koordinatoreva
28.05.09,07:25
Viete mi poradiť? Beriem si hypotéku na dom po ex, dom bude v zálohe 20 rokov, istou sumou mi pomohol snúbenec, ak sa mi náhodou niečo stane, chce mať istotu, že sa nestene bezdomovcom, sú nejaké postupy?Ďakujem
KEJKA
28.05.09,07:06
málo informácií. Kto je vlastník?
abel
28.05.09,07:17
Je to z jeho strany logické, možno každý by jednal podobne. Dôležité je ale iné. V názve témy píšeš, že chce pol domu, a v texte, že prispel istou sumou. Ak súhlasíš, aby bol ako spoluvlastník, tak v takom pomere, akou sumou prispel. Ak napr. 1/3, tak by bol spoluvlastníkom jednej tretiny. Ja osobne by som to ale radšej riešila zmluvou o pôžičke, a nie zápisom v katastri. To je ale vždy vecou dohody oboch strán.
Melnick
28.05.09,07:20
Ja by som sa tiež neviazala majetkovou spoluúčasťou. ( ale ja som vychytralec-pozor na mňa.::D )
Kazu
28.05.09,07:45
A na zmluvu o pôžičke by som zase, ako snúbenec, nepristúpila ja. Budeme spolu bývať, a pôžicku budeme mne splácať zo spoločného, či ako? Ja by som chcela spoluúčasť. Ale ako snúbenka, to by som zase tuho rozmýšlala :)
Ajuška
28.05.09,08:40
A na zmluvu o pôžičke by som zase, ako snúbenec, nepristúpila ja. Budeme spolu bývať, a pôžicku budeme mne splácať zo spoločného, či ako? Ja by som chcela spoluúčasť. Ale ako snúbenka, to by som zase tuho rozmýšlala :)
...a zase tie nešťastné dve strany mince...;)...v stave snúbeneckom je však vždy lepšie hľadať spolu riešenie ako až v manželstve... alebo nebodaj pred rozvodom...:rolleyes:...
Barbara
28.05.09,08:51
V zadaní je, že snúbenec chce polovicu domu.

Takže nakoľko som ja zas pesimistka;), tak ja by som od neho nezobrala žiadne peniaze, aby si nemohol nárokovať na môj dom, ak by ma náhodou nechal.;)
radšej by som to riešila v rámci rodiny.

možno si pán myslí, že keď jej dal nejakú čiastku, tak má nárok na polovicu domu:rolleyes:
koordinatoreva
28.05.09,10:33
málo informácií. Kto je vlastník?
Vlastník je ex, po odnesení zmluvy a všetkeho a návrh na vklad budem vlastníkom ja, s tým , že banka bude mať dom v zálohe
koordinatoreva
28.05.09,10:33
Je to z jeho strany logické, možno každý by jednal podobne. Dôležité je ale iné. V názve témy píšeš, že chce pol domu, a v texte, že prispel istou sumou. Ak súhlasíš, aby bol ako spoluvlastník, tak v takom pomere, akou sumou prispel. Ak napr. 1/3, tak by bol spoluvlastníkom jednej tretiny. Ja osobne by som to ale radšej riešila zmluvou o pôžičke, a nie zápisom v katastri. To je ale vždy vecou dohody oboch strán.
Takže napr. zmluva, že napr. suma 250 000,-sk, ktorú mi požičal...atd?
koordinatoreva
28.05.09,10:35
A na zmluvu o pôžičke by som zase, ako snúbenec, nepristúpila ja. Budeme spolu bývať, a pôžicku budeme mne splácať zo spoločného, či ako? Ja by som chcela spoluúčasť. Ale ako snúbenka, to by som zase tuho rozmýšlala :)
Takže ako snúbenica by si ako tuho premýšlala?:))
KEJKA
28.05.09,10:37
napísala si ex, akurát že som nepochopila, či exmanžel, exsnúbenex, ex ako exitus :-)
určite by som snúbencovi nedávala pol domu. Rozíde sa s tebou a budete sa dohadovať?
Ak by sa ti niečo stalo?Predpokladám, že ste mladí. Predpokladám, že plánujete deti, rodinu, že sa vezmete, takže potom prichádza do úvahy dedičstvo.
Chodiť spolu a riešiť takéto záležitosti mne pripadá od veci, nie je to sobášny podvodník? .. prepáč, ale som asi na túto dobu stará a konzervatívna.
koordinatoreva
28.05.09,10:37
V zadaní je, že snúbenec chce polovicu domu.

Takže nakoľko som ja zas pesimistka;), tak ja by som od neho nezobrala žiadne peniaze, aby si nemohol nárokovať na môj dom, ak by ma náhodou nechal.;)
radšej by som to riešila v rámci rodiny.

možno si pán myslí, že keď jej dal nejakú čiastku, tak má nárok na polovicu domu:rolleyes:
Zaujala má táto odpoveď, napr. dom mal odhadovanú hodnotu 1 200 000, dal mi 250 000,-..takze to je taká štvrtina....ide tu ale o to, že banka asi súhlas s niečím takým nedá
koordinatoreva
28.05.09,10:40
napísala si ex, akurát že som nepochopila, či exmanžel, exsnúbenex, ex ako exitus :-)
určite by som snúbencovi nedávala pol domu. Rozíde sa s tebou a budete sa dohadovať?
Ak by sa ti niečo stalo?Predpokladám, že ste mladí. Predpokladám, že plánujete deti, rodinu, že sa vezmete, takže potom prichádza do úvahy dedičstvo.
Chodiť spolu a riešiť takéto záležitosti mne pripadá od veci, nie je to sobášny podvodník? .. prepáč, ale som asi na túto dobu stará a konzervatívna.
dom je ešte na exmanžela, ja som si zobrala hypotéku, čast mi dal snubenec, sobášny podvodník určite nie je, ano sme mladí, chceme aj rodinu a tak...on chce mať istotu, lebo mam 1 dieťa z prvého manželstva, takže ak by som napr. umrela, dedičom je len dieťa, on ako snúbenec nie,,,
andreaS
28.05.09,10:40
ono to je skor 1/5 ako 1/4 ...

radsej s nim spis zmluvu o pozicke s dakym splatkovym kalendarom ako ti radia skusenejsie :)

aby sa nestalo ze mu das 1/2 domu a z hodnoty 250tis, kt. ti dal po rozchode budes vracat 600tis...

hlavne ked uz mas jeden rozchod za sebou, treba byt radsej opatrny...

zase chapem, ze sa chces podelit, ved planujete spolocnu buducnost, ale istota je istota...
KEJKA
28.05.09,10:41
Zaujala má táto odpoveď, napr. dom mal odhadovanú hodnotu 1 200 000, dal mi 250 000,-..takze to je taká štvrtina....ide tu ale o to, že banka asi súhlas s niečím takým nedá
a napokon, ty máš hypotéku a budeš splácať,
naozaj by som to riešila len ako pôžičku , ktorú sa písomne zaviažeš vrátiť v prípade rozchodu.
Za 250 tis. Sk (SK?) nemôže si nárokovať vlastníctvo. Povedz, že po splatení hypotéky sa o tom môžete baviť.
Iná vec je, ak budete hypotéku splácať napoly.....to sú ďalšie vložené peniaze.
andreaS
28.05.09,10:42
koordinator: no a tebe neni prednejsie tvoje dieta? prepac ale sama mam obdobnu situaciu ale z pohladu toho dietata... dieta bude stale tvojim dietatom a rodinou navzdy kdezto priatel moze prist odist... prepac, ale v takejto situacii som velmi subjektivna...
koordinatoreva
28.05.09,10:43
ono to je skor 1/5 ako 1/4 ...

radsej s nim spis zmluvu o pozicke s dakym splatkovym kalendarom ako ti radia skusenejsie :)

aby sa nestalo ze mu das 1/2 domu a z hodnoty 250tis, kt. ti dal po rozchode budes vracat 600tis...

hlavne ked uz mas jeden rozchod za sebou, treba byt radsej opatrny...

zase chapem, ze sa chces podelit, ved planujete spolocnu buducnost, ale istota je istota...
áno, človek musí byť opatrný, ale čo sa stane v prípade, ak budeme mať zmluvu o pôžičke a mne by sa niečo stalo, kdo mu vráti tie peniaze?
andreaS
28.05.09,10:45
kto? ten, kto zdedi tvoj majetok zdedi zaroven aj tvoje zavazky...
koordinatoreva
28.05.09,10:45
a napokon, ty máš hypotéku a budeš splácať,
naozaj by som to riešila len ako pôžičku , ktorú sa písomne zaviažeš vrátiť v prípade rozchodu.
Za 250 tis. Sk (SK?) nemôže si nárokovať vlastníctvo. Povedz, že po splatení hypotéky sa o tom môžete baviť.
Iná vec je, ak budete hypotéku splácať napoly.....to sú ďalšie vložené peniaze.
hypotéka bude splatená až o 20 rokov približne, a splácať ju budem asi sama, pôvodne sme boli dohodnutí, že 10 rokov ja, 10 rokov on...ale u neho sa to mení pod chvíľou
koordinatoreva
28.05.09,10:47
kto? ten, kto zdedi tvoj majetok zdedi zaroven aj tvoje zavazky...
som poistená v prípade invalidity, alebo smrtí, banka hypotéku uhradí,,,tzn., že ak by sa mi niečo stalo, jediný právoplatný dedič bude neplnoletý syn, môže si snúbenec od neho nárokovať vyplatenie dlhu..napr. pri tej zmluve o pôžičke?
andreaS
28.05.09,10:47
hm, takze polku domu ano ale podielat sa na splacani nie?

no tak to si neviem predstavit... nieco mi to pripomina...

este si skus predstavit situaciu keby sa ti nieco stalo a tvoje dieta by si nerozumelo s partnerom... dom by bol pol na teba a pol na priatela... tvoje dieta by zdedilo tvoju polovicu a ak by chcelo cely dom, tak by polovicu muselo vyplatit tvojho priatela...

bohuzial kvoli majetkom sa ludia veda velmi zle pohadat a pokial mas moznost, tak si ten dom pevne drz vylucne vo svojich rukach... ci je hypo ci nie je hypo...
VladoaKatka
28.05.09,10:48
Takže ako snúbenica by si ako tuho premýšlala?:))
Než odpovie Zuzka, tak ja ... veééélmi dlho a určite by to rozhodnutie bolo zamietavé, čo sa týka zobratia pôžičky na dom.

Ak si už chceš od neho požiačať peniaze, tak si požičaj, zmluvu si uzatvorte na hocičo iné, len nie na ten dom.
... len ho nedaj zapísať na kataster ako spoluvlastníka, zachvíľu budeš riešiť problém - Ako vymazať snúbenca z katastra ???
koordinatoreva
28.05.09,10:50
koordinator: no a tebe neni prednejsie tvoje dieta? prepac ale sama mam obdobnu situaciu ale z pohladu toho dietata... dieta bude stale tvojim dietatom a rodinou navzdy kdezto priatel moze prist odist... prepac, ale v takejto situacii som velmi subjektivna...
jasné, že dieťa hej,,,snúbenec mi položil túto otázku a že kedy sa to prepíše alebo niečo spraví aby mal istotu, a tvrdí, že napr. darovacia zmluva je ľahko napadnuteľna..atak
KEJKA
28.05.09,10:50
koordinator: no a tebe neni prednejsie tvoje dieta? prepac ale sama mam obdobnu situaciu ale z pohladu toho dietata... dieta bude stale tvojim dietatom a rodinou navzdy kdezto priatel moze prist odist... prepac, ale v takejto situacii som velmi subjektivna...


áno, človek musí byť opatrný, ale čo sa stane v prípade, ak budeme mať zmluvu o pôžičke a mne by sa niečo stalo, kdo mu vráti tie peniaze?
presne, prečo by si riskovala, že ak sa ti niečo stane, snúbenec a tvoje vlastné dieťa sa budú doťahovať o dom?
A kto bude splácať pôžičku banke, ktorá dala hypotéku? toto ťa netrápi?
Snúbenec predsa môže mať v ruke notárky overenú zmluvu, z ktorej bude jasné, že má nárok na plnenie 250 tis. Sk, ktoré vložil do domu.
Ved sa ťa nechystá zabiť, prepáč za výraz, tak mi to celé pripadá pritiahnuté za vlasy.
A tie peniaze dostane napr. z tvojej pozostaloti-dedičstva, keby sa teda niečo stalo. Dieťa zdedí dom, bude mať nejakého poručníka, ak sa ho neujme tvoj snúbenec, atd.
Opakujem, celé mi to pripadá moc špekulatívne. Ak ty si robíš problém, tak dobre, beriem. Ale ak je to iniciatíva tvojho snúbenca, tak......... no zamyslela by som sa nad jeho konaním a rozmýšľaním.
koordinatoreva
28.05.09,10:51
hm, takze polku domu ano ale podielat sa na splacani nie?

no tak to si neviem predstavit... nieco mi to pripomina...

este si skus predstavit situaciu keby sa ti nieco stalo a tvoje dieta by si nerozumelo s partnerom... dom by bol pol na teba a pol na priatela... tvoje dieta by zdedilo tvoju polovicu a ak by chcelo cely dom, tak by polovicu muselo vyplatit tvojho priatela...

bohuzial kvoli majetkom sa ludia veda velmi zle pohadat a pokial mas moznost, tak si ten dom pevne drz vylucne vo svojich rukach... ci je hypo ci nie je hypo...
s tým splácaním, sme sa ešte presne nedohodli,,,práve preto som požiadala o radu ako to vyriešiť čo najlepšie
koordinatoreva
28.05.09,10:53
presne, prečo by si riskovala, že ak sa ti niečo stane, snúbenec a tvoje vlastné dieťa sa budú doťahovať o dom?
A kto bude splácať pôžičku banke, ktorá dala hypotéku? toto ťa netrápi?
Snúbenec predsa môže mať v ruke notárky overenú zmluvu, z ktorej bude jasné, že má nárok na plnenie 250 tis. Sk, ktoré vložil do domu.
Ved sa ťa nechystá zabiť, prepáč za výraz, tak mi to celé pripadá pritiahnuté za vlasy.
A tie peniaze dostane napr. z tvojej pozostaloti-dedičstva, keby sa teda niečo stalo. Dieťa zdedí dom, bude mať nejakého poručníka, ak sa ho neujme tvoj snúbenec, atd.
Opakujem, celé mi to pripadá moc špekulatívne. Ak ty si robíš problém, tak dobre, beriem. Ale ak je to iniciatíva tvojho snúbenca, tak......... no zamyslela by som sa nad jeho konaním a rozmýšľaním.
pôžičku ak by sa mi niečo stalo by splácala banka, nebol to môj nápad, ale snúbencov
koordinatoreva
28.05.09,10:58
Než odpovie Zuzka, tak ja ... veééélmi dlho a určite by to rozhodnutie bolo zamietavé, čo sa týka zobratia pôžičky na dom.

Ak si už chceš od neho požiačať peniaze, tak si požičaj, zmluvu si uzatvorte na hocičo iné, len nie na ten dom.
... len ho nedaj zapísať na kataster ako spoluvlastníka, zachvíľu budeš riešiť problém - Ako vymazať snúbenca z katastra ???
On mi tie peniaze už dal dávnejšie na ten dom, ex som vyplácala postupne, teraz ešte ten zvyšok
KEJKA
28.05.09,11:10
takže máš problém ako vyplatiť ex, lebo jeho musíš. A už uvažuješ,ako nanominovať ďalšieho vlastníka a riskovať prípadný ďalší problém s vyplatením ďalšieho vlastníka? Nezabudni, že potom by si splácala nie 250 tis. Sk (Sk?) ale podiel podľa aktuálneho ocenenia, čo nebude menj ale skor viac.
Naozaj sa pozastavujem nad tým, že snúbenec rieši a teba tlačí do riešenia problému, čo ked sa ti niečo stane.
Skús to otočiť a riešiť problém, čo ked sa ukončí tento vzťah?
pri jednom dieťati a skúseností s ex predsa nemôžeš byť naivná a nepripustiť aj túro možnosť.
Konieckoncov - do vzťahu materiálne si doniesla viac-dom, ktorý splácaš (sama?)
on s tebou zreme býva a vložil len 250 tis. Sk.
Čo dalšie náklady spojené s bývaním ............-podielate sa spoločne:
Čo otázka investícií - sú potrebné,ak nie teraz, tak kedy v budúcnosti? A kto ich bude platiť? Je mi jasné, že ak teraz nevyriešiš prípadné vlastníctvo, nebude chcieť do domu investovať.
Sú to všetko zložité otázky a vzťahy.
Navrhni mu "predbežne" zmluvu o pôžičke, aby bol krytý pre prípad, že sa ti niečo stane. Vlastníctvo môžete riešiť v prípade manželstva úpravou BSM.......
koordinatoreva
28.05.09,11:13
takže máš problém ako vyplatiť ex, lebo jeho musíš. A už uvažuješ,ako nanominovať ďalšieho vlastníka a riskovať prípadný ďalší problém s vyplatením ďalšieho vlastníka? Nezabudni, že potom by si splácala nie 250 tis. Sk (Sk?) ale podiel podľa aktuálneho ocenenia, čo nebude menj ale skor viac.
Naozaj sa pozastavujem nad tým, že snúbenec rieši a teba tlačí do riešenia problému, čo ked sa ti niečo stane.
Skús to otočiť a riešiť problém, čo ked sa ukončí tento vzťah?
pri jednom dieťati a skúseností s ex predsa nemôžeš byť naivná a nepripustiť aj túro možnosť.
Konieckoncov - do vzťahu materiálne si doniesla viac-dom, ktorý splácaš (sama?)
on s tebou zreme býva a vložil len 250 tis. Sk.
Čo dalšie náklady spojené s bývaním ............-podielate sa spoločne:
Čo otázka investícií - sú potrebné,ak nie teraz, tak kedy v budúcnosti? A kto ich bude platiť? Je mi jasné, že ak teraz nevyriešiš prípadné vlastníctvo, nebude chcieť do domu investovať.
Sú to všetko zložité otázky a vzťahy.
Navrhni mu "predbežne" zmluvu o pôžičke, aby bol krytý pre prípad, že sa ti niečo stane. Vlastníctvo môžete riešiť v prípade manželstva úpravou BSM.......
Ďakujem za dobré rady, určite stoja za zamyslenie a iste bude lepšie to vyriešiť tou zmluvou o pôžičke :)
Barbara
28.05.09,11:16
hypotéka bude splatená až o 20 rokov približne, a splácať ju budem asi sama, pôvodne sme boli dohodnutí, že 10 rokov ja, 10 rokov on...ale u neho sa to mení pod chvíľou


tomu mám ako rozumieť?:rolleyes: to znamená, že špekuluje? či čo? a to je čo za blbosť, že 10 rokov budeš splácať Ty a 10 rokov on?:confused: To asi prvých 10 rokov by si splácala Ty a potom tých ďaľších 10 rokov pravdepodobne zase Ty, lebo stáť sa môže všeličo a potom od Teba fakt by chcel polovicu. Hádam chce figurovať ako spoluvlastník aj na LV.
A prečo si nezoberiete teda tú hypotéku obidvaja? To nie je fakt zlý kšeft, dám 250 000,- a potom získam polovicu domu.

Nezabudni nato, že aj muži sú vychcaní a sú vyníkajúci herci a vyfarbia sa až po svadbe.

Rozhodne s ním spíš tú zmluvu o pôžičke.

alebo počkaj do svadby a potom si zober tú hypotéku, keď už Ti natom tak záleží, že čo bude s ním atď.:cool: lebo vtedy mu bude patriť polovica aj právne.
Barbara
28.05.09,11:19
Ďakujem za dobré rady, určite stoja za zamyslenie a iste bude lepšie to vyriešiť tou zmluvou o pôžičke :)



podľa môjho názoru s tým ale on súhlasiť nebude:rolleyes: lebo mu ide o tú polovicu.:rolleyes:

potom daj vedieť ako si to vyriešila.


prípadne sa poraď s právníkom
Barbara
28.05.09,11:23
pôžičku ak by sa mi niečo stalo by splácala banka, nebol to môj nápad, ale snúbencov


???????????????? banka by žiadnu pôžičku nesplácala, ale by predala dom, aby dostala naspäť svoje peniaze .
keď sa nemýlim, tak predsi ručíš pri hypotéke práve s tým domom, na ktorý si berieš hypotéku.práve pre prípad keby sa ti niečo stalo, alebo keby si to nevládala splácať.
mona091
28.05.09,11:27
- snubencovi jednoznacne zmluvu o pozicke!!
- co vsak, az sa zoberiete????
- ani vtedy by som manzela nezahrnula do vlastnickeho vztahu, je to tvoje a tojho dietata, v prospech ktoreho by som dala zavet

- co vsak s manzelom? nech donesie aj on nejaky majetok (malinky bytik), v pripadeš problemov bude mat kam odist, v pripade stastneho manzelstva budete mat zveladeny majetok
Barbara
28.05.09,11:30
ako som tu prečítala Tvoje odpovede, čím dál tím víc som si istá na 100% , že mu ide o ten dom.
Stále hovoríš, že čo on povedal, on hento povedal, že darovacia zmluva je napadnuteľná, atď.

Prosím Ťa a kde sú Tvoje myšlienky, čo Ty chceš?, a ako to chceš Ty? takto to sprav ako Ty chceš a nie ako Ti radí ON, že čo máš robiť a ako to máš urobiť.
andreaS
28.05.09,12:07
ja chapem "koordinatoreva" ze sa snazi po rozpadnutom manzelstve mat stastny vztah a urobit pre dobro a klud v rodine vsetko...

ale tu musis byt tak trochu sebecka... ak mas majetok len ty, ze ti pozical fajn, najistejsie pre teba a tvoje dieta je ta zmluva o poizicke... zaroven ma aj on v ruke papier, pre hociaky pripad, ze tie peniaze budes splacat... este by som si dala pozor na to splacanie a urcite v zmluve urcila nejake cislo uctu, kde mu budes splacat tento uver (ci uz pravidelne splatky v presne urcenej sume alebo nepravidelne splatky podla toho ako ti to vyjde), ide o to, aby si mala aj ty doklad o tom, ze mu tie korunky splacas a nestalo sa v pripade rozchodu to, ze mu budes davat cash na ruku a potom budes musiet splacat nanovo cely dlh...

je to velmi nezavidenia hodna situacia, ale opakujem, musis byt silna a nedat sa, lebo sa neskor moze stat ze budete s dietatom na ulici alebo ak by sa stalo nieco tebe, tak tvoje dieta tak moze dopadnut...

tiez sa priklanam k nazoru ze nic nemenit na vlastnictve domu ani po manzelstve... je to sebecke, ale su to zadne vratka... ak to bude idealny vztah na dlhe roky, tak vlastnictvo majetkov ho pokazit nemoze... potom nie je idealne...

skus mu to vysvetlit ze je pre teba prvorade tvoje dieta, svet je vseliaky a nechces dopadnut rovnako ako teraz...

no a ako to nepochopi a bude mat len reci majetky majetky kde je kryty on... tak hold, bohuzial to nie je spravny typ cloveka na rovnopravny vztah...

kazdopadne drzim palce
koordinatoreva
28.05.09,12:49
tomu mám ako rozumieť?:rolleyes: to znamená, že špekuluje? či čo? a to je čo za blbosť, že 10 rokov budeš splácať Ty a 10 rokov on?:confused: To asi prvých 10 rokov by si splácala Ty a potom tých ďaľších 10 rokov pravdepodobne zase Ty, lebo stáť sa môže všeličo a potom od Teba fakt by chcel polovicu. Hádam chce figurovať ako spoluvlastník aj na LV.
A prečo si nezoberiete teda tú hypotéku obidvaja? To nie je fakt zlý kšeft, dám 250 000,- a potom získam polovicu domu.

Nezabudni nato, že aj muži sú vychcaní a sú vyníkajúci herci a vyfarbia sa až po svadbe.

Rozhodne s ním spíš tú zmluvu o pôžičke.

alebo počkaj do svadby a potom si zober tú hypotéku, keď už Ti natom tak záleží, že čo bude s ním atď.:cool: lebo vtedy mu bude patriť polovica aj právne.
neviem to presne tak vyjadriť ale v septembri to bolo tak, ze snúbenec by bol len na LV a on si by len zobral hypo, ale ex s tym nesuhlasil, ze ho preda jedine mne...takze hypo som si zobrala ja a snúbenec mi pozical tu sumu na prvu splatku
koordinatoreva
28.05.09,12:56
ako som tu prečítala Tvoje odpovede, čím dál tím víc som si istá na 100% , že mu ide o ten dom.
Stále hovoríš, že čo on povedal, on hento povedal, že darovacia zmluva je napadnuteľná, atď.

Prosím Ťa a kde sú Tvoje myšlienky, čo Ty chceš?, a ako to chceš Ty? takto to sprav ako Ty chceš a nie ako Ti radí ON, že čo máš robiť a ako to máš urobiť.
Moje myšlienky...je mi to veľmi nepríjemné, som veľmi dôverčivý človek...a vlastne aj pri prvom mužovi, on už dom mal kupený, takže sme žili 10 rokov spolu ale na mna nebolo napísané nič,,,i ked sme tú pôžičku spoločne splácali a na rekonštrukciu išla časť aj peňazí z môjho dedičstva....viem, že sa má človek chrániť, ale zo snúbencovej strany je to až asi moc, nechcem si to nejak pripustiť a stále si myslím, že je len opatrný
Melnick
28.05.09,13:28
koordinatoreva - začni koordinovať:D celú situáciu s pôžičkou.

príbeh: žijete spolu, máte príjmy - dávate ich do spoločnej "buksy"/ naša spoločná kasička s mojim manželom :--- /
- z čoho potom spláca on pôžičku ? S peňazí čo mali byť v spoločnej domácnosti?
- a čo dieťa z prvého manželstva ? ono nechce svoju časť? Určite Ti to ex nepredal celkom trhovo, alebo áno???

