Zavrieť

Porady

Usporiadat
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Calinka Pozri príspevok
Neviete niekto, ako sa rieši chyba v Zápisnici z VZ? Stala sa nám taká vec, že VZ schválilo vyplatenie časti zisku, lenže nemáme dostatok finančných prostriedkov na vyplatenie týchto podielov. Doklady sme už zaslali na OR. Poraďte mi ,prosím, niekto, čo s tým teraz? Ďakujem.
Nemyslím si, že je to chyba. Schválenie vyplatenia je jedna vec a reálne vyplatenie krok následný... nemáš dôvod nič opravovať. Na základe zápisnice preúčtuješ HV a vyplatíš vtedy, keď prostriedky budú... si myslím ja......
3 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.podnikajte.sk/prevadzka-f...rky-2010.xhtml
3 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kimart Pozri príspevok
Stále ale neviem nájsť o aké vyhlásenie to ide. Takže postačí ak dám sprievodný list, súvahu, výsledkovku, poznámky a zápisnicu z VZ?
Nie nepostačí. Zápisnicu v VZ nedávaš a dávaš Vyhlásenie




Vyhlásenie v zmysle §9 ods.6 zákona číslo
530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení



Dolupodpísaný .................................................. ......., r.č. ......................................, bytom .................................................. .., ako štatutárny orgán spoločnosti .................................................. ............., IČO: ......................................, ako oprávnená osoba konať v mene spoločnosti vyhlasujem v súlade so znením §9 ods.6 zákona
č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení, že do zbierky listín sa ukladá účtovná závierka schválená na valnom zhromaždení, ktoré sa konalo dňa .................................., za účasti všetkých spoločníkov.




V .................................., dňa ..........................










................................................
konateľ spoločnosti

3 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kimart Pozri príspevok
Stále ale neviem nájsť o aké vyhlásenie to ide. Takže postačí ak dám sprievodný list, súvahu, výsledkovku, poznámky a zápisnicu z VZ?
je tu xyz vzorov, stačí dať do vyhľadávača a môžeš si vyberať.
nižšie citujem jeden z mnohých.
Vyhlásenie preto, lebo VZ môže rokovať a schvaľovať všetko možné, pričom zápisnica na rozdiel od Česka sa povinne do zbierky neukladá.
Je však povinnosť uložiť RUZ aj neschválenú. Zrejme v našom kocúrkove nestačí, ak sa skutočnosť vyznačí krížikom na výkazoch, tak treba osobitne uviesť a doložiť vyhlásenie konateľa.
Vyhlásenie v zmysle §9 ods.6 zákona číslo
530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení



Dolupodpísaný ……………., r.č. …………., bytom ……………………………….., ako štatutárny orgán spoločnosti ...................spol. s.r.o., IČO: ……….., ako oprávnená osoba konať v mene spoločnosti vyhlasujem v súlade so znením §9 ods.6 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení, že do zbierky listín sa ukladá účtovná závierka schválená na valnom zhromaždení, ktoré sa konalo dňa ……………, za účasti všetkých spoločníkov.
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanna Pozri príspevok
neviete poradit ktory § uklada povinnost poslat uctovnu zavierku do OR kde to presne najdem diky
Je to §21 Zákona o účtovníctve.
2 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=...v.sk/or/or.htm

celkom dole: modelová situácia - zmena zapisovaných skutočností....
2 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

michelle84 Pozri príspevok
Stačí to napísať jednou vetou, že "vyhlasujeme, že valné zhromaždenie schválilo účtovnú závierku za rok 2009"?
http://www.porada.sk/687899-post259.html
2 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Gabhus Pozri príspevok
Prosím múdrych o radu: povinnosť predkladať závierku je aj v prípade, že spoločnosť vykáže stratu? Jedna účtovníčka tvrdila že nie, tak ako je to vlastne? Ďakujeme.
ÚZ sa predkladá bez ohľadu na výsledok hospodárenia.
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mamina h. Pozri príspevok
Prosim o pomoc, vopred srdecna vdaka.
Sro ma 2 spolocnikov, obidvaja su sucasne aj konatelmi.

Na OR do zbierky listin predkladaju rocnu zavierku, to znamena:
1. SUVAHA
2. VYKAZ ZISKOV A STRAT
3. VYHLASENIE
4. POZNAMKY /co to je? ake poznamky? nenasla som ich tu nikde/ poznámky sú zákonnou súčasťou RUZ, žiadaj od účtovníčky, aby ti odovzdala komplet dokumenty RUZ, na DU si odovzdala čo?
/kolkokrat predkladame vsetky tieto dokumenty? staci jedenkrat?/ jedenkrát
/nepredklada sa ani DP, ani zapisnica z val. zhromazdenia, dobre pisem?/ správne

Co sa tyka terminu:
Zo spoloc. zmluvy im vyplyva, ze val. zhromazdenie zvolavaju raz rocne, najneskor do 15.12 v roku. Ak by ho mali naozaj az v tom decembri, tak k akemu datumu musia predlozit zavierku na OR? podľa mňa do konca roka to musíš stihnúť. Pár rokov však platí, že ak neodovzdáš schválenú RUZ do 3 mesiacov po termíne RUZ, tak musíš uložiť aj neschválenú. A potom dodatočnwe aj schválenú, tak si to tým 15.12. nekomplikuj.

Posledna otazka:
Pokial chcu na val. hromade rozhodnut aj o rozdeleni zisku spolocnikom, tak v tom pripade zapisnica stale nejde do zbierky listin? Nevyplyva im ziadna povinnost z toho?

Velmi pekne dakujem
posledná otázka - do OR nejde zápisnica. predkladáš ju len vtedy, ak podávaš aj návrh na zápis zmien.
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Je možnosť vyžiadať si účtovnú závierku inej firmy.
sro je povinná zverejňovať účtovnú závierku v obchodnom vestníku, ak má povinnosť auditu
sro je povinná UKLADAŤ účtovnú závierku v Zbierke listín.

Novinka platná pre rok 2012 a nasl. - zavádza sa register účtovných závierok a mení sa spôsob ukladania /prostredníctvom DU/. Prvý raz to bude v r.2013, takže len takto stručná informácia, všeličo sa môže zmeniť.
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

druzstvo81 Pozri príspevok
ďakujem ti,
vec sa má takto, potrebujeme účtovnú závierku jednej sro, ale keď som pozrela v zbierke listín (podľa tvojho návodu), vo zverejnených listinách ju uvedenú nemá!
čo môže byť príčinou? OR ju ešte nestihol zapísať do uložených listín, alebo ju sro nezverejnila? je možnosť zaslať účt. závierku a nezverejniť?
lebo tá sro tvrdí, že ju zverejnili, ale vo výpise ju nemajú...
Ak pozrieš Zbierku listín, u veľmi veľa právnických osôb zistíš, že od založenia ubehlo niekoľko rokov, a neuložili žiadnu listinu. Aj to je jedno zo slabých miest nášho OR.
2 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

achmamina Pozri príspevok
Chcem len doplniť, že mi prišiel mail od môjho právnika, že zákonom 657/2007 sa zaviedla povinnosť prikladať do zbierky ešte aj písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán spoločnosti schválil, alebo neschválil.
Vie niekto čosi o tom?
Ja som v tejto súvislosti vytvorila priložené Vyhlásenie, ktoré som pripojila k účt.závierke a uložila na súde.
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Reročka Pozri príspevok
Veru je to uz pekne pozadu a kedze doteraz sa neozvali ze si si nesplnila povinnost, urob tak teraz ked budes podavat vykazy do zbierky za r.2009.
Ja som si tiez nesplnila povinnost za r.2008, tak ho idem podat teraz dodatocne spolu s r.2009.

Volala som so svojim pravnikom a on mi povedal aby som tak urobila.
Snad nebude ziadna pokuta. Len pozor, ak sa ti to stane po 1.1.2009 tak tam uz pokuta je - zakon bol novelizovany a zrejme si dali na to bacha, nakolko ludia na to zabudali a posielali to neskor - preto zaviedli asi aj tie sankcie!

Takze urob tak teraz - to je moja rada
Sankcie sú od začiatku priamo na konateľa, ani nie na spoločnosť....
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zuzanna Pozri príspevok
neviete poradit ktory § uklada povinnost poslat uctovnu zavierku do OR kde to presne najdem diky
§ 3 Zákona 530/2003
1 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Economic Pozri príspevok
Keď dokladá do Zbierky listín účtovnú závierku, tak k tomu dolož Zápisnicu z VZ, kde sa hovorí o schválení účtovnej závierky. V tomto prípade nie je treba dokladať ešte špeciálne vyhlásenie.
V Tvojom prípade do Zbierky listín doložiť : účtovnú závierku, Zápisnicu z VZ, Zmluvu o prevode OP, úplné znenie SZ, Zápisnicu o schválení prevodu OP
podľa § 9 odst. (6) Pri predkladaní listín uvedených v § 3 ods. 1 písm. g)je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán schválil, alebo neschválil.

z čoho vyplýva, že síce v zápisnici z VZ sa schvaľuje závierka, ale sú v nej i iné veci, ako napr.rozdelenie zisku (či strata...), táto sa do zbierky listín neukladá ale sa ukladá prehlásenie:
Vyhlásenie v zmysle §9 ods.6 zákona číslo
530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení



Dolu podpísaný konateľ spoločnosti ... s.r.o.:

AB, rod.č.: , trv.bytom:


ako štatutárny orgán spoločnosti XY s.r.o., IČO:... ako oprávnená osoba konať v mene spoločnosti vyhlasujem v súlade so znením §9 ods.6 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení, že do zbierky listín sa ukladá účtovná závierka za rok 2009 schválená Valným zhromaždením dňa
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ja si dovolím zdôrazniť jednu vec, už i v tejto téme niekoľkokrát napísanú : Zápisnica z Valného zhromaždenia sa neprikladá k individuálnej účtovnej závierke do zbierky listín.
Zákon o obchodnom registri:
§ 3 Obsah zbierky listín

g) riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy,

Opatrenie ministerstva financií 4455/2003-92 v platnom znení o.i. vymedzuje obsah individuálnej riadnej závierky:

§ 1 Základné ustanovenie
1) Týmto opatrením sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre účtovné jednotky, ktoré účtujú podľa osobitného predpisu 1) .
2) Vzor súvahy vrátane vysvetliviek je uvedený v prílohe č. 1.
3) Vzor výkazu ziskov a strát vrátane vysvetliviek je uvedený v prílohe č. 2.
4) Obsahové vymedzenie poznámok je uvedené v prílohe č. 3.

Takže neauditovaná spoločnosť predkladá závierku (súvahu, výkaz ziskov a strát, poznámky/ a podľa Gramatikou uvedeného § Vyhlásenie štatutárneho orgánu - je to jeho osobná povinnosť.

Aj pokuty za event. nepredloženie týchto dokumentov sa udeľujú osobne štatutárovi a nie ani spoločnosti, ani Valnému zhromaždeniu.
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

michelle84 Pozri príspevok
Prosím o odsúhlasenie. Do zbierky listín odovzdám:
- Súvahu, áno
- Výkaz ziskov a strát, áno
- Poznámky, áno
- Správu audítora, áno
- Výročnú správu, áno
- Zápisnicu z valného zhromaždenia o schválení účtovnej závierky. NIE, ale Vyhlásenie štatutára podľa § 9 zákona o obchodnom registri

Do obchodného vestníka odovzdám:
- Súvahu,
- Výkaz ziskov a strát,
- Informáciu o výroku audítora,
- Potvrdenie o zaplatení poplatku.

Pochopila som to správne? Ďakujem.
Myslím, že v jednom bode nie ...
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

kabatik Pozri príspevok
Si si istý že každá? Nie v obchodnom registri,ale VESTNÍKU! Lebo ja som minulý rok neodovzdal do vestníka ale len do obchodnáho registra. Mám jednoosobovú s.r.o. bez povinnosti auditu.
Ps. Dúfam , že má "grammatika" pravdu. Inak prúúúser.
Ak nemáš povinnosť overenia UZ audítorom, tak podávaš UZ na zverejnenie len na okresný súd na obchodný register. Tam neplatíš za zverejnenie žiadne poplatky. Ja tam podávam Súvahu, Výkaz ziskov a strát, Poznámky (stačia aj kópie, ale ja vždy robím 3 originály - 1 na na DU k DP, 1 na zverejnenie na OS a 1 k nám do firemného archívu ). DP na zverejnenie neprikladám, to sa nevyžaduje, len účtovnú závierku s prílohami. Plus prikladám zápisnicu z VZ o schválení UZ (tým preukazujem jej schválenie, ukladá sa na zverejnenie totiž až po schválení tuším do 30 dní.) a plus prikladám sprievodný list s uvedenám zozanmu všetkých predkladaných dokumentov. Zatial to bolo bez problémov.
1 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Betina2 Pozri príspevok
Ak nemáš povinnosť overenia UZ audítorom, tak podávaš UZ na zverejnenie len na okresný súd na obchodný register. Tam neplatíš za zverejnenie žiadne poplatky. Ja tam podávam Súvahu, Výkaz ziskov a strát, Poznámky (stačia aj kópie, ale ja vždy robím 3 originály - 1 na na DU k DP, 1 na zverejnenie na OS a 1 k nám do firemného archívu ). DP na zverejnenie neprikladám, to sa nevyžaduje, len účtovnú závierku s prílohami. Plus prikladám zápisnicu z VZ o schválení UZ (tým preukazujem jej schválenie, ukladá sa na zverejnenie totiž až po schválení tuším do 30 dní.) a plus prikladám sprievodný list s uvedenám zozanmu všetkých predkladaných dokumentov. Zatial to bolo bez problémov.
Zápisnica z VZ sa neukladá do zbierky listín.
Ukladá sa vyhlásenie zmysle § 9 odst.6 zákona 530/2003 Z.z o obchodnom registri.
Btw. poznam osobu - ktorej dali pokutu 33 €, za to, že nepredložila toto vyhlásenie (zápisnicu predložila, ale nie vyhlásenie). Tá pokuta nie je na sro ale na štatutára.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

kimart Pozri príspevok
Stále ale neviem nájsť o aké vyhlásenie to ide. Takže postačí ak dám sprievodný list, súvahu, výsledkovku, poznámky a zápisnicu z VZ?
Stačí napísať vyhlásenie konateľa /ľov/, že uzávierka za rok 2010 bola zostavená dňa.... a schválená dňa.... a podpísať
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

V Obchodnom zakonniku je vyslovene napisane ze Uctovna zavierka musi byt predlozena na schvalenie do 6 mesiacov od skocenia obdobia za ktore sa UZ vyhotovuje. Toto je podla mna nadriadenejsie oproti spolocenskej zmluve. Alebo nie je?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať