Zavrieť

Porady

Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
yvica Pozri príspevok
ja som poslala výkaz z a s, súvahu, poznámky a zápisnicu z VZ, vyhlásenie nie od kedy ho treba posielať a ako by malo vyzerať a dá sa ešte doložiť? dík
Ak si prikladala k ÚZ zápisnicu, tak nemusíš, pretože v zápisnici je priamo predpokladám Uznesenie o schválení ÚZ. Ja osobne robím presne tak isto.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pekné ráno všetkým,

ja len taká malá otázka : do kedy je príslušný OR povinný zverejniť zaslané dokumenty do zbierky listín, ja osobne som posielala v roku 2011 za rok 2010 a klient tam nemá ešte nič zverejnené: priložila som Výkaz ZaS, Súvahu, poznámky , zápisnicu z VZ .....to len na okraj....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, ani ja nemám zverejnenie, aj som kontrolovala, či to bolo odoslané, mám podací lístok.
Termíny neviem, ale vraj reagujú na telefonickú urgenciu.
Za rok 2011 už podávam elektronicky a to sa objaví hned -do 3-5 dní, výnimkou ja OR BA, tam to trvalo skoro mesiac.
1 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

Economic Pozri príspevok
Ak si prikladala k ÚZ zápisnicu, tak nemusíš, pretože v zápisnici je priamo predpokladám Uznesenie o schválení ÚZ. Ja osobne robím presne tak isto.
takže môžem postupovať tak ako doteraz, čiže VZaS, súvaha a zápisnica z VZ-kde je aj uznesenie o schválení. ďakujem
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

prosím Vás, ako vyhľadávate v zbierke listín zverejnenú účtovnú závierku?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
druzstvo81 Pozri príspevok
prosím Vás, ako vyhľadávate v zbierke listín zverejnenú účtovnú závierku?
www.orsr.sk, vyhľadám podľa obchodného mena, kliknem na zbierku vedla vpravo a zobrazí sa mi zoznam listín uložených v zbierke listín.
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

KEJKA Pozri príspevok
www.orsr.sk, vyhľadám podľa obchodného mena, kliknem na zbierku vedla vpravo a zobrazí sa mi zoznam listín uložených v zbierke listín.
ďakujem ti moc
je možnosť vyžiadať si účtovnú závierku inej firmy? ak áno, aké sú poplatky?

ak sro nemá vo výpise uložených listín účtovnú závierku za r. 2011, je možné že ju ešte OR nezverejnil? alebo ju sro neposlala?
Naposledy upravil druzstvo81 : 31.05.12 at 10:01
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Je možnosť vyžiadať si účtovnú závierku inej firmy.
sro je povinná zverejňovať účtovnú závierku v obchodnom vestníku, ak má povinnosť auditu
sro je povinná UKLADAŤ účtovnú závierku v Zbierke listín.

Novinka platná pre rok 2012 a nasl. - zavádza sa register účtovných závierok a mení sa spôsob ukladania /prostredníctvom DU/. Prvý raz to bude v r.2013, takže len takto stručná informácia, všeličo sa môže zmeniť.
2 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

KEJKA Pozri príspevok
Je možnosť vyžiadať si účtovnú závierku inej firmy.
sro je povinná zverejňovať účtovnú závierku v obchodnom vestníku, ak má povinnosť auditu
sro je povinná UKLADAŤ účtovnú závierku v Zbierke listín.

Novinka platná pre rok 2012 a nasl. - zavádza sa register účtovných závierok a mení sa spôsob ukladania /prostredníctvom DU/. Prvý raz to bude v r.2013, takže len takto stručná informácia, všeličo sa môže zmeniť.