Bože tu vyvstáva toľko otázok až sa mi točí hlava.

Radím : rieš to s dobrým právnikom. Napr. s našim Chobotom /dúfam,že ma nezabije :o/
koordinatoreva
28.05.09,13:39
koordinatoreva - začni koordinovať:D celú situáciu s pôžičkou.

príbeh: žijete spolu, máte príjmy - dávate ich do spoločnej "buksy"/ naša spoločná kasička s mojim manželom :--- /
- z čoho potom spláca on pôžičku ? S peňazí čo mali byť v spoločnej domácnosti?
- a čo dieťa z prvého manželstva ? ono nechce svoju časť? Určite Ti to ex nepredal celkom trhovo, alebo áno???

Bože tu vyvstáva toľko otázok až sa mi točí hlava.

Radím : rieš to s dobrým právnikom. Napr. s našim Chobotom /dúfam,že ma nezabije :o/
trošku som to tu pomotala....ex mi predal dom za 900 000,-Sk, cena odhadcu je 1 200 000,-Sk
snúbenec mi požičal 250 000,-Sk, na zvyšok si beriem hypo
KEJKA
28.05.09,13:40
Moje myšlienky...je mi to veľmi nepríjemné, som veľmi dôverčivý človek...a vlastne aj pri prvom mužovi, on už dom mal kupený, takže sme žili 10 rokov spolu ale na mna nebolo napísané nič,,,i ked sme tú pôžičku spoločne splácali a na rekonštrukciu išla časť aj peňazí z môjho dedičstva....viem, že sa má človek chrániť, ale zo snúbencovej strany je to až asi moc, nechcem si to nejak pripustiť a stále si myslím, že je len opatrný
vidíš,tvoj ex na teba dom neprepísAL, a to ste žili v manželstve 10 rokov. Napokon si ten dom od neho musela kúpiť. Započítali sa tvoje splátky do kúpnej ceny? Aj ten vklad z dedičstva? Ak áno,bola to "férovka". Rozišli ste sa a pritom si získala dom, aj ked vlastne kúpou.
Tvoj snúbenec okrem 250 tis. Sk a svojej maličkosti nevložil nič.
Máš dieťa, tak mysli hlavne na dieťa.
Samozrejme s dieťaťom by som sa veľmi neoháňala - treba postupovať diplomaticky. Ale otázka - "ide ti o mňa, alebo o dom?" je namieste.
Jeho odpoved, že mu ide o vložené úspory - tak tento problém vyrieši písomná zmluva, že ten záväzok uznávaš a splatíš.

V ppodstate sa celá Porada - teda tu zúčastnení - zhoduje v názoroch na tvoho snúbenca, tak prosím , klapky dole, dívaj sa triezvo a postupuj vo vlastnom záujme.
Melnick
28.05.09,13:43
Tak vidíš - trochu som trafila do čierneho. Eva toto je naozaj situácia veľmi citlivá. Ak nedáš 1/2 domu môžeš stratiť snúbenca :o , ale to by potom nebola až taká škoda, ak by dom bol dôvod na rozchod - nemyslíš ???:)

Mimochodom už teraz by mal snúbenec - podľa odhadcu:cool:150000.- /pochopiteľne skk/ vo vrecku.
koordinatoreva
28.05.09,13:46
vidíš,tvoj ex na teba dom neprepísAL, a to ste žili v manželstve 10 rokov. Napokon si ten dom od neho musela kúpiť. Započítali sa tvoje splátky do kúpnej ceny? Aj ten vklad z dedičstva? Ak áno,bola to "férovka". Rozišli ste sa a pritom si získala dom, aj ked vlastne kúpou.
Tvoj snúbenec okrem 250 tis. Sk a svojej maličkosti nevložil nič.
Máš dieťa, tak mysli hlavne na dieťa.
Samozrejme s dieťaťom by som sa veľmi neoháňala - treba postupovať diplomaticky. Ale otázka - "ide ti o mňa, alebo o dom?" je namieste.
Jeho odpoved, že mu ide o vložené úspory - tak tento problém vyrieši písomná zmluva, že ten záväzok uznávaš a splatíš.

V ppodstate sa celá Porada - teda tu zúčastnení - zhoduje v názoroch na tvoho snúbenca, tak prosím , klapky dole, dívaj sa triezvo a postupuj vo vlastnom záujme.
tak takúto otázku by som mu asi nikdy nepoložila..v tomto som nesmierne diplomatická...možno aj preto aby som sa nebála odpovede, vložili ste mi chrobáka do hlavy..a iste budem o všetkom veľa premýšľať skôr ako sa odhodlám k nejakému kroku
andreaS
28.05.09,13:48
melnick: nie nahodou 350tis plus?

dom odhadli na 1,2 mil... polovica ma hodnotu 600tis a on pozical 250tis... rozdiel je 350tis ... to je 140% len urok z pozicanej sumy... dobreeeeee :)
koordinatoreva
28.05.09,13:50
melnick: nie nahodou 350tis plus?

dom odhadli na 1,2 mil... polovica ma hodnotu 600tis a on pozical 250tis... rozdiel je 350tis ... to je 140% len urok z pozicanej sumy... dobreeeeee :)
keď sa na to pozerám takto je mi to jasné:))
Melnick
28.05.09,14:05
melnick: nie nahodou 350tis plus?

dom odhadli na 1,2 mil... polovica ma hodnotu 600tis a on pozical 250tis... rozdiel je 350tis ... to je 140% len urok z pozicanej sumy... dobreeeeee :)
andreaS - ja som čisto teoreticky poukázala na cenu odhadnú a cenu za ktorú sa dom kúpil a porovnávala som rozdiel v tom momente- odhliadnuc od jeho vkladu. Lebo ja za 250000 tisícový vklad do domu ,ktorý má hodnotu 1200000 by som sa ani o 1/2 delení nebavila. :---:---:--- Vo výpočtoch by sme mohli pokračovať donekonečna a bola by to zasa iná suma, pretože predpokladám, že koordinatoreva by ho už dnes chcela predať drahšie.:):):):):)

Eva, aj ja chcem nadobúdať takéto výhodné polovice. :) Vyplatím Tvojho snúbenca a Ty mi dáš polovicu. OK ? Však sa už na to dívaš ináč , keď sa máš deliť so mnou :D ?
KEJKA
28.05.09,14:19
mimotemy
no hej, ale ten snúbenec dáva kde-čo, čo ty nedokážeš.
Hlavne sa celé dni hrá s dieťaťom, stará sa o domácnosť, samozrejme popri robote. to je nezastupiteľné.
Andy Kralik
28.05.09,14:23
Cele toto je hlavne o vzajomnej dovere. Neda sa tu radit. Aj ked tu viaceri davaju rady hore-dole. Silne slova by nakoniec mohli niekoho mrziet. Nik tu nepozna presne vasu situaciu.

Chapem ta ze si opatrna, hlavne po skusenostiach ktore mas. A chapem aj tvojho snubenca ze je tiez opatrny. 250tis je tiez dost, ak by mal o to prist. A bude sa hadam aj spolupodielat - na domacnosti, na opravach, na rekonstrukciach. Neviem, ale ja to chapem tak ze ak jeden partner splaca hypoteku, z platu druheho partnera sa "zije".
Realne ale, urobit snubenca 1/2spoluvlastnikom znamena ze si si 100% ista ze tento je ten pravy. Mozes ho spravit aj 1/5vlastnikom co by zodpovedalo jeho vkladu. Aj ked neviem ci ti to vobec banka dovoli, ked je na dome hypoteka. Mozes to fakticky riesit aj tou dohodu o pozicke, alebo dlznym upisom. Vsak ked si budes ista a vezmete sa, mozes dohodou zahrnut dom aj do bezpodieloveho spoluvlastnictva a sucasne tou istou dohodu vyrovnat svoje "dlzne upisy" resp. pozicky voci uz manzelovi. Poradte sa s pravnikom. Aj ked osobne - to splacanie pozicky ktore tu bolo spomenute - ak by som dal nieco svojej snubenici a ona by mi to sla splacat, povazoval by som to minimalne za uletene (akoze mi nastavajuca da peniaze ako splatku, ktore ja dam potom na ucet, z ktoreho nieco spolu kupime? :) Ale vies, su ludia ktori hospodaria samostatne aj ked su manzelia a su ludia ktori hospodaria spolocne aj ked su snubenci. Ziadna z tychto rad ti moc nepomoze, vratane tej mojej. Je to zial len na vas dvoch a rovnovahe medzi vasou doverou a opatrnostou. A ak to myslite vazne, poradte sa s pravnikom ako to najlepsie riesit.
dad111
28.05.09,15:14
Omiela sa to tu dookola. Najprv hľadať v starších témach. Rady sú aj tu: http://www.porada.sk/t111839-ako-investovat-do-manzelovej-nehnutelnosti.html aj tu:http://www.porada.sk/t111779-podielove-spoluvlastnictvo-partnerov.html Rady od tých istých osôb, len jedna téma je o manželovej nehnuteľnosti a druhá o manželkinej. Rozdiely obrovské, problém ten istý.
mona091
28.05.09,15:17
Andy,
ak by som bola snubencom, a neskor manzelom, tiez by som chcela mat istotu, ze ma nikto nikdy nevystahuje,

dokonca, aj na mieste manzelky, by som urobila opatrenia, aby nahodou v buducnosti nevystahovalo moje dieta (dnes tak mile, zajtra mozno zle ovplyvnene nevhodnym partnerom) mojho manzela,

ale tieto opatrenia by som robila tak, ze by som vniesla do spolocneho zivota porovnatelny majetkovy podiel, alebo ine zaruky,

poznam dost ludi, ktori vo velmi zrelom veku ostali bez bytov, a hadaj, ake maju sance zacat odznova?
Onko
28.05.09,16:30
Koľko nedôvery, podozrievania a špekulácií tu čítam, nestačím sa čudovať ... Asi preto, že ja som ešte mladý a plný ideálov :D

Ja by som to riešil nasledovne: Snúbenec dal peniaze, z ktorých sa zaplatil dom, tak si podľa mňa príslušný podiel na dome zaslúži, nie polovicu, ale tú cca. pätinu. Tým mu nezostaneš nič dlžná, keby sa niečo stalo, každý má kde bývať a keby bolo treba, budeš môcť od neho tú časť naspäť kúpiť.

Podľa mňa treba oceniť, že v podstate dal štvrť milióna bez nejakej istoty, ak som dobre pochopil, nemá žiadnu zmluvu zatiaľ. Je nefér ho podozrievať z nejakých špekulácií, v podstate mnohí tu zúčastnení radia postupy, ako získať čo najviac pre seba, tak ak to isté robí on, tak čo je na tom zlé? :) Rozdeliť dom v pomere príslušnom investícii by bol podľa mňa kompromis, pri ktorom každý dostane koľko aj dal.

Dôležité je si ujasniť aj financovanie do budúcnosti. Hypotéku na tvoje štyri pätiny by si si mala splácať sama a ak nebudeš zvládať a bude ti dávať peniaze, tak to by ste už mali riešiť asi tými pôžičkami. Prípadné investície do domu by ste mali tiež riešiť v pomere 4:1, a všetky peňažné toky dôsledne evidovať. Práve tým sa zabezpečí, že v prípade nejakých problémov bude preukázateľné, kto koľko platil a nebude môcť nikto nič nikomu vyčítať.
Ajuška
28.05.09,16:43
Koľko nedôvery, podozrievania a špekulácií tu čítam, nestačím sa čudovať...
...len vtedy, ak sa má človek niečoho vzdať...;)...v pozícii príjemcu to nie je žiadny problém... však eva??

On mi tie peniaze už dal dávnejšie na ten dom, ex som vyplácala postupne, teraz ešte ten zvyšok
...neverím, že vtedy ste si nedohodli dajaké pravidlá...:rolleyes:... (pripomínaš mi ľudí, ktorí v istých situáciách strácajú pamäť... prepáč, som "z druhého brehu"...)

...Podľa mňa treba oceniť, že v podstate dal štvrť milióna bez nejakej istoty, ak som dobre pochopil, nemá žiadnu zmluvu zatiaľ. Je nefér ho podozrievať z nejakých špekulácií...
mona091
28.05.09,17:04
...neverím, že vtedy ste si nedohodli dajaké pravidlá...:rolleyes:... (pripomínaš mi ľudí, ktorí v istých situáciách strácajú pamäť... prepáč, som "z druhého brehu"...)[/QUOTE]

- mohli mat akekolvek dohody, v takychto zavaznych rozhodnutiach treba rozmyslat racionalne, pozicka sa da zabezpecit aj bez prevodu vlastnictva, a dokonca by bola v pohode vymahatelna

- predstav si, ze by mal snubenec 1/5, po 10 rokoch by sa rozisli a on by si narokoval 1/5, ale podla trhovej ceny:

1. ceny nenutelnosti klesnu (mala pravdepodobnost, na zaklade dnesnych cien by isli pod vyrobne naklady)

2. ceny nehnutelnosti vzrastu, snubenica by mohla ziadat o dalsi uver

- samozrejme ale, ze by som mala prioritny zaujem, aby moj manzel mal existencne istoty v pripade niecoho, to sa da vsak riesit aj inac, ako ohrozenim vlastneho majetku
Ajuška
28.05.09,17:24
...predstav si..
...nemusím si predstavovať...;)...vlastná skúsenosť z "druhého brehu" mi naozaj stačí...:rolleyes:...

... to sa da vsak riesit aj inac, ako ohrozenim vlastneho majetku
...:confused:...nechápem...:confused:...o akom jej "vlastnom majetku" tu stále hovoríte?? Predsa k tomu, aby jej dom bývalého manžela raz (?) patril... potrebovala snúbencove peniaze + hypotéku, ktorú budú spolu splácať 20 rokov...;)... bez toho nemá naozaj NIČ... (iba skvelú možnosť, ako niekoho k tomu zneužiť)...:rolleyes:...
mona091
28.05.09,17:46
- ak by uver splacali spolu, ok, vtedy vlastne kupuju spolocne a spolocne sa mozu aj delit, a vtedy snubenec vlastne ani nepoziciava, pretoze to pojde zo spolocneho (podla toho, kedy sa vezmu)
- no tu to vyznieva inac, pretoze snubenec jej POZICAL, nie spolupodielal sa na kupe domu, takze, alebo kupuju spolu, alebo niekto poziciava

- a stale zdoraznujem, manzela by som si zabezpecila
mzdarka renca
28.05.09,18:12
Ja len žasnem nad tým, prečo je medzi nimi dohoda splácania hypotéky taká, že jeden spláca prvých 10 rokov a druhý ďalších 10 rokov. Prečo nemáte takú dohodu, že budete mesačné splátky splácať rovným dielom? Vtedy by som ešte chápala, že by polovička domu mala byť aj snúbencova.
elaurie
28.05.09,20:02
Je potrebné poriadne popremýšľať, ako by sa dal problém vyriešiť. Avšak úplne súhlasím s tým, aby si sa nevzdávala výlučného vlastníctva domu, naozaj keď už pre nič iné, tak kvôli dieťaťu. A nemyslím si, že je to sebecké, je to rozumné. V prípade, že by sa snúbenec stal podielovým spoluvlastníkom a rozišli by ste sa, chceli by ste zrušiť spoluvlastníctvo a teda by ste sa museli dohodnúť na vzájomnom vyporiadaní (pričom si treba uvedomiť, že za takej situácie by asi vyjednávanie s exsnúbencom/exmanželom bolo asi dosť zložité, prinajmenšom nepríjemné) a v prípade, že by ste sa nedohodli, ostávala by jedine možnosť riešiť vec súdnou cestou... A nechcem si predstaviť, ako dlho by mohlo také súdne konanie trvať...


...len vtedy, ak sa má človek niečoho vzdať...;)...v pozícii príjemcu to nie je žiadny problém... však eva??

...neverím, že vtedy ste si nedohodli dajaké pravidlá...:rolleyes:... (pripomínaš mi ľudí, ktorí v istých situáciách strácajú pamäť... prepáč, som "z druhého brehu"...)

mimotemyNie som si istá, či tento príspevok je úplne v súlade s etiketou porady... Koordinatoreva má záujem vec riešiť a so snúbencom sa vyrovnať. Čo sa týka tých pravidiel, možno si ich nedohodli a možno áno. Ale ak sa dohodli na vklade 250 000 Sk za prevod 1/2 domu, tak Koordinatoreva si nemusí robiť žiadne výčitky svedomia, ak by takúto dohodu nedodržala... A ak sa dohodli inak, tak potom asi stratil pamäť snúbenec...
Onko
28.05.09,22:40
- predstav si, ze by mal snubenec 1/5, po 10 rokoch by sa rozisli a on by si narokoval 1/5, ale podla trhovej ceny:


Podľa mňa by to bolo úplne normálne, snúbenec by mal nárok na zhodnotenie svojej investície. Keby štvrť milióna nechal ležať v banke, tiež by mu naskákali nejaké úroky. Keď by mu už nevyšiel vzťah a došlo by k deleniu, prečo mu nedoprajete aspoň takéto zúročenie jeho vkladu?
sarasara
28.05.09,23:32
Dnes, keď je veľmi riskantné uložiť niekde peniaze, aby človek o ne neprišiel, alebo o ich časť, je ideálne požičať ich. A potom, keď sú použité a niet ich, požadovať viac ako 100 % zhodnotenie. Podmienky sa zvyčajne dohodnú pri uzatváraní pôžičky. Ak nežiadal prepis domu vtedy, teraz zostaňte pri podmienkach, ktoré ste si dohodli.
Dvadsať rokov budeš splácať hypotéku. Ak teraz prepíšeš časť domu na snúbenca, (a nie darovacou zmluvou), možno o nejaký čas budeš vyplácať aj jeho. (Alebo vyplatí on teba ?)
Ajuška
29.05.09,05:01
...Ale ak sa dohodli na vklade 250 000 Sk za prevod 1/2 domu...
...takúto formuláciu v zadaní naozaj nikde nevidím......rovnako ako žiadnu (??) sumu, ktorou na zaobstaranie domu prispela zadávateľka......z môjho pohľadu ide o kúpu cudzej nehnuteľnosti na spoločné bývanie...

...A ak sa dohodli inak, tak potom asi stratil pamäť snúbenec...
...uvádza sa v zadaní, že vlastník nesúhlasil s prevodom na investora (má právo rozhodnúť sa komu svoj dom predá)... Vysťahovaniu sa dalo zrejme zabrániť len investíciou (poskytnutou v dobrej viere že sa časom dá všetko na správnu mieru)......

...nestíham sa čudovať ako málo stačí k rýchlym uzáverom...
mona091
29.05.09,05:35
- ak by manzel nemal ziadny podiel na dome, v pripade dedenia by aj tak dedil, ak by neexistoval zavet

- ak by existoval zavet, nededil by dom, ale su ine sposoby, ako zabezpecit partnera

- ak by chceli kupit dom spolu, po uzatvoreni manzelstva banky vacsinou suhlasia s manzelskym partnerom

- treba porovnat vahu rizika
comodo
29.05.09,05:44
Spolky - čertove volky. Ak som slobodný, tak do takýchto finančných tranzakcií idem sám. Vložím, splatím a mám a nemusím sa vopred cítiť ako po rozvode. Platí to či som ona a či on.
andreaS
29.05.09,05:56
kazdopadne je koordinatoreva v tazkej situacii...

moje prispevky a rady mozu zniet velmi mamonarsky, ale ako som pisala zazila som to z pohladu toho dietata... moj otec nechal nehnutelnost mame len preto, aby ma neskor zabezpecil... po dlhych rokoch to dopadlo tak, ze byt je predany, nemam z toho ani tuk, otcim si rozbehol biznis, nadobudol majetok uz len on sam na seba... prisiel este k jednemu bytu a tam teraz byvam a platim nielen poplatky za byvanie ale aj jemu najom navyse... a mama s tym nemoze nic urobit lebo je od neho zavisla... mala moznost mat tento byt len na seba ale dala sa vtedy ukolisat, ze aky je skvely a tak ho maju na polovicu... keby sa nieco mame stalo, tak z bytu by som zdedila 1/6 (ak to ovsem dobre pocitam, 1/3 z jej polovice) ... po nom nezdedim nic aj ked majetok si nahonobil vdaka peniazom z bytu co mi nechal otec... o majetky sa nehadam, vzdala som to hned na zaciatku, lebo mi to zato nestoji, chvalabohu mam skveleho manzela a spolocne si vybudujeme vlastny dom aj ked sa zadlzime po usi...

nechcem aby to pre istotu vyznelo ako stazovanie sa alebo vyplakavanie, je to len konstatovanie ako toto moze dopadnut o par rokov neskor...

rovnako sa to aj tazko pise, predsalen je to osobna skusenost a clovek sa s tymto nechvali...
mona091
29.05.09,06:03
Presne toto je ten najbeznejsi a najzavaznejsi dovod, preco si treba ochranit majetok pre seba a svoje deti
Marianna01
29.05.09,06:40
Neviem, či som úplne povolaná písať do tejto témy, našťastie a chvalabohu ma nič podobné nepostretlo. Prečítala som si všetky príspevky, aj tie za pôžičku mimo vlastníctva, aj tie opačné.

Mne táto situácia pripomína rozprávku - ako slepé kura ku zrnu prišlo.

Na jednej strane je snúbenec, ktorý pomohol snúbenici finančnou čiastkou na kúpu JEJ nehnuteľnosti - t.j. ona si zabezpečuje bývanie. Nesúhlasím s tým, že nemá nič. Aj keď je dom založený v prospech banky - vybavila si to ona, ona za tým behala, úver bol poskytnutý jej. Mohol aj snúbenec riešiť svoju bytovú otázku rovnakým spôsobom, no neriešil, a tak za 250tis., čo ona de facto mohla získať aj cez spotrebný úver, chce toľko isto, ako ona, čo ju to stálo nemálo času, nervov, finančných prostriedkov, vybavovania a v neposlednom rade aj splácania.

Je naozaj dôležitá otázka, akým spôsobom bude existovať tento vzťah z finančného hľadiska. Kto koľko zarobí, investuje do nehnuteľnosti a kto spláca hypoúver. Zdá sa mi nefér, ak bude u nich fungovať spoločná kasa a snúbenec nebude mať nič. No na druhej strane je to nefér voči nej, čo všetko preskákala, aby sa dopracovala k tomu, čo má a je tu reálna hrozba, že o to bude môcť prísť a začína odznova.

Ak by teda snúbenec chcel mať na majetku 1/2, tak nech si zoberie aj on pôžičku v rovnakej hodnote ako ona bez tých 250tis požičaných, a nech sa tie financie investujú do nehnuteľnosti. Splátky budú u oboch rovnaké, 250tis. dlh by sa vymazal, mohol by sa stať 1/2 vlastníkom a je po probléme. Z oboch strán sa mi to zdá najférovejšie riešenie.
koordinatoreva
30.05.09,09:21
...len vtedy, ak sa má človek niečoho vzdať...;)...v pozícii príjemcu to nie je žiadny problém... však eva??

...neverím, že vtedy ste si nedohodli dajaké pravidlá...:rolleyes:... (pripomínaš mi ľudí, ktorí v istých situáciách strácajú pamäť... prepáč, som "z druhého brehu"...)
Ked mi požičal tých prvých 200.000,-Sk jasné ze má zmluu, aj sme si boli dať overiť podpisy
koordinatoreva
30.05.09,09:39
Teraz pise Snubenec:No prispevky su pestre,ale asi vacsina si ani len nevie predstavit aka je to situacia...totiz na zaciatku sme sa dohodli,ze ja dam polovicu na dom a polovica bude moja...s tymto krokom nesuhlasil ex,takze sa od toho odstupilo...lenze na naliehanie mojej snubenici som nakoniec jej pozical najprv 200 tisic a potom aj druhych 200 tisic,ktore som pozical od maminy...a potom este raz som pozical 33 tisic...samozrejme,ze sme sa dohodli,ze mamine sa to vrati vo vyske 175 tisic,cize ostatne peniaze vo vyske 260 tisic boli z mojho vrecka,moje celozivotne uspory...takze aj ja som mal behacky a nemam z toho nic...od decembra drzime so snubenicou spolocnu kasu...zarobim 20 tisic v cistom a vsetky peniaze idu na chod domacnosti,opravy,ktore sam robim...dom je v rozpade,nestarali sa o neho a ja pomaly robim na nom opravy,popri mojej praci...snubenica zarobi viac,ale v citom menej ,kedze splaca dalsi uver a veci s tym suvisiace...takze ja nemam peniaze a som vlastne bezdomovec,takze taka je situacia...
koordinatoreva
30.05.09,09:49
Snúbenec považuje peniaze v čistom tie ktoré sú už oslobodené od napr: zdravotnej poistovne, socialnej poistovne, splátky za auto, faktúry za telefóny....atd:)
mona091
30.05.09,09:59
takze z toho vyplyva, ze dom kupujete spolocne, spolocne ho chcete zhodnocovat, spolocne budete zit, hospodarit, snubenec vlozil takmer polovicu kupnej ceny

- ak je to tak, potom by mal ist dom na polovicu
- vsetky zmluvy o pozicke by som zrusila, pretoze je to vklad a nie pozicanie, kedze snubenec bude mat podiel
- co sa tyka prijmov, v manzelstve to funguje inac, v prvom rade tak, ako sa dohodnete, v druhom rade ide o BSM

takze co sa tu vlastne riesi?
koordinatoreva
30.05.09,10:07
takze z toho vyplyva, ze dom kupujete spolocne, spolocne ho chcete zhodnocovat, spolocne budete zit, hospodarit, snubenec vlozil takmer polovicu kupnej ceny

- ak je to tak, potom by mal ist dom na polovicu
- vsetky zmluvy o pozicke by som zrusila, pretoze je to vklad a nie pozicanie, kedze snubenec bude mat podiel
- co sa tyka prijmov, v manzelstve to funguje inac, v prvom rade tak, ako sa dohodnete, v druhom rade ide o BSM

takze co sa tu vlastne riesi?
nie snúbenecovej mame ja z hypoteky vrátim všetky jej peniaze, no ono pôvodná otázka bola,,,ako to spraviť aby nebol snúbenec škodný.....pochybujem že by banka ktorá poskytla hypo dovolila robiť nejaké zmeny v LV,,,alebo áno, je nejaký postup?
mona091
30.05.09,10:08
ak mate problem s financiami v zmysle, kto kolko dava (berie) do vztahu,
mozno by pomohlo nebrat sa:D, a sme na zaciatku pribehu, dom vo vylucnom vlastnictve, kazdy si plati svoje dlhy sam, presne sa rozdeli, kto kolko prispieva atd.,

- viete vy vlastne, co chcete?
- co ocakavate od manzelstva?
koordinatoreva
30.05.09,10:17
Chcem mat istotu,ze neskoncim na ulici bez koruny...a som aj za rozdelenie si vydavkov,ale problem je,ze snubenica mi nema odkial vratit asi najblizsich 20 rokov,takze chcem istotu!!!
mona091
30.05.09,10:17
treba ist do banky,

na zaklade splnenych podmienok banka moze dat zapisat manzela na LV, a to iste sa tyka aj uverovej zmluvy
koordinatoreva
30.05.09,10:21
treba ist do banky,

na zaklade splnenych podmienok banka moze dat zapisat manzela na LV, a to iste sa tyka aj uverovej zmluvy
áno, presne ako píšeš MANŽELA, čo v našom prípade nie je
mona091
30.05.09,10:36
pisala si, ze ste zasnubeni,
predpokladam, ze sa planujete vziat, tak na co este cakate?
ak este neviete ci sa chcete vziat, tak zopakujem, ze sme na zaciatku pribehu,
myslim, ze uz sa tocime dookola, precitala si si nazory a skusenosti,
zariad sa podla toho,
iba Ty sama vies, aky je vas vztah, co od toho ne/ocakavas, a ako je to naozaj
Mária27
30.05.09,12:21
Keby si dom získala ako vyrovnanie BSM, dedičstvom alebo darom, skrátka keby išlo o tvoj majetok, tiež by som ti radila, aby si zostala výlučnou vlastníčkou.

Vy však dom skutočne kupujete spolu. Čo je tu domotané je, že tvoj exmanžel chcel predať dom iba tebe. Nezaujímalo ho však, že nemáš peniaze. Ak by chcel zabezpečiť dieťa, mal mu dom (alebo časť domu) darovať.

Jednoznačne kupujete dom spolu, budete ho splácať spolu, máte byť spoluvlastníci. Keďže ale si alebo budeš podľa zmluvy s predávajúcim výlučnou vlastníčkou ty, treba snúbencovi - budúcemu manželovi pol domu previesť.

Je tu však ešte banka a splácanie hypotéky. Nikdy som hypotéku nemala, nepoznám pravidlá. Skúste sa poradiť v banke: či sa dá hypotéka previesť na oboch, ak sa prevedie aj nehnuteľnosť na oboch. To je podľa mňa podstatné. Tam sa aj možno dozviete, či je lepšia kúpna zmluva alebo nejaká iná, či je treba dať do zmluvy podmienku, napr. rozväzovaciu podmienku pre prípad zániku manželstva a pod. Po rokovaní s bankou budete múdrejší.
koordinatoreva
30.05.09,13:02
Keby si dom získala ako vyrovnanie BSM, dedičstvom alebo darom, skrátka keby išlo o tvoj majetok, tiež by som ti radila, aby si zostala výlučnou vlastníčkou.

Vy však dom skutočne kupujete spolu. Čo je tu domotané je, že tvoj exmanžel chcel predať dom iba tebe. Nezaujímalo ho však, že nemáš peniaze. Ak by chcel zabezpečiť dieťa, mal mu dom (alebo časť domu) darovať.

Jednoznačne kupujete dom spolu, budete ho splácať spolu, máte byť spoluvlastníci. Keďže ale si alebo budeš podľa zmluvy s predávajúcim výlučnou vlastníčkou ty, treba snúbencovi - budúcemu manželovi pol domu previesť.

Je tu však ešte banka a splácanie hypotéky. Nikdy som hypotéku nemala, nepoznám pravidlá. Skúste sa poradiť v banke: či sa dá hypotéka previesť na oboch, ak sa prevedie aj nehnuteľnosť na oboch. To je podľa mňa podstatné. Tam sa aj možno dozviete, či je lepšia kúpna zmluva alebo nejaká iná, či je treba dať do zmluvy podmienku, napr. rozväzovaciu podmienku pre prípad zániku manželstva a pod. Po rokovaní s bankou budete múdrejší.
Ďakujem Vám veľmi pekne za užitočné rady:)
kaco11
30.05.09,15:46
Ja som to sem už písala, ale my to máme doma zariadené tak /ešte nie sme zasnúbení/. Byt hodnota cez 2 mil. On bol jediným majiteľom bytu a zároveň jediným majiteľom hypotékarneho úveru. Ja som predala svoj byt, zaplatila som mu 750 tis. /potreboval ich/. Za to som dostala polovicu bytu plus som plnohodnotným polovičným majiteľom úveru v banke. S tým, že z jeho účtu ide úver a ja platím všetky ostatné poplatky za byt/nájomné, elektrika, kablovka, mobilné telefóny a pod./ Všetko je to cca pol na pol. Nejde o to koľko som investovala do jeho bytu, ale predala som svoj, pretože potreboval peniaze, ale len pod podmienkou, že budem mať polovicu jeho bytu. Nešlo o peniaze. Ja som predala svoju strechu nad hlavou a za to som chcela druhú. Proste istotu, že keď sa raz rozídeme, tak ma nemôže len tak vyhodiť. Nám to tak vyhovuje. Ale pravda je, že je to o dôvere.
koordinatoreva
12.06.09,15:15
Tak a je to tu...začalo to tým, že skôr ako sa zoberiem, buď na neho prepíšem pol domu...alebo mu vrátim celý obnos penazí čo tu investoval a potom sa môžme zobrať....hadajte ako som reagovala:)
alla66
12.06.09,15:38
Tak a je to tu...začalo to tým, že skôr ako sa zoberiem, buď na neho prepíšem pol domu...alebo mu vrátim celý obnos penazí čo tu investoval a potom sa môžme zobrať....hadajte ako som reagovala:)
Kam táto generácia speje?:eek:
My sme pred svadbou riešili ťuťuli-muťuli , žiadna myšlienka,ani slovo "čo ak sa rozídeme"...všetko sme vybavovali a kupovali spoločne, pôžička, peniaze boli spoločné a nesledovali sme, kto koľko dal...
Mať tvojho milého, pošlem ho za kopečky...Momentálne máte medzi sebou dusno, povedal Ti v poslednej dobe" Miláčik, milujem ťa" ??? asi nie......:mee:
Lianka
12.06.09,15:43
Tak a je to tu...začalo to tým, že skôr ako sa zoberiem, buď na neho prepíšem pol domu...alebo mu vrátim celý obnos penazí čo tu investoval a potom sa môžme zobrať....hadajte ako som reagovala:)

Ked to uz malo prist, radsej teraz ako neskor, keby si na neho cast domu uz prepisala... Aspon sa vyfarbil :eek:.
Onko
12.06.09,16:10
Kam táto generácia speje?:eek:
My sme pred svadbou riešili ťuťuli-muťuli , žiadna myšlienka,ani slovo "čo ak sa rozídeme"...všetko sme vybavovali a kupovali spoločne, pôžička, peniaze boli spoločné a nesledovali sme, kto koľko dal...
Mať tvojho milého, pošlem ho za kopečky...Momentálne máte medzi sebou dusno, povedal Ti v poslednej dobe" Miláčik, milujem ťa" ??? asi nie......:mee:

Toto je dosť jednostranný pohľad na vec.
alla66
12.06.09,16:40
Kde je láska, peniaze sa nespomínajú
Onko
12.06.09,20:13
Kde je láska, peniaze sa nespomínajú

Ak nejde o lásku k peniazom :rolleyes:
alla66
12.06.09,20:24
Môj dotaz znel, kedy koordinatoreva priateľ jej vyznal lásku...asi má v hlave len peniaze:(
Ajuška
12.06.09,20:28
Tak a je to tu...začalo to tým, že skôr ako sa zoberiem, buď na neho prepíšem pol domu...alebo mu vrátim celý obnos penazí čo tu investoval a potom sa môžme zobrať....hadajte ako som reagovala:)
...môj tip...: Vyhodila si ho...;)...s tým, že peniaze mu vrátiš...(síce teraz sama netušíš kedy a odkiaľ ich vezmeš, ale on inú možnosť ako duufať, aj tak nemá...takže už je vlastne všetko oky...:rolleyes:...)
Kazu
13.06.09,14:23
Kam táto generácia speje?:eek:
My sme pred svadbou riešili ťuťuli-muťuli , žiadna myšlienka,ani slovo "čo ak sa rozídeme"...všetko sme vybavovali a kupovali spoločne, pôžička, peniaze boli spoločné a nesledovali sme, kto koľko dal...
Mať tvojho milého, pošlem ho za kopečky...Momentálne máte medzi sebou dusno, povedal Ti v poslednej dobe" Miláčik, milujem ťa" ??? asi nie......:mee:

Sa nám ťuťalo-muťalo, keď nás majetky neťažili. Ja som nemala nič a manžel bol bez peňazí.:--- Spávali sme na svokrinom gauči, postieľku sme mali po mojom bratovi a šaty v krabici od televízora. Zaspávali sme s očakávaním ďaľšieho prírastku do rodiny a prísľubom podnikovej garzónky:D. A keď sme sa povadili kvôli peniazom tak len preto, že ich bolo aj dokopy málo. Nikdy nie preto, že by sme ich mali veľa.:D Dnes sa mladí ľudia ženia a vydávajú neskôr a aj možnosť zarobiť peniaze je iná. Kto má snahu, chuť a aj šťastie má tých euráčkov viac a kto ich má menej, ten sa snaží rôznymi spôsobmi ako k nim prísť. Napríklad aj takto ako priateľ koordinatorevy.
Ajuška
13.06.09,14:56
... kto ich má menej, ten sa snaží rôznymi spôsobmi ako k nim prísť. Napríklad aj takto ako priateľ koordinatorevy.
...;)...Zuziii len Ti neviem... či si zachytila ten správny smer vetra... :rolleyes:...
dad111
13.06.09,21:43
...môj tip...: Vyhodila si ho...;)...s tým, že peniaze mu vrátiš...(síce teraz sama netušíš kedy a odkiaľ ich vezmeš, ale on inú možnosť ako duufať, aj tak nemá...takže už je vlastne všetko oky...:rolleyes:...)
Zase je tu tá správna zhoda. Ak je teda správne, že v tomto okamihu ona nevrátila peniaze jemu a ani nevie kedy a či vôbec mu ich bude mať z čoho vrátiť, prečo by potom nebolo správne aby on vy... s ňou. Ako si môže niekto požičať peniaze a nevedieť z čoho ich vrátiť. Aj to si musí ten čo si chce požičať uvedomiť popredu. Dvakrát meraj a raz strihaj.
Riešenie je len jediné. Predmanželská zmluva. Obrovská škoda, že to u nás nejde. To by bol možno dôveležitejšie ako preukazovanie pôvodu majetku.
Láska a peniaze? Nikdy nefungujú spolu. Len láska k peniazom. Tá je základom drvivej väčšiny vzťahov.
alla66
13.06.09,22:10
Zase je tu tá správna zhoda. Ak je teda správne, že v tomto okamihu ona nevrátila peniaze jemu a ani nevie kedy a či vôbec mu ich bude mať z čoho vrátiť, prečo by potom nebolo správne aby on vy... s ňou. Ako si môže niekto požičať peniaze a nevedieť z čoho ich vrátiť. Aj to si musí ten čo si chce požičať uvedomiť popredu. Dvakrát meraj a raz strihaj.
Riešenie je len jediné. Predmanželská zmluva. Obrovská škoda, že to u nás nejde. To by bol možno dôveležitejšie ako preukazovanie pôvodu majetku.
Láska a peniaze? Nikdy nefungujú spolu. Len láska k peniazom. Tá je základom drvivej väčšiny vzťahov.
....len v prípade dvadsaťročnej slečny k šesťdesiatročnému ujkovi, ktorý si namýšľa, že je neodolateľný :)
dad111
13.06.09,22:49
....len v prípade dvadsaťročnej slečny k šesťdesiatročnému ujkovi, ktorý si namýšľa, že je neodolateľný :)
Sú aj iné prípady. Napríklad môže to byť aj zrelá žena v najlepších rokov, ktorá v duchu hesla "Keď kôň skapíňa najviac kope" nechá rozpadnúť svoju rodinu. Nájde si nového fešáka, ktorého navyše použije aj na vyplatenie toho starého. Ten nový bezhlavo za ňu vyplatí jej dlhy. Keď sa začne domáhať akejsi záruky, tak ona sa obráti o radu na svoje milé a múdre radkyne s ktorými sa akosi zabudla poradiť keď si požičiavala. Aj tieto rady pomohli k rozhodnutiu,ktorého následok je rozpad toho, čo aj tak nikdy nemalo budúcnosť.
Je to tak, tí, čo radili taký jasný a zásadový postoj majú svoj nemalý podiel na rozpade aj toho druhého vzťahu. Dúfam, že si to teraz tí radcovia uvedomujú.
Ajuška
14.06.09,08:29
...takže už je vlastne všetko oky...:rolleyes:...)
...môj súhlas k tomuto postoju by si veeeľmi ťažko hľadal...:rolleyes:...naopak... kus irónie (nad vopred jasným ťahom?)

Zase je tu tá správna zhoda. Ak je teda správne, že v tomto okamihu ona nevrátila peniaze jemu a ani nevie kedy a či vôbec mu ich bude mať z čoho vrátiť, prečo by potom nebolo správne aby on vy... s ňou...
alla66
14.06.09,08:47
Sú aj iné prípady. Napríklad môže to byť aj zrelá žena v najlepších rokov, ktorá v duchu hesla "Keď kôň skapíňa najviac kope" nechá rozpadnúť svoju rodinu. Nájde si nového fešáka, ktorého navyše použije aj na vyplatenie toho starého. Ten nový bezhlavo za ňu vyplatí jej dlhy. Keď sa začne domáhať akejsi záruky, tak ona sa obráti o radu na svoje milé a múdre radkyne s ktorými sa akosi zabudla poradiť keď si požičiavala. Aj tieto rady pomohli k rozhodnutiu,ktorého následok je rozpad toho, čo aj tak nikdy nemalo budúcnosť.
Je to tak, tí, čo radili taký jasný a zásadový postoj majú svoj nemalý podiel na rozpade aj toho druhého vzťahu. Dúfam, že si to teraz tí radcovia uvedomujú.
Nemá zrelá žena v najlepších rokoch po rozvode nárok na šťastný život?
Fungujú manželstvá, ak je partner mladší....Nie je pravidlo, že iba muži môžu mať mladšie partnerky:cool:.... Verím, keď si požičiavala peniaze, nemyslela na rozchod....ťažko súdiť človeka, ktorého nepoznáš osobne...verím, že si medzi sebou vyriešia svoj problém:)
Ajuška
14.06.09,10:00
Nemá zrelá žena v najlepších rokoch po rozvode nárok na šťastný život?...
...ako čítam... tak čítam... ;) ...ale o tomto tu nebola ani najmenšia zmienka...:rolleyes:...
alla66
14.06.09,10:07
...ako čítam... tak čítam... ;) ...ale o tomto tu nebola ani najmenšia zmienka...:rolleyes:...

Sú aj iné prípady. Napríklad môže to byť aj zrelá žena v najlepších rokov, ktorá v duchu hesla "Keď kôň skapíňa najviac kope" nechá rozpadnúť svoju rodinu. Nájde si nového fešáka, ktorého navyše použije aj na vyplatenie toho starého. Ten nový bezhlavo za ňu vyplatí jej dlhy. Keď sa začne domáhať akejsi záruky, tak ona sa obráti o radu na svoje milé a múdre radkyne s ktorými sa akosi zabudla poradiť keď si požičiavala. Aj tieto rady pomohli k rozhodnutiu,ktorého následok je rozpad toho, čo aj tak nikdy nemalo budúcnosť.
Je to tak, tí, čo radili taký jasný a zásadový postoj majú svoj nemalý podiel na rozpade aj toho druhého vzťahu. Dúfam, že si to teraz tí radcovia uvedomujú.
:rolleyes:
Mária27
14.06.09,13:10
Tak a je to tu...začalo to tým, že skôr ako sa zoberiem, buď na neho prepíšem pol domu...alebo mu vrátim celý obnos penazí čo tu investoval a potom sa môžme zobrať....hadajte ako som reagovala:)

Tak už napíš, ako si reagovala!
Kazu
14.06.09,15:34
...;)...Zuziii len Ti neviem... či si zachytila ten správny smer vetra... :rolleyes:...

Nejde ani tak o smer vetra, tu mi to z obidvoch strán zaváňa tak nejak "Čo je tvoje, to je aj moje a čo je moje po tom ťa nič. Jeden sa nechce podeliť a druhý by chcel za "babku kapce", každý má svoju pravdu. Len ti teraz za svatého neviem, kto ťahá za kratší koniec :)
Ajuška
14.06.09,16:12
...kto ťahá za kratší koniec :)
Noo tu to je fakt pojem relatívny...:D...a (nielen) ja sa mám ešte čoo v živote učiť... jedného čo mi svoj dom nechá... druhého čo ho vyplatí... a ešte ceeelý kopec dobrých ľudí čo ma budú ľutovať...;)...fuuuj... po prstoch som si musela dať...:rolleyes:...
alla66
14.06.09,17:21
Noo tu to je fakt pojem relatívny...:D...a (nielen) ja sa mám ešte čoo v živote učiť... jedného čo mi svoj dom nechá... druhého čo ho vyplatí... a ešte ceeelý kopec dobrých ľudí čo ma budú ľutovať...;)...fuuuj... po prstoch som si musela dať...:rolleyes:...
Nie si náročná??:eek::--- jeden chlap Ti nestačí do konca života??:)...
v dobrom i zlom???:D:)
Kazu
14.06.09,17:50
Nie si náročná??:eek::--- jeden chlap Ti nestačí do konca života??:)...
v dobrom i zlom???:D:)

V zlom je aj jeden veľa:D
koordinatoreva
17.06.09,02:54
Rátala som s tým, že mu ich iste vrátim, ale keďže hypotéku som dostala len 50% z ceny domu, situácia sa skomplikovala..mal pocit, že to neriešim a tak rázne mi oznámil, že tie penieze už chce naspäť, že čakal 8 mesiacov, a keďže ja nie som za to aby sa spravil nejaký prepis,.....
áno urobila som to tak, ze som sa dohodla s ex, že počká a že mu ich hned vyplatím, ale potom by ex nemal kde byť, tak snúbencovi som povedala, že do večera sa zbalí.........začalo veľké balenie, ked si odniesol prvú fúru, tak som doma plakala ako súdny deň, nevedela som si predstaviť život bez neho..ked si prišiel pre ďalšiu fúru, bola u mňa kamoška a utešovala ma a keď si prišiel po tretiu tak sme sa objali, povedali si krásne slová, ospravedlnili...a sme spolu
koordinatoreva
17.06.09,02:56
Nejde ani tak o smer vetra, tu mi to z obidvoch strán zaváňa tak nejak "Čo je tvoje, to je aj moje a čo je moje po tom ťa nič. Jeden sa nechce podeliť a druhý by chcel za "babku kapce", každý má svoju pravdu. Len ti teraz za svatého neviem, kto ťahá za kratší koniec :)
Viem, že z mojej strany je to sebectvo, že nechcem prepísať pol domu na neho...ale som už asi veľmi opatrná, v predchádzajucom vzťahu reč o majetkoch za 10 rokov nepadla, aj keď sa investovalo z môjho dedečstva, ani ma nenapdlo na mňa niečo prepisovať...a tak som aj dopadla, ex som musela vyplatiť z domu čo ma hodnotu 1200 000, 900 000,-Sk
koordinatoreva
17.06.09,02:57
Nemá zrelá žena v najlepších rokoch po rozvode nárok na šťastný život?
Fungujú manželstvá, ak je partner mladší....Nie je pravidlo, že iba muži môžu mať mladšie partnerky:cool:.... Verím, keď si požičiavala peniaze, nemyslela na rozchod....ťažko súdiť človeka, ktorého nepoznáš osobne...verím, že si medzi sebou vyriešia svoj problém:)
Mám 30 ešte mesiac..hihi...snúbenec 25
koordinatoreva
17.06.09,02:58
Toto je dosť jednostranný pohľad na vec.
Milujem Ta si vravíme denne, obímame...ale doobeda sme ako dve hrdličky a poobede ako dve vrany
Mária27
17.06.09,04:30
Viem, že z mojej strany je to sebectvo, že nechcem prepísať pol domu na neho...ale som už asi veľmi opatrná, v predchádzajucom vzťahu reč o majetkoch za 10 rokov nepadla, aj keď sa investovalo z môjho dedečstva, ani ma nenapdlo na mňa niečo prepisovať...a tak som aj dopadla, ex som musela vyplatiť z domu čo ma hodnotu 1200 000, 900 000,-Sk

Nečuduj sa milencovi, že sa poučil z tvojho prípadu.
Ajuška
17.06.09,04:31
... ospravedlnili...a sme spolu
...a riešenie základného problému ste našli aké...;)...
Barbara
17.06.09,05:33
Prepáč Evka, ale vlastne ako to je, písala si v jednom príspevku, že priateľ Ti požičal 200 000,- v druhom zas píšeš, že Ti požiačal 250 000,- a Tvoj snúbenec sem napísal toto:

Teraz pise Snubenec:No prispevky su pestre,ale asi vacsina si ani len nevie predstavit aka je to situacia...totiz na zaciatku sme sa dohodli,ze ja dam polovicu na dom a polovica bude moja...s tymto krokom nesuhlasil ex,takze sa od toho odstupilo...lenze na naliehanie mojej snubenici som nakoniec jej pozical najprv 200 tisic a potom aj druhych 200 tisic,ktore som pozical od maminy...a potom este raz som pozical 33 tisic...samozrejme,ze sme sa dohodli,ze mamine sa to vrati vo vyske 175 tisic,cize ostatne peniaze vo vyske 260 tisic boli z mojho vrecka,moje celozivotne uspory...takze aj ja som mal behacky a nemam z toho nic...od decembra drzime so snubenicou spolocnu kasu...zarobim 20 tisic v cistom a vsetky peniaze idu na chod domacnosti,opravy,ktore sam robim...dom je v rozpade,nestarali sa o neho a ja pomaly robim na nom opravy,popri mojej praci...snubenica zarobi viac,ale v citom menej ,kedze splaca dalsi uver a veci s tym suvisiace...takze ja nemam peniaze a som vlastne bezdomovec,takze taka je situacia...


rátam to ako rátam, stále mi vychádza, že 200 000 + 200 000 + 33 000 =
433 000,-

tak koľko Ti vlastne požičal:rolleyes:

keď je to pravda, tak podľa mňa s ním chceš vybabrať Ty.

niečo mi na tej téme nesedí;)

nemala som v úmysle Ťa uraziť, len som trochu rozmýšľala.
koordinatoreva
17.06.09,08:16
Prepáč Evka, ale vlastne ako to je, písala si v jednom príspevku, že priateľ Ti požičal 200 000,- v druhom zas píšeš, že Ti požiačal 250 000,- a Tvoj snúbenec sem napísal toto:

Teraz pise Snubenec:No prispevky su pestre,ale asi vacsina si ani len nevie predstavit aka je to situacia...totiz na zaciatku sme sa dohodli,ze ja dam polovicu na dom a polovica bude moja...s tymto krokom nesuhlasil ex,takze sa od toho odstupilo...lenze na naliehanie mojej snubenici som nakoniec jej pozical najprv 200 tisic a potom aj druhych 200 tisic,ktore som pozical od maminy...a potom este raz som pozical 33 tisic...samozrejme,ze sme sa dohodli,ze mamine sa to vrati vo vyske 175 tisic,cize ostatne peniaze vo vyske 260 tisic boli z mojho vrecka,moje celozivotne uspory...takze aj ja som mal behacky a nemam z toho nic...od decembra drzime so snubenicou spolocnu kasu...zarobim 20 tisic v cistom a vsetky peniaze idu na chod domacnosti,opravy,ktore sam robim...dom je v rozpade,nestarali sa o neho a ja pomaly robim na nom opravy,popri mojej praci...snubenica zarobi viac,ale v citom menej ,kedze splaca dalsi uver a veci s tym suvisiace...takze ja nemam peniaze a som vlastne bezdomovec,takze taka je situacia...


rátam to ako rátam, stále mi vychádza, že 200 000 + 200 000 + 33 000 =
433 000,-

tak koľko Ti vlastne požičal:rolleyes:

keď je to pravda, tak podľa mňa s ním chceš vybabrať Ty.

niečo mi na tej téme nesedí;)

nemala som v úmysle Ťa uraziť, len som trochu rozmýšľala.
tie peniaze jeho maminy...to hned ako pride hypo jej vraciam..takze jeho su 250 000
koordinatoreva
17.06.09,08:18
Prepáč Evka, ale vlastne ako to je, písala si v jednom príspevku, že priateľ Ti požičal 200 000,- v druhom zas píšeš, že Ti požiačal 250 000,- a Tvoj snúbenec sem napísal toto:

Teraz pise Snubenec:No prispevky su pestre,ale asi vacsina si ani len nevie predstavit aka je to situacia...totiz na zaciatku sme sa dohodli,ze ja dam polovicu na dom a polovica bude moja...s tymto krokom nesuhlasil ex,takze sa od toho odstupilo...lenze na naliehanie mojej snubenici som nakoniec jej pozical najprv 200 tisic a potom aj druhych 200 tisic,ktore som pozical od maminy...a potom este raz som pozical 33 tisic...samozrejme,ze sme sa dohodli,ze mamine sa to vrati vo vyske 175 tisic,cize ostatne peniaze vo vyske 260 tisic boli z mojho vrecka,moje celozivotne uspory...takze aj ja som mal behacky a nemam z toho nic...od decembra drzime so snubenicou spolocnu kasu...zarobim 20 tisic v cistom a vsetky peniaze idu na chod domacnosti,opravy,ktore sam robim...dom je v rozpade,nestarali sa o neho a ja pomaly robim na nom opravy,popri mojej praci...snubenica zarobi viac,ale v citom menej ,kedze splaca dalsi uver a veci s tym suvisiace...takze ja nemam peniaze a som vlastne bezdomovec,takze taka je situacia...


rátam to ako rátam, stále mi vychádza, že 200 000 + 200 000 + 33 000 =
433 000,-

tak koľko Ti vlastne požičal:rolleyes:

keď je to pravda, tak podľa mňa s ním chceš vybabrať Ty.

niečo mi na tej téme nesedí;)

nemala som v úmysle Ťa uraziť, len som trochu rozmýšľala.
ako by si to riešila Ty? najmä ak veta kým mi to nevrátiť tak sa nezoberieme..alebo kym neprepíšeš na mňa pol domu
Ajuška
17.06.09,08:28
ako by si to riešila Ty? najmä ak veta kým mi to nevrátiť tak sa nezoberieme..alebo kym neprepíšeš na mňa pol domu
...skôr je otázne ako si to celé Ty (pôvodne?) chcela riešiť...;)...
Barbara
17.06.09,08:50
tie peniaze jeho maminy...to hned ako pride hypo jej vraciam..takze jeho su 250 000


keď jeho mame vrátiš z toho hypo tie peniaze, tak vráť aj jemu tých 250 000 a je to vyriešené . a potom no problema;)


ale vlastne neviem to, že koľko bude to hypo,

a moje riešenie je v príspevku č. 7

no to je rozhodne vydieranie z jeho strany, keď Ti hovorí, že buď anebo....
ja bych si vybrala to...anebo:rolleyes: aby si ma pochopila, pustila by som ho k vode;)
viktorviktor
17.06.09,10:13
osobne by som to riešil tzv. predvídavou zmluvou, či predmanželskou?, kde by som v prípade rozchodu žiadal vrátiť požičané plus vloženú prácu na obnove domu, hodnota práce by bola stanovená na určitú sumu (ktorá by sa odvodzovala z hodnoty domu(, stanovenú na 100 rokov spoločného života, ktorá by sa primerane znižovala pri skoršom rozchode, alebo sumou z hodnoty domu od doby požičania peńazí, samozrejme by sa odpočítala hodnota domu pred pôžičkou.
Marta 10
17.06.09,10:34
V jednom svojom príspevku píšeš, že tvoj ex nesúhlasí, aby sa aj tvoj snúbenec podieľal na kúpe domu, chce, aby si ho odkúpila výlučne ty.
Neviem, akým právom takýmto spôsobom zasahuje do tvojho nového vzťahu. Chápala by som to, ak by ti ten dom chcel darovať, alebo darovať vášmu synovi. Ale on ti ten dom predáva za peniaze, tak čo majú znamenať tie podmienky? Ak by ste kúpu domu financovali spoločne so snúbencom fifty-fifty, nebol by teraz žiadny problém.
Ak chce otecko zabezpečiť budúcnosť svojho syna, nech to nerobí iba cez teba, ale nech mu daruje aj on nejaký majetok.
Teraz to vyzerá tak, že snúbenec ti dopomôže ku kúpe domu, pomôže ti vychovať tvojho syna a nikde nemá istotu, že sa z neho v budúcnosti nestane bezdomovec.
Lianka
17.06.09,10:46
osobne by som to riešil tzv. predvídavou zmluvou, či predmanželskou?, kde by som v prípade rozchodu žiadal vrátiť požičané plus vloženú prácu na obnove domu, hodnota práce by bola stanovená na určitú sumu (ktorá by sa odvodzovala z hodnoty domu(, stanovenú na 100 rokov spoločného života, ktorá by sa primerane znižovala pri skoršom rozchode, alebo sumou z hodnoty domu od doby požičania peńazí, samozrejme by sa odpočítala hodnota domu pred pôžičkou.

Predmanzelska zmluva, zial, stale nema oporu v nasej legislative.
koordinatoreva
17.06.09,12:51
keď jeho mame vrátiš z toho hypo tie peniaze, tak vráť aj jemu tých 250 000 a je to vyriešené . a potom no problema;)


ale vlastne neviem to, že koľko bude to hypo,

a moje riešenie je v príspevku č. 7

no to je rozhodne vydieranie z jeho strany, keď Ti hovorí, že buď anebo....
ja bych si vybrala to...anebo:rolleyes: aby si ma pochopila, pustila by som ho k vode;)
ale este ex musim dat 300 000, takze zo 600 000 mi v podstate uz aj tak neostane nic,
ani neviem ako som to chcela riesit...asi tak casom
koordinatoreva
17.06.09,12:53
V jednom svojom príspevku píšeš, že tvoj ex nesúhlasí, aby sa aj tvoj snúbenec podieľal na kúpe domu, chce, aby si ho odkúpila výlučne ty.
Neviem, akým právom takýmto spôsobom zasahuje do tvojho nového vzťahu. Chápala by som to, ak by ti ten dom chcel darovať, alebo darovať vášmu synovi. Ale on ti ten dom predáva za peniaze, tak čo majú znamenať tie podmienky? Ak by ste kúpu domu financovali spoločne so snúbencom fifty-fifty, nebol by teraz žiadny problém.
Ak chce otecko zabezpečiť budúcnosť svojho syna, nech to nerobí iba cez teba, ale nech mu daruje aj on nejaký majetok.
Teraz to vyzerá tak, že snúbenec ti dopomôže ku kúpe domu, pomôže ti vychovať tvojho syna a nikde nemá istotu, že sa z neho v budúcnosti nestane bezdomovec.
predavajúci ma právo rozhodnút komu predá dom, ex ho nepovažoval za v podstate ex tú sumu za ktoru mi dom predaval bola vytvorena len pre mna..pre kohokolvek ineho by bola viac navysena
koordinatoreva
17.06.09,12:55
osobne by som to riešil tzv. predvídavou zmluvou, či predmanželskou?, kde by som v prípade rozchodu žiadal vrátiť požičané plus vloženú prácu na obnove domu, hodnota práce by bola stanovená na určitú sumu (ktorá by sa odvodzovala z hodnoty domu(, stanovenú na 100 rokov spoločného života, ktorá by sa primerane znižovala pri skoršom rozchode, alebo sumou z hodnoty domu od doby požičania peńazí, samozrejme by sa odpočítala hodnota domu pred pôžičkou.
v podstate tou podmienkou, ze mi vratis tie peniaze, tak si tam hned zauctoval jeho mesacnu mzdu+ co investoval do domu+pracu
Ajuška
17.06.09,13:36
...ani neviem ako som to chcela riesit...asi tak casom

...len si nerátala... že ten čas taaak skoro nastane...;)... Ibaže strkať hlavu do piesku sa donekonečna nedá. Jedným vyúčtovaním dlhodobého vzťahu si si už prešla (súdim, že si mala šťastie na proťajšok) a vieš že to jednoduché nie je. Podcenila si zásadnú vec už na začiatku nového vzťahu... toto štádium preto ber ako výzvu na doriešenie skôr, kým Vás to oboch zavalí...;)... Druhý krát by si až taak veľké šťastie nemusela mať... :--- ...matematiku lásky i peňazí ovládaš veľmi dobre. Nemalo by Ti teda nič brániť v tom, aby si si naozaj reálne priznala... že sama by si nemala šancu sa finančne vysporiadať s ex tak, aby si v jeho dome mohla naďalej zostať... :rolleyes: ...a Tvoj nový partner si zaslúži od Teba rovnako férový prístup. Už len za tú dôveru, ktorú Ti vložil...;)... Alebo chceš začínať život od piky po tretí krát???
koordinatoreva
17.06.09,13:46
...len si nerátala... že ten čas taaak skoro nastane...;)... Ibaže strkať hlavu do piesku sa donekonečna nedá. Jedným vyúčtovaním dlhodobého vzťahu si si už prešla (súdim, že si mala šťastie na proťajšok) a vieš že to jednoduché nie je. Podcenila si zásadnú vec už na začiatku nového vzťahu... toto štádium preto ber ako výzvu na doriešenie skôr, kým Vás to oboch zavalí...;)... Druhý krát by si až taak veľké šťastie nemusela mať... :--- ...matematiku lásky i peňazí ovládaš veľmi dobre. Nemalo by Ti teda nič brániť v tom, aby si si naozaj reálne priznala... že sama by si nemala šancu sa finančne vysporiadať s ex tak, aby si v jeho dome mohla naďalej zostať... :rolleyes: ...a Tvoj nový partner si zaslúži od Teba rovnako férový prístup. Už len za tú dôveru, ktorú Ti vložil...;)... Alebo chceš začínať život od piky po tretí krát???
sama asi nie, kedze ex bol financny poradca..a som sa riadila jeho radami ...
ja uznavam ze snúbenec ma pravo to vsetko ziadat..a tiez by som uz v dnesnej dobe neverila len na vecnu lasku a naveky, ale mam strach ze ak by som prepisala pol domu na neho tak ze o par rokov by som bola pred rovnakou situaciou ako som teraz, uvedomujem si ze by to bolo pre obe strany naidealnejšie riešenie ten prepis, ale v podstate ani neviem ci je to vobec mozne zmenit na katastry, ci da banka suhlas...atd
Ajuška
17.06.09,14:16
...ja uznavam ze snúbenec ma pravo to vsetko ziadat...atd
Si o krok vpred, ak to uznávaš...;)... z matematiky, ktorú si tu priznala to naozaj férovo vyzerá pol na pol

hodnota domu: 1 200 000
záväzok voči ex: -900 000
______________________________
rozdiel (v Tj prospech) 300 000 (takmer zhodný s vkladom nového partnera, ak berieš do úvahy že Ti pred časom požičal cez 400 000, bez ktorých by si sa nepohla... tak sa to vlastne vyrovná)

spoločne splácaný úver 600 000 (ak hovoríte o svadbe, splácala by si ho síce možno zo svojho účtu, ale už zo spoločných prostriedkov)


... ale mam strach...

...v tomto ste na tom tiež rovnako...;)... Mám pocit, že už na samom začiatku ste do celej tejto "transakcie" išli spolu (možno už samým rozvodom). Ale so strachom sa nežije dobre ani človeku samému... tobôž v partnerskom vzťahu...:rolleyes:... o dôvod viac, nájsť riešenie...


... neviem ci je to vobec mozne zmenit na katastry, ci da banka suhlas...atd

...kto chce... hľadá spôsob...;)... kto nie... hľadá dôvod... :rolleyes: ...je naozaj na Tebe, ktorou cestou chceš ísť...
koordinatoreva
18.06.09,03:16
Si o krok vpred, ak to uznávaš...;)... z matematiky, ktorú si tu priznala to naozaj férovo vyzerá pol na pol

hodnota domu: 1 200 000
záväzok voči ex: -900 000
______________________________
rozdiel (v Tj prospech) 300 000 (takmer zhodný s vkladom nového partnera, ak berieš do úvahy že Ti pred časom požičal cez 400 000, bez ktorých by si sa nepohla... tak sa to vlastne vyrovná)

spoločne splácaný úver 600 000 (ak hovoríte o svadbe, splácala by si ho síce možno zo svojho účtu, ale už zo spoločných prostriedkov)



...v tomto ste na tom tiež rovnako...;)... Mám pocit, že už na samom začiatku ste do celej tejto "transakcie" išli spolu (možno už samým rozvodom). Ale so strachom sa nežije dobre ani človeku samému... tobôž v partnerskom vzťahu...:rolleyes:... o dôvod viac, nájsť riešenie...



...kto chce... hľadá spôsob...;)... kto nie... hľadá dôvod... :rolleyes: ...je naozaj na Tebe, ktorou cestou chceš ísť...
Máš úplnú pravdu, a asi sa pokúsim hľadať spôsob:)
koordinatoreva
18.06.09,06:48
Nebude banka na mňa pozerať ako na blázna keď LV je ešte horúci a ja ho už chcem meniť?
Chobot
18.06.09,07:05
Nebude banka na mňa pozerať ako na blázna keď LV je ešte horúci a ja ho už chcem meniť?

Banke je to jedno, čo mieniš s nehnuteľnosťou urobiť (pokiaľ tým neohrozíš jej pohľadávku voči tebe). Sú aj väčší špekulanti, čo stále niečo menia a každú chvíľu žiadajú banku o nejakú zmenu. Nebudeš podozrivá.

Pokiaľ to z hľadiska rizika uznajú (že sa im nezvýši riziko nesplatenia úveru), tak ti zmenu povolia.
danamail
18.06.09,07:46
Milá "váhavá". Mám už viac rokov, aj jedno rozpadnuté manželstvo za sebou, aj vážny vzťah, kde sa tiež riešili majetkové problémy. Po svojich skúsenostiach by som rozhodne nepristúpila na prepísanie časti domu ešte len snúbencovi. Najlepšia mi pripadá možnosť zmluvy o pôžičke. Ak by ste sa raz rozišli, alebo by sa Ti niečo stalo (neprajem nič zlé, ale v takýchto veciach musíš rátať s každou, aj nepríjemnou variantou) on bude mať preukázanie doklad a o svoj "podiel" nepríde a splácanie Tvojej pôžičky počas už manželstva bude raz tiež jasne preukázateľný. Ak budete šťastní spolu, tak by ho to nemuselo až tak trápiť. A ak by ste sa aj Vy po čase rozviedli, tak si budeš brať ďalšiu pôžičku na pôžičku ......?
Ajuška
18.06.09,08:19
... Najlepšia mi pripadá možnosť zmluvy o pôžičke. ...
...Milá "neváhavá"...;)...ak sa lepšie prizrieš na svoje vlastné slová... nezdá sa Ti že si prudko protirečíš???

... A ak by ste sa aj Vy po čase rozviedli, tak si budeš brať ďalšiu pôžičku na pôžičku ......?
...alebo je vrátenie peňazí podľa Teba jednoduchšie ako vyplatenie podielu...;)...

P.S...zmluvu o pôžičke vnímam ako "vyrobenie" papiera na zakrytie očí... ktorý je použiteľný tak na "dve veci"... ak viem, že si zaťažená hypotékou na 20 rokov, je mi jasné že reálnu šancu na vrátenie preňazí (v prípade skoršieho rozchodu) nemám...:---...ale oblbnúť sa poniektorí ľudia naozaj dajú...:D...
Ajuška
18.06.09,08:33
Nebude banka na mňa pozerať ako na blázna keď LV je ešte horúci a ja ho už chcem meniť?
...tu si dostala cennú radu...

...Vy však dom skutočne kupujete spolu...

Skúste sa poradiť v banke: či sa dá hypotéka previesť na oboch, ak sa prevedie aj nehnuteľnosť na oboch. To je podľa mňa podstatné. Tam sa aj možno dozviete, či je lepšia kúpna zmluva alebo nejaká iná, či je treba dať do zmluvy podmienku, napr. rozväzovaciu podmienku pre prípad zániku manželstva a pod. Po rokovaní s bankou budete múdrejší.
...ak chceš problém naozaj riešiť (a nie špekuľovať)...;)...
danamail
18.06.09,10:34
áno, človek musí byť opatrný, ale čo sa stane v prípade, ak budeme mať zmluvu o pôžičke a mne by sa niečo stalo, kdo mu vráti tie peniaze?
Predsa dedič bude mať z čoho, nie?
koordinatoreva
18.06.09,10:56
Banke je to jedno, čo mieniš s nehnuteľnosťou urobiť (pokiaľ tým neohrozíš jej pohľadávku voči tebe). Sú aj väčší špekulanti, čo stále niečo menia a každú chvíľu žiadajú banku o nejakú zmenu. Nebudeš podozrivá.

Pokiaľ to z hľadiska rizika uznajú (že sa im nezvýši riziko nesplatenia úveru), tak ti zmenu povolia.
Banke sa nič nezmení, len na LV nebudem iba ja ale aj snúbenec...musí sa to banke aj odôvodniť?
koordinatoreva
18.06.09,11:06
Milá "váhavá". Mám už viac rokov, aj jedno rozpadnuté manželstvo za sebou, aj vážny vzťah, kde sa tiež riešili majetkové problémy. Po svojich skúsenostiach by som rozhodne nepristúpila na prepísanie časti domu ešte len snúbencovi. Najlepšia mi pripadá možnosť zmluvy o pôžičke. Ak by ste sa raz rozišli, alebo by sa Ti niečo stalo (neprajem nič zlé, ale v takýchto veciach musíš rátať s každou, aj nepríjemnou variantou) on bude mať preukázanie doklad a o svoj "podiel" nepríde a splácanie Tvojej pôžičky počas už manželstva bude raz tiež jasne preukázateľný. Ak budete šťastní spolu, tak by ho to nemuselo až tak trápiť. A ak by ste sa aj Vy po čase rozviedli, tak si budeš brať ďalšiu pôžičku na pôžičku ......?
Ja tomu rozumiem, ale momentálne to vidím výhodnejšie takto, akonáhle by v podstate on z tohto domu nemal nič, tak ako sa vraví ani kura zadarmo nehrabe, takže akékoľvek opravy, materiál si účtuje, takže takto splácať jemu mesačne pôžičku, splácať hypotéku, investovať do opráv domu..je toho na mna samú vela
Kazu
18.06.09,11:26
Ja tomu rozumiem, ale momentálne to vidím výhodnejšie takto, akonáhle by v podstate on z tohto domu nemal nič, tak ako sa vraví ani kura zadarmo nehrabe, takže akékoľvek opravy, materiál si účtuje, takže takto splácať jemu mesačne pôžičku, splácať hypotéku, investovať do opráv domu..je toho na mna samú vela

A nájomné platí, keď býva? No nechcem byť zlý prorok, ale ...... tuším, že ten snúbenec zase taká veľká výhra nebude. Neviem, mám pocit, že problémy ťa ešte len čakajú. Zdá sa to byť zdatný súper do budúcna. Chlapec vie čo chce a vie aj ako to dosiahnuť. Nie že by som mu chcela nejak krivdiť, to božechrááááň. Ku cti mu slúži, že sa nepretvaruje a na rovinu povie, aspoň vieš na čom si a nemôžeš neskôr tvrdiť, že sa vyfarbil až potom. Ja ale z toho nemám dobrý pocit, bola by som veľmi, veľmi obozretná.
koordinatoreva
18.06.09,17:18
A nájomné platí, keď býva? No nechcem byť zlý prorok, ale ...... tuším, že ten snúbenec zase taká veľká výhra nebude. Neviem, mám pocit, že problémy ťa ešte len čakajú. Zdá sa to byť zdatný súper do budúcna. Chlapec vie čo chce a vie aj ako to dosiahnuť. Nie že by som mu chcela nejak krivdiť, to božechrááááň. Ku cti mu slúži, že sa nepretvaruje a na rovinu povie, aspoň vieš na čom si a nemôžeš neskôr tvrdiť, že sa vyfarbil až potom. Ja ale z toho nemám dobrý pocit, bola by som veľmi, veľmi obozretná.
V podstate všetko čo zarobí ide do spoločnej domácnosti, všetko platíme spolu
Kazu
18.06.09,17:39
Tak aké opravy si to potom účtuje? A keď dá všetko do domu, za čo kupuje materiál? Hmm, je to nejaké zložité, ja tomu veľmi nerozumiem,podstatné je že sa v tom vyznáš ty :)
Ajuška
19.06.09,04:52
Banke sa nič nezmení (?) len na LV nebudem iba ja ale aj snúbenec...musí sa to banke aj odôvodniť?
Chcela si byť opatrná a zrazu máš tendenciu urobiť zásadnú chybu... ;) ...nielen o zmenu vlastníctva nehnuteľnosti... ale aj zmenu dlžníkov úveru voči banke sa jedná...
koordinatoreva
19.06.09,10:50
Tak aké opravy si to potom účtuje? A keď dá všetko do domu, za čo kupuje materiál? Hmm, je to nejaké zložité, ja tomu veľmi nerozumiem,podstatné je že sa v tom vyznáš ty :)
opravy by si učtoval v tom prípade ak by on z domu nič nemal, aj všetky peniaze čo dáva do domácnosti, myslela som to ako komplet aj na materiál
koordinatoreva
27.08.12,09:40
Zdá sa, že máme pred rozvodom, drahý chce teda tú svoju darovanú 1/2 domu...
Tweety
27.08.12,09:43
Zdá sa, že máme pred rozvodom, drahý chce teda tú svoju darovanú 1/2 domu...
http://www.porada.sk/t199574-p4-napadnutie-darovacej-zmluvy.html#post2131436
Kvaka
30.08.12,15:41
A nájomné platí, keď býva? No nechcem byť zlý prorok, ale ...... tuším, že ten snúbenec zase taká veľká výhra nebude. Neviem, mám pocit, že problémy ťa ešte len čakajú. Zdá sa to byť zdatný súper do budúcna. Chlapec vie čo chce a vie aj ako to dosiahnuť. Nie že by som mu chcela nejak krivdiť, to božechrááááň. Ku cti mu slúži, že sa nepretvaruje a na rovinu povie, aspoň vieš na čom si a nemôžeš neskôr tvrdiť, že sa vyfarbil až potom. Ja ale z toho nemám dobrý pocit, bola by som veľmi, veľmi obozretná.
Prorok si bola dobrý, zdatný súper počkal tri roky na premlčanie práva vrátiť dar a už je za vodou.
koordinatoreva
19.09.12,08:32
asi tak nejak, ide si rušiť živnosť, aby na malého platil 35 eur:)
Kvaka
19.09.12,08:36
asi tak nejak, ide si rušiť živnosť, aby na malého platil 35 eur:)Škoda, že sa ten tvoj nedá považovať za sobášneho podvodníka. V podstate ním však asi bol.
koordinatoreva
19.09.12,08:51
eraz pise Snubenec:No prispevky su pestre,ale asi vacsina si ani len nevie predstavit aka je to situacia...totiz na zaciatku sme sa dohodli,ze ja dam polovicu na dom a polovica bude moja...s tymto krokom nesuhlasil ex,takze sa od toho odstupilo...lenze na naliehanie mojej snubenici som nakoniec jej pozical najprv 200 tisic a potom aj druhych 200 tisic,ktore som pozical od maminy...a potom este raz som pozical 33 tisic...samozrejme,ze sme sa dohodli,ze mamine sa to vrati vo vyske 175 tisic,cize ostatne peniaze vo vyske 260 tisic boli z mojho vrecka,moje celozivotne uspory...takze aj ja som mal behacky a nemam z toho nic...od decembra drzime so snubenicou spolocnu kasu...zarobim 20 tisic v cistom a vsetky peniaze idu na chod domacnosti,opravy,ktore sam robim...dom je v rozpade,nestarali sa o neho a ja pomaly robim na nom opravy,popri mojej praci...snubenica zarobi viac,ale v citom menej ,kedze splaca dalsi uver a veci s tym suvisiace...takze ja nemam peniaze a som vlastne bezdomovec,takze taka je situacia...-----------------najlepšie na tom ,jč, že toto čo manžel písal, že vôbec nie je pravda, že on vložil viac, že mame nič nevrátil a bl bla bla....som ho požiadala ab ymi doniesol výpisy banky, nemá záujem,,,koľko stojí dobrý právnik?
koordinatoreva
19.09.12,11:36
najlepšie je, že v deň keď podal návrh na rozvod, presne vypršala 3 ročná lehota darovacej zmluvy a presne v ten samí deň som prišla o prácu, ktorú vykonával on a za ňu dostával aj peniaze
koordinatoreva
21.09.12,10:30
a aby som nezabudla, pýta si teraz naspäť, tých 200 000,-Sk čo mi pred tým požičal a čo sme sa dohodli, že po darovaní ten dokument odstráni, tak tak nespravil!!!