Risson
31.05.09,20:10
Dobry den, prosím o radu. Snazil som sa tu najst informacie o tom ako sa rozviest a myslim, ze je to tu celkom zaujimavo a aj dostatocne rozpisane. Avsak, vsetky rady + samotne vzory navrhov su formulovane tak, ze navrh na rozvod podava ten "komu bolo ublizene". V mojom pripade je to inak, ja som ten, ktory "ublizuje" a aj ten ktory sa chce rozviest. Mam v navrhu na rozvod v dovodoch uviest vsetko cim som "ublizoval" - nevera, citove odcudzenie a tak dalej? Dakujem a prosim o radu a nie moralizovanie. Este raz dakujem.
danushka
31.05.09,18:57
No ak ste obaja s manželkou presvedčení o tom, že nedokážete spolu zotrvať v manželstve, vaše manželstvo nespĺňa výchovnú, finančnú a biologickú funkčnosť, prečo by si nemohol podať návrh na rozvod aj Ty...
Súd preskúma všetky dôvody a rozhodne.
02Michaela
01.06.09,05:00
Dobry den, prosím o radu. Snazil som sa tu najst informacie o tom ako sa rozviest a myslim, ze je to tu celkom zaujimavo a aj dostatocne rozpisane. Avsak, vsetky rady + samotne vzory navrhov su formulovane tak, ze navrh na rozvod podava ten "komu bolo ublizene". V mojom pripade je to inak, ja som ten, ktory "ublizuje" a aj ten ktory sa chce rozviest. Mam v navrhu na rozvod v dovodoch uviest vsetko cim som "ublizoval" - nevera, citove odcudzenie a tak dalej? Dakujem a prosim o radu a nie moralizovanie. Este raz dakujem.
Uff. Asi prvý, ktorý si priznal vinu. Klobúk dole. A čo sa týka rozvodu, dobre píšeš. Ak sa chceš rozviesť Ty a vieš, čo si spôsobil, kľudne to do návrhu na rozvod napíš. Sudca sa to aj tak na pojednávaní bude pýtať.
arizona
01.06.09,13:14
Dobry den, prosím o radu. Snazil som sa tu najst informacie o tom ako sa rozviest a myslim, ze je to tu celkom zaujimavo a aj dostatocne rozpisane. Avsak, vsetky rady + samotne vzory navrhov su formulovane tak, ze navrh na rozvod podava ten "komu bolo ublizene". V mojom pripade je to inak, ja som ten, ktory "ublizuje" a aj ten ktory sa chce rozviest. Mam v navrhu na rozvod v dovodoch uviest vsetko cim som "ublizoval" - nevera, citove odcudzenie a tak dalej? Dakujem a prosim o radu a nie moralizovanie. Este raz dakujem.
Neviem,či Ti poslúži? Našla som na nete .
Risson
01.06.09,16:31
Kedze mam trvaly vztah s inou zenou, musim toto uviest do navrhu? Skor ma ale zaujima, ci musim uviest do navrhu jej meno, rad by som sa vyhol jej pripadnemu predvolaniu ako svedka.
02Michaela
01.06.09,16:45
Kedze mam trvaly vztah s inou zenou, musim toto uviest do navrhu? Skor ma ale zaujima, ci musim uviest do navrhu jej meno, rad by som sa vyhol jej pripadnemu predvolaniu ako svedka.
Nie, nemusíš uviesť jej meno. Stačí ak uvedieš, že máš známosť, nemusíš menovať.
kyblik
02.06.09,18:33
V pripade rozvodu manzelov sud zaujimaju hlavne deti zo spolocneho manelstva. Ak sa s byvalou...? dohodnete na zavazkoch, pripadne vychove deti, pojde to hladsie.
alla66
02.06.09,19:05
Návrh na rozvod je potrebné napísať tak, aby obsahoval formálne náležitosti vyžadované zákonom. Podanie možno podľa zákona urobiť aj ústne do zápisnice priamo na súde. Žiadosť sa podáva na miestne a vecne príslušnom súde, vecne príslušný je okresný súd, miestna príslušnosť sa v prípade rozvodu manželstva určuje podľa posledného spoločného bydliska manželov, pokiaľ v tomto obvode býva aspoň jeden z manželov, ak takýto súd nie je, potom je miestne príslušný všeobecný súd odporcu ( v obvode ktorého má odporca bydlisko, resp. sa zdržuje). Súd Vám podanie návrhu potvrdí.
Táto poradňa neposkytuje službu písania právnych podaní. Návrh všeobecne musí obsahovať označenie súdu ktorému návrh smeruje, označenie veci, účastníkov konania, podrobný a vecný opis situácie s označením navrhovaných dôkazov, ako žiada účastník súd aby rozhodol, musí byť podpísaný a datovaný. Pokiaľ máte maloleté deti, je potrebné v návrhu požiadať aj o úpravu pomerov k maloletým deťom na čas po rozvode. Kvalita návrhu môže do veľkej miery ovplyvniť rýchlosť,plynulosť a výsledok súdneho konania, preto je vhodné nechať si ju napísať odborníkom.

Pridám inf. linky :
http://www.formstudio.sk/formulare/ziadost-o-rozvod-navrh-na-rozvod-manzelsva-nbsk_07ziadorozv.asp
http://www.porada.sk/t30107-ziadost-o-rozvod.html
http://www.porada.sk/t60280-ziadost-o-rozvod.html
http://www.nasarodina.sk/_server/forum/upload/viewtopic.php?pid=8791
Risson
25.07.09,10:17
Dobrý deň, 24.6.2009 som doporučenou poštou zaslal na príslušný návrh na rozvod. Je stanovená lehota do kedy sa súd musí vyjadriť? Aká je vaša skúsenosť, koľko trvá rozvod bezdetného manželstva, ak manželia s rozvodom súhlasia? Ďakujem
Lianka
25.07.09,13:59
Z mojej skusenosti (bezdetne manzelstvo, rozvod dohodou):
navrh podany v oktobri,
navrh zaslany odporcovi (druhej strane) na vyjadrenie v novembri,
pojednavanie v aprili dalsieho roku.

Pojednavanie trvalo asi 20 minut - rozvod dohodou sudkyna akceptovala.

Kedze sme boli na vsetkom dohodnuti, nebol jeden viac vinny ako druhy a nemali sme zaujem vytahovat a hadzat jeden na druheho ziadnu spinu, nebol s rozvodom problem. Moj byvaly sa k zaslanemu navrhu nevyjadril (zabudol, potom ho nevedel najst), sudkyna nastastie z toho vedu nerobila (inak marenie sudneho vykonu). Keby sa vyjadril, predpokladam, ze aj pojednavanie by bolo skor. Podla tohto scenara mozes ocakat podobne rychly priebeh.
alla66
25.07.09,14:47
Dobrý deň, 24.6.2009 som doporučenou poštou zaslal na príslušný návrh na rozvod. Je stanovená lehota do kedy sa súd musí vyjadriť? Aká je vaša skúsenosť, koľko trvá rozvod bezdetného manželstva, ak manželia s rozvodom súhlasia? Ďakujem

Nepíšem z vlastnej skúsenosti....viem od kamarátiek, doba závisí od toho, ako je zaťažený konkrétny súd, čaká sa od 2 týždňov do pol roka...

Najlepšie je povedať, že dlhšiu dobu nezdieľate spoločnú domácnosť a žijete oddelene.(nemáte intimný život). Ak nemáte deti, dôležité bude tvrdenie o sexuálnych nezhodách v manželstve, neexistuje žiaden dôvod na zmenu, rozvedú vás na prvom pojednávaní.
_________________

Záleží aj od sudcu, keď toto povieš, nebudú ťa posielať do manželskej poradne.

Kamarátku s dvoma deťmi rozviedli na prvom pojednávaní...čakala na súd 4 mesiace od podania návrhu...
kaco11
25.07.09,17:22
poznám jedných, ktorých rozviedli do pol roka. manželstvo nesplňalo spoločenskú funkciu a čo sa týkalo detí a majetku tak na súd už prišli dohodnutí. Trvalo to tak dlho len kvôli vyťaženosti súdu. a pokiaľ sa pamatám tak boli len na jednom sedení.
stek18
02.09.09,17:06
Pri citani tejto temy som nasla velku podobnost, co sa deje v mojom okoli.


Kamaratkin manzel podal ziadost o rozvod z dovodu uvedeneho v tejto teme. Podla vsetkych informacii chce vyplatit z bytu, ktoreho je spoluvlastnikom (na liste vlastnictva su uvedeni obidvaja manzelia ako vlastnici). Problem vsak je v tom, ze chce vyplatit z bytu. Nakolko ide o starsich manzelov (on 55 r., ona 57 r.) a viem, ze ani na jednej strane nie su dostatocne uspory a uver (na vyplatenie) nedostanu (co je viac nez pravdepodobne). Je mozne, ze sud urci, aby kamaratka musela druhu stranu vyplatit z bytu, kedze druha strana na tom trva? Resp. moze sud pozadovat vyplatenie od dospelych synov - kde jeden byva stale v tomto byte a druhy tam ma trvaly pobyt a nebyva tam?
ajale
02.09.09,17:34
Moja sestra uviedla ako dvovod, ze ma uz takmer rok vztah s inym muzom. Rozviedli ich za par minut. A to ex manzel nesuhlasil s nicim, co navrhla
ajale
02.09.09,17:42
vo february podala ziadost a v maji s priatelom oslavovala rozvod v novom byte, maju 15r dceru. len majetkove vysporiadanie bude na "dlhe lakte"
Flinstone
03.09.09,04:08
Moj byvaly sa k zaslanemu navrhu nevyjadril (zabudol, potom ho nevedel najst), sudkyna nastastie z toho vedu nerobila (inak marenie sudneho vykonu). Keby sa vyjadril, predpokladam, ze aj pojednavanie by bolo skor. Podla tohto scenara mozes ocakat podobne rychly priebeh.
Vyjadriť sa k návrhu je možnosť, nie povinnosť, akurát to natiahne čas.
Aj podľa mojej skúsenosti ak obidve strany trvajú na návrhu ide to rýchlo... Overenie totožnosti, prečítanie návrhu, vyjadrenie oboch strán, rozhodnutie. 15-20min.
gabikam.
04.09.09,13:08
Zdravím ťa Risson,ja mám rovnaký problém ako ty,vlastne ja som tá ktorá chce rozvod a ja som podviedla atd. aj ked muž sa ku mne nesprával najlepšie,ja som vinna,on by mi aj neveru odpustil,lebo že ma miluje atd. Ale ja už s ním nedokážem žiť ako s manželom,nakolko mi to stále vyhadzuje na oči a uráža ma...jednoducho už necítim k nemu nič a chcem sa rozviesť,lebo takto trpia hlavne deti...Poradil si si s tou žiadosťou? Tiež som došla pri tých vzoroch len k tomu,že zvačša navrhovatel je ten podvedený a bolo mu ublížené....Ak mi môžeš dať nejakú radu,budem vďačná....
mzdarka renca
04.09.09,13:51
Zdravím ťa Risson,ja mám rovnaký problém ako ty,vlastne ja som tá ktorá chce rozvod a ja som podviedla atd. aj ked muž sa ku mne nesprával najlepšie,ja som vinna,on by mi aj neveru odpustil,lebo že ma miluje atd. Ale ja už s ním nedokážem žiť ako s manželom,nakolko mi to stále vyhadzuje na oči a uráža ma...jednoducho už necítim k nemu nič a chcem sa rozviesť,lebo takto trpia hlavne deti...Poradil si si s tou žiadosťou? Tiež som došla pri tých vzoroch len k tomu,že zvačša navrhovatel je ten podvedený a bolo mu ublížené....Ak mi môžeš dať nejakú radu,budem vďačná....

Možno ti toto pomôže, niekedy dávno som jednej kolegynke návrh pomohla napísať. Zdôvodnenie si uprav na seba.
Nachtigal
04.09.09,14:05
Možno ti toto pomôže, niekedy dávno som jednej kolegynke návrh pomohla napísať. Zdôvodnenie si uprav na seba.
stručné a výstižné, žiadne dlhé litánie. Pre prípad ... mám uložené :D
jajjka
22.11.09,15:34
Hladam tu odpoved na otazku ohladne rozvodu, ale nenasla som tu prípad, ktorý sa týka mna. Prosim, ak mi moze niekto oradit. Žijem v zahraničí už druhý rok a planujem podať návrh na rozvod, ale premýšlam o právnikovi, kt. by mi vedel správne vypísať vsetky podklady na to a najrdsej by som bola, keby ma mohol na sude v tejto veci aj zastupovať. Neviem či je to vobec mozne, či ma moze zastupovať uplne vo všetkom, alebo sa musim na to pojednávanie dostavit sama. Nebude jednoduché lietať na slovensko koli tomu viac krát ročne, či mesačne. Pravdepodobne sa to asi ani nedá od sudu pozadovať, aby sme mali konanie v case, kedy raz za rok priletím na sk. pokial mi niekto viete poradit, alebo mate s týmto vlastné skúsenosti, budem vám vdacná za odpoved a radu.
Adriana Vydrová
21.11.10,05:35
ahoj, Lianka..zaujimalo by ma, kto tvoj navrh na rozvod zasielal odporcovi,ty alebo súd..a ako bol štylizovaný..Alebo ty si podala na súd klasicky navrh na rozvod a dodatocne si sa s odporcom dohodla na rozvode? poprosim o bližšie objasnenie, dakujem
willma
21.11.10,06:55
návrh na rozvod podávaš na miestne príslušný súd v cca 4 exemplároch a súd koná ďalej.
Risson
03.12.10,14:52
Ospravedlňujem sa, že odpovedám až teraz ale po rozvode som sa naplno zažral do nového života. Celý proces od podania navrhu až po právoplatnosť rozvodu trval 5 mesiacov, samotné pojednávanie trvalo 30 minút aj s čakaním na výsledok. Takže v mojom prípade veľmi rýchle. Ďakujem všetkým, ktorí reagovali na moju prosbu a aj ja pripájam mnou podaný návrh, možno niekto využije.