Wotan
02.06.09,00:04
Máme doma veľké množstvo šiat po deťoch, ako nové, niektoré ani neboli nosené, niektoré málo. Chceli by sme ich predávať prostredníctvom e-shopu /internetového obchodu/.

Živnosť mám, chcel by som len vedieť, či môžem takýto tovar bez problémov predávať - pretože vlastne nemám dodávateľa, nevedel by som predložiť pôvod nadobudnutia šatstva, keďže sú to naše šaty.

Taktiež asi platia všetky podmienky internetového predaja ako vrátenie peňazí-tovaru, atď.. Ale ako je to so zárukou? Je to predsa len "second-hand", nemôžem predsa dať 2 roky záruku na výrobné vady, veď niektoré šaty máme aj 4 roky, i keď sú v bezchybnom stave.

Ďakujem
Wotan
05.06.09,12:43
Nemá nikto skúsenosti s takýmto predajom?
Wotan
26.06.09,09:53
prosil by som o odpoved. Dakujem
Aankaa
29.06.09,07:57
Ahoj, ja ti odporúčam predaj cez mimibazar.sk.
Podľa mňa je to jednoznačne najlepší spôsob predaja, plus ešte môžeš niektoré lepšie kúsky vydražiť na mimiaukcie.sk.
Veľmi prehľadný portál, vôbec nie drahá registrácia, kontrola členov, hodnotenia.... skús.
silviamb
29.06.09,11:27
Máme doma veľké množstvo šiat po deťoch, ako nové, niektoré ani neboli nosené, niektoré málo. Chceli by sme ich predávať prostredníctvom e-shopu /internetového obchodu/.

Živnosť mám, chcel by som len vedieť, či môžem takýto tovar bez problémov predávať - pretože vlastne nemám dodávateľa, nevedel by som predložiť pôvod nadobudnutia šatstva, keďže sú to naše šaty.

Taktiež asi platia všetky podmienky internetového predaja ako vrátenie peňazí-tovaru, atď.. Ale ako je to so zárukou? Je to predsa len "second-hand", nemôžem predsa dať 2 roky záruku na výrobné vady, veď niektoré šaty máme aj 4 roky, i keď sú v bezchybnom stave.

Ďakujem
Suhlasim s Ankou. Pokial si chces zriadit e-shop len kvoli tomuto, tak sa Ti to podla mna velmi neoplati - musis investovat do vytvorenia stranky a hlavne do reklamy, aby Ta na internete aj niekto nasiel. V pripade predaja cez mimi je to sice komplikovanejsie z hladiska velkej konkurencie - ta je vsak dnes vsade, ale na druhej strane zaplatis si mesacny poplatok a mas to bez nejakych dalsich vacsich nakladov.
Wotan
29.06.09,12:51
investovat do eshopu nemusim, kedze sa venujem tvorbe webu a eshop pre mna nie je velkou neznamou. Len ma zaujima to, ci pri predaji second hand siat treba preukazat povod siat - co je v podstate nemozne.

Ale ten mimibazar je asi najlepsi napad, lebo tie saty sa raz minu /predaju/ a potom uz nebudem mat co do mojho eshopu dat :)
silviamb
29.06.09,16:52
Este ma napadlo, ze by si mohol tie saty skusit ponuknut nejakemu sekacu - mozno by ste sa vedeli dohodnut na komise - co by Ti nepredali, tak to by Ti vratili.