a kvitla mi aj cez zimu, ale stale mam pocit,ze je taka oprsana. A vraj je to plaziaca sa a ja ju vyvezujem.Ako vidim,mam sa co ucit, musim to napravit.
http://www.saintpaulia-africkefialky.websnadno.cz/KOHLERIE.html
pozri si
bea7
10.03.10,15:50
Dokonca som dávnejšie kdesi čítala, že je to určitý druh gloxinie. Len už neviem, kde to bolo. To zimovanie ma napadlo preto, lebo keď bola zelená celý rok, vyzerala úplne zostarnutá. Keď mi v jari popúšťala, výhonky boli mladé a svieže. Ja som ju v zime nechala úplne vyschnúť a nechala som ju v suchej zemine na chladnejšom mieste. Ďakujem za adresu, pozriem sa.;)
Iconka
10.03.10,16:51
Skoda veru,ze som to nezistila na jesen,mohla som mat teraz mladu a sviezu, ale je mi ju luto teraz strihat,lebo ma strasne vela pukov a ide kvitnut vo velkom,tak ju este necham tak a dalsiu zimu ju uz necham oddychnut. Musim viac studovat o tych co mam doma.
lusielaL
17.03.10,13:50
Nepestujem velmi druhy co nekvitnu,ale tieto sa mi pre list pacia.Ak niekto prida nazvy,potesim sa.Kym som nelistovala na porade ma to velmi nezaujimalo.Opravujem sa,ten druhy bude kvitnut.
rozborova
17.03.10,14:56
Nepestujem velmi druhy co nekvitnu,ale tieto sa mi pre list pacia.Ak niekto prida nazvy,potesim sa.Kym som nelistovala na porade ma to velmi nezaujimalo.Opravujem sa,ten druhy bude kvitnut.
Tá prvá kvetinka má zospodu listy dočervena?Mohla by to byť stromanta,ale istá si niesom.Snáď sa nájde niekto ,kto bude vedieť.
lusielaL
17.03.10,15:06
Tá prvá kvetinka má zospodu listy dočervena?Mohla by to byť stromanta,ale istá si niesom.Snáď sa nájde niekto ,kto bude vedieť.
Ano,ma,az take krasne perletove.
foza
17.03.10,16:07
Nepestujem velmi druhy co nekvitnu,ale tieto sa mi pre list pacia.Ak niekto prida nazvy,potesim sa.Kym som nelistovala na porade ma to velmi nezaujimalo.Opravujem sa,ten druhy bude kvitnut.
Ten druhý kvietok je oxalis /kyslička/ má kvietky ružovej farby a ešte je aj druh, čo má lístky zelené a ten kvitne na bielo.:)
lusielaL
17.03.10,16:10
Ten druhý kvietok je oxalis /kyslička/ má kvietky ružovej farby a ešte je aj druh, čo má lístky zelené a ten kvitne na bielo.:)
Dakujem,dufam ze si uz zapamätam;).
foza
17.03.10,16:35
Nepestujem velmi druhy co nekvitnu,ale tieto sa mi pre list pacia.Ak niekto prida nazvy,potesim sa.Kym som nelistovala na porade ma to velmi nezaujimalo.Opravujem sa,ten druhy bude kvitnut.
Rozborova má pravdu, tá prvá rastlinka má názov Stromanthe sanguinea a v múdrej knihe som sa dočítala, že má rada čiastočne zatienené miesto bez priameho slnečného žiarenia a tiež má rada vysokú vzdušnú vlhkosť. Každý rok ju treba vo februári presadiť do substrátu na pestovanie izbových rastlín s 20% keramzitu.;)
beba13
17.03.10,17:31
..nové prírastky
zuzkahris
22.03.10,18:58
Moje nové prírastky :)
aviator
23.03.10,05:11
Moje nové prírastky :)
Napíš prosím, čo je za rastlinku vpravo.
Pekná tučnica, tuším si mala sarraceniu, ako prežila zimu? Tá moja je dosť biedna, ale preberá sa.
zuzkahris
23.03.10,19:07
Napíš prosím, čo je za rastlinku vpravo.
Pekná tučnica, tuším si mala sarraceniu, ako prežila zimu? Tá moja je dosť biedna, ale preberá sa.

Ahoj, no tú rastlinku vpravo som hľadala v 5 knihách a nič.., keď zistím názov určite napíšem.

Áno mám 3 Sarracenie.S. purpurea prezimovala výborne a krásne vyháňa, S. minor takisto pekne prezimovala, vyháňa nové, len som ju chudinku ešte na jeseň musela prestrihať, lebo sme bojovali so štítničkami, hotové kolónie, ale našťastie sa z toho dostala a už je v poriadku a ešte mám S. psittacinu, tej nejako zoschli všetky hlavičky, ale zdá sa mi, že už začína vyháňať jednu maličkú, takže hádam bude dobre.
ra.cermak
23.03.10,19:30
Ta úplně napravo je Ledebouria socialis
zuzkahris
24.03.10,19:10
Ta úplně napravo je Ledebouria socialis
Ďakujeme za identifikáciu :), ja som nenašla :o
ra.cermak
24.03.10,19:26
Ahoj Zuzko já ji mám také no mněl jsem dvě ale jedna nepřežila zimu
zena
26.03.10,07:27
Tak toto je asi jedina kvetinka (lopatkovec) ktora nema rada hnojenie. Ked som ju hnojila, polovicnou davkou hnojiva aj tak aj hnedli konce listov, tak som s tym prestala. Uz po par tyzdnoch sa zacala rozrastat a evidentne jej to robi dobre, lebo takto krasne mi kvitne 2-3 krat do roka.
ra.cermak
07.04.10,18:12
Tak jsem přišel o 4ks Tilandsii Zuzko jak jsme se bavily a tato mi spravila náladu a ještě Rhipsalis
andersenka
08.04.10,08:11
Tak jsem přišel o 4ks Tilandsii Zuzko jak jsme se bavily a tato mi spravila náladu a ještě Rhipsalis
Rhipsalis - ako sa oň treba starať? Páči sa mi to.....
ra.cermak
08.04.10,16:56
Je to epyfitní kaktus
zuzkahris
08.04.10,17:38
Tak jsem přišel o 4ks Tilandsii Zuzko jak jsme se bavily a tato mi spravila náladu a ještě Rhipsalis
Tých Tillandsií je mi ľúto.., nám odišla tá jedna a dve sa stále chystajú kvitnúť. Potom pridám fotky.
andersenka
09.04.10,04:49
Je to epyfitní kaktus
zistila som, že doma mám niečo také tomu podobné. Len to opadáva :( kde robím chybu, nerada by som oň prišla.
Potrebuje to veľa svetla, slnka?
Ďakujem za radu.....
beba13
09.04.10,16:55
..rozkvitli dalšie izbové kvetinky:)
Radanka
13.04.10,06:46
Ahojte. Ja by som sa chcela poradiť. Mám doma klíviu a nie a nie zakvitnúť. Tak som sa rozhodla, že ju presadím. Môžem ju presadiť aj teraz. Vopred Ďakujem.:
zuzkahris
18.04.10,17:37
Moja Gasteria sa rozhodla, že zakvitne a ešte fotka Ledebourie v kvete :)
zuzkahris
18.04.10,18:26
A ešte rozkvitol Lopatkovec, doteraz najväčší kvet aký mal a moje malé kaktusy, ktoré sa mi podarilo vypestovať zo semienka.
Valcake
18.04.10,21:57
Teda, kaktus vypestovať zo semienka,:) si veľmi šikovná a máš aj mnoho krásnych a najmä zaujímavých kvietkov. Gratulujem:);)
zuzkahris
19.04.10,18:22
Teda, kaktus vypestovať zo semienka,:) si veľmi šikovná a máš aj mnoho krásnych a najmä zaujímavých kvietkov. Gratulujem:);)
Ďakujem pekne, už mám kúpené ďalšie semienka, tak uvidíme ako dopadnem :)
Valcake
23.04.10,13:28
...a znova mi kvitnú fialky
Valcake
23.04.10,13:33
...a ešte nejaké. Teším sa z nich...
Valcake
23.04.10,13:57
ešte zopár....:)
zuzkahris
23.04.10,18:34
No a okrem orchidejok máme z Flóry ďalšie prírastky :) a ešte dve Tillandsie, cey víkend ich pripevníme na konár a potom pridám foto :)
lujza.j
23.04.10,18:50
No a okrem orchidejok máme z Flóry ďalšie prírastky :) a ešte dve Tillandsie, cey víkend ich pripevníme na konár a potom pridám foto :)
pekne si sa potešila:) mimotemyja som sa dnes tiež chystala ale som trúba neviem dobre parkovať:(
zuzkahris
23.04.10,18:51
pekne si sa potešila:) mimotemyja som sa dnes tiež chystala ale som trúba neviem dobre parkovať:(
My sme išli ráno, hneď ako otvorili, parkovisko bolo ešte úplne prázdne, myslím, že by si v pohode zaparkovala :) :) :)
lujza.j
23.04.10,18:55
My sme išli ráno, hneď ako otvorili, parkovisko bolo ešte úplne prázdne, myslím, že by si v pohode zaparkovala :) :) :)
tak to áno, takže so ešte väčšie trúba to ma nenapadlo, ale mohlo:)
Zuzana 80
23.04.10,19:37
A nieco moje..len si nevsimajte,ze su zaprasene,budem ich musiet osprchovat;)

Dobry večer ja sa chcem spýtať do akej zemi mam presadit Bananovník vopred dakujem:):):rolleyes:
zdenka131
23.04.10,19:42
Dobry večer ja sa chcem spýtať do akej zemi mam presadit Bananovník vopred dakujem:):):rolleyes:

Dobrý večer. Odpoveď na danú otázku je tu:

http://www.porada.sk/t86309-bananovnik.html
http://www.porada.sk/t52677-bananovnik.html
Zuzana 80
23.04.10,19:52
....este zopar dalsich...

Velmi krásne mate u mna obdiv nadherné:D:)
Marína
23.04.10,20:56
Tak toto je asi jedina kvetinka (lopatkovec) ktora nema rada hnojenie. Ked som ju hnojila, polovicnou davkou hnojiva aj tak aj hnedli konce listov, tak som s tym prestala. Uz po par tyzdnoch sa zacala rozrastat a evidentne jej to robi dobre, lebo takto krasne mi kvitne 2-3 krat do roka.
U mňa ako cez kopirák.;):) http://www.porada.sk/1353827-post331.html
zuzkahris
28.04.10,18:10
Takto nám kvitne Gastéria :)
zuzkahris
28.04.10,18:15
A náš nový prírastok do kaktusej rodinky :)
lujza.j
28.04.10,18:16
Takto nám kvitne Gastéria :)
pekne, ale čumím:eek::eek:;)
zuzkahris
28.04.10,18:18
pekne, ale čumím:eek::eek:;)
A ja s tebou, kvitne prvýkrát :D:)
lujza.j
07.05.10,17:15
Viete mi poradiť? Tento citrónovník mám stále na jednom mieste už 3 roky v obývačke.Nerosím ho, len občas osprchujem. A toto mi spravil teraz. :eek:Listy sa stočili a ohnedli.:confused::confused: Občas, keď bol suchý tak sa mu tiež stočili listy. Poliala som a bolo OK. No toto zhnednutie ešte nemal. Silné slnko ešte nebolo. Zlé listy som odstránila.Podľa mňa bol trochu suchý, ale to zhnednutie na listoch, žeby od slnka??
zdenka skús toho tvojho "maróda" ukázať aj v téme CITRUSY:);) mrknú sa ti tam na neho "citrusáci":)
Zdenka175
10.05.10,06:06
Neviete mi poradiť, kde sa mohla stať chyba. Písala som aj do inej témy , ale tam nikdo neodpisuje http://www.porada.sk/1396215-post19.html
andersenka
10.05.10,11:34
Takto nám kvitne Gastéria :)
tak toto som dostala aj ja od kolegyne ako mini verziu. Myslela som, že to len taký obyčajný sukulent..........ale že to kvitne, som netušila :o))
Inak pekne mi rastie..........asi sa mu páči že je medzi orchidkami.
Čo si robila, že ti zakvitla?
andersenka
10.05.10,11:37
No a okrem orchidejok máme z Flóry ďalšie prírastky :) a ešte dve Tillandsie, cey víkend ich pripevníme na konár a potom pridám foto :)
ako sa staráš o tú kalu?

Ja som si objednala v starklovi, tak čakam kedy príde, ale to budu neviem či cibulky, či mini rastlinky už.....
zuzkahris
10.05.10,17:51
tak toto som dostala aj ja od kolegyne ako mini verziu. Myslela som, že to len taký obyčajný sukulent..........ale že to kvitne, som netušila :o))
Inak pekne mi rastie..........asi sa mu páči že je medzi orchidkami.
Čo si robila, že ti zakvitla?

Ja som tiež zostala milo prekvapená, máme ju 3 rok a teraz zakvitla:).Ani nič špeciálne, cez zimu som ju mala na parapete, trochu menej zalievala a asi sa jej to páčilo:)
zuzkahris
10.05.10,17:56
ako sa staráš o tú kalu?

Ja som si objednala v starklovi, tak čakam kedy príde, ale to budu neviem či cibulky, či mini rastlinky už.....

Kala je na parapete, slniečko na ňu svieti len ráno, polievam ju aby nebola suchá a 1 týždenne hnojím hnojivom na kvitnúce rastliny. Zatiaľ pekne rastie ďalej, otvorila ďalší kornútik, tak dúfam, že sa jej bude dariť aj naďalej.
Čítala som, že po odkvitnutí ju treba prestať hnojiť, potom uvädnú listy a nastane odpočinok, hľuzu treba vybrať, očistiť od zeminy a bude obdobie kľudu.
ra.cermak
10.05.10,17:59
Zuzi já ji akorát přesazuji jinak se o no starám jak ty ale toto o tom vyndání jsem neslyšel to může fungovat letos mi vykvetla poprvé ale já ji nechávám přes léto na dvoře
zuzkahris
10.05.10,18:03
Zuzi já ji akorát přesazuji jinak se o no starám jak ty ale toto o tom vyndání jsem neslyšel to může fungovat letos mi vykvetla poprvé ale já ji nechávám přes léto na dvoře

No uvidíme, ja som ešte nezimovala, ale takto sa píše, takže potom ju vyberiem a uvidíme na rok :)
lujza.j
10.05.10,18:20
Neviete mi poradiť, kde sa mohla stať chyba. Písala som aj do inej témy , ale tam nikdo neodpisuje http://www.porada.sk/1396215-post19.html
zdeni zdá sa mi že je tam aj téma "citrusy":) skús ju najsť:) tuším na str. 3 to bolo;)
andersenka
11.05.10,07:21
Zuzi já ji akorát přesazuji jinak se o no starám jak ty ale toto o tom vyndání jsem neslyšel to může fungovat letos mi vykvetla poprvé ale já ji nechávám přes léto na dvoře
no ja som si ju objednala s tým, že v lete bude vonku v črepníku a v jeseni ju premiestnim dnu.
Objednala som si žltu,oranžovu,ružovú....
zuzkahris
12.05.10,18:06
no ja som si ju objednala s tým, že v lete bude vonku v črepníku a v jeseni ju premiestnim dnu.
Objednala som si žltu,oranžovu,ružovú....

