Zavrieť

Porady

zalozenie zivnosti cudzinec PL

Dobry den som Polka a chcem si zalozit zivnost na slovensku a tam mat ja obchodik s obuvou, prosim poradte aky je postup na zalozenie zivnosti ked som cudzinec, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    kucina Pozri príspevok
    Dobry den som Polka a chcem si zalozit zivnost na slovensku a tam mat ja obchodik s obuvou, prosim poradte aky je postup na zalozenie zivnosti ked som cudzinec, dakujem
    Pri vybavení ŽL je niekoľko alternatív, záleží od toho, či máte vybavený pobyt aj na území SR. Ak nie, máte len trvalý pobyt v PL, potom je potrebné doložiť na živnostenský úrad výpis z registra trestov z PL, ktorý musí byť úradné preložený v SR a doložiť aj nájomnú zmluvu na miesto činnosti podniku zahraničnej osoby v SR ( je to kontaktná adresa na podnikateľa na Slovensku ). Od tejto adresy sa odvíja aj miestna príslušnosť k živnostenskému úradu. Obchodná činnosť s obuvou je voľná živnosť, poplatok za ŽL 3 eur.
    Iný postup pri vybavovaní živnosti je vtedy, ak máte na území SR trvalý pobyt a iný je postup, ak máte iné povolenie na pobyt ( nálepka v pase ).

    vmsux je offline (nepripojený) vmsux

    vmsux
    Este podotkenm len tolko, ze pre obcanov clenskych statov OECD (co je aj Polsko) nie je povinnost mat pobyt na Slovensku, ak chce taka osoba podnikat. Jediny rozdiel medzi Slovakom a cudzincom z OECD je ten, ze ako bolo spomenute, treba vypis z RT z domovskeho statu.
    Ak taky cudzinec zije v SR zopar rokov (neviem uz presne kolko, tri, ci pat), tak RT z domoviny ani netreba. Teda aspon tak sa vyjadrila teta v Bratislave.


    momaria je offline (nepripojený) momaria

    momaria
    Dobrý večer.Chcem sa spýtať.Ukrajinka má povolenie na prechodný pobyt na Slovensku.Má tu vybavenú aj živnosť-ambulantný predaj.Akým spôsobom sa jej bude robiť daňové priznanie. Iný príjem nemá.

    zalozenie zivnosti cudzinec PL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.