Jurajm
03.06.09,14:10
Sme sro, viacero spolocnikov, zacali sme minuly rok. Danove priznanie sme podali do 31.3.2009. Teraz som sa dozvedel, ze je potrebne nejake dokumenty poslat aj na Obchodny sud SR...uctovnu zavierku, suvahu...a vraj dokonca ja nejaky zapis z valneho zhormazdenia... Viete mi prosim niekto poradit co vsetko je potrebne poslat a ako (moze byt aj postou)?

Zaroven s tym by som rad vyriesil aj prepocet imania z Sk na Eur.

Vopred dakujem za rychlu odpoved... termin bol vraj do 30 dni od podania danoveho priznania, tak neviem ci nam nehrozia nejake sankcie. :(

Vdaka
juraj
evina
03.06.09,12:48
Sme sro, viacero spolocnikov, zacali sme minuly rok. Danove priznanie sme podali do 31.3.2009. Teraz som sa dozvedel, ze je potrebne nejake dokumenty poslat aj na Obchodny sud SR...uctovnu zavierku, suvahu...a vraj dokonca ja nejaky zapis z valneho zhormazdenia... Viete mi prosim niekto poradit co vsetko je potrebne poslat a ako (moze byt aj postou)?

Zaroven s tym by som rad vyriesil aj prepocet imania z Sk na Eur.

Vopred dakujem za rychlu odpoved... termin bol vraj do 30 dni od podania danoveho priznania, tak neviem ci nam nehrozia nejake sankcie. :(

Vdaka
juraj

Do zbierky listín predkladáš do 30 dní po schválení VZ účtovnú závierku:
Súvaha
Výkaz ZaS
Poznámky
Prehlásenie konateľa, že účtovná závierka bola schválená.

Prepočet imania s tým nemôžeš riešiť, sú to dve samostatné akcie. Sankcie hrozia, ale osobn na konateľa nie na spoločnosť ....

http://www.porada.sk/search.php?searchid=8423419
evina
03.06.09,13:00
lupa
03.06.09,13:03
§ 40 ods. 1 ObchZ - obch. spoločnosti ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku do do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom.
Príslušný orgán sro je povinný predložiť učtovnú závierku na schválenie do
šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia. (viď aj ods. 2 citovaného ustanovenia).
§ 9 ods. 2 ZoOR - osoba oprávnená konať v mene sro je povinná predložiť registrovému súdu listiny, ktoré sa ukladajú do zbierky listín do 30 dní od ich vyhotovenia.
Teda po schválení účtovnej závierky VZ na registrový súd posielaš: 1x súvaha, 1x výkaz ziskov a strát, 1 x poznámky, a to do 30 dní od ich schválenia (až po ich schválenísú úplné). Zákon nevyžaduje prikladanie zápisnice z VZ, avšak priložiť ju môžeš. Ja takto posielam tieto doklady už piaty rok a všetko je o.k.
Čo sa týka premeny menovitých hodnôt ZI a vkladov pôjde o samostané podanie, v rámci ktorého je potrebné spracovať:
1x návrh na premenu (overený podpisy konateľa), 2x rozhodnutie konateľa o premene menovitých hôdnôt (overený podpis konateľa) a 2x úplné znenie spoločenskej zmluvy. Toto podanie sa nespoplatňuje -nepripájaš žiadne kolky.

Lupa
zuzu 76
30.06.09,05:56
Dobré ráno, chcela by som sa opýtať , či listiny , ktoré sa posielajú na zverejnenie do zbierky listín musia byť originály, alebo stačia neoverené fotokópie?
Ďakujem za odpoveď
Tweety
30.06.09,05:58
Dobré ráno, chcela by som sa opýtať , či listiny , ktoré sa posielajú na zverejnenie do zbierky listín musia byť originály, alebo stačia neoverené fotokópie?
Ďakujem za odpoveď
Druhá možnosť je správna.
janaGT
30.06.09,06:03
dávame kópie
zazuSA
30.06.09,06:08
Dobry den, mohol by mi niekto poradiť kde mám hladať zverejnenie ÚZ v OV???? ĎAKUJEM
Aljok
30.06.09,06:12