ďakujem ti,
vec sa má takto, potrebujeme účtovnú závierku jednej sro, ale keď som pozrela v zbierke listín (podľa tvojho návodu), vo zverejnených listinách ju uvedenú nemá!
čo môže byť príčinou? OR ju ešte nestihol zapísať do uložených listín, alebo ju sro nezverejnila? je možnosť zaslať účt. závierku a nezverejniť?
lebo tá sro tvrdí, že ju zverejnili, ale vo výpise ju nemajú...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
druzstvo81 Pozri príspevok
ďakujem ti moc
je možnosť vyžiadať si účtovnú závierku inej firmy? ak áno, aké sú poplatky?

ak sro nemá vo výpise uložených listín účtovnú závierku za r. 2011, je možné že ju ešte OR nezverejnil? alebo ju sro neposlala?
medzi časom si upravil otázku, tak doplním
poplatky sú, podobne ako za výpis z OR, presnú výšku neviem.
Ak na internete nevidíš RUZ2011, tak to môže byť z obidvoch tebou uvedených dôvodov.
Sro ešte nemusela RUZ2011 schváliť, tak ju neposlala.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ved priamo z internetu sa k nej aj tak nedostaneš. Chod na príslušný súd a vyžiadaj si ju. Ak ju uložili, tak ju na súde budú mať a urobia kopie.
Mne napr. nezverejnili uloženie za rok 2010 doteraz.
1 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

druzstvo81 Pozri príspevok
ďakujem ti,
vec sa má takto, potrebujeme účtovnú závierku jednej sro, ale keď som pozrela v zbierke listín (podľa tvojho návodu), vo zverejnených listinách ju uvedenú nemá!
čo môže byť príčinou? OR ju ešte nestihol zapísať do uložených listín, alebo ju sro nezverejnila? je možnosť zaslať účt. závierku a nezverejniť?
lebo tá sro tvrdí, že ju zverejnili, ale vo výpise ju nemajú...
Ak pozrieš Zbierku listín, u veľmi veľa právnických osôb zistíš, že od založenia ubehlo niekoľko rokov, a neuložili žiadnu listinu. Aj to je jedno zo slabých miest nášho OR.
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
KEJKA Pozri príspevok
ved priamo z internetu sa k nej aj tak nedostaneš. Chod na príslušný súd a vyžiadaj si ju. Ak ju uložili, tak ju na súde budú mať a urobia kopie.
Mne napr. nezverejnili uloženie za rok 2010 doteraz.
KEJKA , potešila si ma, lebo mne tiež nezverejnili ešte za rok 2010. Už som tam aj písala, no odpovede som sa nedočkala. Teraz som spokojnejšia, že nie som sama
Horšie sa to vysvetľuje konateľovi, prečo tam zverejnenie nemá
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

KEJKA Pozri príspevok
ved priamo z internetu sa k nej aj tak nedostaneš. Chod na príslušný súd a vyžiadaj si ju. Ak ju uložili, tak ju na súde budú mať a urobia kopie.
Mne napr. nezverejnili uloženie za rok 2010 doteraz.
Ďakujem ti, už som poslala žiadosť o vystavenie potvrdenia o neexistencii listiny v zbierke listín. Ak mi pošlú toto potvrdenie, tak bude zrejmé, že účtovnú závierku nezverejnili, ala nám tvrdia že áno. Tak som sama zvedavá, aká bude odpoveď.
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

Pikoška Pozri príspevok
Ak pozrieš Zbierku listín, u veľmi veľa právnických osôb zistíš, že od založenia ubehlo niekoľko rokov, a neuložili žiadnu listinu. Aj to je jedno zo slabých miest nášho OR.
áno, to je pravda, a keby od každého kto zverejniť účtovnú závierku mal a neurobil tak, vybrali pokutu 3310e, tak by štát nemusel neustále zvyšovať základné ceny, no nie?

a je to nespravodlivé voči ostatným subjektom, ktorí účt. záv. zverejnili, hocikto sa môže k týmto údajom dostať, ale tým čo nezverejnia nehrozí žiaden postih?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
druzstvo81 Pozri príspevok
áno, to je pravda, a keby od každého kto zverejniť účtovnú závierku mal a neurobil tak, vybrali pokutu 3310e, tak by štát nemusel neustále zvyšovať základné ceny, no nie?

a je to nespravodlivé voči ostatným subjektom, ktorí účt. záv. zverejnili, hocikto sa môže k týmto údajom dostať, ale tým čo nezverejnia nehrozí žiaden postih?
hrozí, ale akosi to nikto nepokutuje.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

druzstvo81 Pozri príspevok
áno, to je pravda, a keby od každého kto zverejniť účtovnú závierku mal a neurobil tak, vybrali pokutu 3310e, tak by štát nemusel neustále zvyšovať základné ceny, no nie?

a je to nespravodlivé voči ostatným subjektom, ktorí účt. záv. zverejnili, hocikto sa môže k týmto údajom dostať, ale tým čo nezverejnia nehrozí žiaden postih?
Veruže nehrozí. Ono, veľmi ani nemajú čo zverejniť, lebo sa jedná o právnické osoby zriadené za účelom iným, ako za účelom podnikania. Radšej risknú prípadnú sankciu, ako riskovať, že im to fiktívne účtovníctvo, zabezpečujúce príjmy z dépehačky, z daňových únikov začnú listovať orgány činné v trestnom konaní. A vraj tie úniky budú teraz naši financmajtri riešiť zvýšením platov daňových úradníkov, aby neboli úplatní. Namiesto toho, aby išiel úplatný daňovák za mreže. Keď občas pozrieš niektorú firmu, čo zmenila asi päťkrát a viac sídlo, tak máš prehľad, na ktorom DÚ sú ústretoví.
1 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Dobrý deň.
Skompletoval som pre jedného klienta všetky uzávierky od ich vzniku. Je to úctyhodných 10 rokov. Celých 10 rokov ignorovali, že sa uzávierky posielajú na OR.

Teraz si našli nejakého konšpicienta, ktorý im pripravil uzávierky na uloženie do zbierky listín a chcú aby som na výkazy dal svoj podpis ako osoba zodpovedná za zostavenie uzávierky.

Mám ale skúsenosť, že audítor ma usmernil, že na výkazoch súvaha a výsledovka nepatrí môj podpis ako účtovníka, že konateľ sa má podpísať 3x na výkazy.

Zodpovednosť účtovníka je až druhom rade. Ja si to vysvetľujem tak, že som zodpovedný pred všemocným tam hore a pred zákonom je zodpovedný konateľ.

Prosím o radu ako to je.


Ďakujem.

apo
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak si im tých 10 rokov nerobil účtovnícrvo, nič nepodpisuješ.
v roku, v ktorom si robil účtovníctvo a zostavil výkazy, sa podpisuješ ako účtovník,
prípadne aj za účtovnú závierku, ak si ju sám zostavil.
Mne nerobí problém sa na výkazy podpísať, ked viem aku robotu odvádzam.
Máš pravdu o tej zodpovednosti, ale aj nemáš. Ak účto robí externá firma, zväčša klient chce, aby sa podpísali pod svoju časť práce. Zodpovednosť účtovníka je aj tak len v rozsahu predložených dokladov a závisí od zmluvy, ako sa vysporiadajú medzi sebou, ak niekto vyrubí nejaké sankcie.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Apo, a kto by sa mal podpísať podľa Teba ako zodpovedný za zostavenie účtovnej závierky? Zodpovedný je predsa účtovník za to, že to, čo obdržal od štatutára/ účtovné doklady/ - podpísaný v kolónke - podpisový záznam člena štat. orgánu, spracoval v zmysle účtovných a iných predpisov. Samozrejme aj s poznámkami, napr.- upozornil som štatutára, že hlúposti, ktoré mi dal zaúčtovať odmietam, no a ak napriek tomu upozorneniu na tom trval, tak s jeho podpisom. Veď za obsah účtovníctva zodpovedá štatutár, za zákonné spracovanie účtovník.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať