kucina
28.05.09,17:14
Dobry den som Polka a chcem si zalozit zivnost na slovensku a tam mat ja obchodik s obuvou, prosim poradte aky je postup na zalozenie zivnosti ked som cudzinec, dakujem
akina
29.05.09,05:01
Dobry den som Polka a chcem si zalozit zivnost na slovensku a tam mat ja obchodik s obuvou, prosim poradte aky je postup na zalozenie zivnosti ked som cudzinec, dakujem
Pri vybavení ŽL je niekoľko alternatív, záleží od toho, či máte vybavený pobyt aj na území SR. Ak nie, máte len trvalý pobyt v PL, potom je potrebné doložiť na živnostenský úrad výpis z registra trestov z PL, ktorý musí byť úradné preložený v SR a doložiť aj nájomnú zmluvu na miesto činnosti podniku zahraničnej osoby v SR ( je to kontaktná adresa na podnikateľa na Slovensku ). Od tejto adresy sa odvíja aj miestna príslušnosť k živnostenskému úradu. Obchodná činnosť s obuvou je voľná živnosť, poplatok za ŽL 3 eur.
Iný postup pri vybavovaní živnosti je vtedy, ak máte na území SR trvalý pobyt a iný je postup, ak máte iné povolenie na pobyt ( nálepka v pase ).
vmsux
29.05.09,13:30
Este podotkenm len tolko, ze pre obcanov clenskych statov OECD (co je aj Polsko) nie je povinnost mat pobyt na Slovensku, ak chce taka osoba podnikat. Jediny rozdiel medzi Slovakom a cudzincom z OECD je ten, ze ako bolo spomenute, treba vypis z RT z domovskeho statu.
Ak taky cudzinec zije v SR zopar rokov (neviem uz presne kolko, tri, ci pat), tak RT z domoviny ani netreba. Teda aspon tak sa vyjadrila teta v Bratislave.
kucina
31.05.09,18:00
Dakujem za odpoved, moc ste mi pomohli . Vdaka
momaria
03.02.10,20:26
Dobrý večer.Chcem sa spýtať.Ukrajinka má povolenie na prechodný pobyt na Slovensku.Má tu vybavenú aj živnosť-ambulantný predaj.Akým spôsobom sa jej bude robiť daňové priznanie. Iný príjem nemá.