Zavrieť

Porady

predaj šatstva

Máme doma veľké množstvo šiat po deťoch, ako nové, niektoré ani neboli nosené, niektoré málo. Chceli by sme ich predávať prostredníctvom e-shopu /internetového obchodu/.

Živnosť mám, chcel by som len vedieť, či môžem takýto tovar bez problémov predávať - pretože vlastne nemám dodávateľa, nevedel by som predložiť pôvod nadobudnutia šatstva, keďže sú to naše šaty.

Taktiež asi platia všetky podmienky internetového predaja ako vrátenie peňazí-tovaru, atď.. Ale ako je to so zárukou? Je to predsa len "second-hand", nemôžem predsa dať 2 roky záruku na výrobné vady, veď niektoré šaty máme aj 4 roky, i keď sú v bezchybnom stave.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Ahoj, ja ti odporúčam predaj cez mimibazar.sk.
    Podľa mňa je to jednoznačne najlepší spôsob predaja, plus ešte môžeš niektoré lepšie kúsky vydražiť na mimiaukcie.sk.
    Veľmi prehľadný portál, vôbec nie drahá registrácia, kontrola členov, hodnotenia.... skús.

    silviamb je offline (nepripojený) silviamb

    silviamb
    Wotan Pozri príspevok
    Máme doma veľké množstvo šiat po deťoch, ako nové, niektoré ani neboli nosené, niektoré málo. Chceli by sme ich predávať prostredníctvom e-shopu /internetového obchodu/.

    Živnosť mám, chcel by som len vedieť, či môžem takýto tovar bez problémov predávať - pretože vlastne nemám dodávateľa, nevedel by som predložiť pôvod nadobudnutia šatstva, keďže sú to naše šaty.

    Taktiež asi platia všetky podmienky internetového predaja ako vrátenie peňazí-tovaru, atď.. Ale ako je to so zárukou? Je to predsa len "second-hand", nemôžem predsa dať 2 roky záruku na výrobné vady, veď niektoré šaty máme aj 4 roky, i keď sú v bezchybnom stave.

    Ďakujem
    Suhlasim s Ankou. Pokial si chces zriadit e-shop len kvoli tomuto, tak sa Ti to podla mna velmi neoplati - musis investovat do vytvorenia stranky a hlavne do reklamy, aby Ta na internete aj niekto nasiel. V pripade predaja cez mimi je to sice komplikovanejsie z hladiska velkej konkurencie - ta je vsak dnes vsade, ale na druhej strane zaplatis si mesacny poplatok a mas to bez nejakych dalsich vacsich nakladov.

    Wotan je offline (nepripojený) Wotan

    Wotan
    investovat do eshopu nemusim, kedze sa venujem tvorbe webu a eshop pre mna nie je velkou neznamou. Len ma zaujima to, ci pri predaji second hand siat treba preukazat povod siat - co je v podstate nemozne.

    Ale ten mimibazar je asi najlepsi napad, lebo tie saty sa raz minu /predaju/ a potom uz nebudem mat co do mojho eshopu dat

    silviamb je offline (nepripojený) silviamb

    silviamb
    Este ma napadlo, ze by si mohol tie saty skusit ponuknut nejakemu sekacu - mozno by ste sa vedeli dohodnut na komise - co by Ti nepredali, tak to by Ti vratili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.