habib
08.06.09,15:36
Dobry den,mám práčku asi rok,takže je ešte v záruke a zdá sa mi že je nejak viac hlučnejšia,vždy ked začne vypúšťať vodu,tak tam musí niekto stáť aby náhodou ,,neodletela,, ked začne točiť,aj ked to dávame len na malé otáčky(400-600)...je postavená na dlažbe a proste raz ide v pohode a niekedy zase úplne odskáče.....tak by ma zaujímalo,či je možné zavolat technika zo servisu,aby sa pozrel,či niečo nenájde,prečo to tak je,bez toho aby to musel otvárať(to by som musel vyťahovat prívod vody a odpad a to sa mi vobec nechce) a či by mohol vystavit nejaké potvrdenie že napr. nič nenašiel ale ja by som mal doklad,že som mal nejaké podozrenie a v prípade poruchy,aj po skončení záruky by som to mohol použit...myslíte že by to šlo?a kolko by ma to tak stálo,taká malá prehliadka...Dakujem
arizona
08.06.09,14:11
Ak je práčka v záruke- reklamuj , za reklamáciu neplatíš.
Technik Ti určite dá jednu kopiu dokladu o obhliadke, druhú si nechá on.

To ,či ju bude musieť otvoriť Ti určite nik takto nadiaľku nezodpovie. Ale predpokladám, že áno, aby zistil závadu.

Daj si do vyhľadávača "pračka" - nájdeš tu zopár debát aj o závadách...
neviem.ako
09.06.09,06:28
Daj prosim vediet, ako si dopadol s tym technikom, ked ho budes volat. Aj nasa rocna pracka strasne ale fakt strasne reve, trieska.
alla66
09.06.09,06:56
ak môžem poprosiť, napíšte značky vašich práčiek...Uľahčíte rozhodovanie a výber iným členom pri kúpe tohto výrobku.
Chobot
09.06.09,07:59
Dobry den,mám práčku asi rok,takže je ešte v záruke a zdá sa mi že je nejak viac hlučnejšia,vždy ked začne vypúšťať vodu,tak tam musí niekto stáť aby náhodou ,,neodletela,, ked začne točiť,aj ked to dávame len na malé otáčky(400-600)...je postavená na dlažbe a proste raz ide v pohode a niekedy zase úplne odskáče.....tak by ma zaujímalo,či je možné zavolat technika zo servisu,aby sa pozrel,či niečo nenájde,prečo to tak je,bez toho aby to musel otvárať(to by som musel vyťahovat prívod vody a odpad a to sa mi vobec nechce) a či by mohol vystavit nejaké potvrdenie že napr. nič nenašiel ale ja by som mal doklad,že som mal nejaké podozrenie a v prípade poruchy,aj po skončení záruky by som to mohol použit...myslíte že by to šlo?a kolko by ma to tak stálo,taká malá prehliadka...Dakujem

Pokiaľ je záručná reklamácia neoprávnená, tak zaplatíš za výjazd opravára.

TO, že skáče, môže mať rôzne príčiny. Možno práčku zle plníš (preplňuješ, alebo nedoplňuješ, alebo tam dávaš veľké predmety, ktorých váha sa v bubne nerozloží a preto bubon pri odstreďovaní "hádže".

Alebo môžu byť zaseknuté pružiny, na ktorých visí bubon a preto tieto vibrácie sa prenesú na skrinku. To sme mali aj my, opravár tieto pružiny premazal a otrasy sa zmenšili (nebolo to v rámci záruky, ale bol seriózny, lebo tie pružiny mohol kľudne vymeniť za nové a zaúčtovať si to).

Takže zavolaj opravára, aj keby si niečo musela platiť.
alla66
09.06.09,08:25
Mrkni do papierov od práčky, ak tam máš mať funkiu vyvážené odstreďovanie, máš dostatočný dôvod na reklamáciu.
elpka
09.06.09,08:48
Tých príčin môže byť viac napr. úplne jednoduché-po čase sa môžu nožičky uvolniť a treba ich nastaviť, daľšia možnosť-zle odčerpá vodu a vtedy môže práčka "skákať", treba skontrolovať filter, alebo tlmiče- môže ich zaseknúť, ale to stačí ako písal chobot premazať, takže skús tie jednoduché pozrieť sama a ak ti to bude robiť stále treba zavolať do záručného servisu. Čo nie je predmetom záruky sa ťažko dokazuje, takže napr. my prevádzame väčšinou všetko v rámci záruky.
piggos
09.06.09,08:48
Dobry den,mám práčku asi rok,takže je ešte v záruke a zdá sa mi že je nejak viac hlučnejšia,vždy ked začne vypúšťať vodu,tak tam musí niekto stáť aby náhodou ,,neodletela,, ked začne točiť,aj ked to dávame len na malé otáčky(400-600)...je postavená na dlažbe a proste raz ide v pohode a niekedy zase úplne odskáče.....tak by ma zaujímalo,či je možné zavolat technika zo servisu,aby sa pozrel,či niečo nenájde,prečo to tak je,bez toho aby to musel otvárať(to by som musel vyťahovat prívod vody a odpad a to sa mi vobec nechce) a či by mohol vystavit nejaké potvrdenie že napr. nič nenašiel ale ja by som mal doklad,že som mal nejaké podozrenie a v prípade poruchy,aj po skončení záruky by som to mohol použit...myslíte že by to šlo?a kolko by ma to tak stálo,taká malá prehliadka...Dakujem

Ja sa do toho nevyznám, ale mne tiež skákala práčka pri žmýkaní a cestovala po kúpeľni. Dostať kúpiť také nástavce na nôžky pod práčku..ktoré by mali zabrániť tomu aby práčka pri žmýkaní..utekala mne to pomohlo...:)
arizona
09.06.09,09:33
niektoré práčky skáču, ked nie sú na 100% v rovine ;)
neviem.ako
09.06.09,12:16
Moja je Whirpool. Ona sa nehybe, nikam nechodi :) ale strasne je hlucna, neuveritelne trieska. A je to od kupy, nenastalo to teraz, len mam pocit, ze kazdym pranim je hlucnejsia.
Blankake
09.06.09,12:55
Moja je Whirpool. Ona sa nehybe, nikam nechodi :) ale strasne je hlucna, neuveritelne trieska. A je to od kupy, nenastalo to teraz, len mam pocit, ze kazdym pranim je hlucnejsia.
Keď je veľmi hlučná, možno treba vymeniť ložiská. Nám sa to stalo minulé leto, straaaaašne hučala a opravár hneď vedel, že je to ložisko.
arizona
09.06.09,13:47
Moja je Whirpool. Ona sa nehybe, nikam nechodi :) ale strasne je hlucna, neuveritelne trieska. A je to od kupy, nenastalo to teraz, len mam pocit, ze kazdym pranim je hlucnejsia.

pozri aj tu zopár názorov na Whirpool ;)
http://www.porada.sk/t109899-pracka-whirpool.html
http://www.porada.sk/t74828-aku-pracku.html
habib
10.06.09,15:29
No moja práčka je LG.....a to skákanie je divné....ono pračka je v rovine(podla vodomeru),plus berem to že je položená na dlažbe,hladký povrch,možno by to fakt vyriešila podložka,alebo gumové návleky na nožičky(neviem presne ako sa to volá) ale ako som už písal,raz skáče,raz nie...mohlo by to byt zlým rozložením prádla,ale ona sa skor by som povedal nejak zle roztočí....začne skákať bubon,ako keby bol povolený alebo čo a potom sa rozhýbe aj pračka........je mi jasné že to nevyriešime,príčin može byt vela,tak ma skor zaujímal názor niekoho napr. kto to robí,či je možné zistit závadu,aj pri spustení pramia a pozorovaní...bez odpájania vody,odpadu.Plus ten divný pobyh bubnu,či by tam nemali byt nejaké ,,tlmiče,, alebo niečo medzi bubnom a tou ,,gumenou,, izoláciou ,či čo to je medzi bubnom a dvierkami.Dakujem