jonnie
02.06.09,23:21
Ahojte, som tu taka staro-nova. chcem sa zacat venovat uctovnictvu - zatial som len taky zaciatocnik, a tapam, ktory program si vybrat. Jedna sa o podvojne ucto. Uvazujem o Olympe a Pohode - tie skusam v demo verzii - ale mam zmiesane pocity. Na co pozerat do buducnosti - podla coho si vybrat? cenovo to tiez neviem porovnat-vzhladom na aktualizacie a tak... Viac mi vyhovuje system okien, ale Olymp mi pride strasne komplikovany len pri jednom doklade-je tam hrozne vela okienok a taky zaciatocnik ako ja sa boji,ze cosi zabudnem, alebo zbabrem. budem rada, ak sa vyjadria ti,co skusali oba programy - klady a zapory. Vdaka.
Martin Mocko
03.06.09,04:23
Už to tu niekoľkokrát bolo spomínané. Neexistuje najlepší soft. Každý má svoje slabé a taktiež i silné stránky. Všetko je to o praxi a o tom, ako sa s ním naučíš pracovať. Zamysli sa nad tým, čo všetko s tým softom chceš robiť. Vyššie verzie Pohoda a Money obsahujú JU, PU i mzdy. Olymp je pokiaľ viem mzdový soft. Asi si myslel/a Omegu. TO je všaj iba a len PU a pokiaľ sa raz rozhodneš pre mzdy - musíš dokúpiť nový model. Urob si zoznam..vypíš si ceny, klady a zápory z tvojho pohľadu a podľa toho si vyber.
jonnie
03.06.09,05:22
OK, to mi je jasne - a samozrejme,ze som myslela PU od Krosu,len nemam tie nazvy este osvojene. Tak v com uctujete vy? celkom sa mi pacila Pohoda, ale nema to system "okien" - nieco ako windows, a neviem - mozno sa to len niekde nastavuje. Som trosku v casovej tiesni a nestiham to vsetko okukat. Nevedela som tu najst podobnu temu, sorry, ak obtazujem.
Manual
03.06.09,05:31
Ak sa budeš rozhodovať, tak sa nerozhoduj LEN podľa ceny. Lebo to nekupuješ na 1-2 roky. Neskôr by si to mohla ľutovať. Program by mal splňať aj určité požiadavky na komfort v tom zmysle, že ako sa v ňom pracuje a pre mňa veľmi podstatná vec je, aké výstupy sú z programu.
Osobne mám všetko od Krosu. V Omege je trošku ťažší začiatok, ale potom sa ti odmení výstupmi kde dáš len razítko a podpis. Nepotrebuješ ďalšie veci robiť v exceli atď. Ale toto určite vedia aj iné SW, niektorý viac, iný menej.
A veľmi podstatná vec je aktualizácia daného SW a poradenská služba a tá je u Krosu na vysokej úrovni.
Manual
03.06.09,05:32
A ak sa pre niečo rozhodneš, daj si tú námahu a zajdi k predajcovi a "ohmataj" si to tam atď...
DanielaSL
03.06.09,05:58
Robila som vo Fenixe, potom v MRP pod DOS ale aj Windows a nakoniec som sa rozhodla pre programy z Krosu. Som s nimi spokojná... a platí tu , že ťažko na začiatku...ale potom ako Janko píše. Stačí len vytlačiť a opečiatkovať.
Martin Mocko
03.06.09,06:30
A ak sa pre niečo rozhodneš, daj si tú námahu a zajdi k predajcovi a "ohmataj" si to tam atď...

No jo..Janko. Je to začiatočník. Predajca ti svoj soft iba vychváli. A z DEMO nezistíš takmer nič. Chyby softu zistíš až pri samotnom účtovaní. Ale určite je dobré, keď má výrobca dobrý helpdesk. To je už polovica úspechu, keď vedia poradiť a dá sa k nim ešte aj dovolať. Jediné, čo mňa odradilo od Krosu je to, že by som potreboval zvlášť modul na JU, PU i mzdy. V money to mám všetko pod jednou strechou - aj keď určite nie v takej kvalite. Keby som chcel mzdy pre 150 ľudí - určite vyberiem KROS. Je to všetko o použití.
UCET
04.06.09,08:25
Ja by som tiez urcite volil cestu - vyskusat. Vybrat dve - tri firmy dohodnut si stretnutie priamo a potom sa rozhodnut. Ja som sa tak rozhodoval tiez. Pozrel som KROS, POHODU a este jeden a rozhodol sa. Na moje potreby plne vyhovoval a stale vyhovuje KROS.
Robina
04.06.09,11:46
Presne tak ako píše DanielaSĽ, že zo začiatku to trošku potrvá, ale potom je to radosť pracovať na programoch firmy KROS. V predstihu reagujú na zmeny. Sú síce drahšie , ale oplatí sa a vráti sa ti to. Ja som začala jú v alfe od krosu a ostatné v inom /lebo boli lacnejšie/. Tie iné som potom oľutovala a prešla som aj v tom postupne na Kros - teraz sa teším a mohla som to urobiť pred 5-timi rokmi. Ale človek sa učí na vlastných chybách.