Tak krásnu paletu farieb si objednala :), som zvedavá či pošlú hľuzy, alebo rastlinky a tešíím sa na fotky :):)
zena
13.05.10,06:16
Tak toto je moja kala (biela), ktora sa rozhodla kvitnut po prvy krat :D strasne sa tomu tesim. Pred asi 9 mesiacmi som dostala kusok hluzy s jedny listom, ani som neverila ze sa moze prijat, bala som sa ze hluza zhnije, ale podarilo sa. Pekne sa rozrastla, zacala pustat aj bocne vyhonky a teraz kvietok :D
finis
13.05.10,09:15
Tak krásnu paletu farieb si objednala :), som zvedavá či pošlú hľuzy, alebo rastlinky a tešíím sa na fotky :):)

tak prave mi prisla zasielka z rastlinky.sk. vsetko super. mam aj jednu kalu - prisla hluzka, ale to s mojej skusenosti chodia vzdy.teda mne za tych 3-4 krat co som si kaly objednavala z roznych obchodov.
rada by som sa opytala.po prvy krat idem pestovat masozravku.konkretne ide o droseru dielsovu.poradite niekto ako na to? aky substrat, polievanie, hnojenie....cosi vygooglim, ale osobne skusenosti su na nezaplatenie.
zuzkahris
13.05.10,19:59
tak prave mi prisla zasielka z rastlinky.sk. vsetko super. mam aj jednu kalu - prisla hluzka, ale to s mojej skusenosti chodia vzdy.teda mne za tych 3-4 krat co som si kaly objednavala z roznych obchodov.
rada by som sa opytala.po prvy krat idem pestovat masozravku.konkretne ide o droseru dielsovu.poradite niekto ako na to? aky substrat, polievanie, hnojenie....cosi vygooglim, ale osobne skusenosti su na nezaplatenie.

Rosičku mám aj ja, zatiaľ som ju nepresádzala, ale má byť nasadená v kyslej pôde, na mäsožravky inak používam čistú rašelinu. Mala by mať misku, v ktorej bude mať stále vodu, zemina nesmie preschnúť. Ako všetky mäsožravky, neznáša tvrdú vodu z vodovodu, takže ak je možnosť nachytať dažďovú. Na zimu sa zatiahne, bude sa zdať, že vyschla, vtedy treba trošku obmedziť zálievku a po chvílke odpočinku začne rašiť nová rastlinka.
aviator
14.05.10,04:27
Rosičku mám aj ja, zatiaľ som ju nepresádzala, ale má byť nasadená v kyslej pôde, na mäsožravky inak používam čistú rašelinu. Mala by mať misku, v ktorej bude mať stále vodu, zemina nesmie preschnúť. Ako všetky mäsožravky, neznáša tvrdú vodu z vodovodu, takže ak je možnosť nachytať dažďovú. Na zimu sa zatiahne, bude sa zdať, že vyschla, vtedy treba trošku obmedziť zálievku a po chvílke odpočinku začne rašiť nová rastlinka.
Drosery z tejto ekologickej skupiny nezaťahujú, len tak v zime niekedy vyzerajú kvôli zhoršeniu podmienok, keď je všetko O.K. vyzerajú skoro ako v lete.
Ak by si chcel niekto prečítať dobrú knihu o mäsožravých rastlinách tu je odkaz na stiahnutie : http://masozravky.com/ostatni/STUDNICKA/studnicka_OK.htm
finis
14.05.10,10:01
dakujem vam obidvom za rady.uz som ju presadila do zmesi raseliny a zeminy asi 2:1.poliala prevarenou vodou a uvidim ako sa jej bude u nas pacit.
inak preluskala som celu tuto diskusiu o izbovkach a musim poopravit svoj ( a manzelov) predpoklad, ze ja som kvetinkovy maniak. este mam stale co dobiehat a ucit sa :-)) uzasne fotky. kde to ludia prosim vas davate vsetko?
aviator
14.05.10,18:17
dakujem vam obidvom za rady.uz som ju presadila do zmesi raseliny a zeminy asi 2:1.poliala prevarenou vodou a uvidim ako sa jej bude u nas pacit.
inak preluskala som celu tuto diskusiu o izbovkach a musim poopravit svoj ( a manzelov) predpoklad, ze ja som kvetinkovy maniak. este mam stale co dobiehat a ucit sa :-)) uzasne fotky. kde to ludia prosim vas davate vsetko?
Tá zemina je ZLE. Potrebuje čistú rašelinu. Kyslú, napr. litovskú. Dá sa pridať niečo pH neutrálne, hrubý piesok, perlit alebo drvený polystyren.
ra.cermak
14.05.10,18:58
Letos jsou Rosnatky samej květ
finis
15.05.10,12:19
Tá zemina je ZLE. Potrebuje čistú rašelinu. Kyslú, napr. litovskú. Dá sa pridať niečo pH neutrálne, hrubý piesok, perlit alebo drvený polystyren.

ok.presadim.
aviator
15.05.10,19:36
Letos jsou Rosnatky samej květ

Kvety sú pekné, ale väčšinou ich odstraňujem, aby sa mäsožravky nevysiľovali, hlavne dionaea.
ra.cermak
16.05.10,07:05
Já ji nijak nechráním je to jak v přírodě prší na ni je ji sem tam zima jen chce hodně vody a málo péče přílišná péče se mi nevyplatila a ta malá rostlinka co je tam sama tak to je mládě z jednoho listu
andersenka
19.05.10,08:08
Tak krásnu paletu farieb si objednala :), som zvedavá či pošlú hľuzy, alebo rastlinky a tešíím sa na fotky :):)
poslali cibulky..........takže ich je najvyšší čas asi zasadiť......
Potrebuje to vysoký črepník? Či skôr žardinieriu?
zuzkahris
19.05.10,19:02
poslali cibulky..........takže ich je najvyšší čas asi zasadiť......
Potrebuje to vysoký črepník? Či skôr žardinieriu?

No držím palce :), ja by som zvolila črepník, záleží aké veľké máš tie hľuzy ;)

Inak máme nový prírastok :)
finis
20.05.10,05:49
poslali cibulky..........takže ich je najvyšší čas asi zasadiť......
Potrebuje to vysoký črepník? Či skôr žardinieriu?

toto som nasla k nadobe:
Kala špatně snáší těsnou nádobu. Pokud je květináč malý, je možné, že kala nevykvete. :)

ja som ich mala doteraz vzdy vonku v samozavlazovacom vacsom kvetinaci.citala som, ze maju radi vela vody tak preto ten samozavlazovak aby som v lete nezabudla :D
truch
20.05.10,08:52
Ahojte, chcem sa poradiť. Na mojom Zamioculcase opadávajú lístky, evidentne sa mu niečo nepáči. Nerada by som oňho prišla, viete čo by to mohlo byť?
Ešte sa pochválim, rozkvitla mi alokázia:):)
Žabinka
20.05.10,09:36
Ahojte, chcem sa poradiť. Na mojom Zamioculcase opadávajú lístky, evidentne sa mu niečo nepáči. Nerada by som oňho prišla, viete čo by to mohlo byť?
Ešte sa pochválim, rozkvitla mi alokázia:):)
Možno toto?
http://zahradkar.pluska.sk/zahradkar/clanky/exoticke-rastliny/zamiokulkas-zamioculcas-zamiifolia-.html
Nároky na pestovanie
Táto teplomilná okrasná rastlina potrebuje v zime chladnejšie prostredie, s minimálnou teplotou 15 °C. Znáša široké spektrum svetla od priameho slnka až po tieň. V období rastu ju pravidelne zalievame, ale až keď zemina mierne vyschne. Vyžaduje humózny substrát. Skôr znesie vysychanie ako prelievanie, ktoré spôsobuje žltnutie a opadávanie listov. Počas zimy a umiestnenú v chlade rastlinu zalievame veľmi striedmo. Od jari do jesene počas vegetácie hnojíme raz za mesiac hnojivom s nízkym obsahom dusíka. Zvyšnú časť roka nehnojíme. Rastlinu presádzame každý druhý až tretí rok, vždy na začiatku jari.
Rozmnožovanie
Nové rastlinky môžu vyrásť z malých lístkov oddelených od listov začiatkom jari. Lístky vysadíme do malých samostatných črepníkov, kde vytvoria cibuľky a neskôr vyrastú mladé rastlinky. Umiestnime ich v teplej a vlhkej rozmnožovni. Rozmnožovať ju môžeme aj delením.
zuzkahris
23.05.10,18:57
Rozkvitá Tillandsia, dosť zle sa to fotí pri sklenených kockách na schodisku, ale aspoň takto, kým sa mi nepodarí krajšie odfotiť :)
zena
25.05.10,10:46
Prvy kvietok na kale :D
ra.cermak
01.06.10,17:33
Zuzi tak to povyrostla
zuzkahris
02.06.10,17:51
Zuzi tak to povyrostla

Tešííím sa :)
tinabo
03.06.10,08:02
Tak toto je asi jedina kvetinka (lopatkovec) ktora nema rada hnojenie. Ked som ju hnojila, polovicnou davkou hnojiva aj tak aj hnedli konce listov, tak som s tym prestala. Uz po par tyzdnoch sa zacala rozrastat a evidentne jej to robi dobre, lebo takto krasne mi kvitne 2-3 krat do roka.
Tak ten tvoj Lopatkovec je naozaj nádherný, úžasný a krásny. Ja mám tak isti jeden, má krásne zelené listy ale akosi mi už druhý rok nekvitne neviem čo sa s ním stalo. Ale listy má ozaj krásne a zdravé, len tie kvetky mi na ňom chybajú :-((
lujza.j
03.06.10,08:46
Tak ten tvoj Lopatkovec je naozaj nádherný, úžasný a krásny. Ja mám tak isti jeden, má krásne zelené listy ale akosi mi už druhý rok nekvitne neviem čo sa s ním stalo. Ale listy má ozaj krásne a zdravé, len tie kvetky mi na ňom chybajú :-((
myslím, že dostatok svetla trošku slniečka a správna zálievka a kvety by si mohla mať:)
zena
03.06.10,11:44
Dakujem velmi pekne za pochvalu :) suhlasim lujza.j aj ked sa docitas ze lopatkovec ma rad polotien ja ho mam primo na parapate aj ked uz mam s nim trosku problem pretoze je obrovsky ale parapeta je 30cm siroka tak este chvilu tam vydrzi :) Okno je na vychod takze iba ranne slniecko a potom sa mu tak krasne dari...A naozaj ani nehnojim len pravidelne zalievam..Drzim palce
zuzkahris
03.06.10,17:45
Tak ten tvoj Lopatkovec je naozaj nádherný, úžasný a krásny. Ja mám tak isti jeden, má krásne zelené listy ale akosi mi už druhý rok nekvitne neviem čo sa s ním stalo. Ale listy má ozaj krásne a zdravé, len tie kvetky mi na ňom chybajú :-((
Mne zase pomohlo, keď som Lopatkovec začala prihnojovať, o chvíľku zakvitol:)
dobrava
08.06.10,10:06
Prosím, vie mi niekto povedať názov rastliny, ktorá je na obrázku č. 10? Tuším sa začína na "Z", ale neviem jej názov. Môže mi niekto napísať, ako sa pestuje? Ďakuuuujem.
dobrava
08.06.10,10:10
Hodilo ma to úplne na koniec. Tento kvietok sa nachádza na stránke 1 v príspevku č. 2 od "zena". Konečne som sa dopátral k tomuto kvetu, a neviem jeho názov.
Silvernola
08.06.10,10:18
Hodilo ma to úplne na koniec. Tento kvietok sa nachádza na stránke 1 v príspevku č. 2 od "zena". Konečne som sa dopátral k tomuto kvetu, a neviem jeho názov.
Zamiokulkas
dobrava
08.06.10,10:59
Ďakujem pekne.
truch
08.06.10,11:09
Nároky na pestovanie - zamiokulkas
Táto teplomilná okrasná rastlina potrebuje v zime chladnejšie prostredie, s minimálnou teplotou 15 °C. Znáša široké spektrum svetla od priameho slnka až po tieň. V období rastu ju pravidelne zalievame, ale až keď zemina mierne vyschne. Vyžaduje humózny substrát. Skôr znesie vysychanie ako prelievanie, ktoré spôsobuje žltnutie a opadávanie listov. Počas zimy a umiestnenú v chlade rastlinu zalievame veľmi striedmo. Od jari do jesene počas vegetácie hnojíme raz za mesiac hnojivom s nízkym obsahom dusíka. Zvyšnú časť roka nehnojíme. Rastlinu presádzame každý druhý až tretí rok, vždy na začiatku jari.
arizona
08.06.10,15:16
Nároky na pestovanie - zamiokulkas
Táto teplomilná okrasná rastlina potrebuje v zime chladnejšie prostredie, s minimálnou teplotou 15 °C. Znáša široké spektrum svetla od priameho slnka až po tieň. V období rastu ju pravidelne zalievame, ale až keď zemina mierne vyschne. Vyžaduje humózny substrát. Skôr znesie vysychanie ako prelievanie, ktoré spôsobuje žltnutie a opadávanie listov. Počas zimy a umiestnenú v chlade rastlinu zalievame veľmi striedmo. Od jari do jesene počas vegetácie hnojíme raz za mesiac hnojivom s nízkym obsahom dusíka. Zvyšnú časť roka nehnojíme. Rastlinu presádzame každý druhý až tretí rok, vždy na začiatku jari.
Ja ho pestujem druhý rok. Mám ho umiestnený celú zimu v blízkosti krbu, v izbe je dosť horúco celú zimu. A svetla tiež nemá moc. Polievam mierne. Ale darí sa mu výborne, dokonca v zime mal pár nových výhonkov.:)
Asi treba vyskúšať viecero stanovíšť, kde sa mu bude dariť :)
Zdenka175
10.06.10,07:42
Tieto kvitnú u naších klívie, prýštec ohnivý, kyslička
2009
15.06.10,11:35
Objednala som ho na tej stránke, čo som pridala odkaz ako vyzerá : www.snowkat.cz (http://www.snowkat.cz) :)
Bola som v Poluse v kvetinárstve a tam som zbadala toto http://213.215.107.76/fotoalbumy/346/046/f_346046975_d0a568c00c109585cac2ef1131312783.jpg

Tej Tvojej sa ako darí?
zuzkahris
15.06.10,18:09
Bola som v Poluse v kvetinárstve a tam som zbadala toto

Tej Tvojej sa ako darí?

Evka jednoducho NÁDHERA, moje semienka ešte nevyklíčili, no dúfam, že sa to podarí a aj ja sa budem tešiť z tejto nádhery ;)
Lubaba
15.06.10,19:17
Bola som v Poluse v kvetinárstve a tam som zbadala toto http://213.215.107.76/fotoalbumy/346/046/f_346046975_d0a568c00c109585cac2ef1131312783.jpg

Tej Tvojej sa ako darí?
je to krása
2009
16.06.10,01:29
Evka jednoducho NÁDHERA, moje semienka ešte nevyklíčili, no dúfam, že sa to podarí a aj ja sa budem tešiť z tejto nádhery ;)
Pred 2 týždňami som zháňala hnojivo na Vandy. Keď som to zbadala hneď som si spomenula na teba a vytiahla foťák. Ale som lajdák a až teraz som si skopírovala fotky do PC. Musela som si vyčistiť kartu lebo idem na výstavu prírodou tvarovaných kameňov Suiseki. Nevedela som, že vyrastie tak obrovská
p.s.
Až ti vyklíči dúfam, že ju odfotíš a podelíš sa o tú nádheru uf letím do práce :)
2009
16.06.10,04:19
balunka
16.06.10,04:55
Bola som v Poluse v kvetinárstve a tam som zbadala toto http://213.215.107.76/fotoalbumy/346/046/f_346046975_d0a568c00c109585cac2ef1131312783.jpg

Tej Tvojej sa ako darí?
prosím vás,ako sa volá táto nádhera
arizona
16.06.10,05:02
prosím vás,ako sa volá táto nádhera
Ved to máš napísané v predošlom príspevku ;););)
Tacca integrifolia
http://www.google.sk/search?q=Tacca+integrifolia&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
balunka
16.06.10,05:09
Ved to máš napísané v predošlom príspevku ;););)
Tacca integrifolia
http://www.google.sk/search?q=Tacca+integrifolia&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
už som na to prišla,ďakujem pri tej kráse som nevidela text
2009
16.06.10,05:22
:)
Iconka
18.06.10,13:02
aj Maranta s Lopatkovcom mi robia radost
zuzkahris
20.06.10,18:53
Pred 2 týždňami som zháňala hnojivo na Vandy. Keď som to zbadala hneď som si spomenula na teba a vytiahla foťák. Ale som lajdák a až teraz som si skopírovala fotky do PC. Musela som si vyčistiť kartu lebo idem na výstavu prírodou tvarovaných kameňov Suiseki. Nevedela som, že vyrastie tak obrovská
p.s.
Až ti vyklíči dúfam, že ju odfotíš a podelíš sa o tú nádheru uf letím do práce :)

Ďakujem si zlatá:), dobré, že chodíš s foťákom ;), neboj určite hneď odfotím a ukážem fotky:) a peknú výstavu prajem :)
2009
21.06.10,08:11
Ďakujem si zlatá:), dobré, že chodíš s foťákom ;), neboj určite hneď odfotím a ukážem fotky:) a peknú výstavu prajem :)

Foťák mám vždy 17.VI :)

http://www.porada.sk/album.php?albumid=775
Valcake
21.06.10,22:22
Díky, že sme mohli vidieť zaujímavú výstavu. Len tak ďalej:);)
zena
23.06.10,04:28
Zopar aktualnych fotiek mojich izboviek :)
Zdenka175
23.06.10,05:09
Foťák mám vždy 17.VI :)

http://www.porada.sk/album.php?albumid=775
No ale máš tých albumov:D:D:D
2009
23.06.10,05:21
bikam
23.06.10,18:10
Zopar aktualnych fotiek mojich izboviek :)
Prosím ťa, nevieš ako sa volá tvoja predposledná rastlinka - tá čo má tmavo aj svetlozelené listy.
zena
24.06.10,04:47
Prosím ťa, nevieš ako sa volá tvoja predposledná rastlinka - tá čo má tmavo aj svetlozelené listy.
Mal by to byt pieprovec (peperomia)...jedna z mnohych odrod :)
andersenka
24.06.10,08:43
Zopar aktualnych fotiek mojich izboviek :)
ta bledulinka fialka je nádherna :)
zena
24.06.10,08:54
ta bledulinka fialka je nádherna :)
Dakujem :)
zuzkahris
26.06.10,16:47
Tak ja mám dva nové prírastky :)
zuzkahris
26.06.10,16:53
A takto rozkvitla Čínska ruža a Tučnica :)
Zdenka175
28.06.10,14:34
Prvýkrát mi kvitne klívia, mám ju už 4 roky:D A čo myslíte po odkvitnutí ju presadiť do väčšieho? Alebo presadiť v tom istom./kvôli koreňom/
lujza.j
28.06.10,14:41
Prvýkrát mi kvitne klívia, mám ju už 4 roky:D A čo myslíte po odkvitnutí ju presadiť do väčšieho? Alebo presadiť v tom istom./kvôli koreňom/
...po 4 rokoch, to poteší:D;)
Valcake
28.06.10,22:50
Moja Kohleria má veľa kvietkov a omylom som ju dala medzi vonkajšie kvety.:eek: Pritom je to izbová kvetina;)
arisbe
29.06.10,15:11
Prvýkrát mi kvitne klívia, mám ju už 4 roky:D A čo myslíte po odkvitnutí ju presadiť do väčšieho? Alebo presadiť v tom istom./kvôli koreňom/
myslim ze skor nepresadzat... hovori sa ze rastie najlepsie obmedzena nadobou... ja som tak presadila do dost velkeho crepnika a po roku som sla teraz spat do mensieho:)
arizona
29.06.10,17:04
Prvýkrát mi kvitne klívia, mám ju už 4 roky:D A čo myslíte po odkvitnutí ju presadiť do väčšieho? Alebo presadiť v tom istom./kvôli koreňom/
Klíviu môžeš kľudne vybrať zo zeme a nechať preschnúť , rovnako ako amarylku a neskôr zasadiť do čerstvej zeminy.Mám to odskúšané ;):)
Po odkvitnutí je dôležié obmedziť polievania a držať v chladnejšej , tmavšej miestnosti.
zuzkahris
29.06.10,17:36
Minule som si listovala knižku a pri Gynure som si pomyslela, aká pekná kvetinka, takú ešte nemám :D:) a včera som išla okolo kvetinárstva a mali takú maličkú, tak sa tešííím :)
andersenka
01.07.10,10:36
Moja Kohleria má veľa kvietkov a omylom som ju dala medzi vonkajšie kvety.:eek: Pritom je to izbová kvetina;)
tak to je úplne super krásny kvietok, nevidela som ešte taký, ani v kvetinárstvach..........chcela by som ho :)

Ako sa rozmnožuje?
Valcake
01.07.10,22:12
Rozmnožuje sa bez problémov, teda odrezkami. Je to taká jemná kvetinka, preto je lepšie ak sa rozmnoží do viac kvetináčov. Potrebuje veľa svetla, lebo inak má veľmi jemné stonky.
zuzkahris
06.07.10,18:25
Rozkvitla mi mäsožravka Sarracenia purpurea, prvý krát mojim pričinením rozkvitá Antúrium, Pepromia caperata a Ceropegia woodi :) :).

Mimochodom zase bojujem so štítničkami na mäsožravkách :mee::mad::mee: ...
ra.cermak
11.07.10,08:30
Zuzko ahojky tak toto je ta od tebe :D
zuzkahris
11.07.10,12:02
Zuzko ahojky tak toto je ta od tebe :D

Ahooooj :), no tá krásne narástla!! Teším sa :) !!!
aviator
11.07.10,19:03
Rozkvitla mi mäsožravka Sarracenia purpurea, prvý krát mojim pričinením rozkvitá Antúrium, Pepromia caperata a Ceropegia woodi :) :).

Mimochodom zase bojujem so štítničkami na mäsožravkách :mee::mad::mee: ...

Pekné, purpureu a väčšinu mäsožraviek môžeš mať v lete v hlbšej miske s vodou.
zuzkahris
13.07.10,18:20
Pekné, purpureu a väčšinu mäsožraviek môžeš mať v lete v hlbšej miske s vodou.

Dažďovú vodu im každý deň poctivo nalievam do misiek,ale je dobrý nápad dať im nejakú väčšiu misku a hneď zajtra pohľadám.Ďakujem za radu:)
2009
14.07.10,13:45
Rozkvitla mi mäsožravka Sarracenia purpurea, prvý krát mojim pričinením rozkvitá Antúrium, Pepromia caperata a Ceropegia woodi :) :).

Mimochodom zase bojujem so štítničkami na mäsožravkách :mee::mad::mee: ...

aj ju opeluješ alebo sa bojíš, že by si ju zbytočne vysilila?

http://sklad.obrazku.cz/obr369939_800pxSarraceniaflowernotitles.svg.png
zuzkahris
14.07.10,19:23
Evka neopelujem,to som ešte neskúšala :), ale pozrite čím sa vyznamenala Mucholapka na balkóne, až mi je toho pavúka ľúto ...
2009
15.07.10,02:01
Fíha paráda. I keď pavúka je škoda je to príroda
zena
15.07.10,04:57
Evka neopelujem,to som ešte neskúšala :), ale pozrite čím sa vyznamenala Mucholapka na balkóne, až mi je toho pavúka ľúto ...
No ta ma teda riadny ulovok :)
zuzkahris
19.07.10,14:52
Ahojte, v sobotu sme si kúpili novú rastlinku, fotky prikladám, neviete náhodou jej názov ?
Zdenka175
21.07.10,04:05
Odfotila som v plnej kráse prvé kvitnutie mojej klívie.:rolleyes:Potešila ma teda:D
bikam
03.08.10,04:25
Zdravím všetkých milovníkov rastlín. Vo výpredaji v TS som si kúpila za 0,5 € túto rastlinku, bolo na nej napísané - mix zelených rastlín. Nevedel by mi niekto poradiť, ako sa volá? Mám ju už mesiac, a celkom dobre sa drží. Má také zaujímavé listy, vyrastajú zo stredu rastliny, keď sú maličké, sú skrútené a rastom sa vyrovnávajú.
zuzkahris
05.08.10,19:24
Zdravím všetkých milovníkov rastlín. Vo výpredaji v TS som si kúpila za 0,5 € túto rastlinku, bolo na nej napísané - mix zelených rastlín. Nevedel by mi niekto poradiť, ako sa volá? Mám ju už mesiac, a celkom dobre sa drží. Má také zaujímavé listy, vyrastajú zo stredu rastliny, keď sú maličké, sú skrútené a rastom sa vyrovnávajú.

Rastlinka sa volá Asplenium - Slezinník, je krásny a zdravý, výborná kúpa:). vyžaduje polotieň, zvýšenú vzdušnú vlhkosť / ja môj rosím na listy, kľudne sa môže voda dostať aj do stredu, odkiaľ vyrastajú nové lístočky / a zemina nesmie preschnúť.
zuzkahris
12.08.10,18:27
Včera som dostala darček : Túto krásnu Kalanchoe Magic bells :), bola som veľmi milo prekvapená, ešte som takúto Kalanchoe predávať nevidela ;)
zuzkahris
22.08.10,18:00
V piatok mi prišla objednávka kaktusíkov a tu sú už posadené :)
zuzkahris
29.08.10,18:34
Tak a pridávam fotku nového - manželovho sukulentíku Aloe juvena :
Zdenka175
30.08.10,10:48
Neviete náhodou či tento kaktus aj kvitne?
arizona
30.08.10,11:17
Neviete náhodou či tento kaktus aj kvitne?
pozri túto tému, tam je aj foto http://www.porada.sk/t122680-kaktus.html
Zdenka175
10.09.10,13:53
Teraz mi okrem phal kvitne fialka
zuzkahris
21.09.10,17:36
Hlásim sa s novým sukulentíkom :) :
balunka
23.09.10,07:57
[QUOTE=2009;1429113]Bola som v Poluse v kvetinárstve a tam som zbadala toto http://213.215.107.76/fotoalbumy/346/046/f_346046975_d0a568c00c109585cac2ef1131312783.jpg


dostala som túto nádheru len nikde nemôžem nájsť ako sa pestuje.kto má nejakú skúsenosť? Má ju už niekto?Ale nie len semienko,ja ju už mám takúto veľkú a kvitne
sisima
23.09.10,08:04
videla som to v hornbachu... neskutočná rastlina... ten kvet... krasna ;)
arizona
23.09.10,08:14
dostala som túto nádheru len nikde nemôžem nájsť ako sa pestuje.kto má nejakú skúsenosť? Má ju už niekto?Ale nie len semienko,ja ju už mám takúto veľkú a kvitne
Známo je cca.30 druhů této rostliny.Některé jsou nenápadné bizardním květenstvím.Tacca je vytrvalá bylina,která se pěstuje ve své domovině pro jedlé hlízy ,jejichž váha se pohybuje 200-700g.Květ dosahuje výšky až jeden metr.
Výsev-semena vyséváme do propustného substrátu cca 1 cm pod povrch.Vlhkost zajišťujte rosením.

Nároky-Rostlinu pěstujeme v propustném substrátu tvořeném 20% humózní zemina , 30 % perlit a 50 % rašelina.Substrát by měl být lehce kyselý 5,5-6,5,ph.Tacca má ráda vyžší vzdušnou vlhkost a proudící vzduch.Vhodné umístění skleník zimní zahrada,v letním období se může rostlina letnit na zahradě ve stínu až polostínu.
ZDROJ : http://www.neoseeds.cz/cz/e-shop/260283/c8627-teplomilne/tacca-integrifolia-5semen.html
Ajenka
23.09.10,08:29
Ahojte všetci pestovatelia a milovníci izbových rastlín!

Tiež rada pestujem izbové rastliny a rada experimetujem. Posielam Vám foto liči, ktoré sa mi podarilo vypestovať z kôstky. Zatiaľ je to len malá rastlinka, no dúfam, že raz vyrastie.

Prikladám aj iné fotky mojich izbových rastlín. Dúfam, že sa Vám budú páčiť.

Všetkým milovníkom izbových rastlín prajem pekný deň!

:):):)
magno
01.10.10,14:24
Ahojky...chcem vas poprosit o pomoc pri identifikacii 4 kuskov z mojej rozsiahlej zbierky :D Mam totiz jednu neskodnu uchylku a ta spociva v tom,ze ked niekde vidim nejaky pekny alebo zaujimavy kvet,tak si z neho oddobnem,bud vyhonok,alebo mladatko,no proste nieco z coho sa potom snazim vypestovat kvietok a tesi ma,ze sa mi celkom dari,len nie vzdy viem co to je... :D takze tie dva prve som tiez ukoristila a uz ani neviem kde- ten na prvom obrazku inak kvitne ako besny a ma take male ruzove a cervene kvietky/teraz ma oddych /,ten druhy.... no ten len rastie a mnozi sa ako z vody.... tie na 3 obrazku som si poctivo vykopala v Chorvatsku a neviem ci ich ako kaktusy netreba dat na zimu do chladu/pivnica/ a tie posledne dva su tiez z chorvatska a tam uz vobec neviem ako sa o ne starat,lebo tam mali pekne zelene listky a ja som ich mala v lete na terase a tie listky sa mi velmi nevidia.Tak ak mi niekto vie pomoct a poradit,ze ako sa volaju a ako sa starat budem velmi rada.Dakujem :)
arisbe
01.10.10,16:51
Ahojky...chcem vas poprosit o pomoc pri identifikacii 4 kuskov z mojej rozsiahlej zbierky :D Mam totiz jednu neskodnu uchylku a ta spociva v tom,ze ked niekde vidim nejaky pekny alebo zaujimavy kvet,tak si z neho oddobnem,bud vyhonok,alebo mladatko,no proste nieco z coho sa potom snazim vypestovat kvietok a tesi ma,ze sa mi celkom dari,len nie vzdy viem co to je... :D takze tie dva prve som tiez ukoristila a uz ani neviem kde- ten na prvom obrazku inak kvitne ako besny a ma take male ruzove a cervene kvietky/teraz ma oddych /,ten druhy.... no ten len rastie a mnozi sa ako z vody.... tie na 3 obrazku som si poctivo vykopala v Chorvatsku a neviem ci ich ako kaktusy netreba dat na zimu do chladu/pivnica/ a tie posledne dva su tiez z chorvatska a tam uz vobec neviem ako sa o ne starat,lebo tam mali pekne zelene listky a ja som ich mala v lete na terase a tie listky sa mi velmi nevidia.Tak ak mi niekto vie pomoct a poradit,ze ako sa volaju a ako sa starat budem velmi rada.Dakujem :)
ahoj, obrazok 1 je podla mna kalanchoe... dvojku neviem rozoznat, 3 mam aj ja, mam ho cely rok v izbe a bez problemu zije, no kamaratka, od ktorej ho mam ma studensi dom a tam rastu naozaj ako dive, takze je mozne ze by mu to prospelo, mozno niekto poradi presnejsie...ale videla som ho uz aj von pestovat...posledne sice z videnia poznam, no netusim...vesele dalsie zbieranie:)
zuzkahris
01.10.10,18:31
Ahojky...chcem vas poprosit o pomoc pri identifikacii 4 kuskov z mojej rozsiahlej zbierky :D Mam totiz jednu neskodnu uchylku a ta spociva v tom,ze ked niekde vidim nejaky pekny alebo zaujimavy kvet,tak si z neho oddobnem,bud vyhonok,alebo mladatko,no proste nieco z coho sa potom snazim vypestovat kvietok a tesi ma,ze sa mi celkom dari,len nie vzdy viem co to je... :D takze tie dva prve som tiez ukoristila a uz ani neviem kde- ten na prvom obrazku inak kvitne ako besny a ma take male ruzove a cervene kvietky/teraz ma oddych /,ten druhy.... no ten len rastie a mnozi sa ako z vody.... tie na 3 obrazku som si poctivo vykopala v Chorvatsku a neviem ci ich ako kaktusy netreba dat na zimu do chladu/pivnica/ a tie posledne dva su tiez z chorvatska a tam uz vobec neviem ako sa o ne starat,lebo tam mali pekne zelene listky a ja som ich mala v lete na terase a tie listky sa mi velmi nevidia.Tak ak mi niekto vie pomoct a poradit,ze ako sa volaju a ako sa starat budem velmi rada.Dakujem :)


Takže na prvom obrázku je určite KALANCHOE, na druhom RHIPSALIS, na treťom to vyzerá na AGAVE / tie ti narastú ako táto moja krásavica :) http://www.porada.sk/album.php?albumid=236&pictureid=3298 a na tých dvoch posledných som si nie veľmi istá, bude to sukulent, neviem či nejaký druh Aeonium alebo Echeverie, dúfam, že som trošku pomohla, ja tiež kade chodím, tade štepím ;).
Michelle051
02.10.10,13:15
Potrebujem idetifikovať rastlinku z chorvátska :)
magno
02.10.10,15:29
Takže na prvom obrázku je určite KALANCHOE, na druhom RHIPSALIS, na treťom to vyzerá na AGAVE / tie ti narastú ako táto moja krásavica :) a na tých dvoch posledných som si nie veľmi istá, bude to sukulent, neviem či nejaký druh Aeonium alebo Echeverie, dúfam, že som trošku pomohla, ja tiež kade chodím, tade štepím ;).

Dakujem za pomoc... :) a chcem sa opytat to tu AGAVE mas normalne vonku - myslím celorocne??? :eek: asi nie,lebo predsa len je u nas trochu dost kosa cez zimu. Este raz dajukem
magno
02.10.10,15:30
ahoj, obrazok 1 je podla mna kalanchoe... dvojku neviem rozoznat, 3 mam aj ja, mam ho cely rok v izbe a bez problemu zije, no kamaratka, od ktorej ho mam ma studensi dom a tam rastu naozaj ako dive, takze je mozne ze by mu to prospelo, mozno niekto poradi presnejsie...ale videla som ho uz aj von pestovat...posledne sice z videnia poznam, no netusim...vesele dalsie zbieranie:)

Dakujem za pomoc :)
zuzkahris
02.10.10,18:48
Dakujem za pomoc... :) a chcem sa opytat to tu AGAVE mas normalne vonku - myslím celorocne??? :eek: asi nie,lebo predsa len je u nas trochu dost kosa cez zimu. Este raz dajukem

Nie, na zimu musí dovnútra na svetlejšie chladnejšie miesto :)
aviator
02.10.10,20:45
Ahojky...chcem vas poprosit o pomoc pri identifikacii 4 kuskov z mojej rozsiahlej zbierky :D Mam totiz jednu neskodnu uchylku a ta spociva v tom,ze ked niekde vidim nejaky pekny alebo zaujimavy kvet,tak si z neho oddobnem,bud vyhonok,alebo mladatko,no proste nieco z coho sa potom snazim vypestovat kvietok a tesi ma,ze sa mi celkom dari,len nie vzdy viem co to je... :D takze tie dva prve som tiez ukoristila a uz ani neviem kde- ten na prvom obrazku inak kvitne ako besny a ma take male ruzove a cervene kvietky/teraz ma oddych /,ten druhy.... no ten len rastie a mnozi sa ako z vody.... tie na 3 obrazku som si poctivo vykopala v Chorvatsku a neviem ci ich ako kaktusy netreba dat na zimu do chladu/pivnica/ a tie posledne dva su tiez z chorvatska a tam uz vobec neviem ako sa o ne starat,lebo tam mali pekne zelene listky a ja som ich mala v lete na terase a tie listky sa mi velmi nevidia.Tak ak mi niekto vie pomoct a poradit,ze ako sa volaju a ako sa starat budem velmi rada.Dakujem :)
Pekné. To posledné vyzerá veľmi ako aeonium.
Valcake
03.10.10,23:44
Pekné. To posledné vyzerá veľmi ako aeonium.

Vygúglila som aeonium/je to ono/ ..no veeeeľmi sa mi páčia všetky. ja ich mám veľmi rada. Najradšej by som mala z každého druhu...
magno
04.10.10,05:58
Vygúglila som aeonium/je to ono/ ..no veeeeľmi sa mi páčia všetky. ja ich mám veľmi rada. Najradšej by som mala z každého druhu...

Ahojky...a aj nejake mas,som trosku nestastna z tych listkov,ze nie su pekne syto zelene,mohlo im uskodit priame slniecko??? :(
magno
04.10.10,06:32
.....este vas chcem poprosit o nazov kvietku ktory je na prvych dvoch fotkach,ten som totiz zachranila od vyhodenia na smetisko,sused sa ho totiz chystal vyhodit,lebo ze uz mu doma ide na nervy aky je velky.......no a uznajte,ze vyhodit taku nadheru by bola skoda.Na dalsich dvoch su zas moje ulovky pri ktorych som len odstrihla konariky a dufala som,ze pustia korienky.Cela rodina sa na mna divala ako na blazna,ze ani fikus ani cinska ruza sa neda mnozit odstrihnutym konarikom........ ale podarilo sa :) tak sa vytesujem.
Silvernola
04.10.10,17:20
.....este vas chcem poprosit o nazov kvietku ktory je na prvych dvoch fotkach,ten som totiz zachranila od vyhodenia na smetisko,sused sa ho totiz chystal vyhodit,lebo ze uz mu doma ide na nervy aky je velky.......no a uznajte,ze vyhodit taku nadheru by bola skoda.
Ak tá rastlina má tuhé listy s pilkovitým okrajom, jedná sa pravdrpodobne o pandanus http://jiho.ceskestavby.cz/rostliny/pandanus-veitchii/?ok=1
zuzkahris
04.10.10,17:58
Potrebujem idetifikovať rastlinku z chorvátska :)

Tie listy mi pripomínajú Kávovník - Coffea arabica, no nie som si istá :rolleyes:
magno
05.10.10,05:02
Ak tá rastlina má tuhé listy s pilkovitým okrajom, jedná sa pravdrpodobne o pandanus

Ahojky,ma take listy takze to bude asi ono.............dakujem :)
magno
05.10.10,07:53
.........este sa chcem pochvalit :) asi pred tromi mesiacmi som sa dostala k semienkam trachycarpus fortunei , tak som ich supla do zeme cakala...... a dnes uz zacali vyliezat ,zatial vykukaju 4 z 9 ,ale uz sa neviem dockat ked uz budu mat listky.Potom sem supnem aj foto. :--- Zatial pekny dnik
Valcake
05.10.10,23:01
Silvernola si dobrý-á, aj mamka moja mala veľký Pandan,/doteraz som nevedela názov / ale keďže je chorá, darovala som to kamarátke ako aj všetky ostatné. Inak rastie rýchlo a je nezmar. Nevýhodou sú tie listy, inak dekoratívne. Preto som ani do paneláku nemohla zobrať. Pozor, pri presádzaní strašne pichá. :eek:
Ajenka
07.10.10,16:43
Ahojte všetci :)
Nemáte niekto skúsenosti s pestovaním liči? Moja rastlinka má zatiaľ len necelých 20 cm. Mám ju na balkóne, ale bojím sa, aby jej nízke teploty neuškodili. Neviete mi povedať, ako ju mám zazimovať?
Vopred ďakujem za pomoc!!! :):):)
Valcake
07.10.10,20:10
Ahojky...a aj nejake mas,som trosku nestastna z tych listkov,ze nie su pekne syto zelene,mohlo im uskodit priame slniecko??? :(

Bohužiaľ ja nemám, miesto toho pestujem Sempervivum- Skalné ruže a rôzne Sedum-i,y:confused:? Tie tiež milujem. Sú super mrazuvzdorné.:) Tvoje pochádza z Kanárskych ostrovov, Madeire - ..má rada svetlo a pozor v zime polievať len veľmi mierne.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2e/Aeonium_lindleyi_P1050450.JPG/120px-Aeonium_lindleyi_P1050450.JPG
(http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=sk&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/File:Aeonium_lindleyi_P1050450.JPG&prev=/search%3Fq%3Daeonium%26hl%3Dsk%26prmd%3Di&rurl=translate.google.sk&usg=ALkJrhi2gnPRelFs9RLTUNZ0vYzZQriQ9w)
magno
08.10.10,04:46
Bohužiaľ ja nemám, miesto toho pestujem Sempervivum- Skalné ruže a rôzne Sedum-i,y:confused:? Tie tiež milujem. Sú super mrazuvzdorné.:) Tvoje pochádza z Kanárskych ostrovov, Madeire - ..má rada svetlo a pozor v zime polievať len veľmi mierne.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2e/Aeonium_lindleyi_P1050450.JPG/120px-Aeonium_lindleyi_P1050450.JPG
(http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=sk&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/File:Aeonium_lindleyi_P1050450.JPG&prev=/search%3Fq%3Daeonium%26hl%3Dsk%26prmd%3Di&rurl=translate.google.sk&usg=ALkJrhi2gnPRelFs9RLTUNZ0vYzZQriQ9w)

Aj tak dakujem,mozno sa teraz trosku spamataju,ale je fain,ze vyhanaju nove ruzice,tak uvidim...... :)
zuzkahris
09.10.10,12:23
Dnes sme si doniesli domov tento úlovok :) :)
bikam
10.10.10,04:06
Krásny bonsaj. ;)
zuzkahris
10.10.10,05:49
Krásny bonsaj. ;)

Ďakujem, ja som ho videla v piatok, ale by som sa s ním neodniesla, lebo je dosť veľký, tak ma počkal do soboty :)
Zdenka175
10.10.10,15:58
Ďakujem, ja som ho videla v piatok, ale by som sa s ním neodniesla, lebo je dosť veľký, tak ma počkal do soboty :)
No Zuzka u teba doma to musí vyzerať ako v raji, samé kvietky:):):)
zuzkahris
11.10.10,05:18
No Zuzka u teba doma to musí vyzerať ako v raji, samé kvietky:):):)

Zdenka, áno, je to môj raj, taká domáca botanická záhrada :) :)
zuzkahris
15.10.10,17:35
Pridávam fotku môjho Lithopsu, prvýkrát mi zakvitol, veľmi sa teším :)
lujza.j
16.10.10,12:54
Pridávam fotku môjho Lithopsu, prvýkrát mi zakvitol, veľmi sa teším :)
:eek::eek::eek::eek::eek::eek: aj ja chcééém:D:D:D ja sa tiež teším;)
magno
18.10.10,05:40
Pridávam fotku môjho Lithopsu, prvýkrát mi zakvitol, veľmi sa teším :)

No to je rozkošne čudo ;)
katka50
18.10.10,05:43
Dnes sme si doniesli domov tento úlovok :) :)
A kde si ho kúpila ?
zuzkahris
18.10.10,16:53
A kde si ho kúpila ?
V mojom obľúbenom obchode-v Baumaxe :)
foza
20.10.10,15:29
Pridávam fotku môjho Lithopsu, prvýkrát mi zakvitol, veľmi sa teším :)
Zuzka u Teba vykvitne hádam aj porisko na metle!!!!!:D;):):---
zuzkahris
24.10.10,15:01
Ďalší prírastok, tentoraz do kaktusej rodiny :)
magno
03.11.10,07:18
.........este sa chcem pochvalit :) asi pred tromi mesiacmi som sa dostala k semienkam trachycarpus fortunei , tak som ich supla do zeme cakala...... a dnes uz zacali vyliezat ,zatial vykukaju 4 z 9 ,ale uz sa neviem dockat ked uz budu mat listky.Potom sem supnem aj foto. :--- Zatial pekny dnik

Tak sa hlasim skoro presne po mesiaci ............... a uz su skoro take velke ako doma v Himalajach-uz im chyba len par metrov :---:---:---
milka 60
04.11.10,11:48
Pomôžete mi určiť , čo je to ? vďaka
magno
04.11.10,12:25
Pomôžete mi určiť , čo je to ? vďaka

Skus urobit zaber na celu rastlinku.....:)
Silvernola
04.11.10,16:02
Pomôžete mi určiť , čo je to ? vďaka
Krídelnica krétska http://www.novyvek.cz/?sekce=maminka&pg=clanek&id=548
milka 60
04.11.10,17:51
Valcake
06.11.10,23:02
...také mini a viac a viac kvietkov to má...milučké,nie?
Valcake
06.11.10,23:08
...neúnavne kvitnúca Kohleria... prvá snímka-keď rozkvitá a posledné dve už staršie - keď rozkvitnú všetky púčiky..
JankaII
07.11.10,05:19
krásne kvety....:)
JankaII
07.11.10,05:24
...také mini a viac a viac kvietkov to má...milučké,nie?

Valika tak táto rastlinka i strašne listami pripomína kvet ,ktorý mám viackrát namnožený a upravujem si ho ako bonsai:o...čiže stále zastrihávam,ale teraz vidím ,že možno aj kvitne...nemohla by si ho nafotíť aj z boku?...nech porovnám...ja neviem ako sa volá:confused:..odrezok som dostala od kolegyne ako nenáročný ťahák:)
Valcake
07.11.10,14:48
Janka, je to Euphorbia. V kúpeľoch tak vyzeral a ja som zasadila malinký..a už aj kvitne
JankaII
08.11.10,05:28
Vali niečo sam vygooglila;) a mám aj obrázok...je ich viacej,ale táto je tá tvoja:),ale bohužial nie moja:confused:...už som sa potešila ,že aj kvitnuť môže:cool:...moja nemá pichliačehttp://www.stuartxchange.org/CoronaDeEspina.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/1/1a/Euphorbia_milii_var.milii.JPG/800px-Euphorbia_milii_var.milii.JPG
andersenka
08.11.10,09:27
...neúnavne kvitnúca Kohleria... prvá snímka-keď rozkvitá a posledné dve už staršie - keď rozkvitnú všetky púčiky..
krásna kvetinka :) ako sa množí?
Valcake
08.11.10,20:23
krásna kvetinka :) ako sa množí?
Je to veľmi vďačná kvetinka. Má podobné nároky ako fialka, gloxínia..
Pochádza z Južnej Ameriky.Má hľuzy, ktoré môžeme na jar rozdeliť, alebo aj vrcholovými odrezkami sa množí. Ak nemá dosť svetla, zvykne byť pri koreni tenká a potom hrubne, vtedy môže sa aj ťahať, lenže vtedy je dosť ťažká a prevalí sa. Ja osobne mám na parapete na východnej strane. Tam má dosť svetla/nie silné slnko-spáli listy/. Má rada vlhko, ale nesmie sa rosiť. Niekedy nadzemné časti odumrú, vtedy necháme odpočívať na chladnejšom mieste. Na jar hľuzu presadíme a máme nový kvietok. Moje ešte nikdy neodpočívali. Kvitnú sústavne, lebo ich stále obnovujem tými odrezkami. Existuje asi 60 druhov a mnoho farieb. Rada by som mala aj iné farby.
Valcake
08.11.10,20:41
JankaII, veď odfoť svoj kvietok. Môže to byť tiež nejaký mliečnik-euphorbia.
JankaII
10.11.10,19:57
JankaII, veď odfoť svoj kvietok. Môže to byť tiež nejaký mliečnik-euphorbia.

Vali tak túto kvetinku som myslela
http://img607.imageshack.us/img607/5167/kvet.jpg
Valcake
10.11.10,22:54
...a tvoja euphorbia nemá pichliače???:confused:
JankaII
11.11.10,18:46
veru nie....,ale skúsim fotku zvätšiť,možno,že to nie je euphorbia:confused: