Zavrieť

Porady

Aky software zvolit?

Ahojte, som tu taka staro-nova. chcem sa zacat venovat uctovnictvu - zatial som len taky zaciatocnik, a tapam, ktory program si vybrat. Jedna sa o podvojne ucto. Uvazujem o Olympe a Pohode - tie skusam v demo verzii - ale mam zmiesane pocity. Na co pozerat do buducnosti - podla coho si vybrat? cenovo to tiez neviem porovnat-vzhladom na aktualizacie a tak... Viac mi vyhovuje system okien, ale Olymp mi pride strasne komplikovany len pri jednom doklade-je tam hrozne vela okienok a taky zaciatocnik ako ja sa boji,ze cosi zabudnem, alebo zbabrem. budem rada, ak sa vyjadria ti,co skusali oba programy - klady a zapory. Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Už to tu niekoľkokrát bolo spomínané. Neexistuje najlepší soft. Každý má svoje slabé a taktiež i silné stránky. Všetko je to o praxi a o tom, ako sa s ním naučíš pracovať. Zamysli sa nad tým, čo všetko s tým softom chceš robiť. Vyššie verzie Pohoda a Money obsahujú JU, PU i mzdy. Olymp je pokiaľ viem mzdový soft. Asi si myslel/a Omegu. TO je všaj iba a len PU a pokiaľ sa raz rozhodneš pre mzdy - musíš dokúpiť nový model. Urob si zoznam..vypíš si ceny, klady a zápory z tvojho pohľadu a podľa toho si vyber.

    jonnie je offline (nepripojený) jonnie

    začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac jonnie
    OK, to mi je jasne - a samozrejme,ze som myslela PU od Krosu,len nemam tie nazvy este osvojene. Tak v com uctujete vy? celkom sa mi pacila Pohoda, ale nema to system "okien" - nieco ako windows, a neviem - mozno sa to len niekde nastavuje. Som trosku v casovej tiesni a nestiham to vsetko okukat. Nevedela som tu najst podobnu temu, sorry, ak obtazujem.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ak sa budeš rozhodovať, tak sa nerozhoduj LEN podľa ceny. Lebo to nekupuješ na 1-2 roky. Neskôr by si to mohla ľutovať. Program by mal splňať aj určité požiadavky na komfort v tom zmysle, že ako sa v ňom pracuje a pre mňa veľmi podstatná vec je, aké výstupy sú z programu.
    Osobne mám všetko od Krosu. V Omege je trošku ťažší začiatok, ale potom sa ti odmení výstupmi kde dáš len razítko a podpis. Nepotrebuješ ďalšie veci robiť v exceli atď. Ale toto určite vedia aj iné SW, niektorý viac, iný menej.
    A veľmi podstatná vec je aktualizácia daného SW a poradenská služba a tá je u Krosu na vysokej úrovni.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    A ak sa pre niečo rozhodneš, daj si tú námahu a zajdi k predajcovi a "ohmataj" si to tam atď...

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Robila som vo Fenixe, potom v MRP pod DOS ale aj Windows a nakoniec som sa rozhodla pre programy z Krosu. Som s nimi spokojná... a platí tu , že ťažko na začiatku...ale potom ako Janko píše. Stačí len vytlačiť a opečiatkovať.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Manual Pozri príspevok
    A ak sa pre niečo rozhodneš, daj si tú námahu a zajdi k predajcovi a "ohmataj" si to tam atď...
    No jo..Janko. Je to začiatočník. Predajca ti svoj soft iba vychváli. A z DEMO nezistíš takmer nič. Chyby softu zistíš až pri samotnom účtovaní. Ale určite je dobré, keď má výrobca dobrý helpdesk. To je už polovica úspechu, keď vedia poradiť a dá sa k nim ešte aj dovolať. Jediné, čo mňa odradilo od Krosu je to, že by som potreboval zvlášť modul na JU, PU i mzdy. V money to mám všetko pod jednou strechou - aj keď určite nie v takej kvalite. Keby som chcel mzdy pre 150 ľudí - určite vyberiem KROS. Je to všetko o použití.

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    Ja by som tiez urcite volil cestu - vyskusat. Vybrat dve - tri firmy dohodnut si stretnutie priamo a potom sa rozhodnut. Ja som sa tak rozhodoval tiez. Pozrel som KROS, POHODU a este jeden a rozhodol sa. Na moje potreby plne vyhovoval a stale vyhovuje KROS.

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Presne tak ako píše DanielaSĽ, že zo začiatku to trošku potrvá, ale potom je to radosť pracovať na programoch firmy KROS. V predstihu reagujú na zmeny. Sú síce drahšie , ale oplatí sa a vráti sa ti to. Ja som začala jú v alfe od krosu a ostatné v inom /lebo boli lacnejšie/. Tie iné som potom oľutovala a prešla som aj v tom postupne na Kros - teraz sa teším a mohla som to urobiť pred 5-timi rokmi. Ale človek sa učí na vlastných chybách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.